Strona główna Zdrowie Jak pozbyć się infekcji zatok w 5 dni

Jak pozbyć się infekcji zatok w 5 dni

Zapaleniem zatok przynosowych jest wynikiem infekcji spowodowanej przez wirusy, bakterie lub grzyby. Zatoki przynosowe są pustymi przestrzeniami, przez które przechodzi powietrze.

Jak pozbyć się infekcji zatok w 5 dni

Zapalenie zatok rzadko występuje w zdrowych zatokach.  Kiedy kanały zatokowe zostają zablokowane lub gromadzą się za dużo śluzu, bakterie i inne rodzaje mikroorganizmów znajdują odpowiednie warunki do namnażania się powodując ból i stan zapalny.

Co powoduje zapalenie zatok?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, zapalenie zatok spowodowane jest zablokowaniem zatok tworząc schronienie dla bakterii i wirusów.

Może być również spowodowane, gdy małe włoski w zatokach nie mogą prawidłowo usunąć śluzu co powoduje wiele warunków chorobowych.

Otwarcie zatok może zostać zablokowane przez nadmierną produkcję śluzu, często występuje w przypadku osoby cierpiącej na przeziębienie lub alergie.

Odchylona przegroda nosowa, ostrogi z nosa lub polipy mogą również powodować zatkanie zatok.

Czynniki, które zwiększają ryzyko wystąpienia zapalenia zatok:

 • Uczulenie na alergie lub katar sienny.
 • Choroby, które uniemożliwiają prawidłowe funkcjonowanie rzęsek.
 • Nagłe zmiany wysokości, np. podczas latania lub nurkowania.
 • Zwłóknienie torbielowate.
 • Osłabiony układ odpornościowy w wyniku powikłań HIV lub chemioterapii.
 • Nieprawidłowości w obrębie kości twarzy.
 • Cukrzyca.

Jakie są objawy zapalenia zatok?

Gdy zapalenie zatok jest ostre, objawy mogą utrzymywać się przez 4 tygodnie lub po raz pierwszy pojawia się jako przeziębienie, które nie ustępuje po 5 do 7 dniach. Ważne jest, aby odwiedzić lekarza, ponieważ przypadki przewlekłego zapalenia zatok mogą trwać do trzech miesięcy. Niektóre z objawów to:

 • Nieświeży oddech i utrata węchu.
 • Ogólne złe samopoczucie i zmęczenie.
 • Kaszel, który pogarsza się w nocy.
 • Gorączka.
 • Bół głowy.
 • Ból gardła.
 • Przeciążenie i katar.

Naturalne metody leczenia infekcji zatok w ciągu 5 dni

Jednym z najczęstszych i nawracających objawów zapalenia zatok jest silny ból głowy i napięcie powyżej nosa i brwi. Istnieje wiele środków przeciwbólowych, które łagodzą dyskomfort, ale nie zawsze są skuteczne.  Chcielibyśmy podzielić się z Tobą całkowicie naturalnym leczeniem, które zawiera składniki o właściwościach łagodzących objawy zapalenia zatok, zwłaszcza bóle głowy.

Jak przygotować to naturalne lekarstwo?

Aby przygotować to całkowicie naturalne lekastwo będziesz potrzebował chrzanu i octu jabłkowego.  Wrzuć chrzan do litrowego słoika (zapełnij około połowę) i zalej octem. Przechowuj 10 dni w temperaturze pokojowej, potrząsając od czasu do czasu.

Kiedy zalecana ilość czasu minie, otwórz słoik i głęboko wdychaj zapach chrzanu przez 5 minut. Wieczorem namocz szmatkę w roztworze i umieść ją na czole, aby złagodzić bolesne bóle głowy. Zabieg ten należy przeprowadzać przez 5 dni, a wyraźnie zmniejszysz objawy zapalenia zatok.

Innym szybkim i prostym sposobem jest gotowanie tartego chrzanu z wodą.  Gdy już się zagotuje, wlej do pojemnika, przykryj głowę ręcznikiem i wdychaj opary przez kilka minut. Ta metoda zapewni natychmiastową ulgę.

Czego powinienem unikać, jeśli cierpię na zapalenie zatok?

Jeśli cierpisz na zapalenie zatok, unikaj podróżowania samolotem i ekstremalnych temperatur. Unikaj nagłych zmian temperatury i porzuć złe nawyki, takie jak palenie tytoniu.  Ponadto należy często myć ręce i unikać antybiotyków przepisywanych przez lekarza.

zobacz także

Wystarczy jeden łyk tej mieszanki, aby odmłodzić i oczyścić wątrobę

Kwasy tłuszczowe w oleju z oliwek wraz z przeciwutleniaczami znajdującymi się w soku z cytryny, pomagają oczyścić wątrobę poprzez regulację poziomu cholesterolu i trójglicerydów,...

Jak użyć sprasowanego czosnku do poprawy wzroku bez okularów lub chirurgii

Wiek powoduje wiele problemów zdrowotnych, a osłabiony wzrok to tylko jeden z nich. Zwyrodnienie plamki żółtej związane z wiekiem jest bardzo częste, zwłaszcza wśród...

Produkty zapobiegające rozwojowi raka i wzrostowi komórek rakowych!

Najnowsze badania wykazały, że te 7 składników może zwiększyć skuteczność leczenia raka. Jeśli przyjmowane są one regularnie mogą również hamować wzrost komórek nowotworowych.Nie tylko są...

loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

POPULARNE ARTYKUŁY

Używanie naturalnych składników do leczenia problemów zdrowotnych staje się coraz powszechniejsze z każdym rokiem i nie bez powodu. Wiele typowych składników kuchennych zapewnia imponujące korzyści...
Z wiekiem ciało powoli zmienia swój wygląd i wydajność. Tak więc, gdy masz 40 lat nie będziesz w stanie robić rzeczy w taki sam...
Miód to lekarstwo, które ma wiele zastosowań: leczenie ran, ułatwianie gojenia, nawilżanie skóry, oczyszczanie włosów, przygotowywanie syropów na kaszel i poprawę trawienia.W dzisiejszym artykule odkryjesz...
Ulubiony jesienny deser, ciasto z dyni  zawiera wiele korzyści zdrowotnych. Dla wszystkich, którzy nie wiedzieli, pojedynczy kawałek ciasta dyniowego zapewnia około jednej czwartej dziennego...
Dzisiaj kiedy naturalne lekarstwa wypierają leki zioła stały się dość popularne dzięki ich potężnym właściwościom zdrowotnym. Stresujące i intensywne życie, które większość ludzi prowadzi...