Myślałam o operacji, ale chirurg zalecił mi wykonanie tych ćwiczeń

Przepukliny dysków to niestety dość powszechny i ​​bardzo bolesny problem. Zwykle leczy się go chirurgicznie, ale najpierw spróbuj wykonać następujące ćwiczenia.

Wiele problemów może zrujnować Ci dzień, ale przepuklina dysku jest tak bolesna, że ​​zmusza Cię do rozpoczęcia leczenia.

Krążki międzykręgowe znajdują się, jak sama nazwa wskazuje między kręgami i nadają kręgosłupowi siłę i elastyczność.

Początek bólu jest bardzo często nagły i występuje podczas podnoszenia przedmiotu i ruchów obrotowych.

Ból pojawia się podczas kaszlu, śmiechu, kichania, długotrwałego siedzenia lub stania. Chodzenie i leżenie przynosi ulgę. Jeśli nie chcesz poddać się operacji, najpierw wypróbuj kilka ćwiczeń, które znajdziesz na końcu artykułu.

Powód bólu

Problem z przepukliną dysku powstaje w wyniku jego pęknięcia. Tworzy to przepuklinę, która wystaje na bok, naciskając na korzeń nerwowy w miejscu wyjścia z kanału kręgowego i powodując stan zapalny.

Zwykle towarzyszy temu obrzęk, czasami wystarczy nieostrożny ruch, aby spowodować te problemy.

Bez odpowiedniego i terminowego leczenia przepuklina ta prowadzi do poważnych powikłań.

Pogarsza nawet pracę serca, zaburza krążenie krwi w mózgu, a nawet może przyczynić się do rozwoju udaru mózgu.

Leczenie przepukliny międzykręgowej

Przyczyną przepukliny międzykręgowej może być siedzący tryb życia, który osłabia mięśnie pleców, niewystarczający reżim picia lub duże i nieprawidłowe obciążenie pleców.

Do operacji chirurgicznych z reguły podchodzi się tylko wtedy, gdy występują powikłania neurologiczne, które objawiają się upośledzeniem czucia i motoryki.

W innych przypadkach konieczne jest przestrzeganie specjalnego reżimu i ćwiczeń, które pomogą w walce z tym problemem, ale są też najlepszą profilaktyką.

Odpowiednie ćwiczenia

Jakie ćwiczenia na ból pleców Ci pomagają?