Strona głównaZdrowie10 najważniejszych korzyści zdrowotnych związanych z oliwą z oliwek

10 najważniejszych korzyści zdrowotnych związanych z oliwą z oliwek

Przez tysiące lat oliwa z oliwek była istotną częścią diety śródziemnomorskiej. Drzewa oliwne występują głównie w regionie śródziemnomorskim. Ale wraz z rosnącą świadomością korzyści płynących z oliwy z oliwek jej popularność gwałtownie rośnie na całym świecie.

Oliwa z oliwek jest bogatym źródłem różnych polifenoli, takich jak proste fenole, terpeny, flawony, kwasy hydroksycynamonowe, antocyjany, flawonole, glikozydy flawonoidowe, lignany i kwasy hydroksybenzoesowe.

- Advertisement -

Te polifenole działają zarówno jako przeciwutleniacze, jak i przeciwzapalne składniki odżywcze w organizmie.

Co więcej ten olejek roślinny jest wyjątkowy pod względem składu tłuszczu. Najczęściej jest to kwas oleinowy, jednonienasycony tłuszcz omega-9.

Zawiera on również kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, kwasy tłuszczowe, jak również witaminy E i K. Dodatkowo oliwa z oliwek naturalnie nie zawiera cholesterolu i glutenu.

Ponieważ na rynku dostępnych jest wiele niższych jakości oliwy z oliwek przy zakupie należy zachować szczególną ostrożność. Najlepszym rodzajem jest oliwa z oliwek extra-virgin , która jest tłoczona na zimno i ma najlepszy smak i zapach.

Zdrowie i uroda zastosowań oliwy z oliwek są liczne i można z nich korzystać zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.


Oto 10 najważniejszych korzyści zdrowotnych wynikających z oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia.

1. Obniża poziom cholesterolu

Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia może pomóc obniżyć poziom cholesterolu LDL (niskiej gęstości lipoprotein), co może powodować zwężenie tętnic. Olej zawiera oleocanthal oraz oleuropeinę, które chronią cząsteczki LDL przed uszkodzeniami oksydacyjnymi, co zwiększa ryzyko chorób układu krążenia.

W tym samym czasie oliwa z oliwek zwiększa poziom cholesterolu HDL (lipoproteiny o dużej gęstości) w organizmie, który odgrywa rolę ochronną i pomaga zapobiegać niepożądanemu krzepnięciu krwi, co jest główną przyczyną ataków serca i udarów mózgu.Aby cieszyć się obniżającym cholesterol działaniem oliwy z oliwek użyj tego oleju do gotowania zamiast tłuszczów nasyconych.

2. Obniża wysokie ciśnienie krwi

Według badań opublikowanych w 2000 roku w Archives of Internal Medicine, osoby przyjmujące leki na nadciśnienie mogą zmniejszyć ilość przyjmowanych przez siebie leków, zastępując je oliwą z oliwek z pierwszego tłoczenia innych rodzajów tłuszczów w swojej diecie.

Naukowcy uważają, że kwas oleinowy w oliwie z oliwek jest łatwo wchłaniany przez organizm, a tym samym obniża ciśnienie krwi.

Olej ten spowalnia również proces starzenia się serca ze względu na obecność zdrowych jednonienasyconych kwasów tłuszczowych.

Aby kontrolować wysokie ciśnienie krwi i cieszyć się młodym i zdrowym sercem, użyj oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia w celu przygotowania zdrowych sosów do sałatek lub dipów.

3. Walczy z cukrzycą

Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia jest korzystna w leczeniu cukrzycy, może nawet pomóc w zapobieganiu lub opóźnieniu wystąpienia choroby. Poprawia kontrolę poziomu cukru we krwi i zwiększa wrażliwość na insulinę. Dodatkowo jednonienasycone tłuszcze w oliwie z oliwek pomagają utrzymać poziom trójglicerydów w ryzach.

Badanie z 2011 r. Opublikowane w czasopiśmie naukowym Diabetes Care wykazało, że dieta śródziemnomorska bogata w oliwę z oliwek może zmniejszyć ryzyko cukrzycy typu 2 o prawie 50 procent w porównaniu z dietą o niskiej zawartości tłuszczów.

Aby kontrolować poziom cukru we krwi i zmniejszyć ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 2, należy uwzględnić około 2 łyżki stołowe oliwy z oliwek w codziennej diecie.

4. Walczy z zapaleniem

Oliwa z oliwek działa jako silny środek przeciwzapalny, który może pomóc w radzeniu sobie z przewlekłym stanem zapalnym, który powoduje wiele chorób, takich jak choroby serca, rak, zespół metaboliczny, cukrzyca, choroba Alzheimera i zapalenie stawów.

Według badań przeprowadzonych w 2005 r. Przez Monell Chemical Senses Center, oliwa z oliwek zawiera niesteroidowy środek przeciwzapalny, który hamuje aktywność enzymów cyklooksygenazy (COX). Enzymy te powodują zapalenie w ciele.

Jednorazowe spożywanie od 1 do 2 łyżek stołowych oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia może pomóc w zapobieganiu stanom zapalnym i zmniejszeniu ryzyka różnych chorób zapalnych.

5. Chroni Twoje kości

Według badań z 2012 roku opublikowanych w Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism, ludzie przestrzegający diety śródziemnomorskiej bogatej w oliwki i oliwę z oliwek mają wyższy poziom osteokalcyny we krwi. Wysoka osteokalcyna oznacza lepszą gęstość kości i ogólny stan kości.

Ponadto regularne spożywanie oliwy z oliwek wiąże się z lepszym poziomem wapnia we krwi, niezbędnym do mineralizacji kości i procesu zwapnienia. Tak więc oliwa z oliwek jest korzystna dla osób cierpiących na osteoporozę, które są podatne na złamania z powodu zmniejszonej masy kostnej. Może nawet zmniejszyć ryzyko osteoporozy.

Możesz użyć tego oleju podczas zwykłego gotowania lub jako olejek do masażu, aby Twoje kości były zdrowe i silne.

6. Zapobiega nowotworom

Oliwa z oliwek może nawet pomóc zmniejszyć ryzyko niektórych rodzajów raka. Polifenole w oliwie z oliwek działają zarówno jako przeciwutleniacze, jak i związki przeciwzapalne. To z kolei chroni komórki przed stresem oksydacyjnym i przewlekłym, niechcianym stanem zapalnym i zmniejsza ryzyko niektórych nowotworów.

Ponadto przeciwutleniacze zawarte w oliwie z oliwek chronią również DNA (kwasy dezoksyrybonukleinowe) przed uszkodzeniami oksydacyjnymi. Oznacza to lepsze funkcjonowanie komórki na różne sposoby i zmniejszone ryzyko rozwoju raka.

Badanie opublikowane w 2008 r. w BMC Cancer ujawniło nowe przeciwnowotworowe składniki oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia, które mogą powodować śmierć komórek rakowych i zmniejszać ryzyko raka piersi. Oliwa z oliwek może również zmniejszyć ryzyko wystąpienia raka prostaty, dróg oddechowych, górnych dróg pokarmowych i raka jelita grubego.

Spożywaj od 1 do 2 łyżek dziennie oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia, aby zmniejszyć ryzyko różnych rodzajów raka.

7. Poprawia funkcjonowanie mózgu

Oliwa z oliwek ma korzystny wpływ na funkcjonowanie mózgu i zmniejsza ryzyko upośledzenia funkcji poznawczych. W badaniu z 2013 r. we Francji dotyczącym starszych osób stwierdzono, że pamięć wzrokowa i płynność słowna uległy znacznej poprawie dzięki intensywnemu stosowaniu oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia w kuchni oraz jako składnik sosów i dressingów.

W innym badaniu z 2013 roku, opublikowanym w The American Chemical Society, stwierdzono, że składnik fenolowy o nazwie oleocanthal w oliwie z oliwek z pierwszego tłoczenia pomaga zmniejszyć ryzyko choroby Alzheimera. Wysoka zawartość jednonienasyconych tłuszczów w oliwie z oliwek może nawet spowolnić osłabienie funkcji poznawczych związane z chorobami takimi jak demencja i choroba Alzheimera.

Ponadto dieta bogata w zdrowy tłuszcz zmniejsza ryzyko depresji.

8. Pomoc w utracie wagi

Chociaż ma wysoką zawartość tłuszczu, zawiera głównie zdrowe, jednonienasycone tłuszcze, które pomagają w zmniejszeniu masy ciała, a także pomagają zmniejszyć tkankę tłuszczową z brzucha .

W rzeczywistości, badanie przeprowadzone w 2013 r. przez niemieckie Centrum Badań nad Chemią Żywności wykazało, że nawet pachnąca oliwa z oliwek extra-virgin powodowała większe uczucie pełności, zmniejszając tym samym cierpienia głodu przez dłuższy czas. Zmniejsza również łaknienie cukru.

Aby zwalczyć otyłość i promować utratę wagi, codziennie spożywaj od 1 do 2 łyżek stołowych oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia.

9. Odmładza skórę

Oliwa z oliwek działa jak idealny balsam do suchej skóry. Bogaty w witaminy A i E oraz kilka innych minerałów i kwasów tłuszczowych zapewnia miękkość i gładkość. Pomaga także stymulować proces gojenia się skóry.

Co więcej oliwa z oliwek zapobiega starzeniu się skóry, w tym pojawianiu się zmarszczek i drobnych linii oraz chroni skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Możesz nawet pozbyć się brzydkich rozstępów z oliwą z oliwek.

  • Regularny masaż ciała ciepłą oliwą z oliwek przed kąpielą poprawi krążenie krwi i pomoże utrzymać młodą skórę.
  • Możesz nawet użyć oliwy z oliwek zamiast balsamu do ust, aby zapobiec spierzchniętym wargom w zimie.
  • Używaj oliwy z oliwek jako naturalny środek do demakijażu.

10. Poprawia zdrowie włosów

Jeśli chodzi o produkty do pielęgnacji włosów po prostu nie można zignorować oliwy z oliwek. Wypełniona kwasami tłuszczowymi, kilkoma przeciwutleniaczami i witaminą E, oliwa z oliwek działa jak świetny balsam do włosów. Może pomóc w leczeniu suchych i zniszczonych włosów poprzez uszczelnienie skórek lub zewnętrznych warstw wilgocią.

Oliwa z oliwek jest właściwym rozwiązaniem problemów związanych z włosami, takich jak rozdwojone końce i kędzierzawe włosy. Może nawet wzmocnić i dodać blasku Twoim włosom.

  1. Dokładnie nałóż ciepłą oliwę z oliwek na skórę głowy.
  2. Opuszkami palców masuj skórę głowy przez 5 minut.
  3. Okryj włosy ciepłym ręcznikiem i pozostaw na 30 minut lub na noc.
  4. Umyj włosy szamponem.
  5. Zrób to raz w tygodniu.

Dodatkowe wskazówki

  • Aby uzyskać różne korzyści zdrowotne wynikające z oliwy z oliwek, upewnij się, że używasz oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia.
  • Przechowuj olej w hermetycznym pojemniku, z dala od źródeł ciepła i światła. Badania sugerują, że jakość odżywcza oliwy z oliwek może być zagrożona po upływie dwóch miesięcy.

Spożywaj te 3 składniki, aby zapobiec chorobom nowotworowym

Amerykański lekarz, Carolyn Anderson przedstawił społeczeństwu bardzo prostą receptę, która może zapobiec chorobom nowotworowym. Jest to mieszanka trzech łatwo dostępnych składników. To odkrycie dr Andersen stworzył na...

2-składnikowy przepis, który wyeliminuje grzybicę paznokci na zawsze

Oprócz brzydkiego wyglądu, grzybica paznokci również poważnym problemem zdrowotnym. Atak grzybów w organizmie jest powszechnie leczony antybiotykami, ale te syntetyczne leki nie zawsze dają...

Pasta z kurkumy: eliminuje bakterie, wybiela zęby

Jeśli użyjesz kurkumy do pielęgnacji jamy ustnej, nie tylko będziesz uśmiechać się promiennie, ale również będziesz cieszyć się doskonałym zdrowiem. Wyeliminuj bakterie i popraw stan dziąseł bez użycia ściernych...

Czy cierpisz na ból kolan? Nie musisz od razu sięgać po leki, to działa najlepiej!

Ból kolan jest niewątpliwie bardzo nieprzyjemny i najczęściej spowodowany jest defektem budowy kości. Ludzie często sięgają po apteczne środki tłumiące w przypadku nieprzyjemnego bólu, ale...

Poznaj objawy wskazujące na występowanie złego cholesterolu

Wysoki poziom cholesterolu jest obecnie jedną z głównych powodów u ludzi, który przyczynia się do złego stanu zdrowia. Żywność, którą codziennie stosujemy w naszej diecie ma zazwyczaj długotrwałe...

Domowej roboty syrop zwiększający ilość czerwonych krwinek

Niedokrwistość może być przyczyną niektórych poważnych chorób. Najpierw trzeba skonsultować się z lekarzem i upewnić się, że nie masz niedokrwistości hemolitycznej, anemii sierpowatej lub niedokrwistości syderoblastycznej. Tego...

Mukowiscydoza – przyczyny, objawy, leczenie i rokowania

Mukowiscydoza jest wrodzonym zaburzeniem, które powoduje poważne uszkodzenie płuc, układu trawiennego i innych narządów w organizmie. Mukowiscydoza co to takiego? Co to jest mukowiscydoza? Mukowiscydoza atakuje...

Chudnij bez ćwiczeń! Ten napój spala kalorie i topi złogi tłuszczu!

Ten przepis jest idealny dla wszystkich ludzi, którzy próbują stracić na wadze, ale nie mają wystarczająco dużo czasu na regularne rutynowe ćwiczenia albo nie...

Zobacz co się stanie, kiedy będziesz jeść czosnek na czczo przez 7 dni

Jedzenia czosnku na pusty żołądek i jest bardzo skutecznym sposobem zapobiegania i leczenia wielu chorób.Według wielu badań, spożywanie czosnku przed jedzeniem lub piciem znacznie...

Przełom! Przeczytaj to zanim połkniesz kolejny Ibuprofen

Nie ma wątpliwości, że kurkuma jest jedną z najbardziej korzystnych dla zdrowia przypraw na świecie. Chodzi o to, że nie tylko poprawia smak twoich potraw,...

5 oznak niedoborów składników odżywczych, które są zapisane na twojej twarzy

Zwykłym sposobem sprawdzenia czy masz niedobór witamin jest wykonanie szeregu badań krwi, które mogą być dość drogie i trzeba je zaplanować. Ujawniają czy masz...

Nie wyrzucaj łupin czosnku: wystarczy je zmielić, wymieszać z wodą i mogą zdziałać cuda!

Od dawna wiemy, jak zdrowy i korzystny dla zdrowia jest czosnek. Ale czy wiesz, jak używać łupin tego super zdrowego warzywa? Znane od wieków Łupiny czosnku znane...

Objawy raka, które kobiety często ignorują

Wraz ze wzrostem świadomości raka piersi codzienne badanie piersi musi stać się nawykiem. Istnieje jednak kilka innych rodzajów raka, które wykazują wspólne i subtelne...

Dlaczego warto pić mleko z dodatkiem miodu

Mleko to świetne dla naszego zdrowia, szczególnie teraz kiedy nadchodzi okres przeziębień i grypy, a dodatkowe osłodzone łyżką miodu jest jeszcze lepsze i ma więcej...

Kaszel palacza: wszystko co musisz wiedzieć. Objawy i leczenie.

Kaszel jest naturalnym sposobem oczyszczania tych dróg oddechowych. Kiedy kaszel utrzymuje się przez dłuższy czas po bardzo długim okresie palenia jest znany jako kaszel...

Zobacz dlaczego warto pić ciepłą wodę na czczo

Chociaż może to być nieco dziwne dla Ciebie na początku, że spożywanie ciepłej wody zapewni Ci wiele korzyści dla zdrowia. Wiele osób zaczyna dzień od filiżanki...

6 pokarmów, które oczyszczają wątrobę i utrzymują ją w zdrowiu

Wątroba jest jednym z głównych narządów ludzkiego ciała.  Znajduje się w górnej części jamy brzusznej, nad żołądkiem, w pobliżu nerek i jelit. Jego zadaniem jest regulacja większości substancji...

Naturalne środki na powiększone pory

Jednym z najczęstszych problemów urody u mężczyzn i kobiet są powiększone pory, które na dodatek nadają skórze niezdrowy wygląd, łatwiej się zatykają, tworząc denerwujące...

Czosnek w mleku – leczy astmę,zapalenie stawów, kaszel i wiele innych chorób!

Mleko i czosnek stanowią dziwną kombinację, ale warto ją wypróbować i zobaczyć samemu jakie korzyści zdrowotne przynosi ta mieszanka.  Liczne owoce, warzywa i przyprawy kulinarne...

Ten naturalny domowy antybiotyk może pomóc w zapobieganiu infekcjom

Antybiotyk to lek, który pomaga hamować i niszczyć zarazki atakujące twoje ciało. Od czasu ich odkrycia antybiotyki stały się niezbędne w praktyce medycznej. Dziś pozostają jednym...

Żucie jedzenia: czy 32 naprawdę jest magiczną liczbą?

Dokładne żucie jedzenia pozwala wchłonąć z niego więcej składników odżywczych i pomaga utrzymać idealną wagę. Co nam daje żucie jedzenia? Kiedy myślisz o jedzeniu możesz pomyśleć...

Najbardziej skuteczny sposób na natychmiastowe zatrzymanie migreny

Migreny są okropne lub jak niektórzy mówią, „coś więcej niż ból głowy”. Może to potwierdzić każdy, kto na nie cierpi. Chociaż reklamowanych jest wiele...

Kurkuma na zapalenie stawów: 6 powodów, dla których należy używać tego środka przeciwbólowego

Może znasz kurkumę jako orientalną przyprawę, która nadaje kolor i smak wielu potrawą, ale czy wiesz, że ma ona znakomitą historię stosowania w tradycyjnej...

Chudnij bez ćwiczeń! Podczas siedzenia ten napój spala kalorie i topi złogi tłuszczu!

Ten przepis jest idealny dla wszystkich ludzi, którzy próbują stracić na wadze, ale nie mają wystarczająco dużo czasu na regularne rutynowe ćwiczenia albo nie...

Woda imbirowa jako kompres pomagający w leczeniu reumatyzmu

Od czasów starożytnych imbir był używany jako lekarstwo na przeziębienie lub grypę.  Imbir nadal jest używany do leczenia tego typu problemów zdrowotnych, ale odkryto również, że...

Te 2 składniki stają się najlepszym lekarstwem na cukrzycę!

Nie leczona cukrzyca może być zagrożeniem dla życia pacjenta, ale również może powodować wiele skutków ubocznych. Jednak istnieją sposoby, aby ją kontrolować i utrzymać w odpowiednim zakresie...

Poznaj wspaniałe lekarstwo na zapalenie stawów, reumatyzm

W tym artykule mamy zamiar pokazać Wam jak zrobić najlepsze domowe lekarstwo na artretyzm, reumatyzm i problemy ze stawami! Autor książki „Życie bez chorób”, Ernst Günter opublikował ostatnio...

Wzmocnij swoje kości dzięki temu skutecznemu przepisowi!

Jest to stary środek ludowy, który jest niezwykle korzystny dla zdrowia kości. Nawet nasze babcie znały jego skuteczność. Ten przepis można zastosować w leczeniu różnych...

Rewolucja: pozbądź się bólu w stawach i nogach w zaledwie tydzień!

Czy kiedykolwiek chciałeś pozbyć się strasznego bólu stawów i nóg? Jeśli tak jesteś we właściwym miejscu. Ten przepis jest od bardzo znanego lekarza wojskowego i jest...

Pelagra (rumień lombardzki) atakuje! Sprawdź objawy i sposoby leczenia.

Pelagra została po raz pierwszy opisana przez Casala w 1735 roku jako choroba z powodu niedoboru niacyny. Pelagra występuje najczęściej u osób, które maja...

Znaleziono coś, co pokonuje raka, nadzieja dla milionów ludzi!

Ta wiadomość uderza jak bomba i naje nadzieję milionom! Zdaje się, że naukowcy odnaleźli coś, co jest bardzo skutecznym środkiem przeciwnowotworowym i to przez...

Cukier kokosowy – zdrowa alternatywa cukru czy kolejne kłamstwo?

Szkodliwe działanie cukru staje się coraz bardziej widoczne. W rezultacie ludzie zwracają się do naturalnych alternatyw. Słodzik, który stał się bardzo popularny w ostatnich latach, to...

Niedoczynność tarczycy: przyczyny, objawy, leczenie

Niedoczynność tarczycy występuje, gdy organizm nie wytwarza wystarczającej ilości hormonów tarczycy. Tarczyca to mały gruczoł w kształcie motyla, który znajduje się z przodu szyi....

Meksykański lekarz odkrywa lek na ból stawów i regenerację kości

Z wiekiem ciało powoli zmienia swój wygląd i wydajność. Tak więc, gdy masz 40 lat nie będziesz w stanie robić rzeczy w taki sam...

Mononukleoza: przyczyny, objawy i diagnoza

Mononukleoza infekcyjna (mono) zwykle występuje u nastolatków, ale może wystąpić w każdym wieku. Wirus rozprzestrzenia się przez ślinę, dlatego niektórzy nazywają ją "chorobą pocałunku". U bardzo...

8 sprawdzonych sposobów, aby zatamować krwotok z nosa

Dowiedz się, jak szybko zatrzymać krwotok z nosa i co go powoduje. Krwotoki z nosa są zwykle nieszkodliwe dla naszego zdrowia. Krwotok z nosa ogólne...

Tylko jedna szklanka tego napoju oczyści Twoje ciało z toksyn

Jest to niesamowity sposób, aby oczyścić swój organizm, przyśpieszyć trawienie i zwiększyć energię, w tym samym czasie. Jeśli jesteś zmęczony lub masz jakąś infekcję, wszystko czego...

6 sprytnych, mało znanych zastosowań czosnku

Prawdopodobnie znasz czosnek jako jeden z najlepszych składników, który dodaje wspaniałego smaku wielu przepisom. Jest to jednak również jeden z najsilniejszych naturalnych środków do...

Co się dzieje z ciałem przez godzinę po wypiciu coli

Nie ma wątpliwości, że ostatnio na pewno ją piłeś i rozkoszowałeś się jej smakiem. Ale czy wiesz, że jedna puszka zawiera tak dużo cukru, że...

13 korzyści zdrowotnych wynikających ze spożywania octu jabłkowego

Ocet jabłkowy ma bardzo szerokie zastosowanie zaczynając od leczenia czkawki do łagodzenia objawów przeziębienia. Pomaga również w innych problemach zdrowotnych, w tym cukrzycy, chorobom serca, wysokiemu poziomowi cholesterolu, a...

Zaskakujące korzyści dla urody z octu jabłkowego

Ocet jabłkowy (ACV) jest jednym z najpotężniejszych składników natury, który oferuje korzyści zdrowotne i kosmetyczne. Choć dla wielu osób może to być coś nowego. ACV jest...

9 ziół, które wzmocnią układ odpornościowy i naprawią uszkodzone płuca

Nie musisz odwiedzać lekarza lub przyjmować leków bez recepty, aby leczyć przeziębienie, kaszel lub zatkany nos. Zamiast tego możesz wypróbować naturalne metody leczenia, takie...

Najlepsze i najgorsze pokarmy jeżeli chodzi o zdrowie stawów

Zdrowe odżywianie jest niezbędne, aby zapobiegać chorobom stawów lub je wręcz poprawić. Czytaj dalej, aby odkryć najlepsze i najgorsze pokarmy dla twoich stawów! Przestrzeganie zdrowej...

Dotknij językiem podniebienia i oddychaj przez 60 sekund

To dziwne, ale prawdziwe, że istnieją różne techniki oddechowe, które mogą pomóc naszemu organizmowi i wpływać pozytywnie na nasze zdrowie. W tym przypadku wszystko...

Mleko kozie może być prawdziwym lekarstwem na wiele chorób!

Mleko kozie jest najczęściej spożywanym rodzajem mleka na świecie, stanowi 65-72% spożywanych produktów mlecznych. Wynika to po części z faktu, że w krajach rozwijających się,...

Niezwykły napój z czosnku usuwający wiele chorób!

Napar z czosnku to jedna z tych rzeczy, która powinna być w posiadaniu każdego, kto naprawdę chce zatroszczyć się o swoje zdrowie, a także całej rodziny. Ten wspaniały...

5 najsilniejszych antybiotyków na świecie, które nie wymagają recepty

Antybiotyki są jednym z najczęściej wykorzystywanych leków na różnego rodzaju infekcje i choroby. Jednak ich nadmierne spożycie powoduje oporność na antybiotyki, stan, w którym...

Pij ten napój godzinę przed snem i zobacz, co się dzieje! Niesamowite!

Jakość snu ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Z drugiej strony brak snu może wywołać szereg problemów zdrowotnych, w tym nadciśnienie, depresję, osłabienie, nerwowość...

10 rzeczy, aby zapobiec chorobie Alzheimera

Demencja jest ogólnym terminem określającym objawy związane ze spadkiem zdolności umysłowych, które zakłócają codzienne życie. Objawami tymi są problemy z pamięcią, myśleniem i językiem,...

Wczesne objawy udaru mózgu, które musi znać każdy z nas

Każdy doskonale wie, że z wiekiem rośnie też ryzyko udaru mózgu, dlatego już dzisiaj każdy z nas powinien poznać pierwsze objawy tej choroby. Poniżej przedstawiamy...

Jak w prosty sposób przygotować domowy ocet jabłkowy

Ten ocet stał się jednym z najbardziej niezbędnych składników w opracowywaniu wielu przepisów, zwłaszcza w celu przygotowania bogatych w środki odżywcze sałatek.  Właśnie dlatego, że jest to...

Nie każdy z nas ma tą linię na dłoni – zobacz co to znaczy

Jeśli chodzi o linie na dłoniach nie wszyscy ludzie są tacy sami. Oprócz czterech głównych linii, niektórzy ludzie mają krótką linię łukową pod ich środkowym...

Filipiński lekarz znalazł lekarstwo na cukrzycę

Cukrzyca jest bardzo poważną chorobą, która może mieć zagrażające życiu konsekwencje, jeśli nie zostanie prawidłowo leczona. Choroba ta staje się coraz powszechniejsza wśród osób w...

Popraw krążenie krwi w sposób naturalny

Wiele osób cierpi z powodu słabego krążenia, jest to stan, który dotyka głównie kobiet, zwłaszcza tych, które są w ciąży lub mają zmiany hormonalne, które mogą mieć...

Jedz czosnek i miód na czczo. Po tygodniu efekt Cię zszokuję

Czosnek to wielki pomocnik chroniący nasze zdrowie. Nadaje on niepowtarzalny smak wszystkim potrawą i dodatkowo specyficzny zapach. Czosnek jest również wykorzystywany w medycynie naturalnej. Czosnek zmniejsza ryzyko ataku serca, zapobiega problemom z sercem,...

Ten syrop zwiększy liczbę krwinek czerwonych i poprawi morfologię krwi

Czy wiedziałeś, że niska liczba czerwonych krwinek w organizmie może objawiać się brakiem energii i ciągłym zmęczenie. Możesz poprawić ten stan poprzez spożywanie następującego naturalnego syropu. Składniki: ...

Połącz kurkumę, imbir i olej kokosowy, pij jedną godzinę przed snem!

Ludzie często idą do łóżka z rozstrojem żołądka, który jest zawsze wynikiem obfitego posiłku. To prowadzi do złego trawienia, zgagi i  jednocześnie przerywa sen....

Najlepszy środek, aby złagodzić obrzęk stóp

Obrzęk stóp jest częstym objawem, który dotyka głównie osób starszych,osób z nadwagą i kobiet w ciąży. Jest to zwykle bezbolesne, zwykle pojawiające się po długim...

Czy kiedykolwiek obudziliście się w nocy i nie mogliście się ruszyć?

Czy jesteś jedną z wielu osób, które stanęły w obliczu przerażającego doświadczenia podczas snu kiedy to nie mogłeś się ruszyć? To doświadczenie jest nadzwyczaj przerażające, ponieważ...

Zobacz jak zapobiec atakowi serca, obniżyć poziom cholesterolu

Na długo przed czasem przyzwyczajenia się do spożywania leków, ludzie byli w stanie utrzymać doskonałe zdrowie. Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego? Wszystko to ze względu na to,...

Nie wydawaj pieniędzy na leki obniżające poziom cholesterolu

Poznaj prosty przepis pochodzący od Amiszów, który ma wspaniałe właściwości lecznicze, a dodatkowo wzmocni Twój układ odpornościowy w krótkim czasie. Przepis ten doskonale nadaje się przy problemach...

Zmniejsz poziom złego cholesterolu i odblokuj tętnice

Miażdżyca tętnic jest chorobą zwyrodnieniową tętnic objawiającą się zwężeniem tych naczyń krwionośnych, które przenoszą tlen do serca i wszystkich innych narządów w organizmie z...