Skuteczny środek do ochrony flory jelitowej, wyeliminowania zapalenia błony żołądka i zgagi

Żołądek znajduje się między jelitem cienkim, a przełykiem, jego główną funkcją jest rozkładanie i trawienie pokarmu. Na trawienie mogą wpływać różne warunki i czynniki, z których jednym jest zapalenie żołądka.

Ta choroba pojawia się, gdy wyściółka żołądka zostaje zaogniona. Typowymi objawami zapalenia żołądka są zgaga, ból pleców, wymioty, nudności, niestrawność i uczucie pełności w jamie brzusznej po jedzeniu.

Jednak w niektórych łagodnych przypadkach zapalenia żołądka objawy mogą w ogóle nie wystąpić. Z drugiej strony, jeśli w wymiocinach lub kale znajduje się krew, konieczna jest natychmiastowa pomoc medyczna.

Najczęstsze przyczyny zapalenia żołądka to stres, niezdrowa dieta, nadużywanie narkotyków i alkoholu.

Chociaż tę chorobę można leczyć, większość przepisanych leków nie daje pozytywnych rezultatów.

W tym poście dowiesz się, jak złagodzić objawy zapalenia żołądka za pomocą następujących 5 naturalnych środków.

1. Woda ryżowa

Wlej litr wody do garnka i dodaj trochę ryżu. Zagotuj i pozostaw do ostygnięcia. Odcedź i przenieś płyn do butelki. Płyn w butelce to woda ryżowa, którą należy pić dwa razy dziennie, aby złagodzić objawy zapalenia żołądka.

Sprawdź to ➡ ➡  Terapeutyczna moc mokrych skarpetek: Niezwykła praktyka przynosi liczne korzyści zdrowotne

2. Woda pietruszka

Pietruszka zapewnia silne działanie przeciwzapalne, które łagodzi błonę żołądkową. Ten silny środek moczopędny jest doskonałym sposobem na złagodzenie objawów zapalenia żołądka.

Przygotuj herbatę z pietruszką, gotując pęczek pietruszki w litrze wody. Niech ostygnie, a następnie odcedź. Możesz przechowywać herbatę w lodówce, aby uzyskać bardziej orzeźwiający napój. Spożywać przez cały dzień.

3. Sok z marchwi i selera naciowego

Wymieszaj kilka łodyg selera, dwie marchewki i trochę wody. Pij ten sok z selera i marchwi, aby złagodzić zgagę.

4. Jabłko i rumianek

Zagotuj filiżankę rumianku z obranym jabłkiem w wodzie. Pij napój każdego ranka, aby złagodzić objawy zapalenia żołądka.

5. Imbir i gruszka

Gotuj imbir i gruszkę w wodzie, a gdy ostygnie, odcedź. Pij imbirową herbatę z gruszką przez cały dzień, aby złagodzić zgagę i inne objawy zapalenia żołądka.


ZOBACZ TAKŻE