Strona głównaZdrowieSPRAWDŹ jak szybko usunąć kwas moczowy, aby zapobiec dnie i bólom stawów

SPRAWDŹ jak szybko usunąć kwas moczowy, aby zapobiec dnie i bólom stawów

Dna jest chorobą metaboliczną, w której wadliwy metabolizm kwasu moczowego powoduje zapalenie stawów, szczególnie w mniejszych kościach stóp, odkładanie się kamieni kredowych i epizody ostrego bólu.

Rezultatem jest obrzęk i sztywność, a w niektórych przypadkach ludzie odczuwają silny ból i obrzęk, który rozwija się w ciągu kilku godzin. Głównym powodem dny moczanowej jest przeciążenie organizmu kwasem moczowym.

Kwas moczowy jest produktem rozpadu puryn, które są częścią wielu produktów spożywczych. W przypadku dny moczanowej często występują, ale nie zawsze podwyższony poziom kwasu moczowego we krwi (hiperurykemia). Jednak tylko niewielka część osób z hiperurykemią rozwinie dnę.

Jeśli nerki nie są w stanie wyeliminować kwasu moczowego, zachodzi krystalizacja i złogi wokół stawów, które mogą powodować zapalenie stawów.
Ale są rzeczy, które możesz zrobić, aby usunąć sam kwas moczowy i poprawić swój stan zdrowia. Zmień swój styl życia i dietę – to pierwsza rzecz do zrobienia.


Następnie musisz mieć odpowiednią zdrową dietę, bogatą w świeże kolorowe owoce i warzywa; chude mięso i owoce morza oraz całe nieprzetworzone ziarna. Powinieneś ograniczyć przetworzone cukry, żywność bogatą w tłuszcze nasycone i alkohol.

Pij dużo wody, ponieważ utrzymując nawodnienie organizmu pomagasz wyeliminować toksyny i przeciążenie kwasu moczowego. Możesz utrzymać swoje ciało nawilżone wodą, naturalnymi sokami (bez dodatku cukru); woda z owocami i herbatki ziołowe (można użyć miodu do osłodzenia). Musisz zmniejszyć stres.

NIE PRZEGAP!  Poznaj 5 powodów dlaczego należy jeść ziemniaki każdego dnia


Oto kilka naturalnych toników w przypadku dny moczanowej:

• Soda oczyszczona wydaje się być skutecznym kandydatem na profilaktykę obniżania poziomu kwasu moczowego w organizmie. Dodaj pół łyżeczki do szklanki wody i pij ją codziennie. Użyj całej łyżeczki do herbaty w przypadku aktualnego napadu dny moczanowej.

NIE PRZEGAP!  Poznaj 5 powodów dlaczego należy jeść ziemniaki każdego dnia

• Woda cytrynowa może również pomóc. Kiedy organizm ma więcej zasady niż kwasu, system jest w stanie zapobiec wielu stanom zdrowia, a jednym z nich jest dna. Woda cytrynowa zwiększa zasadowość organizmu i zapobiega tworzeniu się kryształów kwasu moczowego. Wyciśnij połowę cytryny do 200 ml ciepłej wody i wypij ją codziennie rano na pusty żołądek.

• Ocet jabłkowy, podobnie jak cytryna zwiększa alkaliczność organizmu. Jego kwas jabłkowy jest skuteczny w rozpadzie kwasu moczowego i usuwaniu go z organizmu. Dodaj łyżkę octu jabłkowego do 200 ml wody i pij ją codziennie przed obiadem i kolacją.

Są to najlepsze pokarmy do jedzenia w celu zapobiegania lub leczenia dny:

• Kurkumina z kurkumy odgrywa rolę w ochronie nerek i jest silnym środkiem przeciwzapalnym.

• Bromelaina – można ją znaleźć w ananasach, ma właściwości przeciwzapalne i zapewnia działanie przeciwbólowe.

• Siemię lniane – dzięki swoim niesamowitym korzystnym właściwościom może zmniejszać stężenie kwasu moczowego w surowicy pacjentów.Lekarze są zdumieni! Ten przepis wzmacnia i przywraca elastyczność stawów

Jedną z głównych przyczyn bólu nóg, stawów i pleców jest niewłaściwa postawa ciała. Oznacza to, że aby złagodzić ból i zapobiec dalszym problemom zdrowotnym...

Zioła i przyprawy zapobiegające i zwalczające raka

Te zioła i przyprawy zapobiegają i zwalczają raka, ponieważ mają wspaniałe właściwości zdrowotne i mogą stanowić część codziennego schematu podczas leczenia raka.
NIE PRZEGAP!  Zmiksuj kurkumę, imbir, olej kokosowy i pij godzinę przed snem!
Zioła i przyprawy zapobiegające i zwalczające...

Domowej roboty Vapor Rub, idealna maść na pozbycie się problemów z zatokami

Kiedy mamy infekcję zatok lub jesteśmy przeziębieni największą irytującą sytuacja jest zatkany nos, przez co nie możemy swobodnie oddychać. Stan ten pogarsza się z dnia na dzień...

5 kroków do kontrolowania ciśnienia krwi bez leków

Jeśli masz wysokie ciśnienie krwi musisz zrobić wszystko, aby je obniżyć, ponieważ może to prowadzić do poważnych chorób, takich jak zawał serca i udar....

Obniż poziom złego cholesterolu i oczyść naczynia krwionośne

Oczyszczanie tzw. detoksykacja jest zalecana w przypadku kiedy chcesz zwiększyć elastyczność naczyń krwionośnych oraz usunąć tłuszcz i toksyny z krwi. Warto wykorzystać naturalne środki zaradcze, gdyż są bezpieczniejsze...

W jelitach może być nawet 20 kg odpadów. Ta metoda zapewni całkowite oczyszczenie jelita!

Ponieważ 80% układu odpornościowego zależy od prawidłowego trawienia, oczyszczenie jelita jest naprawdę ważne, aby utrzymać zdrowe ciało. Po spożyciu pokarm jest rozkładany w żołądku i...