Uważaj: to są skutki uboczne picia zielonej herbaty!

Większość ludzi, którzy chcą schudnąć z pewnością próbowała zielonej herbaty. Nawet jeśli nie spożywasz jej regularnie prawdopodobnie słyszałaś, że może stymulować odchudzanie. Jednak zielona herbata jak każdy inny produkt ma zarówno zalety, jak i wady.

Oczywiście jest zdrowa co jest typowe, ponieważ ma ziołowe pochodzenie. Jednak nadmierne ilości tego napoju mogą wywołać poważne skutki uboczne.

Być może niektórzy z was doświadczyli ich osobiście nie zdając sobie sprawy, że przyczyną była zielona herbata.

Prawdopodobnie zastanawiasz się jaki jest limit, którego nie powinno się przekraczać jeśli chodzi o spożywanie zielonej herbaty. Ogólnie na całym świecie przyjęto, że 2 filiżanki zielonej herbaty dziennie to limit, którego nie należy przekraczać. Wszystko powyżej tej ilości będzie szkodliwe dla twojego ciała.

Najczęstsze działania niepożądane to bóle głowy, rozstrój żołądka, niepokój, drżenie, arytmia, nudności, utrata apetytu. Ponadto staraj się nie pić zielonej herbaty późno wieczorem, ponieważ poważnie wpłynie ona na sen.

Ponadto wiele badań wskazuje, że spożywanie zielonej herbaty jest niezwykle szkodliwe w połączeniu z lekami przeciwdepresyjnymi, uspokajającymi, przeciwhistaminowymi i tabletkami antykoncepcyjnymi. Zielona herbata nie jest również zalecana dla osób z niedokrwistością.

Aby uniknąć tych zagrożeń dla zdrowia spożywaj zieloną herbatę w umiarkowanych ilościach.

Z drugiej strony zielona herbata ma wiele zalet zdrowotnych, ponieważ spowalnia starzenie się, przyspiesza metabolizm i spala tłuszcz. W rzeczywistości ma szeroką gamę zalet, jeśli jest spożywana w zalecanej dziennej dawce.