Strona głównaZdrowieProsty w przygotowaniu sposób dzięki, któremu wyczyścisz uszy

Prosty w przygotowaniu sposób dzięki, któremu wyczyścisz uszy

Większość nas w celu wyczyszczenia uszu stosuje patyczki kosmetyczne, jednak nie zdają sobie sprawy, że to właśnie przy ich użyciu może pogorszyć się nasz słuch, a nawet możemy uszkodzić wnętrze ucha.

[quads id=8]

Według nauki woskowina znajdująca się w uchu pomaga blokować brud, kurz i inne bakterie, które mogłyby uszkodzić wnętrze ucha, jednak jej nadmiar może wydostawać się na zewnątrz, a tego byśmy nie chcieli, gdyż nieestetycznie to wygląda.

[quads id=10]

Wykorzystując do czyszczenia ucha patyczków kosmetycznych przyczyniamy się do wpychania brudu do wnętrza kanału słuchowego, czasami może to prowadzić do nieprzyjemnych problemów, takich jak bóle głowy, problemy z zatokami, ból ucha, problemy ze słuchem, a nawet zawroty głowy.

[quads id=9]

Dr David Hill, laryngolog, wspaniały ekspert wynalazł idealny środek do usuwania nadmiaru woskowiny z ucha, a składniki, które będą nam potrzebne zazwyczaj każdy z nas ma w swoim domu.

Składniki:

[quads id=6]

– zwykły ocet

– wódka

Przygotowanie:

[quads id=4]

Wszystko co musisz zrobić to zmieszać ze sobą po łyżeczce  octu i wódki

Zastosowanie:

Do ucha należy zakropić kilka kropli, przechylić głowę odczekać około minuty i wyprostować głowę w celu wypłynięcia nadmiaru woskowiny.

Zobacz Też: