Strona główna Zdrowie SPRAWDŹ jak szybko usunąć kwas moczowy, aby zapobiec dnie i bólom stawów

SPRAWDŹ jak szybko usunąć kwas moczowy, aby zapobiec dnie i bólom stawów

Dna jest chorobą metaboliczną, w której wadliwy metabolizm kwasu moczowego powoduje zapalenie stawów, szczególnie w mniejszych kościach stóp, odkładanie się kamieni kredowych i epizody ostrego bólu.

Rezultatem jest obrzęk i sztywność, a w niektórych przypadkach ludzie odczuwają silny ból i obrzęk, który rozwija się w ciągu kilku godzin. Głównym powodem dny moczanowej jest przeciążenie organizmu kwasem moczowym.

Kwas moczowy jest produktem rozpadu puryn, które są częścią wielu produktów spożywczych. W przypadku dny moczanowej często występują, ale nie zawsze podwyższony poziom kwasu moczowego we krwi (hiperurykemia). Jednak tylko niewielka część osób z hiperurykemią rozwinie dnę.

Jeśli nerki nie są w stanie wyeliminować kwasu moczowego, zachodzi krystalizacja i złogi wokół stawów, które mogą powodować zapalenie stawów.
Ale są rzeczy, które możesz zrobić, aby usunąć sam kwas moczowy i poprawić swój stan zdrowia. Zmień swój styl życia i dietę – to pierwsza rzecz do zrobienia.

Następnie musisz mieć odpowiednią zdrową dietę, bogatą w świeże kolorowe owoce i warzywa; chude mięso i owoce morza oraz całe nieprzetworzone ziarna. Powinieneś ograniczyć przetworzone cukry, żywność bogatą w tłuszcze nasycone i alkohol.

Pij dużo wody, ponieważ utrzymując nawodnienie organizmu pomagasz wyeliminować toksyny i przeciążenie kwasu moczowego. Możesz utrzymać swoje ciało nawilżone wodą, naturalnymi sokami (bez dodatku cukru); woda z owocami i herbatki ziołowe (można użyć miodu do osłodzenia). Musisz zmniejszyć stres.

Oto kilka naturalnych toników w przypadku dny moczanowej:

• Soda oczyszczona wydaje się być skutecznym kandydatem na profilaktykę obniżania poziomu kwasu moczowego w organizmie. Dodaj pół łyżeczki do szklanki wody i pij ją codziennie. Użyj całej łyżeczki do herbaty w przypadku aktualnego napadu dny moczanowej.

• Woda cytrynowa może również pomóc. Kiedy organizm ma więcej zasady niż kwasu, system jest w stanie zapobiec wielu stanom zdrowia, a jednym z nich jest dna. Woda cytrynowa zwiększa zasadowość organizmu i zapobiega tworzeniu się kryształów kwasu moczowego. Wyciśnij połowę cytryny do 200 ml ciepłej wody i wypij ją codziennie rano na pusty żołądek.

• Ocet jabłkowy, podobnie jak cytryna zwiększa alkaliczność organizmu. Jego kwas jabłkowy jest skuteczny w rozpadzie kwasu moczowego i usuwaniu go z organizmu. Dodaj łyżkę octu jabłkowego do 200 ml wody i pij ją codziennie przed obiadem i kolacją.

Są to najlepsze pokarmy do jedzenia w celu zapobiegania lub leczenia dny:

• Kurkumina z kurkumy odgrywa rolę w ochronie nerek i jest silnym środkiem przeciwzapalnym.

• Bromelaina – można ją znaleźć w ananasach, ma właściwości przeciwzapalne i zapewnia działanie przeciwbólowe.

• Siemię lniane – dzięki swoim niesamowitym korzystnym właściwościom może zmniejszać stężenie kwasu moczowego w surowicy pacjentów.

zobacz także

4 łyżki tego napoju usuną zatkane tętnice, wysokie ciśnienie krwi

Zatkane tętnice, wysokie ciśnienie krwi i wysoki poziom cholesterolu są bardzo częstym problemem w dzisiejszym świecie,a wszystko to w wyniku szybkiego stylu życia i...

Tylko 3 łyżki dziennie obniżą poziom cholesterolu

Przedstawiamy wam receptę, którą powinieneś zawsze mieć w domu. Uważa się ją za jeden z najlepszych naturalnych środków zaradczych i może naprawdę czynić cuda dla...

Lekarze nigdy tego nie powiedzą: lecz problemy z tarczycą jednym składnikiem!

Tarczyca jest gruczołem dokrewnym o kształcie motyla, który leży u podstawy szyi. Odgrywa bardzo ważną rolę w organizmie, ponieważ uwalnia dwa hormony, które wpływają...

loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

POPULARNE ARTYKUŁY

Powszechnym błędem jest przekonanie, że odchudzanie polega na głodzeniu i ćwiczeniach. W rzeczywistości chodzi o przyjęcie zdrowego stylu życia, który obejmuje dobrze zbilansowaną dietę i...
Jedzenie odgrywa bardzo ważną rolę w twoim zdrowiu, dlatego ważne jest, aby upewnić się, że jest najwyższej jakości.Dzisiejszy rynek jest zalewany szeroką gamą pokarmów,...
Niektóre produkty nie są tym, czym się wydają, ani tym co stwierdzają ich producenci. Najlepszym sposobem na uzyskanie tego za co płacisz, jedząc w...
Czosnek jest obecny w prawie każdej kuchni na świecie. Jest nie tylko aromatyczny, ale także niezwykle silny w leczeniu typowych dolegliwości.Chociaż czosnek jest często podawany...
Sen jest bardzo ważny dla naszego organizmu, gdyż w jego trakcie mózg ma wystarczająco dużo czasu na przetworzenie informacji, a nasze ciało przygotowuje się do codziennej...