Strona główna Zdrowie Jak używać aloesu, żeby pozbyć się zaparć

Jak używać aloesu, żeby pozbyć się zaparć

Aloes zwyczajny jest rośliną zieloną o ciemnym wyglądzie i przezroczystym żelu, który jest stosowany jako balsam do różnych celów, w tym do oparzeń, ran na ciele, ale także wykorzystywany jest na zaparcia.

Aloes na zaparcia

Jest to bardzo niewygodny stan, który występuje, gdy kał spędza dużo czasu w jelicie grubym, powodując bardzo wolne trawienie i duży dyskomfort. Niektóre z tych dolegliwości to niezdolność do defekacji przez wiele dni, bóle brzucha, zapalenie okrężnicy, nudności i wiele innych.

Niektóre czynniki wywołujące tę chorobę to stres, brak picia wystarczającej ilości płynów, brak błonnika pokarmowego, nadmierne stosowanie środków przeczyszczających lub produktów farmaceutycznych, zmiany w hormonach lub nawykach itp.

W tych przypadkach Aloes jest lekarstwem, które stosuje się głównie do zaparć, ponieważ  roślina ma właściwości przeczyszczające, które pomagają w naturalny sposób opróżnić jelito, zgodnie z badaniami naukowymi.

Przygotowanie

Aby przygotować lek należy najpierw odciąć liść, przepłukać w wodzie, przeciąć go na pół ostrym nożem i usunąć kolczaste części. Następnie wyodrębnij przezroczysty żel, który zawiera właściwości przeczyszczające i umieść go w blenderze. Żel powinien być przetwarzany zaraz po wyjęciu, ponieważ po zetknięciu z powietrzem ma tendencję do szybkiego stwardnienia.

Jeśli chcesz poprawić właściwości możesz dodać odrobinę soku do blendera: z cytryny, grejpfruta lub pomarańczy. Tę mieszaninę należy przechowywać w lodówce, aby utrzymać jej właściwości w stanie nienaruszonym przez maksymalnie tydzień. Jednak preparat jest najbardziej skoncentrowany przez pierwsze dwa lub trzy dni.

Jak spożywać?

Powinieneś codziennie pić 2-3 łyżki soku z aloesu, najlepiej na pusty żołądek, aby nie mieszał się z jedzeniem lub napojami, które spożyłaś. Należy wziąć 2 -3 łyżki tej mieszanki i wymieszać w szklance wody lub jeśli wolisz w jakimś soku.

Należy zauważyć, że lek ten nie jest odpowiedni dla kobiet w ciąży, osób z cukrzycą lub chorobami tarczycy lub nerek. W takich przypadkach można utrzymać dietę bogatą w błonnik i witaminy.

Zalecenia

Po dłuższym występowaniu objawów zaparcia, takich jak wzdęcia (gazy) i ból brzucha, bardzo ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem rodzinnym lub specjalistą, aby postawić właściwą diagnozę.

Poza tym zaleca się picie dużej ilości wody i zmianę stylu życia. Musisz zmienić swoje nawyki żywieniowe, szczególnie po przez zwiększenie ilości spożywanego błonnika.

Zapamiętaj…

Aloes zwyczajny jest rośliną o wielu korzystnych właściwościach dla twojego zdrowia. Jak już wspomniano pomaga oczyścić jelito grube i reguluje funkcje żołądka.

Jeśli wystąpią jakiekolwiek reakcje, takie jak biegunka lub skurcze należy przerwać przyjmowanie leku przez co najmniej 3 dni, a następnie kontynuować w małych dawkach trzy razy dziennie, przed każdym posiłkiem lub po posiłku. Z pewnością pomoże to w naturalny sposób zmniejszyć nieprzyjemne zaparcia.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Tętnice ludzkiego ciała mają za zadanie transport bogatej w tlen krwi z serca do reszty ciała. Zdrowa tętnica ma być silna i elastyczna. Jednak...
Prawda jest taka, że ​​kaszel może być naprawdę denerwujący i co najgorsze ciężko się go pozbyć oraz może trwać nawet kilkanaście dni. W tym przypadku należy wykorzystać najskuteczniejszą...
Kurkuma jest uważana za królową przypraw, biorąc pod uwagę, że można ją wykorzystać  praktycznie w każdym przygotowywanym daniu. Zawiera ponad 300 przeciwutleniaczy, co czyni ją najlepszym składnikiem...
Faktem jest, że wiele ludzi na całym świecie często spożywa Ibuprofen (jego nazwa handlowa to Advil), aby złagodzić ból głowy lub ból w plecach. Mimo, że...
Jeśli chcesz żyć zdrowo musisz mieć pieniądze i czas, ponieważ zdrowe produkty są droższe. Dlatego większość ludzi nie może sobie na nie pozwolić i...