Łuszczyca

Łuszczyca jest chorobą autoimmunologiczną charakteryzującą się czerwoną, swędzącą, łuszczącą się skórą. Chociaż istnieją leki, które mogą poprawiać objawy, sam stan jest przewlekły i nie ma znanego leku. Olejek z drzewa herbacianego zawiera związki przeciwzapalne, które, zgodnie z pojawiającymi się dowodami mogą być pomocne w łagodzeniu objawów łuszczycy.

Połącz 10-15 kropli olejku z drzewa herbacianego z dwiema łyżkami stołowymi stopionego oleju kokosowego. Stosuj 2-3 razy dziennie.

PODSUMOWANIE:Stosowanie mieszaniny olejku z drzewa herbacianego i oleju kokosowego może pomóc złagodzić objawy łuszczycy.

 

Skutki uboczne

Olejek z drzewa herbacianego nie powinien być spożywany, ponieważ może być toksyczny w przypadku połknięcia. Dlatego olejek z drzewa herbacianego powinien być przechowywany w miejscu niedostępnym dla dzieci. W jednym przypadku 18-miesięczny chłopiec doznał poważnych obrażeń po przypadkowym połknięciu oleju z drzewa herbacianego.

Jak widać olejek z drzewa herbacianego może być pomocny z wielu powodów. Jest to niedroga naturalna alternatywa dla chemicznych produktów na bazie skóry i paznokci, produktów do higieny osobistej i środków dezynfekujących.

Jednak olejek z drzewa herbacianego nie jest magicznym lekarstwem. W rzeczywistości u niektórych osób może wystąpić podrażnienie skóry lub reakcja alergiczna po użyciu. Ogólnie rzecz biorąc olejek z drzewa herbacianego służy wielu celom i jest dobrym produktem, który można mieć pod ręką.