Strona głównaZdrowieKorzyści płynące z codziennego picia sody oczyszczonej z wodą

Korzyści płynące z codziennego picia sody oczyszczonej z wodą

Soda oczyszczona to dość popularny produkt w milionach domów na całym świecie, ponieważ nie tylko można go używać do gotowania, ale także ułatwia kilka prac związanych z czyszczeniem i poprawia zdrowie.

Chociaż obecnie wiele osób preferuje produkty konwencjonalne dostępne na rynku, niektórzy ludzie korzystają z tego białego proszku w kilku aspektach swojego życia.

Soda oczyszczona powinna być spożywana w umiarkowanych, małych ilościach. Konsumowanie wykazało, że zwykle wspiera ogólne funkcje organizmu poprzez regulację naturalnego poziomu pH krwi, co obniża poziom kwasów.

Rozpuszczanie sody oczyszczonej w wodzie jest jednym z najstarszych i wysoce konsumowanych środków na świecie. Jest to skuteczny sposób ochrony organizmu przed kilkoma chorobami.

Jest to naturalny lek zobojętniający kwas

Naturalne właściwości sody oczyszczonej są jedną z przyczyn tak powszechnego stosowania w domu. Spożywanie sody oczyszczonej może neutralizować kwasy żołądkoweaby zapobiec dyskomfortowi zgagi.

Po rozcieńczeniu w szklance wody zmniejsza stan zapalny i gazy co prowadzi do szybszego złagodzenia niestrawności.


Naturalny alkalizator

Większość diet wytwarza kwas w organizmie czyniąc go podatnym na rozwój różnych chorób.

Aby zneutralizować kwasowość i stworzyć efekt alkaliczny, soda oczyszczona stała się naturalnym lekarstwem na zrównoważenie pH ciała i poprawę zdrowia.  Kwas w organizmie może wiązać się z dużym ryzykiem osteoporozy, zapalenia stawów, a nawet raka.

Dlatego, przy tak niskich kosztach ten składnik może być najlepszym naturalnym środkiem zapobiegającym takim sytuacjom.Jest antyseptyczny

Jedną z wyjątkowych cech jest to, że ma łagodny antyseptyczny efekt, który można wykorzystać do eliminacji wirusów i bakterii wywołujących choroby.

NIE PRZEGAP!  Jak unikać nadmiernego pocenia się
NIE PRZEGAP!  Spożywaj miód i czosnek na pusty żołądek, efekty są wspaniałe

Z tego powodu może być stosowany w leczeniu bólów gardła i stanów zapalnych poprzez płukanie gardła.

Łagodzi infekcje dróg moczowych

Soda oczyszczona i woda może działać jako bariera ochronna przeciwko infekcjom dróg moczowych dzięki swojej zdolności do zmniejszania poziomu kwasu w moczu.

Leczy dnę i inne problemy ze stawami

Wysokie poziomy kwasu moczowego w moczu i krwi w tkankach w organizmie mogą powodować ból i przewlekłe choroby, takie jak dna moczanowa lub zapalenie stawów.

Woda sodowa do pieczenia normalizuje pH krwi i redukuje ten rodzaj kwasu. Może być stosowany jako lek w leczeniu tych chorób.

Zwiększa wydajność fizyczną

Kwas mlekowy uwalniany podczas aktywności fizycznej może kumulować się w mięśniach i stawach powodując sztywność i zmęczenie mięśni.

Aby nie wpłynęło to na wydajność fizyczną, dobrym rozwiązaniem jest wypicie sody oczyszczonej rozcieńczonej w wodzie, która pomaga kontrolować ten kwas.

Kontroluje cholesterol

Picie wody mineralnej z dodatkiem sody oczyszczonej może mieć pozytywny wpływ na obniżenie wysokiego poziomu cholesterolu, zwłaszcza LDL, zwanego również „złym cholesterolem”.

Jednak ze względu na wysoki poziom sodu nie jest to wskazane dla osób z wysokim ciśnieniem krwi, ponieważ może to pogorszyć ich problem.

Jak przygotować ten lek?

Jak już wspomniano, nadmierne spożycie może stworzyć niebezpieczne negatywne skutki.

Dlatego, aby uwzględnić to w diecie bez ryzyka musisz pamiętać o następujących wskazówkach:

Ogólne dawkowanie

  • 1/2 łyżeczki sody oczyszczonej (3 gramy)
  • 1 szklanka wody (200 ml)
NIE PRZEGAP!  Spożywaj miód i czosnek na pusty żołądek, efekty są wspaniałe

Wymieszaj oba składniki i wypij po każdym głównym posiłku.

NIE PRZEGAP!  Imbir to naturalny środek na różne problemy zdrowotne

 Sałatka ogórkowa: obniża poziom cholesterolu i reguluje wysokie ciśnienie krwi

Wysokie ciśnienie krwi lub nadciśnienie tętnicze jest częstym stanem układu krążenia, który dotyka ludzi w każdym wieku. W rzeczywistości ponad 40% dorosłych w wieku powyżej...

Pij ten napój kiedy masz problemy z tarczycą i brakuje Ci jodu

Napój ten z powodzeniem leczy problemy powiązane z tarczycą w przypadku niedoboru jodu. Jedna dawka napoju dziennie szybko pomoże zapomnieć Ci o tym problemie. Składniki: - 1...

7 strategii mających na celu zwiększenie przepływu krwi w nogach

Zwiększenie krążenia krwi w nogach i poprawa powrotu żylnego jest kluczowym czynnikiem, aby nie mieć żylaków. Zmniejsza to również ich widoczność, jeśli już je masz. Złe krążenie...

Guzek pod pachą – Czy jest powodem do niepokoju?

Bolący guzek pod pachą odnosi się zwykle do powiększenia co najmniej jednego węzła chłonnego pod pachą. Węzły chłonne są małymi, owalnymi gruczołami, które znajdują...

To się stanie z Twoim ciałem kiedy będziesz jeść 2 banany dziennie

Wszyscy chcemy, aby utrzymać nasze zdrowie na jak najwyższym poziomie i dlatego staramy się zminimalizować ilości spożywania sztucznej i przetworzonej żywności. Natura dostarcza nam wystarczająco dużo smacznych...

Kapusta – sekretna broń walcząca z otyłością, rakiem i chorobami serca

Jak każda sfermentowana żywność, kapusta kwaszona ma zaskakująco silne korzyści dla zdrowia i może pozostać świeża przez dłuższy okres czasu. Korzyści zdrowotne wynikające z kiszonej kapusty: -Trawienie:...