Przełom! Przeczytaj to zanim połkniesz kolejny Ibuprofen

Nie ma wątpliwości, że kurkuma jest jedną z najbardziej korzystnych dla zdrowia przypraw na świecie.

Chodzi o to, że nie tylko poprawia smak twoich potraw, ale także działa jak naturalny środek przeciwbólowy.

Mówiąc dokładniej, kurkuma jest najsilniejszym naturalnym środkiem przeciwzapalnym i istnieją dowody na poparcie tego. Ta przyprawa okazała się skuteczniejsza w łagodzeniu artretycznego bólu kolan niż ibuprofen.

Zgodnie z wynikami nowego badania klinicznego opublikowanego w czasopiśmie Medycyny Alternatywnej i Uzupełniającej , ta popularna przyprawa kuchenna jest lepszą naturalną alternatywą w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego niż powszechnie stosowany środek przeciwbólowy – ibuprofen.

Z drugiej strony, ta przyprawa jest nie tylko skuteczna, ale jest całkowicie naturalna i nie powoduje żadnych skutków ubocznych ani komplikacji zdrowotnych. Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny. Co więcej, stwierdzono ponad 600 korzyści zdrowotnych dla aktywnego składnika kurkumy – kurkuminy.

Ostatnie badanie opublikowane w zeszłym roku w Lancet zidentyfikowało ibuprofen jako toksynę dla naszego serca. To co rzuca więcej światła na tę kwestię, to fakt, że popularny lek przeciwzapalny – Vioxx został zakazany po spowodowaniu tysięcy zgonów z powodu chorób układu krążenia.

Biorąc pod uwagę, że życie pacjenta jest zagrożone, naturalne alternatywy, takie jak te w postaci przypraw kuchennych, są znacznie lepszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem problemów związanych ze stanami zapalnymi. Istnieje wiele zalet popularnych przypraw – są one bezpieczne, niedrogie i łatwo dostępne.

Badanie oceniające skuteczność i bezpieczeństwo ekstraktu z kurkumy u pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawu kolanowego obejmowało 109 pacjentów, u których zdiagnozowano ten stan. Przez okres sześciu tygodni badanym podawano 800 mg ibuprofenu lub 2 mg kurkumy dziennie.

To co naukowcy robili to mierzyli ból kolan podczas podstawowych czynności, w tym schodzenia i wchodzenia po schodach i spacery

Pod koniec badania obie grupy odnotowały znaczną poprawę; jedyna różnica w pierwotnym wyniku była taka, że ​​grupa, którym podawana była kurkuma wykazała nieco lepsze wyniki na 100-metrowym spacerze i odnotowała mniejszy ból podczas wchodzenia po schodach. Co więcej grupa ta doświadczała mniej skutków ubocznych, a badani wyrazili większą satysfakcję z wyników leczenia w przeciwieństwie do tych w grupie związanej z ibuprofenem.

Wreszcie, pacjenci przyjmujący kurkumę doświadczyli wyraźnej tendencji do ogólnej poprawy zdrowia, w przeciwieństwie do pacjentów z grupy ibuprofen.

W badaniu wykorzystano suszone kłącza kurkumy, które zostały zmielone na proszek. Następnie do ekstrakcji proszku kurkumowego zastosowano etanol. Po odparowaniu etanolu pod niskim ciśnieniem otrzymano etanolowe ekstrakty zawierające olej i kurkuminoidy.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: