Uzdrawiająca moc morza, dlaczego jest dla ciebie taka dobra?

Ostatnie badania pokazują, że plaża jest jednym z najlepszych miejsc na złagodzenie stresu i uzdrowienie mózgu. „Woda jest uważana za eliksir i źródło życia. Obejmuje ponad 70% powierzchni Ziemi, stanowi prawie 70% naszego ciała i stanowi ponad 70% naszego serca i mózgu ”, mówi biolog morski Wallace Nichols.

„Wykazano, że to głębokie połączenie biologiczne wyzwala natychmiastową reakcję w naszych mózgach, gdy jesteśmy blisko wody. W rzeczywistości sam widok i dźwięk wody mogą wywołać zalewanie neurochemikaliów, które promują dobre samopoczucie, zwiększają przepływ krwi do mózgu i serca i powodują relaksację.”

„Dzięki nauce jesteśmy teraz w stanie połączyć kropki z pełnym zakresem korzyści emocjonalnych jakie może przynieść nam czas spędzony na wodzie, w wodzie lub w jej pobliżu.”

Okazuje się, że życie na wybrzeżach prowadzi na przykład do poprawy zdrowia fizycznego i dobrego samopoczucia. A kontakt z wodą wywołuje stan medytacyjny, który czyni nas szczęśliwszymi, zdrowszymi, spokojniejszymi, bardziej kreatywnymi i zdolnymi do podziwu.

W ten sam sposób w jaki rzeczy materialne muszą być od czasu do czasu czyszczone po częstym użyciu lub narażeniu na niepożądane wpływy środowiska, które mogą potencjalnie zaszkodzić, ludzkie ciało i dusza również muszą zostać oczyszczone. Należy to zrobić, aby usunąć negatywy, które niekorzystnie wpływają na funkcjonowanie umysłu, ciała i duszy.

Uzdrawiające korzyści oceanów, mórz są jednym z najlepszych sposobów przywrócenia równowagi energetycznej, zarówno fizycznie, jak i duchowej. Jest to bardzo skuteczny i wydajny sposób na oczyszczenie ciała, naładowanie umysłu i ożywienie duszy.

Lecznicza moc oceanu jest nam znana od zarania dziejów. Łączenie się z oceanem wzmaga naszą duchową świadomość i inspiruje pozytywną zmianę w naszym życiu, gdy częstotliwości wibracyjne ciała, umysłu i duszy osiągają nowy szczyt, gdy jesteśmy blisko wody. Prądy w oceanie działają regenerująco, relaksująco i kojąco.

Istnieje wiele kreatywnych sposobów, dzięki którym możesz dostosować się do energii morza. Aby skorzystać z tej uzdrawiającej mocy najlepiej jest spędzić jak najwięcej czasu na morzu lub w jego pobliżu.

Spaceruj po plaży, żegluj, łów ryby lub pływaj. Wszystkie te działania przybliżają cię do uzdrawiającej zdolności oceanu, morza.

Według Richarda Shustera, psychologa klinicznego zgadza się, że niebieski kolor ma głęboki wpływ uspokajający na ludzi. „Wpatrywanie się w ocean faktycznie zmienia częstotliwość fal mózgowych i wprowadza nas w łagodny stan medytacyjny”, mówi Shuster.