Ćwiczenia podczas siedzącej pracy: Twoje nogi będą Ci wdzięczne

Według terapeutki i trenerki odnowy biologicznej Natashy Freutel kończyny dolne można skutecznie wzmacniać nawet podczas siedzenia.

Poruszanie nogami zmniejsza negatywny wpływ siedzenia przez dłuższy czas, ponieważ utrzymuje metabolizm i przynajmniej niektóre z wielu mięśni w pogotowiu.

Mięśnie łydki

Najsilniejszym mięśniem ludzkiej łydki jest triceps, który dzieli się na biceps i skośny. Mięśnie te przyczepiają się do kości udowej, piszczelowej, piszczelowej i strzałkowej oraz do ścięgna Achillesa.

Mięśnie te są niezbędne do chodzenia, biegania, skakania i wszystkich innych czynności wykonywanych na nogach. Aby utrzymać aktywność, ważne jest również wzmocnienie tych mięśni.

Nie wymaga to wspomnianego wcześniej biegania czy skakania, można je ćwiczyć także na siedząco.

Efekty wzmocnienia mięśni łydek

Bez mięśni łydek człowiek nie byłby w stanie chodzić ani biegać. Mówi się, że te mięśnie mają ogromny potencjał optymalizacji zdrowia.

Dzięki ich odpowiedniej aktywacji metabolizm może zostać podkręcony na wystarczająco długi czas, dzięki czemu kalorie będą efektywnie spalane.

Ćwiczenia sprzyjają utracie wagi i pomagają ustabilizować wahania poziomu cukru we krwi.

Ćwiczenia kończyn dolnych

Podczas długotrwałego siedzenia, czy to przed telewizorem, czy przy siedzącej pracy, należy skupić się na pracy nóg.

Nie istnieje jeszcze jedno całkowicie skuteczne ćwiczenie oddziałujące na całe ciało, ale ćwicząc nogi podczas sesji można przynajmniej częściowo pobudzić pracę mięśni oraz krążenie tlenu i innych niezbędnych składników odżywczych w organizmie.

Możesz okrążać nogi, całe kończyny lub tylko stopy, podnosić je pojedynczo lub pojedynczo, albo trzeba je wielokrotnie zginać i rozciągać.

Jeśli to możliwe, możesz w pracy zastąpić krzesło piłką gimnastyczną i usiąść na nim. Jeśli siedzisz naprawdę długo od czasu do czasu przeciągnij się, wstań i aktywuj także inne części ciała.

Pamiętaj, że ogólnie zdrowy tryb życia połączony ze zbilansowaną dietą i odpowiednią aktywnością fizyczną jest ważny dla utrzymania ogólnego stanu zdrowia i rozsądnej wagi.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: