Walcz z osteoporozą za pomocą tych naturalnych środków

To normalne, że musisz zaakceptować pewne rzeczy w ramach procesu starzenia się. Dla niektórych osób starzenie się wiąże się z zaburzeniami poznawczymi lub bólami związanymi z artretyzmem, dla innych związane są z osteoporozą.

Choroba ta powoduje stopniowe osłabienie kości z powodu spadku poziomu wapnia.

Wpływa na siłę i gęstość kości i zwiększa szanse na ich złamanie. W takich przypadkach prosty upadek może stać się poważnym problemem zdrowotnym.

Są pewne leki, które mogą pomóc ci zwiększyć siłę kości. Ale jeśli szukasz naturalnej opcji, oto niektóre z lekarstw, którymi możesz spróbować zwalczyć osteoporozę.

Ocet winny

Jednym z najlepszych sposobów na wzmocnienie kości jest zwiększenie spożycia minerałów, zwłaszcza wapnia. Musisz regularnie uzupełniać te związki, szczególnie w miarę starzenia się.

Ocet pomaga twojemu ciału w bardziej efektywny sposób wchłaniać wapń z innych pokarmów, które jesz. Dodanie octu do sałatek pomaga zapobiegać osteoporozie.

Rzucić palenie


Jest to nawyk, który ma negatywny wpływ na twoje zdrowie, niezależnie od tego, jak na to patrzysz. Jeśli chodzi o choroby przewlekłe, takie jak osteoporoza twoja sytuacja może stać się jeszcze poważniejsza.

Rezygnacja z nałogu palenia nie tylko ochroni twoje kości przed tym problemem. Oprócz tego powstrzyma Cię to przed zalaniem twojego ciała substancjami rakotwórczymi i zapobiegnie wielu innym zaburzeniom.

Produkty sojowe

Soja zawiera wysoką zawartość fitoestrogenów, oprócz tego pomagają również zwiększyć gęstość kości u kobiet.

Jest to dobrze znany fakt, że u kobiet znacznie częściej niż mężczyzn rozwija się osteoporoza. Spożywanie żywności pochodzącej z produktów sojowych, takich jak tofu, jest czymś, co zdecydowanie może pomóc w zapobieganiu tej chorobie.

Czerwona koniczyna

Podobnie jak niektóre białka sojowe, koniczyna czerwona jest ziołem, które ma podobny wpływ na estrogen w organizmie. Może to znacznie pomóc kobietom zmniejszyć ryzyko wystąpienia osteoporozy.

Należy jednak pamiętać, że zawiera on związki lotne. Oznacza to, że zanim wybierzesz koniczynę czerwoną jako opcję leczenia, powinieneś skonsultować się z lekarzem w przypadku jakichkolwiek niepożądanych efektów ubocznych.

Łosoś

Ta ryba jest bogata w wapń i witaminę D, a także kwasy tłuszczowe omega-3, które są bardzo korzystne dla twojego zdrowia.

Wszystko to sprawia, że ​​łosoś jest jednym z najlepszych pokarmów do unikania lub zwalczania osteoporozy. Pamiętaj, że dobrym pomysłem jest utrzymywanie zróżnicowanej diety, a jedzenie go dwa lub trzy razy w tygodniu to dobra opcja.

Regularnie ćwicz

To najlepszy sposób na utrzymanie silnych mięśni. Znacznie zwiększy wytrzymałość kości, zmniejszając ryzyko zerwania podczas ciężkiego upadku lub uderzenia.

Korzystając z właściwej drogi, twoje poziomy energii wzrosną i pomoże to zapobiec innym zaburzeniom, które mogą być związane z wiekiem.

Zmniejsz spożycie alkoholu

Konsumpcja alkoholu z umiarem może poprawić wchłanianie wapnia, ale powinieneś bardzo wyraźnie określić swój limit.

Spożywanie nadmiernych ilości może mieć poważny wpływ na wytrzymałość kości i ogólny stan zdrowia.

Ananas

Mangan odgrywa ważną rolę w zdrowiu kości, a niedobór tego minerału może zwiększać prawdopodobieństwo wystąpienia osteoporozy.

Jeśli upewnisz się, że dostajesz zalecaną dzienną dawkę tego minerału, z pewnością zachowasz mocne kości.

Ananas dostarcza ponad 70% manganu potrzebnego twojemu organizmowi do utrzymania zdrowych kości. Dlatego też należy pić świeży, pyszny sok ananasowy w regularnych odstępach czasu.

Jeśli jednak masz takie schorzenia jak cukrzyca obserwuj swoją dietę, aby cukier w tym soku nie zmieniał poziomu glukozy we krwi.


loading...
loading...
-70%

PLANUJESZ ZAKUPY?
SKORZYSTAJ Z PROMOCJI

PROMOCJE -70%
Setki promocji i kuponów rabatowych do najpopularniejszych sklepów czeka na Ciebie!
  • UNIKALNE KODY RABATOWE
  • WSPANIAŁE WYPRZEDAŻE I PROMOCJE
  • OSZCZĘDZAJ KUPUJĄC ULUBIONE PRODUKTY

Wybrane dla ciebie

Starając się oszczędzać energię elektryczną i obniżać rachunki ludzie zastępują standardowe żarówki ekologiczną generacją żarówek. Uważa się, że te żarówki pozwolą nam zaoszczędzić dodatkowe...
Ospa wietrzna charakteryzuje się swędzącymi, czerwonymi pęcherzami, które pojawiają się na całym ciele. Często dotyka dzieci i jest tak powszechny, że uważany jest za...
Rak jelita grubego jest trzecim najczęściej występującym rakiem na świecie. Tylko w 2016 roku prawie u 140 tysięcy osób został zdiagnozowany jakiś rodzaj raka...
Pomidory są głównym składnikiem, który znajduje zastosowanie w wielu recepturach i daniach, a ich kolor zachęca nas do ich spożywania. Poniżej znajdziecie najważniejsze fakty, dlaczego pomidory powinny znaleźć...

Przeciwnowotworowy, przeciwzapalny purpurowy eliksir, który wzmocni układ trawienny

Kluczem do zmniejszenia stanu zapalnego w ciele jest leczenie jelit poprzez unikanie pokarmów powodujących stany zapalne. Zastąp je pokarmami o silnych właściwościach przeciwzapalnych i...

6 produktów spożywczych, które naturalnie obniżają wysokie ciśnienie krwi

Serce jest jednym z najważniejszych organów w ludzkim ciele, który dostarcza tlen i ważne składniki odżywcze dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Jednak niektóre warunki,...

6 ważnych powodów dlaczego powinno się spożywać masło klarowane

Według medycyny naturalnej ghee (masło klarowane) zapewnia wiele korzyści zdrowotnych dla umysłu i ducha. Możesz przygotować ghee w bardzo prosty sposób. Musisz tylko ugotować...

10 znaków ostrzegawczych słabego krążenia krwi

Krążenie krwi jest jedną z najważniejszych funkcji w twoim ciele. Umożliwia stały przepływ krwi przez ciało. To krew dostarcza mózgowi i narządom niezbędnych składników...

Stosuj olejek z czarnego pieprzu, aby pozbyć się zapalenia stawów

Czarny pieprz pochodzi z Indii i jest on dzisiaj obecny na prawie każdym stole na całym świecie. Większość ludzi nie zdaje sobie nawet sprawy...