Uzdrawiająca moc morza, dlaczego jest dla ciebie taka dobra?

Ostatnie badania pokazują, że plaża jest jednym z najlepszych miejsc na złagodzenie stresu i uzdrowienie mózgu. „Woda jest uważana za eliksir i źródło życia. Obejmuje ponad 70% powierzchni Ziemi, stanowi prawie 70% naszego ciała i stanowi ponad 70% naszego serca i mózgu ”, mówi biolog morski Wallace Nichols.

„Wykazano, że to głębokie połączenie biologiczne wyzwala natychmiastową reakcję w naszych mózgach, gdy jesteśmy blisko wody. W rzeczywistości sam widok i dźwięk wody mogą wywołać zalewanie neurochemikaliów, które promują dobre samopoczucie, zwiększają przepływ krwi do mózgu i serca i powodują relaksację.”

„Dzięki nauce jesteśmy teraz w stanie połączyć kropki z pełnym zakresem korzyści emocjonalnych jakie może przynieść nam czas spędzony na wodzie, w wodzie lub w jej pobliżu.”

Okazuje się, że życie na wybrzeżach prowadzi na przykład do poprawy zdrowia fizycznego i dobrego samopoczucia. A kontakt z wodą wywołuje stan medytacyjny, który czyni nas szczęśliwszymi, zdrowszymi, spokojniejszymi, bardziej kreatywnymi i zdolnymi do podziwu.

W ten sam sposób w jaki rzeczy materialne muszą być od czasu do czasu czyszczone po częstym użyciu lub narażeniu na niepożądane wpływy środowiska, które mogą potencjalnie zaszkodzić, ludzkie ciało i dusza również muszą zostać oczyszczone. Należy to zrobić, aby usunąć negatywy, które niekorzystnie wpływają na funkcjonowanie umysłu, ciała i duszy.

Uzdrawiające korzyści oceanów, mórz są jednym z najlepszych sposobów przywrócenia równowagi energetycznej, zarówno fizycznie, jak i duchowej. Jest to bardzo skuteczny i wydajny sposób na oczyszczenie ciała, naładowanie umysłu i ożywienie duszy.

Lecznicza moc oceanu jest nam znana od zarania dziejów. Łączenie się z oceanem wzmaga naszą duchową świadomość i inspiruje pozytywną zmianę w naszym życiu, gdy częstotliwości wibracyjne ciała, umysłu i duszy osiągają nowy szczyt, gdy jesteśmy blisko wody. Prądy w oceanie działają regenerująco, relaksująco i kojąco.

Istnieje wiele kreatywnych sposobów, dzięki którym możesz dostosować się do energii morza. Aby skorzystać z tej uzdrawiającej mocy najlepiej jest spędzić jak najwięcej czasu na morzu lub w jego pobliżu.

Spaceruj po plaży, żegluj, łów ryby lub pływaj. Wszystkie te działania przybliżają cię do uzdrawiającej zdolności oceanu, morza.

Według Richarda Shustera, psychologa klinicznego zgadza się, że niebieski kolor ma głęboki wpływ uspokajający na ludzi. „Wpatrywanie się w ocean faktycznie zmienia częstotliwość fal mózgowych i wprowadza nas w łagodny stan medytacyjny”, mówi Shuster.

PODOBNE ARTYKUŁY


loading...
loading...

POPULARNE ARTYKUŁY

Pij to przed snem i obudź się z mniejsza wagą każdego dnia!

Miód jest jednym z najzdrowszych produktów na świecie. Jest wypełniony zdrowymi składnikami odżywczymi i może przynieść niezliczone korzyści zdrowotne.W połączeniu z cynamonem staje się niezwykle...

8 bezpiecznych i skutecznych ćwiczeń na rwę kulszową

Ból dolnej części pleców (rwa kulszowa) może być bardzo osłabiający. Dolna część pleców zapewnia wsparcie dla ciężaru górnej części ciała, a także ruchu bioder...

Poznaj niesamowite zastosowania folii aluminiowej. Numer 6 mile Cię zaskoczy!

Folia aluminiowa powszechnie stosowana w gospodarstwie domowym jest najczęściej używana do pakowania żywności, takiej jak kanapki, do ziemniaków, które chcemy upiec lub zawinięcia żywności...

Chcesz mieć zawsze czystą i pachnącą świeżością toaletę?

Czyszczenie toalety to chyba jedna z najmniej lubianym prac domowych. Utrzymywanie świeżo pachnącej, czystej i wolnej od zarazków toalety jest niezwykle ważne dla zdrowia całej rodziny.Zamiast inwestować...

Ból zęba z pomocą tego domowego środka znika w ciągu kilku minut!

Jeden z bólów, który zwykle jest bardzo irytujący, to jak każdy wie jest ból zęba. Chcąc się go pozbyć jak wiadomo najlepszym rozwiązaniem jest wizyta...

Tworzywa sztuczne cichym zabójcą. Sprawdź co o nich wiemy!

Wszyscy wiemy o potencjalnym ryzyku niezdrowej żywności i napojów, każdy z nas stara się ich unikać jak tylko może. Staramy się nie zużywać w dużych ilościach...