Strona głównaInformacjeUzdrawiająca moc morza, dlaczego jest dla ciebie taka dobra?

Uzdrawiająca moc morza, dlaczego jest dla ciebie taka dobra?

Ostatnie badania pokazują, że plaża jest jednym z najlepszych miejsc na złagodzenie stresu i uzdrowienie mózgu. „Woda jest uważana za eliksir i źródło życia. Obejmuje ponad 70% powierzchni Ziemi, stanowi prawie 70% naszego ciała i stanowi ponad 70% naszego serca i mózgu ”, mówi biolog morski Wallace Nichols.

„Wykazano, że to głębokie połączenie biologiczne wyzwala natychmiastową reakcję w naszych mózgach, gdy jesteśmy blisko wody. W rzeczywistości sam widok i dźwięk wody mogą wywołać zalewanie neurochemikaliów, które promują dobre samopoczucie, zwiększają przepływ krwi do mózgu i serca i powodują relaksację.”

„Dzięki nauce jesteśmy teraz w stanie połączyć kropki z pełnym zakresem korzyści emocjonalnych jakie może przynieść nam czas spędzony na wodzie, w wodzie lub w jej pobliżu.”

Okazuje się, że życie na wybrzeżach prowadzi na przykład do poprawy zdrowia fizycznego i dobrego samopoczucia. A kontakt z wodą wywołuje stan medytacyjny, który czyni nas szczęśliwszymi, zdrowszymi, spokojniejszymi, bardziej kreatywnymi i zdolnymi do podziwu.


W ten sam sposób w jaki rzeczy materialne muszą być od czasu do czasu czyszczone po częstym użyciu lub narażeniu na niepożądane wpływy środowiska, które mogą potencjalnie zaszkodzić, ludzkie ciało i dusza również muszą zostać oczyszczone. Należy to zrobić, aby usunąć negatywy, które niekorzystnie wpływają na funkcjonowanie umysłu, ciała i duszy.

NIE PRZEGAP!  Dodanie tego słodzika do kawy może być przyczyną wszystkich problemów jelitowych


Uzdrawiające korzyści oceanów, mórz są jednym z najlepszych sposobów przywrócenia równowagi energetycznej, zarówno fizycznie, jak i duchowej. Jest to bardzo skuteczny i wydajny sposób na oczyszczenie ciała, naładowanie umysłu i ożywienie duszy.

NIE PRZEGAP!  Dodanie tego słodzika do kawy może być przyczyną wszystkich problemów jelitowych

Lecznicza moc oceanu jest nam znana od zarania dziejów. Łączenie się z oceanem wzmaga naszą duchową świadomość i inspiruje pozytywną zmianę w naszym życiu, gdy częstotliwości wibracyjne ciała, umysłu i duszy osiągają nowy szczyt, gdy jesteśmy blisko wody. Prądy w oceanie działają regenerująco, relaksująco i kojąco.

Istnieje wiele kreatywnych sposobów, dzięki którym możesz dostosować się do energii morza. Aby skorzystać z tej uzdrawiającej mocy najlepiej jest spędzić jak najwięcej czasu na morzu lub w jego pobliżu.

Spaceruj po plaży, żegluj, łów ryby lub pływaj. Wszystkie te działania przybliżają cię do uzdrawiającej zdolności oceanu, morza.

Według Richarda Shustera, psychologa klinicznego zgadza się, że niebieski kolor ma głęboki wpływ uspokajający na ludzi. „Wpatrywanie się w ocean faktycznie zmienia częstotliwość fal mózgowych i wprowadza nas w łagodny stan medytacyjny”, mówi Shuster.Najsilniejszy detoksykator usuwający toksyny z ciała: kąpiel solna Epsom

Sól Epsom jest używana od setek lat do wielu różnych celów, takich jak ogrodnictwo, czyszczenie i detoksykacja. Sól tę można znaleźć w centrach ogrodniczych...

12 niebezpiecznych nawyków przed snem, których zawsze należy unikać

Oto 12 rzeczy, których należy unikać każdego wieczoru tuż przed pójściem spać, zwłaszcza jeśli ciężko ci jest zasnąć.
NIE PRZEGAP!  Rzeczy, które powinieneś mieć w domu, aby stać się szczęśliwszym
Lista problemów, które zakłócają Twój sen, których...

Ta trucizna niszczy kości. Jednak wiele osób spożywa ją co najmniej raz dziennie!

Często delektujemy się jedzeniem lub napojami nie zdając sobie sprawy z konsekwencji zdrowotnych, które mogą wywołać. Co gorsza często podajemy to jedzenie i napoje naszym...

Leki na zgagę uszkadzają Twoje serce, nerki i kości

Większość ludzi przynajmniej raz w życiu doświadczyła problemów ze zgagą. Jeśli nie zareagujesz na czas i nie opanujesz tego problemu może to prowadzić do podrażnienia...

Oto jak zidentyfikować ryż zawierający plastik

Chiny są jednym z największych producentów ryżu na świecie, z produkcją ponad 200 ton ryżu rocznie. Mimo że mają największą produkcję, raport Korean Times...

Poznaj napój, który Ci da zastrzyk energii na cały dzień

Najlepsze poranki zaczynają się od energetyzującego zastrzyku energii z wykorzystaniem imbiru, cytryny i kurkumy. Pewnie się zastanawiasz dlaczego ten napój jest tak potężny? Zacznijmy od...