Strona główna Informacje Uważaj, co kupujesz - plastikowy ryż rozprzestrzenia się na całym świecie!

Uważaj, co kupujesz – plastikowy ryż rozprzestrzenia się na całym świecie!

Niedawno świat zaniepokoiła szokująca wiadomość o fałszywych jajach produkowanych w Chinach. Niestety po tym następuje kolejny niepokojący fakt. Mianowicie światowe media rozpowszechniają wiadomości o fałszywym chińskim ryżu wykonanym z plastiku.

Lokalne azjatyckie media podały, że ten rodzaj ryżu pochodzi z Chin, ale po raz pierwszy został znaleziony w południowym stanie Indii, Kerali. Ponadto szybko rozpowszechniono go w krajach azjatyckich, takich jak Wietnam i Indonezja.

Ten plastikowy ryż miesza się z normalnym ryżem i można go znaleźć w wielu znanych markach handlowych. Dlatego bardzo trudno jest zauważyć różnicę, aby jej uniknąć. Osoby twierdzą, że doświadczyły problemów trawiennych po spożyciu tego rodzaju ryżu.

Według ekspertów ryż ten składa się z mieszanych ziemniaków, słodkich ziemniaków i żywicy syntetycznej, które mogą mieć negatywny, a nawet toksyczny wpływ na układ pokarmowy.

Ponadto media podają, że fałszywy ryż jest na rynku od dłuższego czasu i że po raz pierwszy pojawił się w Shaanxi i Taiyuan. Ze względu na duże podobieństwo do zwykłego ryżu ludzie nie zauważają różnicy.

Według malezyjskiego ministerstwa rolnictwa i przemysłu rolnego ryż ten jest całkowicie bezpieczny do spożycia. Chociaż zdecydowanie zaprzeczają tym spekulacjom, istnieje realna możliwość, że ryż ten został przywieziony do ich kraju i można go znaleźć w niektórych mniejszych sklepach.

Czy możemy uniknąć tego fałszywego ryżu?

Zasadniczo bardzo trudno jest zauważyć różnicę między normalnym, a sztucznym ryżem przy zakupie w supermarketach. Możesz to jednak zrobić w domu. Po ugotowaniu fałszywy ryż ma charakterystyczny smak, który różni się od normalnego, a po wystawieniu na działanie ognia płonie jak plastik.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Nasze ciała nieustannie wysyłają nam sygnały, gdy coś jest nie tak i ostrzegają nas wcześniej, czasami nawet na kilka miesięcy zanim coś złego się...
Medycyna naturalna docenia miedź, jest to ważny metal w koncepcji ludzkiej konstytucji. Ajurweda wykorzystuje miedź do wielu celów, w tym do przechowywania wody pitnej,...
Rośliny domowe są powszechnie używane jako dekoracja lub do celów związanych ze zdrowiem. Jednak nie wszystkie rośliny domowe są bezpieczne, ponieważ niektóre mogą stanowić prawdziwe...
Tatuaże od wieków są popularne w krajach zachodnich, a wraz z upływem czasu stają się coraz bardziej popularne, szczególnie wśród młodszych pokoleń. Jednak według niektórych...
Wiele artykułów wspomina o naturalnych środkach przeciw rakowi. Ale czy to wszystko prawda i czy rząd ukrywa je przed nami? Byłoby niesprawiedliwie nie pomóc...