SPRAWDŹ jak szybko usunąć kwas moczowy, aby zapobiec dnie i bólom stawów

Dna jest chorobą metaboliczną, w której wadliwy metabolizm kwasu moczowego powoduje zapalenie stawów, szczególnie w mniejszych kościach stóp, odkładanie się kamieni kredowych i epizody ostrego bólu.

Rezultatem jest obrzęk i sztywność, a w niektórych przypadkach ludzie odczuwają silny ból i obrzęk, który rozwija się w ciągu kilku godzin. Głównym powodem dny moczanowej jest przeciążenie organizmu kwasem moczowym.

Kwas moczowy jest produktem rozpadu puryn, które są częścią wielu produktów spożywczych. W przypadku dny moczanowej często występują, ale nie zawsze podwyższony poziom kwasu moczowego we krwi (hiperurykemia). Jednak tylko niewielka część osób z hiperurykemią rozwinie dnę.

Jeśli nerki nie są w stanie wyeliminować kwasu moczowego, zachodzi krystalizacja i złogi wokół stawów, które mogą powodować zapalenie stawów.
Ale są rzeczy, które możesz zrobić, aby usunąć sam kwas moczowy i poprawić swój stan zdrowia. Zmień swój styl życia i dietę – to pierwsza rzecz do zrobienia.

Następnie musisz mieć odpowiednią zdrową dietę, bogatą w świeże kolorowe owoce i warzywa; chude mięso i owoce morza oraz całe nieprzetworzone ziarna. Powinieneś ograniczyć przetworzone cukry, żywność bogatą w tłuszcze nasycone i alkohol.

Pij dużo wody, ponieważ utrzymując nawodnienie organizmu pomagasz wyeliminować toksyny i przeciążenie kwasu moczowego. Możesz utrzymać swoje ciało nawilżone wodą, naturalnymi sokami (bez dodatku cukru); woda z owocami i herbatki ziołowe (można użyć miodu do osłodzenia). Musisz zmniejszyć stres.

Oto kilka naturalnych toników w przypadku dny moczanowej:

• Soda oczyszczona wydaje się być skutecznym kandydatem na profilaktykę obniżania poziomu kwasu moczowego w organizmie. Dodaj pół łyżeczki do szklanki wody i pij ją codziennie. Użyj całej łyżeczki do herbaty w przypadku aktualnego napadu dny moczanowej.

• Woda cytrynowa może również pomóc. Kiedy organizm ma więcej zasady niż kwasu, system jest w stanie zapobiec wielu stanom zdrowia, a jednym z nich jest dna. Woda cytrynowa zwiększa zasadowość organizmu i zapobiega tworzeniu się kryształów kwasu moczowego. Wyciśnij połowę cytryny do 200 ml ciepłej wody i wypij ją codziennie rano na pusty żołądek.

• Ocet jabłkowy, podobnie jak cytryna zwiększa alkaliczność organizmu. Jego kwas jabłkowy jest skuteczny w rozpadzie kwasu moczowego i usuwaniu go z organizmu. Dodaj łyżkę octu jabłkowego do 200 ml wody i pij ją codziennie przed obiadem i kolacją.

Są to najlepsze pokarmy do jedzenia w celu zapobiegania lub leczenia dny:

• Kurkumina z kurkumy odgrywa rolę w ochronie nerek i jest silnym środkiem przeciwzapalnym.

• Bromelaina – można ją znaleźć w ananasach, ma właściwości przeciwzapalne i zapewnia działanie przeciwbólowe.

• Siemię lniane – dzięki swoim niesamowitym korzystnym właściwościom może zmniejszać stężenie kwasu moczowego w surowicy pacjentów.

PODOBNE ARTYKUŁY


loading...
loading...

POPULARNE ARTYKUŁY

Cynamon okazuje się być naturalnym zastępcą insuliny!

Cynamon jest bardzo potężną rośliną ze względu na zróżnicowane właściwości i korzyści dla naszego zdrowia. W ostatnich czasach zachwycił nawet lekarzy, gdyż okazało się:...

Umieszczając te 2 składniki w kawie przyspieszysz metabolizm i spalanie tłuszczu!

Kawa jest porannym rytuałem dla wielu ludzi. Jednak według ostatnich amerykańskich badań kawa jest czymś więcej niż tylko dopalaczem energii.Mianowicie jeśli walczysz z dodatkowymi kilogramami...

Wrastający paznokieć: przyczyny, domowe środki zaradcze i zapobieganie

Wrastający paznokieć pojawia się, gdy róg lub krawędź twoich paznokci zaczyna rosnąć w otaczającej skórze. Może to powodować ból, zaczerwienienie i obrzęk. Stan ten występuje bardzo...

W jelitach może być nawet 20 kg odpadów. Ta metoda zapewni całkowite oczyszczenie jelita!

Ponieważ 80% układu odpornościowego zależy od prawidłowego trawienia, oczyszczenie jelita jest naprawdę ważne, aby utrzymać zdrowe ciało.Po spożyciu pokarm jest rozkładany w żołądku i...

Opryszczka na ustach – przyczyny, objawy i sposoby leczenia

Opryszczka zwana również pęcherzami gorączki jest częstą infekcją wirusową. Są to małe, wypełnione płynem pęcherze na ustach i wokół nich.Czym jest opryszczka na ustach? Są...

Najlepszy środek, aby złagodzić obrzęk stóp

Obrzęk stóp jest częstym objawem, który dotyka głównie osób starszych,osób z nadwagą i kobiet w ciąży. Jest to zwykle bezbolesne, zwykle pojawiające się po długim...