Napoje, które oczyszczą krew z toksyn i cholesterolu

Twoja krew może zostać zanieczyszczona z wielu powodów: 

Napoje, które oczyszczą krew z toksyn i cholesterolu

nagromadzenia toksyn z powodu niewłaściwego funkcjonowania oczyszczających narządów, takich jak nerki, wątroba lub jelita, zła dieta pełna tłustych potraw i toksycznych substancji lub zanieczyszczenia środowiska.

Kiedy organizm zaczyna gromadzić toksyczne substancje i odpady, produkty te przechodzą przez krwioobieg próbując opuścić ciało przez skórę. Dlatego niektóre osoby cierpiące na trądzik mogą obwiniać tę chorobę skóry o toksyczność.

Jeśli twoja krew nie jest w stanie oczyścić się poprzez uwalnianie toksyn przez skórę, pozostanie zanieczyszczona, co może prowadzić do chronicznych problemów i chorób, takich jak otyłość. Dlatego bardzo ważne jest, aby stymulować proces oczyszczania krwi, aby można było go odtruć i oczyścić.

Soki owocowe i warzywne, a także herbaty są doskonałe do oczyszczania krwi i pozbycia się toksyn z organizmu. Pokażemy Ci jedne z najlepszych napojów do naturalnego oczyszczenia krwi, które pomogą Ci zapobiegać chorobom powodowanym przez nagromadzone toksyny.

Sok z buraków

Sok z buraków jest jedną z najlepszych opcji, jeśli chodzi o naturalne oczyszczanie krwi w prosty sposób.

Składniki

 • 2 buraki
 • Liście buraka
 • woda

Przygotowanie

Umyj buraki i ich liście bardzo dobrze i upewnij się, że są całkowicie wolne od brudu. Następnie osusz je i pokrój na kawałki na tyle małe, aby zmieściły się w sokowirówce lub mikserze. Umieść te kawałki w blenderze i dodaj liście buraków i odrobinę wody, aby ułatwić mieszanie. Miksuj przez kilka minut. Najlepiej wypić ten sok na pusty żołądek.

Czosnek i czerwone wino

Ten silny napój jest idealny do aktywacji metabolizmu i redukcji tkanki tłuszczowej. Dodatkowo może pomóc pozbyć się nadmiaru soli w ciele, co jest częścią oczyszczania krwi.

Składniki

 • 12 ząbków czosnku
 • ½ litra czerwonego wina.

Przygotowanie

Pokrój 12 ząbków czosnku i wrzuć do szklanego słoika, dodaj pół litra czerwonego wina. Dokładnie zamknij słoik i umieść go na parapecie lub innym nasłonecznionym miejscu na dwa tygodnie.

Po upływie zalecanego czasu odcedź płyn i wlej go do innego szklanego pojemnika. Spożywaj jedną łyżkę stołową tego płynu trzy razy dziennie przez miesiąc.

Zielony sok do oczyszczenia krwi

Ten zielony sok  jest idealny do stymulacji eliminacji toksyn i pierwiastków, które mogą być obecne w krwioobiegu. Poza tym świetnie nadaje się do aktywacji metabolizmu i utraty wagi.

Składniki

 • 1 garść szpinaku.
 • 3 łodygi selera naciowego.
 • 2 jabłka.
 • 1 garść  natki pietruszki.
 • 1 cytryna.
 • 1 ogórek.

Przygotowanie

Umieść wszystkie składniki w blenderze, mieszaj przez kilka sekund i wypij ten koktajl zaraz po przygotowaniu, aby wykorzystać wszystkie jego zalety.

Herbata z łopianu

Łopian  jest bardzo potężną oczyszczającą rośliną, która może pomóc w oczyszczeniu krwi i układu limfatycznego. Zalecamy picie tej herbaty, aby zmniejszyć zatory i obrzęki, wyeliminować toksyny przez skórę lub mocz i pozbyć się  nadmiaru kwasu moczowego w organizmie. Jego właściwości są tak skuteczne, że polecamy tę herbatę również osobom cierpiącym na problemy, takie jak zapalenie stawów, nerwy kulszowe, dna moczanowa, wysypki, trądzik, obrzęki, kamienie nerkowe, problemy z wątrobą itp.

Herbata z mniszka lekarskiego

Herbata z mniszka lekarskiego jest jednym z najbardziej oczyszczających napojów i jest niesamowicie popularna ze względu na swoją skuteczność. Ten napój jest idealny do zwalczania zatrzymywania płynów i eliminowania toksyn i odpadów, które nagromadziły się w organizmie i mogą przedostać się do krwioobiegu. Ta herbata jest całkowicie bezpieczna i skuteczna w oczyszczaniu krwi z toksyn w niej zawartych.

Herbata z pokrzywy

To kolejna doskonała herbata oczyszczająca do naturalnej detoksykacji krwi  i pozbycia się toksycznych substancji, które mogą wpływać na Twoje zdrowie. Jest moczopędna i może być również stosowana w leczeniu chorób wątroby i nerek.