Kefir – probiotyk, który ma wspaniałe właściwości zdrowotne

Ile razy to słyszeliśmy o korzyściach zdrowotnych wynikających z jedzenia jogurtu? Spożywanie go to idealne rozwiązanie dla naszego systemu trawiennego oraz poprawy flory jelit.

Ale czy wiedzieliście, że jest jeszcze jeden produkt, który ma jeszcze większe korzyści dla naszego zdrowia, a nazywa się kefir.

Jego nazwa pochodzi od tureckiego słowa „keif”, co oznacza „dobre samopoczucie”.

Wielkie zalety spożywania kefiru

Kefir można wytworzyć z użyciem prawie każdego źródła mleka. Możesz używać mleka krowiego, a nawet koziego lub owczego, jak również wszelkich roślinnych źródeł mleka, takich jak mleko sojowe lub kokosowe.

Oprócz mleka do wytworzenia kefiru potrzebne są grzybki, tzw.”ziarna kefirowe” (zaprezentowane na zdjęciu). Można go też kupić w większości sklepów spożywczych.

Zapewnia doskonałą odporność

Kefir ma wiele składników odżywczych, takich jak biotynę, które pobudzają układ immunologiczny do ochrony przed obcymi czynnikami. Zawiera duże ilości probiotyków, dobre bakterie odpowiedzialne za walkę ze złymi bakteriami.

Wspieranie układu pokarmowego

Jest świetny do utrzymania równowagi w układzie pokarmowym. Jak wspomniano powyżej, kefir jest silnym źródłem probiotyków, co z kolei pomaga zwalczać większość chorób układu trawiennego, takich jak IBS, wrzody. Jest również pomocny w regulowaniu naszego trawienia.

Wzmacnia kości

Kefir to świetny obrońca przeciwko osteoporozie, ponieważ jest doskonałym dostawcą wapnia.Może dostarczyć naszemu organizmowi duże ilości wapnia, które jest niezbędne do utrzymania zdrowia kości.

Ponadto zawiera związek, który jest niezbędny do wchłaniania wapnia, a tym samym do zatrzymywania degeneracji kości. Jest to również wspaniałe źródło witaminy K, która ma wpływ na zdrowie kości, wchłanianie składników odżywczych i gęstość.

Chroni nas przed rakiem

Kefir dołączył do listy produktów spożywczych, które opóźniają rozwój komórek nowotworowych, a dokładniej zwalcza komórki raka żołądka. Obecność probiotyków pomaga utrzymać równowagę między zdrowymi komórkami a mechanizmami naszego organizmu w celu powstrzymania wzrostu tkanki rakotwórczej.

Uwalnia od nietolerancji laktozy

Kefir pomaga złamać tą barierę, co umożliwia pacjentom rozważenie w pewnym momencie spożywanie mleka. Kefir dostarcza również składników odżywczych i dobre bakterie, których organizm potrzebuje.

POPULARNE ARTYKUŁY

POPULARNE ARTYKUŁY


loading...
loading...

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

10 powodów, dla których nigdy nie należy wylewać wody ryżowej

Chociaż wielu wie, że ryż jest bardzo pożywny, niewielu zdaje sobie sprawę, że woda ryżowa ma swoje własne korzyści zdrowotne. W rzeczywistości lecznicze i...

Jak skutecznie usunąć plamy starcze, zmarszczki z twarzy i rozjaśnić skórę w ciągu tygodnia

W tym artykule znajdziesz niesamowity przepis, aby uzyskać gładką i idealnie gładką skórę w ciągu zaledwie tygodnia. Jest w 100% naturalny i wymaga tylko dwóch...

Nietypowe wykorzystanie wkładek higienicznych. Nr 4 cię mocno zaskoczy!

Nieustannie uczymy się nowych zastosowań  różnych rzeczy, których używamy od lat, a lista jest coraz dłuższa. Dzisiaj podzielimy się z wami niesamowitymi alternatywnymi zastosowaniami kobiecych...

Jak poprawić morfologię krwi z jednym z najsilniejszych ziół!

Pokrzywy są powszechnie stosowane jako środek do oczyszczania krwi, przeciw wypadaniu włosów, reumatyzmowi, gorączce, nadmiernemu oddawaniu moczu, gruźlicy, zapaleniu oskrzeli, chorobom stawów, niedokrwistości. Jest bardzo bogata w...

Naturalny żel do pielęgnacji rozstępów, zmarszczek, oparzeń i skaz

Zarówno aloes i olej kokosowy mają właściwości nawilżające, lecznicze i regeneracyjne, które pomagają zminimalizować wygląd różnych chorób skóry. Każdego dnia Twoja skóra jest narażona na...

5 korzyści z używania mleka w codziennej pielęgnacji skóry

Mleko bogate w wapń i białko zwykle znajduje się na liście A zdrowej żywności dla wielu z nas. Ale jeśli zastanawiasz się, czy mleko...