Korzyści płynące z codziennego picia sody oczyszczonej z wodą

Soda oczyszczona to dość popularny produkt w milionach domów na całym świecie, ponieważ nie tylko można go używać do gotowania, ale także ułatwia kilka prac związanych z czyszczeniem i poprawia zdrowie.

Chociaż obecnie wiele osób preferuje produkty konwencjonalne dostępne na rynku, niektórzy ludzie korzystają z tego białego proszku w kilku aspektach swojego życia.

Soda oczyszczona powinna być spożywana w umiarkowanych, małych ilościach. Konsumowanie wykazało, że zwykle wspiera ogólne funkcje organizmu poprzez regulację naturalnego poziomu pH krwi, co obniża poziom kwasów.

Rozpuszczanie sody oczyszczonej w wodzie jest jednym z najstarszych i wysoce konsumowanych środków na świecie. Jest to skuteczny sposób ochrony organizmu przed kilkoma chorobami.

Jest to naturalny lek zobojętniający kwas

Naturalne właściwości sody oczyszczonej są jedną z przyczyn tak powszechnego stosowania w domu. Spożywanie sody oczyszczonej może neutralizować kwasy żołądkoweaby zapobiec dyskomfortowi zgagi.

Po rozcieńczeniu w szklance wody zmniejsza stan zapalny i gazy co prowadzi do szybszego złagodzenia niestrawności.

Naturalny alkalizator

Większość diet wytwarza kwas w organizmie czyniąc go podatnym na rozwój różnych chorób.

Aby zneutralizować kwasowość i stworzyć efekt alkaliczny, soda oczyszczona stała się naturalnym lekarstwem na zrównoważenie pH ciała i poprawę zdrowia.  Kwas w organizmie może wiązać się z dużym ryzykiem osteoporozy, zapalenia stawów, a nawet raka.

Dlatego, przy tak niskich kosztach ten składnik może być najlepszym naturalnym środkiem zapobiegającym takim sytuacjom.

Jest antyseptyczny

Jedną z wyjątkowych cech jest to, że ma łagodny antyseptyczny efekt, który można wykorzystać do eliminacji wirusów i bakterii wywołujących choroby.

Z tego powodu może być stosowany w leczeniu bólów gardła i stanów zapalnych poprzez płukanie gardła.

Łagodzi infekcje dróg moczowych

Soda oczyszczona i woda może działać jako bariera ochronna przeciwko infekcjom dróg moczowych dzięki swojej zdolności do zmniejszania poziomu kwasu w moczu.

Leczy dnę i inne problemy ze stawami

Wysokie poziomy kwasu moczowego w moczu i krwi w tkankach w organizmie mogą powodować ból i przewlekłe choroby, takie jak dna moczanowa lub zapalenie stawów.

Woda sodowa do pieczenia normalizuje pH krwi i redukuje ten rodzaj kwasu. Może być stosowany jako lek w leczeniu tych chorób.

Zwiększa wydajność fizyczną

Kwas mlekowy uwalniany podczas aktywności fizycznej może kumulować się w mięśniach i stawach powodując sztywność i zmęczenie mięśni.

Aby nie wpłynęło to na wydajność fizyczną, dobrym rozwiązaniem jest wypicie sody oczyszczonej rozcieńczonej w wodzie, która pomaga kontrolować ten kwas.

Kontroluje cholesterol

Picie wody mineralnej z dodatkiem sody oczyszczonej może mieć pozytywny wpływ na obniżenie wysokiego poziomu cholesterolu, zwłaszcza LDL, zwanego również „złym cholesterolem”.

Jednak ze względu na wysoki poziom sodu nie jest to wskazane dla osób z wysokim ciśnieniem krwi, ponieważ może to pogorszyć ich problem.

Jak przygotować ten lek?

Jak już wspomniano, nadmierne spożycie może stworzyć niebezpieczne negatywne skutki.

Dlatego, aby uwzględnić to w diecie bez ryzyka musisz pamiętać o następujących wskazówkach:

Ogólne dawkowanie

  • 1/2 łyżeczki sody oczyszczonej (3 gramy)
  • 1 szklanka wody (200 ml)

Wymieszaj oba składniki i wypij po każdym głównym posiłku.

 

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: