Jak skutecznie oczyścić płuca i przestać kaszleć? Po prostu ugotuj orzechy!

Orzechy to nie tylko wspaniały przysmak, ale także produkt spożywczy, który ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia. Jeśli chcesz utrzymać płuca w dobrej kondycji, są one doskonałym sposobem na ich oczyszczenie.

Powoli nadchodzi jesień, a wraz z nią sucha pogoda, a wielu z nas od razu staje się bardziej podatnych na różnego rodzaju kaszle i przeziębienia.

W tym przypadku mamy nie tylko świetną wskazówkę profilaktyczną, ale i pomocnika podczas leczenia tych przykrych dolegliwości. Wykorzystaj moc orzechów włoskich, nie tylko samego wnętrza, ale także łupin orzechów.

Doradzimy Ci jak to zrobić. Orzechy zawierają szereg substancji korzystnych dla płuc.

Daj spokój

Nie chcesz spędzić nadchodzącego sezonu ze zbędnym i nieprzyjemnym chrapaniem, kaszlem oraz bólem i nieprzyjemnym uciskiem w okolicy płuc i oskrzeli?

Wypróbuj sprawdzony sposób naszych babć. Doskonale wiedziłay, co tak naprawdę przyniesie skuteczną ulgę i niemal natychmiast.

W okresie jesienno-zimowym nasz organizm narażony jest na atak wielu wirusów i bakterii, a najczęstszymi objawami są przeziębienia i grypa.

W przypadku tych chorób zwykle zajęte są płuca i inne części układu oddechowego, które w związku z tym są znacznie osłabione. Jak więc w tym przypadku pomóc organizmowi?

Całe orzechy

Popularne orzechy włoskie nie muszą być jedynie przyjemnym dodatkiem do wielu potraw. Można je również łatwo wykorzystać ze względu na ich działanie lecznicze, aby zregenerować swoje ciało.

W tym przypadku także z łupinami, żeby oszczędzić sobie łuskania orzechów. Z całych orzechów można przygotować bardzo smaczną herbatę, która doskonale radzi sobie z usuwaniem śluzu, a jego przygotowanie jest bardzo proste.

Łupiny orzechów włoskich zawierają dużą ilość składników mineralnych, takich jak cynk, magnez, żelazo i potas, a jednocześnie zawierają znaczną ilość bardzo cennego jodu.

Domowa herbata

Najpierw oczyść i dokładnie umyj około 5 niełuskanych orzechów włoskich. Można też użyć szczoteczki, jeśli zalegają na nich większe osady brudu.

Następnie lekko rozgnieć je młotkiem, tak aby łupiny się poluzowały, ale owoce pozostały w środku. Wrzucamy je do garnka, wrzucamy 2 całe oczyszczone cebule przekrojone na pół, zalewamy 1 litrem letniej wody i zagotowujemy. 

Stopniowo pozwól, aby płyn zredukował się do połowy pierwotnej ilości na umiarkowanym ogniu.

Pożądana ulga

Następnie przecedź wszystko do kubka, możesz dodać kilka kropli cytryny i odrobinę miodu i pić tę skuteczną i pyszną herbatę regularnie przez cały dzień.

Już wkrótce przyniesie Ci upragnioną ulgę w uporczywym i nieprzyjemnym kaszlu.