Uważaj, co kupujesz – plastikowy ryż rozprzestrzenia się na całym świecie!

Niedawno świat zaniepokoiła szokująca wiadomość o fałszywych jajach produkowanych w Chinach. Niestety po tym następuje kolejny niepokojący fakt. Mianowicie światowe media rozpowszechniają wiadomości o fałszywym chińskim ryżu wykonanym z plastiku.

Lokalne azjatyckie media podały, że ten rodzaj ryżu pochodzi z Chin, ale po raz pierwszy został znaleziony w południowym stanie Indii, Kerali. Ponadto szybko rozpowszechniono go w krajach azjatyckich, takich jak Wietnam i Indonezja.

Ten plastikowy ryż miesza się z normalnym ryżem i można go znaleźć w wielu znanych markach handlowych. Dlatego bardzo trudno jest zauważyć różnicę, aby jej uniknąć. Osoby twierdzą, że doświadczyły problemów trawiennych po spożyciu tego rodzaju ryżu.

Według ekspertów ryż ten składa się z mieszanych ziemniaków, słodkich ziemniaków i żywicy syntetycznej, które mogą mieć negatywny, a nawet toksyczny wpływ na układ pokarmowy.

Ponadto media podają, że fałszywy ryż jest na rynku od dłuższego czasu i że po raz pierwszy pojawił się w Shaanxi i Taiyuan. Ze względu na duże podobieństwo do zwykłego ryżu ludzie nie zauważają różnicy.

Według malezyjskiego ministerstwa rolnictwa i przemysłu rolnego ryż ten jest całkowicie bezpieczny do spożycia. Chociaż zdecydowanie zaprzeczają tym spekulacjom, istnieje realna możliwość, że ryż ten został przywieziony do ich kraju i można go znaleźć w niektórych mniejszych sklepach.

Czy możemy uniknąć tego fałszywego ryżu?

Zasadniczo bardzo trudno jest zauważyć różnicę między normalnym, a sztucznym ryżem przy zakupie w supermarketach. Możesz to jednak zrobić w domu. Po ugotowaniu fałszywy ryż ma charakterystyczny smak, który różni się od normalnego, a po wystawieniu na działanie ognia płonie jak plastik.