Strona głównaZdrowieUsuń nieprzyjemny zapach i odeprzyj negatywną energię za pomocą liści laurowych

Usuń nieprzyjemny zapach i odeprzyj negatywną energię za pomocą liści laurowych

Jeśli kiedykolwiek byłeś w studiu jogi, być może poczułeś specyficzny zapach.  Dzieje się tak dlatego, że często praktykuje się tam fumigację.

Jest to tradycja rdzennych Amerykanów, która wykorzystuje dym świętych ziół do oczyszczenia pomieszczenia. Rytuał ten przypomina palenie kadzidła. Bardzo często do tej praktyki używa się liści laurowych. Trzeba powiedzieć, że liście laurowe mają nieoczekiwane korzyści.

Dlaczego warto używać liści laurowych?

Dla rdzennych Amerykanów wawrzyn jest legendarną i świętą rośliną. Jest często stosowany w aptekach, spa i centrach relaksu. Roślina ta jest również stosowana jako środek przeciwbólowy, przeciwzapalny, przeciwbakteryjny, a nawet przeciwgrzybiczy. Ale przede wszystkim jest to niezwykle skuteczny środek czyszczący. Innymi słowy, użycie liścia laurowego to idealne rozwiązanie, aby mieć czysty dom.

Dodając liść laurowy do środków czystości, można wyeliminować bakterie obecne w toaletach oraz pleśń, która rozwinęła się na ścianach.  Roślina ta wydziela przyjemny aromat, który oprócz usuwania nieprzyjemnych zapachów stanowi silny środek odstraszający karaluchy i inne szkodliwe owady. Z góry liść laurowy nie stanowi żadnego zagrożenia dla zdrowia i środowiska. Jest to dobra alternatywa dla chemicznych środków czyszczących.

Palenie liści laurowych: praktyka terapeutyczna

Aby cieszyć się ich przyjemnym zapachem wystarczą jedynie trzy suche liście, które należy spalić zapalniczką. Gdy się zapalą, umieść je w glinianym pojemniku. Potem wystarczy już tylko rozprowadzić dym po całym domu.

Liście laurowe mają właściwości uspokajające, które można wykorzystać poprzez zaparzanie lub rozprowadzanie olejku laurowego. Ponadto jest również dobrym środkiem antystresowym i przeciwbólowym, liść laurowy ma działanie relaksujące.

Paląc liście laurowe, poczujesz spokojniejszą atmosferę. Oczyszczają dom z negatywnych energii i dzięki temu pozwalają na większy relaks.

Zobacz Też: