Ona wylewa butelkę coli na włosy, musisz zobaczyć co się stało!

Czy słyszałeś plotki, że jeśli spłuczesz włosy Coca Colą, włosy będą idealnie kręcone? Jak myślisz, czy to prawda? Czy cola naprawdę zawija włosy i jak to możliwe?

Wiesz już, że Coca Cola może

być używana do wielu rzeczy, od czyszczenia toalety do zwiększania niskiego ciśnienia krwi i wydaje się, że zwijanie włosów może być dodane do listy rzeczy, które może zrobić Coca Cola. Prawda jest jednak taka, że cola tak naprawdę nie kręci twoich włosów, tylko wydobywa naturalne loki z włosów i po prostu kształtuje je, by wyglądały ładniej.

Oto sekret:

Coca Cola zawiera kwas fosforowy, co oznacza, że ​​ma bardzo niski poziom pH (Coca Cola Classic ma pH 2,5). Ponieważ ma odczyn kwaśny, kurczy mieszki włosowe po nałożeniu na włosy i sprawia, że ​​włosy wyglądają na błyszczące i gładkie. Oznacza to również, że włosy (w szczególności włosy podatne na zwijanie się) będą miały naturalnie kręcone loki.

Więc kiedy nakładasz ją na włosy, pęcherzyki napinają się, co sprawia, że ​​twoje pasma wyglądają na gładsze, a loki wyglądają bardziej precyzyjnie. Niektórzy twierdzą nawet, że wysoki poziom cukru, który zawiera, sprawia, że ​​włosy wyglądają na bardziej gęste.

Wszystko, co musisz zrobić to

spłukać włosy coca colą. Może nawet być juz bez gazu, ponieważ nasycanie dwutlenkiem węgla nie ma znaczenia. Pozostaw ją na włosach na 5 do 10 minut i umyj je jak zwykle. Musisz pamiętać, aby umyć włosy szamponem po spłukaniu Coca Colą, ponieważ wysoki poziom cukru, który zawiera może sprawić, że włosy staną się lepkie.

Jeśli chcesz zobaczyć, co dzieje się po umyciu włosów Coca Colą, obejrzyj poniższy film:


ZOBACZ TAKŻE