Korzyści płynące z codziennego picia sody oczyszczonej z wodą

Soda oczyszczona to dość popularny produkt w milionach domów na całym świecie, ponieważ nie tylko można go używać do gotowania, ale także ułatwia kilka prac związanych z czyszczeniem i poprawia zdrowie.

Chociaż obecnie wiele osób preferuje produkty konwencjonalne dostępne na rynku, niektórzy ludzie korzystają z tego białego proszku w kilku aspektach swojego życia.

Soda oczyszczona powinna być spożywana w umiarkowanych, małych ilościach. Konsumowanie wykazało, że zwykle wspiera ogólne funkcje organizmu poprzez regulację naturalnego poziomu pH krwi, co obniża poziom kwasów.

Rozpuszczanie sody oczyszczonej w wodzie jest jednym z najstarszych i wysoce konsumowanych środków na świecie. Jest to skuteczny sposób ochrony organizmu przed kilkoma chorobami.

Jest to naturalny lek zobojętniający kwas

Naturalne właściwości sody oczyszczonej są jedną z przyczyn tak powszechnego stosowania w domu. Spożywanie sody oczyszczonej może neutralizować kwasy żołądkoweaby zapobiec dyskomfortowi zgagi.

Po rozcieńczeniu w szklance wody zmniejsza stan zapalny i gazy co prowadzi do szybszego złagodzenia niestrawności.

Naturalny alkalizator

Większość diet wytwarza kwas w organizmie czyniąc go podatnym na rozwój różnych chorób.

Aby zneutralizować kwasowość i stworzyć efekt alkaliczny, soda oczyszczona stała się naturalnym lekarstwem na zrównoważenie pH ciała i poprawę zdrowia.  Kwas w organizmie może wiązać się z dużym ryzykiem osteoporozy, zapalenia stawów, a nawet raka.

Dlatego, przy tak niskich kosztach ten składnik może być najlepszym naturalnym środkiem zapobiegającym takim sytuacjom.

Jest antyseptyczny

Jedną z wyjątkowych cech jest to, że ma łagodny antyseptyczny efekt, który można wykorzystać do eliminacji wirusów i bakterii wywołujących choroby.

Z tego powodu może być stosowany w leczeniu bólów gardła i stanów zapalnych poprzez płukanie gardła.

Łagodzi infekcje dróg moczowych

Soda oczyszczona i woda może działać jako bariera ochronna przeciwko infekcjom dróg moczowych dzięki swojej zdolności do zmniejszania poziomu kwasu w moczu.

Leczy dnę i inne problemy ze stawami

Wysokie poziomy kwasu moczowego w moczu i krwi w tkankach w organizmie mogą powodować ból i przewlekłe choroby, takie jak dna moczanowa lub zapalenie stawów.

Woda sodowa do pieczenia normalizuje pH krwi i redukuje ten rodzaj kwasu. Może być stosowany jako lek w leczeniu tych chorób.

Zwiększa wydajność fizyczną

Kwas mlekowy uwalniany podczas aktywności fizycznej może kumulować się w mięśniach i stawach powodując sztywność i zmęczenie mięśni.

Aby nie wpłynęło to na wydajność fizyczną, dobrym rozwiązaniem jest wypicie sody oczyszczonej rozcieńczonej w wodzie, która pomaga kontrolować ten kwas.

Kontroluje cholesterol

Picie wody mineralnej z dodatkiem sody oczyszczonej może mieć pozytywny wpływ na obniżenie wysokiego poziomu cholesterolu, zwłaszcza LDL, zwanego również „złym cholesterolem”.

Jednak ze względu na wysoki poziom sodu nie jest to wskazane dla osób z wysokim ciśnieniem krwi, ponieważ może to pogorszyć ich problem.

Jak przygotować ten lek?

Jak już wspomniano, nadmierne spożycie może stworzyć niebezpieczne negatywne skutki.

Dlatego, aby uwzględnić to w diecie bez ryzyka musisz pamiętać o następujących wskazówkach:

Ogólne dawkowanie

  • 1/2 łyżeczki sody oczyszczonej (3 gramy)
  • 1 szklanka wody (200 ml)

Wymieszaj oba składniki i wypij po każdym głównym posiłku.

POPULARNE ARTYKUŁY

POPULARNE ARTYKUŁY


loading...
loading...

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Przygotuj lekarstwo, które chroni przed przeziębieniem i grypą

Wielkimi krokami zbliża się okres przeziębień i grypy, który jest bardzo denerwujący.  Przedstawiamy Wam recepturę z łatwo dostępnymi naturalnymi składnikami, które skutecznie rozwiązują ten problem bez efektów...

Oczyść tętnice i zapobiegnij atakowi serca pijąc ten wspaniały napój

Nie ma wątpliwości, że czosnek i cytryna to jedne z najsilniejszych naturalnych środków na wiele chorób. Oprócz wykorzystywania ich w potrawach do smaku, te dwa składniki zapewniają...

Syrop czosnkowy 10 razy bardziej wydajny od antybiotyków

Jeśli chodzi o infekcje bakteryjne, antybiotyki są zawsze pierwszym wyborem, który podejmuje lekarz. Jednak oprócz wielu skutków ubocznych, większość antybiotyków nie może stawić czoła pewnym...

10 najważniejszych korzyści zdrowotnych aloesu

Roślina aloesu jest uważana za cudowną roślinę ze względu na liczne korzyści  zdrowotne i lecznicze zalety. Liście aloesu są wypełnione żelem zawierającym witaminy takie jak A,...

3 naturalne i skuteczne sposoby na pozbycie się żylaków

W dzisiejszych czas kiedy to człowiek żyje w ciągłym biegu i stresie, a do tego chce pięknie wyglądać np. kobiety chodzą na wysokich obcasach...

Masz rwę kulszową lub bólu pleców? Zastosuj ten środek zaradczy!

Rwa kulszowa objawia się bólem, który występuje w dolnej części pleców, pośladkach i nogach. Jest to jeden z najczęstszych problemów z kręgosłupem.Leki kupione w aptece zwykle zapewniają...