Uważaj, co kupujesz – plastikowy ryż rozprzestrzenia się na całym świecie!

Niedawno świat zaniepokoiła szokująca wiadomość o fałszywych jajach produkowanych w Chinach. Niestety po tym następuje kolejny niepokojący fakt. Mianowicie światowe media rozpowszechniają wiadomości o fałszywym chińskim ryżu wykonanym z plastiku.

Lokalne azjatyckie media podały, że ten rodzaj ryżu pochodzi z Chin, ale po raz pierwszy został znaleziony w południowym stanie Indii, Kerali. Ponadto szybko rozpowszechniono go w krajach azjatyckich, takich jak Wietnam i Indonezja.

Ten plastikowy ryż miesza się z normalnym ryżem i można go znaleźć w wielu znanych markach handlowych. Dlatego bardzo trudno jest zauważyć różnicę, aby jej uniknąć. Osoby twierdzą, że doświadczyły problemów trawiennych po spożyciu tego rodzaju ryżu.


NIE PRZEGAP!  Twoja żywa choinka najprawdopodobniej roi się od robaków

Według ekspertów ryż ten składa się z mieszanych ziemniaków, słodkich ziemniaków i żywicy syntetycznej, które mogą mieć negatywny, a nawet toksyczny wpływ na układ pokarmowy.


Ponadto media podają, że fałszywy ryż jest na rynku od dłuższego czasu i że po raz pierwszy pojawił się w Shaanxi i Taiyuan. Ze względu na duże podobieństwo do zwykłego ryżu ludzie nie zauważają różnicy.NIE PRZEGAP!  Poznaj to, czego nikt nie powiedział Ci o menopauzie

Według malezyjskiego ministerstwa rolnictwa i przemysłu rolnego ryż ten jest całkowicie bezpieczny do spożycia. Chociaż zdecydowanie zaprzeczają tym spekulacjom, istnieje realna możliwość, że ryż ten został przywieziony do ich kraju i można go znaleźć w niektórych mniejszych sklepach.

Czy możemy uniknąć tego fałszywego ryżu?


NIE PRZEGAP!  Rewolucyjny lakier do paznokci wykryje narkotyki w twoim napoju!

Zasadniczo bardzo trudno jest zauważyć różnicę między normalnym, a sztucznym ryżem przy zakupie w supermarketach. Możesz to jednak zrobić w domu. Po ugotowaniu fałszywy ryż ma charakterystyczny smak, który różni się od normalnego, a po wystawieniu na działanie ognia płonie jak plastik.