Jak pozbyć się infekcji zatok w 5 dni

Zapaleniem zatok przynosowych jest wynikiem infekcji spowodowanej przez wirusy, bakterie lub grzyby. Zatoki przynosowe są pustymi przestrzeniami, przez które przechodzi powietrze.

Jak pozbyć się infekcji zatok w 5 dni

Zapalenie zatok rzadko występuje w zdrowych zatokach.  Kiedy kanały zatokowe zostają zablokowane lub gromadzą się za dużo śluzu, bakterie i inne rodzaje mikroorganizmów znajdują odpowiednie warunki do namnażania się powodując ból i stan zapalny.

Co powoduje zapalenie zatok?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, zapalenie zatok spowodowane jest zablokowaniem zatok tworząc schronienie dla bakterii i wirusów.

Może być również spowodowane, gdy małe włoski w zatokach nie mogą prawidłowo usunąć śluzu co powoduje wiele warunków chorobowych.

Otwarcie zatok może zostać zablokowane przez nadmierną produkcję śluzu, często występuje w przypadku osoby cierpiącej na przeziębienie lub alergie.

Odchylona przegroda nosowa, ostrogi z nosa lub polipy mogą również powodować zatkanie zatok.

Czynniki, które zwiększają ryzyko wystąpienia zapalenia zatok:

 • Uczulenie na alergie lub katar sienny.
 • Choroby, które uniemożliwiają prawidłowe funkcjonowanie rzęsek.
 • Nagłe zmiany wysokości, np. podczas latania lub nurkowania.
 • Zwłóknienie torbielowate.
 • Osłabiony układ odpornościowy w wyniku powikłań HIV lub chemioterapii.
 • Nieprawidłowości w obrębie kości twarzy.
 • Cukrzyca.

Jakie są objawy zapalenia zatok?

Gdy zapalenie zatok jest ostre, objawy mogą utrzymywać się przez 4 tygodnie lub po raz pierwszy pojawia się jako przeziębienie, które nie ustępuje po 5 do 7 dniach. Ważne jest, aby odwiedzić lekarza, ponieważ przypadki przewlekłego zapalenia zatok mogą trwać do trzech miesięcy. Niektóre z objawów to:

 • Nieświeży oddech i utrata węchu.
 • Ogólne złe samopoczucie i zmęczenie.
 • Kaszel, który pogarsza się w nocy.
 • Gorączka.
 • Bół głowy.
 • Ból gardła.
 • Przeciążenie i katar.

Naturalne metody leczenia infekcji zatok w ciągu 5 dni

Jednym z najczęstszych i nawracających objawów zapalenia zatok jest silny ból głowy i napięcie powyżej nosa i brwi. Istnieje wiele środków przeciwbólowych, które łagodzą dyskomfort, ale nie zawsze są skuteczne.  Chcielibyśmy podzielić się z Tobą całkowicie naturalnym leczeniem, które zawiera składniki o właściwościach łagodzących objawy zapalenia zatok, zwłaszcza bóle głowy.

Jak przygotować to naturalne lekarstwo?

Aby przygotować to całkowicie naturalne lekastwo będziesz potrzebował chrzanu i octu jabłkowego.  Wrzuć chrzan do litrowego słoika (zapełnij około połowę) i zalej octem. Przechowuj 10 dni w temperaturze pokojowej, potrząsając od czasu do czasu.

Kiedy zalecana ilość czasu minie, otwórz słoik i głęboko wdychaj zapach chrzanu przez 5 minut. Wieczorem namocz szmatkę w roztworze i umieść ją na czole, aby złagodzić bolesne bóle głowy. Zabieg ten należy przeprowadzać przez 5 dni, a wyraźnie zmniejszysz objawy zapalenia zatok.

Innym szybkim i prostym sposobem jest gotowanie tartego chrzanu z wodą.  Gdy już się zagotuje, wlej do pojemnika, przykryj głowę ręcznikiem i wdychaj opary przez kilka minut. Ta metoda zapewni natychmiastową ulgę.

Czego powinienem unikać, jeśli cierpię na zapalenie zatok?

Jeśli cierpisz na zapalenie zatok, unikaj podróżowania samolotem i ekstremalnych temperatur. Unikaj nagłych zmian temperatury i porzuć złe nawyki, takie jak palenie tytoniu.  Ponadto należy często myć ręce i unikać antybiotyków przepisywanych przez lekarza.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: