Strona głównaZdrowieJak naturalnie leczyć objawy menopauzy

Jak naturalnie leczyć objawy menopauzy

Prawie każda kobieta cierpi z powodu objawów menopauzy w ich życiu. Od uderzeń gorąca po nocne poty, objawy towarzyszące menopauzie mogą być niewygodne i kłopotliwe. 

Jak naturalnie leczyć objawy menopauzy

Podczas gdy objawy menopauzy są dość częste, nie wpływają one na ciało kobiety. Niektóre kobiety mogą doświadczać intensywnych ataków zarówno nocnych potów, jak i uderzeń gorąca podczas gdy inne doświadczają tylko łagodnych wersji.

Bez względu na poziom objawów menopauzy zamiast stosować terapię lub leki na recepty, oferujemy ci naturalny sposób zapobiegania, leczenia, a nawet zmniejszania występowania uderzeń gorąca, które zakłócają codzienne czynności oraz nocne poty, które przerywają sen.

Soja

Wśród najbardziej korzystnych narzędzi natury jest soja, której cechy zapewniają ci pełną ulgę w okresie menopauzy i od której twoje ciało może czerpać inne korzyści. Jeśli cierpisz na nocne poty, soja może pomóc złagodzić ich występowanie, a twoje kości również będą ci wdzięczne. Wykazano, że soja zmniejsza utratę masy kostnej, poprawia zdrowie serca i reguluje poziom insuliny.

Herbata lipowa

Herbata lipowa jest fantastycznym lekarstwem na zmniejszenie intensywności i występowania nocnych potów. Jeśli cierpisz na brak snu i zmęczenie z powodu nocnych potów i wstrząsów, szklanka tego naparu przed snem może zapewnić ogromną ulgę. Wystarczy dodać dwie łyżeczki liści lipy do szklanki gorącej wody. Odczekaj około pięciu minut i pij jak jest jeszcze ciepła tuż przed snem.

Szałwia

Może wydawać się sprzeczne z intuicją używanie czegoś gorącego w leczeniu uderzeń gorąca, ale spożywanie szałwi jako ciepłej herbaty może pomóc zmniejszyć intensywność uderzeń gorąca i nocnych potów związanych z menopauzą. Zagotuj litr wody i wrzuć do niej kilka liści na maksymalnie 10 minut. Zalecamy pić po posiłku.

Orzech czarownic

W przypadku uderzenia gorąca, które są nieprzewidywalne i powodują niekontrolowane poty, zalecamy herbatę z orzecha czarownic. Po prostu umieść kilka liści w gorącej wodzie. Aby uzyskać najlepszy wynik powinno pić się dwie filiżanki dziennie. Wypróbuj go i zobacz różnicę!

Szałwia, seler i cytryna

Naturalne właściwości selera i cytryny powinny pomóc w złagodzeniu objawów, dając ci potrójną dawkę najlepszych naturalnych środków na uderzenia gorąca i nocne poty.

Zobacz jak to zrobić

Bez usuwania skórek, cienko posiekaj łodygę selera i pokrój cytrynę, odrzucając końce. Umieść liście szałwi, seler i cytrynę w garnku z wodą i doprowadzaj do wrzenia, gotuj przez 10 minut. Odstaw na kolejne 10 minut. Odcedź i ostudź. Spożywaj przynajmniej trzy szklanki dziennie.

Inne sztuczki do leczenia potów menopauzalnych

  • Noś luźne wygodne ubranie, najlepiej wykonane z włókien naturalnych, takich jak bawełna i len. Upewnij się, że pościel jest wykonana z tego samego materiału.
  • Upewnij się, że sypialnia i pokoje w domu, w których spędzasz najwięcej czasu są dobrze wentylowane.
  • Unikaj spędzania zbyt dużej ilości czasu w miejscach wilgotnych lub gorących, ponieważ długotrwałe działanie wilgoci i ciepła może wywoływać uderzenia gorąca i pocenie się.
  • Spróbuj skorzystać z cotygodniowego masażu z użyciem olejków eterycznych z lawendy, które mogą wywołać relaksację i zapobiec uderzeniom gorąca.
  • Spożywaj co najmniej dwa litry wody dziennie, dobrze, żeby była zimna.
  • Wykonuj 30 minutowe ćwiczenia. Zalecamy spacery, jogging lub pływanie.

  • Unikaj napojów o dużej zawartości kofeiny, takich jak kawa i napoje energetyczne. Dostosuj dietę, aby zmniejszyć ilość tłuszczów, produktów mlecznych i przypraw.
  • Zaleca się utrzymanie stałej masy ciała, otyłość i nadwaga są często związane z ciężkimi objawami menopauzy.
  • Kąpieli lub prysznic w zimnej wodzie przed snem pomoże Ci odświeżyć się i pomóc spać.

Zobacz Też: