Strona głównaZdrowieJak papryczki chili pomagają w zwalczaniu bólu stawów?

Jak papryczki chili pomagają w zwalczaniu bólu stawów?

Czy jesteś jednym z milionów osób cierpiących na zapalenie stawów i próbujesz znaleźć naturalne rozwiązanie swojego bólu?

Ten stan nie jest pojedynczą chorobą, ale obejmuje ponad 100 chorób i problemów, które wpływają na stawy, takie jak toczeń, reumatoidalne zapalenie stawów , zapalenie kości i stawów i fibromialgia.

Objawy wszystkich różnych rodzajów zapalenia stawów są na ogół takie same. Zwykle rozwijają się powoli, chociaż mogą pojawić się nagle pewne objawy.

Zapalenie stawów jest bolesnym i trudnym stanem. Jednym ze sposobów walki z zapaleniem stawów jest przestrzeganie odpowiedniej diety, która może złagodzić objawy i w niektórych przypadkach zapobiegać bólowemu zapaleniu.

Jeden wspólny składnik może znacznie pomóc w zwalczaniu objawów zapalenia stawów i poprawić twój stan – papryczki chili.

Papryczki Chili na ból stawów

Kapsaicyna w papryce chili działa jako silny środek przeciwbólowy na zapalenie stawów. Ten aktywny związek papryki jest odpowiedzialny za ich pikantność.

Oprócz dodawania ich do codziennej diety możesz również stosować je miejscowo – jeśli nie wolisz zbyt pikantnych potraw.

Można znaleźć różne miejscowe kremy zawierające kapsaicynę jako składnik aktywny w łagodzeniu bólów i bólów.

Jak stosować kapsaicynę w celu zmniejszenia dyskomfortu

Oto kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę myśląc o stosowaniu kapsaicyny w celu łagodzenia bólu stawów.

Wybierz lek, krem bez recepty zawierający 0,025% kapsaicyny. Nakładaj na dotknięte stawy 4 razy dziennie, co najmniej 3 tygodnie.

Poczujesz pieczenie oraz zauważysz zaczerwienienie na dotkniętym obszarze, zwłaszcza gdy po raz pierwszy zastosujesz krem.

Są to w rzeczywistości skutki uboczne kapsaicyny co wskazuje, że jest ona skuteczna poprzez odczulanie nerwów. Jeśli ten krem ​​ci nie pomoże, poszukaj takiego, który ma zawartość 0,075% kapsaicyny.

Jeśli nie możesz znieść ciepła na skórze, po prostu dodaj go do posiłków lub posyp zmieloną lub sproszkowaną papryką chili jedzenie. W ten sposób złagodzisz ból stawów i wyleczysz przeziębienie.

Papryczki chili, podobnie jak pieprz cayenne są bardzo skuteczne w leczeniu bólu stawów z powodu zawartej w nich kapsaicyny. Ponadto są wypełnione składnikami odżywczymi, takimi jak błonnik, aminokwasy, kwasy tłuszczowe, sód oraz witaminy A, E i K.

Kapsaicyna od dawna stosowana jest w leczeniu bólu nerwów i innych bólów, a także w stymulowaniu krążenia krwi.

Zobacz Też: