Strona główna Informacje Zjadła trzy daktyle dziennie przez 12 dni i to właśnie się stało

Zjadła trzy daktyle dziennie przez 12 dni i to właśnie się stało

Oprócz słodkiego i pysznego smaku daktyle są doskonałym źródłem witamin i minerałów, które mogą zwiększyć Twoją energię i zapewnić szereg korzyści zdrowotnych.

Oto korzyści zdrowotne wynikające z jedzenia 3 daktyli dziennie :

Mają wysoką wartość odżywczą

Tylko trzy daktyle dziennie dostarczą ci znacznej ilości błonnika, witaminy B6, potasu, miedzi, magnezu i manganu. Dlatego nie musisz przyjmować dodatkowych witamin.

Poprawiają trawienie

Daktyle są idealnym rozwiązaniem dla wielu problemów trawiennych, w tym zaparć, niestrawności, a nawet mogą zapobiegać rakowi okrężnicy. Mają również zdolność łagodzenia objawów hemoroidów.

Daktyle jako środek przeciwbólowy

Ze względu na wysoką zawartość magnezu daktyle mogą zmniejszać obrzęk i łagodzić ból. Ponadto magnez może zmniejszać zapalenie tętnic i zapobiegać ryzyku uszkodzenia serca i innych infekcji.

Terminy zdrowej ciąży

Badanie przeprowadzone na 69 kobietach, które jadły daktyle w ciągu ostatnich 4 tygodni ciąży wykazało, że mogą one sprawić, że poród będzie mniej bolesny. Również daktyle mogą pomóc Ci schudnąć po ciąży.

Lek na wysokie ciśnienie krwi i udar

Daktyle są obfite w potas, który ma zdolność poprawy zdrowia serca i obniżenia ciśnienia krwi. Według siedmiu różnych badań opublikowanych w American Journal of Clinical Nutrition, 100 mg magnezu dziennie może zmniejszyć ryzyko udaru mózgu o 10%.

Poprawiają funkcję serca

Składniki odżywcze znajdujące się w daktylach mogą poprawić aktywność mózgu i zdrowie. Ponadto prawidłowe spożycie witaminy B6 może znacznie poprawić funkcje mózgu, w tym skupienie, czujność, dokładność i pamięć.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Dzisiejsze społeczeństwo ma wiele zasad dotyczących tego, jak ludzie powinni wyglądać i jak zachować higienę. Dlatego wiele osób stara się przestrzegać tych zasad i...
Wiele osób mówi teraz, że linie na dłoni mogą wiele powiedzieć o osobowości osoby. Ludzie twierdzą również, że jeśli dana osoba ma M na dłoni...
Słyszysz jak wszyscy mówią o tym, jak zdrowe są brokuły, ale czy wiesz dlaczego są one tak korzystne dla zdrowia? Naukowcy z University of...
Zazwyczaj ludzie mają tendencję do noszenia nowych ubrań przed ich praniem. Jeśli jesteś jednym z nich, możesz nosić o wiele więcej niż ubrania. Proces między produkcją...
Jak zareagowałbyś gdybyśmy powiedzieli ci, że ekstrakt z jednego owocu może zahamować wzrost komórek nowotworowych 12 różnych typów raka? Jeśli słuchamy mediów głównego nurtu, owoce...