Wielu z was to robi, ale eksperci doradzają, NIGDY nie pij tego rano!

Wiele osób ma zwyczaj zostawiania szklanki wody na stoliku nocnym, tak aby znajdowała się w pobliżu, jeśli są spragnieni w nocy lub rano. Jednak eksperci ds. zdrowia zalecają, aby tego nie robić, gdyż jest to nie zdrowe. Czytaj dalej i dowiedz się dlaczego!

W przeciwieństwie do żywności, woda nie zawiera węglowodanów z żadnego białka, co sprawia, że ​​jest łatwo podatna na zanieczyszczenie przez mikroorganizmy. To w rzeczywistości odpowiada za dziwny smak wody, która została na nocnym stoliku.

Mówiąc dokładniej woda ta wiąże się z powietrzem przyjmując pewną ilość dwutlenku węgla, z których część przekształca się w kwasy karboksylowe. Zmienia to strukturę wody.

Gdy te kwasy karboksylowe uwalniają kilka protonów, przekształcają się w węglan lub wodorowęglan zmieniając w ten sposób wartość pH tej wody, co z kolei wpływa na smak wody.

Tak więc, kiedy następnym razem zostawisz szklankę wody na stoliku nocnym, pamiętaj, że jest ona narażona na działanie mikroorganizmów oraz dużych ilości kurzu. Zamiast tego wypij szklankę czystej świeżej wody. Twoje ciało Ci za to podziękuje!


ZOBACZ TAKŻE