Oczyszcza jelita w ciągu kilku dni. Pij ten napój codziennie zamiast kolacji.

Jak wspomóc oczyszczanie organizmu i odchudzanie? Nie kupuj przereklamowanych zabiegów detoksykujących i przygotuj w domu napój, który Cię nasyci i oczyści. To jest łatwe!

Detoks, oczyszczanie i odchudzanie

Zabiegi oczyszczające, detoks i napoje odchudzające na stałe wpisały się w dietę lub reżim picia wielu osób i każdy obiecuje coś nieco innego od nich. Detoks oraz pokarmy i napoje oczyszczające jelita są w porządku, ale jak wiadomo, zmiany stylu życia we właściwym kierunku z pewnością przyniosłyby większe korzyści.

Jednak raz na jakiś czas na pewno warto oczyścić organizm ze szkodliwych substancji, a jelita są w tym przypadku niezwykle ważne. Już dziś wiadomo, że zdrowa mikroflora jest ważna nie tylko dla trawienia, ale także dla ogólnego stanu zdrowia organizmu i jest bezpośrednio powiązana z mechanizmami obronnymi organizmu.

Zobacz, jaki napój poleca GÜLSÜMÜN SARAYI TV na oczyszczenie jelit i odchudzanie.

Kiedy oczyszczać jelita?

Takiemu jednorazowemu oczyszczeniu jelit można poddać się o każdej porze roku, jednak wiosną, kiedy chcemy obudzić organizm i dobrze rozpocząć rok oraz jesienią, kiedy możemy przygotować organizm na nadchodzące przeziębienia wydają się być najlepszym czasem na detoksykację.

Jednocześnie takie napoje oczyszczające można stosować po przebytej chorobie i kuracji antybiotykowej. Nie zapominaj także o przydatności włączania napojów i żywności z probiotykami, do których zaliczają się wszystkie produkty sfermentowane. Jogurt i kefir, ale także kapusta, kimchi azjatyckie czy kombucha są źródłem ważnych dla zdrowia bakterii i to tylko kilka z najpopularniejszych odmian fermentowanych potraw i napojów.

Nasiona, miód i woda

W tym tureckim przepisie zaleca się połączenie nasion chia, cytryny, miodu i wody. Zapewne domyślacie się, że nasiona chia znalazły się w jadłospisie nie tylko ze względu na zawartość ciekawych składników odżywczych, ale przede wszystkim dlatego, że są sycące i dzięki temu mogą pomóc w odchudzaniu.

Podobnie jak inne nasiona, chia są pełne kwasów tłuszczowych omega-3, które wspomagają trawienie i wydalanie. Jednak wśród nasion znajduje się wiele innych adeptów do stosowania w celu oczyszczenia jelit. Do najpopularniejszych należą nasiona lnu, sezamu oraz babki jajowatej, czyli rozpuszczalny błonnik z rośliny Plantago ovata.

Miód znajduje się w napojach nie tylko ze względu na smak, ale także ze względu na jego dobroczynne działanie. Są to przede wszystkim przeciwutleniacze, które również delikatnie regulują trawienie i pracę jelit. Sok z cytryny zawiera dużą ilość witaminy C, kwasowość pozytywnie wpływa na jelita, a jednocześnie woda z cytryną jest generalnie napojem idealnym.

Chociaż utrzymywanie nawodnienia jest oczywiście ważne, pamiętaj, że jeśli spożywasz nasiona i inne produkty bogate w błonnik, ważne jest również utrzymywanie nawodnienia organizmu. Nie jest konieczne drastyczne zwiększanie spożycia płynów, wystarczy, że będziesz pić odpowiednią ilość wody, herbaty, ale także kawy i innych napojów w ciągu dnia.