Przyczyny i sposoby leczenia szumu w uszach (dzwonienie w uszach)

Te rodzaje dźwięków, które pochodzą z twojej głowy i nie mogą być słyszane przez innych są w rzeczywistości zewnętrznym bodźcem zwanym szumem w uszach i jest to coś, czego doświadczyło prawie 90% populacji świata.

Dla niektórych osób to ciekawe zjawisko może być prawdziwym problemem, jeśli staje się trwałe, co zaburza ich codzienne życie. Zdaniem ekspertów ta przewlekła choroba dotyka około 3% populacji. Dlaczego tak się dzieje? Jaka jest przyczyna szumu w uszach??

Jakie są przyczyny szumu w uszach?

1. Uważaj na głośną muzykę odtwarzaną w słuchawkach

Jest to bez wątpienia ważne ostrzeżenie dla wszystkich, którzy mają zwyczaj słuchania muzyki z urządzeń elektronicznych.

Z pewnością przydarzyło ci się to kiedyś, być może podczas uprawiania sportu lub chodzenia słuchania muzyki przez słuchawki.

Po zdjęciu słuchawek słychać rodzaj dzwonienia w uszach, coś krótkiego, ale denerwującego. Jaka jest tego przyczyna? Zasadniczo jest to nadmierna stymulacja nerwu słuchowego. Może stać się problemem, jeśli bardzo często poddajemy nasze uszy głośnym dźwiękom.

2. Nieprawidłowości naczyniowe w obrębie głowy i szyi

To jest coś ciekawego, ale bardzo realnego. Szum w uszach jest spowodowany wibracją tkanek otaczających nasze uszy. Niektórzy ludzie mają niewielkie nieprawidłowości naczyniowe w mięśniach wokół ucha i samej szczęce, a często nawet po ” urazie kręgosłupa ” lub niewielkim skurczu w szyi, a następnie zaczynają zauważać te denerwujące dźwięki w jednym z ich uszu.

Generalnie jest to coś tymczasowego, ale czasami z powodu naszej własnej anatomii twarzy, układu mięśni twarzy i nerwów możliwe jest, że niektórzy mogą być bardziej podatni na szumy uszne z większą częstotliwością.

3. Zespół Meniere’a

Zespół Meniere’a to choroba, która dotyka ucha wewnętrznego. Powoduje stan zapalny, zawroty głowy i utratę słuchu. W tego typu schorzeniach częściej występuje szum uszny. Ponieważ zespół Meniere’a jest poważnym problemem, specjalista będzie pracował nad rozwiązaniem tego problemu, aby zapewnić lepszą jakość życia, jeśli taka jest Twoja sytuacja.

Zazwyczaj zespół Meniere’a powoduje postępującą utratę słuchu, ale obecnie istnieje wiele różnych terapii, które mają dobre wyniki.

4. Nadciśnienie

Wielu ludzi doświadcza szumu w uszach z bardzo konkretnego powodu: w nocy, gdy wszystko jest w porządku zaczynają słyszeć pulsujący dźwięk. I nawet często słyszy się brzęczenie lub coś w rodzaju prądu rzeki. To jest nasze ciśnienie krwi.

Jeśli zdarza się to często należy udać się do lekarza. Jest to objaw, którego nigdy nie należy lekceważyć.

5. Stres i niepokój

Podwyższony stres i lęk, który utrzymuje się przez tygodnie, a nawet miesiące może skończyć się rozmaitymi symptomatologiami i czasami stać się czymś tak ciekawym jak szum w uszach. Ważne jest, aby wiedzieć, że te procesy stresu zwykle generują wysokie napięcie mięśniowe i często są skoncentrowane w strefie mięśni twarzy i szczęki, które powodują, na przykład zgrzytanie zębami i napiętą jamę ustną.

Dlatego wszyscy, którzy cierpią na bruksizm również doświadczają tego rodzaju dzwonienia w uszach.

Leczenie szumu w uszach

Aby odpowiednio leczyć szum w uszach musimy najpierw wiedzieć, co go powoduje. Jeśli cierpisz na stres i zauważyłeś, że w nocy zgrzytasz zębami i cierpisz na bruksizm, dobrym pomysłem jest skorzystanie z szyny dentystycznej , dzięki czemu zaczynasz lepiej radzić sobie ze swoimi emocjami i źródłami stresu.

Obecnie testowanych jest kilka interesujących terapii muzycznych w celu rozluźnienia i zmniejszenia częstotliwości i intensywności piszczenia. Są tacy na przykład, którzy znajdują wielką ulgę słuchając ”  szumu morza”.

Twoja dieta jest zawsze podstawowym przypadkiem. Czemu? Aby uniknąć stanu zapalnego, poprawić krążenie krwi i zapewnić ogólną równowagę. Jeśli zastosujesz również terapie relaksacyjne, uzyskasz bardziej holistyczne podejście, dzięki któremu uzyskasz lepszą jakość życia.

Zwróć uwagę na to, co powinieneś zrobić:

  • Wyeliminuj czerwone mięso i przetworzoną żywność z diety.
  • Nie jedz smażonych potraw ani pikantnych potraw.
  • Odstaw sól i białą mąkę.
  • Nie pij alkoholu ani gazowanych napojów.
  • Zwiększ spożycie świeżych owoców i warzyw, a także pełnoziarnistego pieczywa, orzechów …
  • Pij napary z imbiru.
👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: