Strona głównaZdrowieHerbata cynamonowa pomagająca obniżyć poziom glukozy i cholesterolu

Herbata cynamonowa pomagająca obniżyć poziom glukozy i cholesterolu

Herbata cynamonowa jest doskonałym alternatywnym środkiem , który skutecznie pomoże obniżyć poziom glukozy i cholesterolu.  Jest to również naturalny lek, który można stosować bez obaw, ponieważ jest całkowicie pozbawiony związków chemicznych.

Jak cynamon obniża poziom glukozy?

Cynamon jest bardzo popularną przyprawą w kuchniach na całym świecie.  W większości ciast, a nawet niektórych koktajlach wykorzystuje się odrobinę cynamonu. Jest również wysoce zalecany w medycynie naturalnej dla różnych zabiegów leczniczych.

Jakiś czas temu przeprowadzono badanie na 70 osobach z cukrzycą typu 2 dodawali oni 6 gramów cynamonu do codziennej diety przez 40 dni, co doprowadziło do obniżenia poziomu glukozy o 29% u każdego pacjenta.

Jak cynamon obniża poziom cholesterolu?

Cynamon jest dość skuteczny w walce z „złym” cholesterolem , co zostało udowodnione w tym samym badaniu, które przeprowadzono na cukrzykach: zrobili to samo badanie na ludziach, którzy mają wysoki poziom cholesterolu i osiągnęli od 7 do 27% redukcji poziomu cholesterolu.

Herbata cynamonowa – jak ją przygotować?

Cynamon to przyprawa, którą można spożywać na kilka różnych sposobów. Możesz dodać go do ciast, napojów lub po prostu zrobić napar, aby wypić pyszną herbatę.

Pierwszym krokiem do zrobienia tej herbaty jest zagotowanie jednej szklanki wody, a następnie dodać  laskę cynamonu lub 1 łyżkę cynamonu w proszku. Przykryj i pozostaw na kilka minut. Osłodzić odrobiną miodu przed wypiciem.

Innym przyjemnym sposobem spożywania cynamonu jest dodanie odrobiny sproszkowanego cynamonu do kawy , soków, płatków zbożowych i każdego innego napoju, który spożywasz każdego dnia. Możesz również dodać go do ciasteczek, ciast i wszelkich deserów, które jesz.

Powinieneś zawsze szukać całych cynamonowych patyczków zamiast sproszkowanego cynamonu, ponieważ zachowują one znacznie więcej skoncentrowanych korzyści zdrowotnych tej przyprawy. 

Należy jednak pamiętać, że nawet jeśli cynamon jest bardzo skuteczny w utracie i utrzymaniu wagi oraz w kontrolowaniu poziomu glukozy i cholesterolu, nigdy nie należy przerywać przyjmowania leków przepisanych przez lekarza.  Po prostu uzupełnij leczenie o te naturalne środki.

Zobacz Też: