Walcz z osteoporozą za pomocą tych naturalnych środków

To normalne, że musisz zaakceptować pewne rzeczy w ramach procesu starzenia się. Dla niektórych osób starzenie się wiąże się z zaburzeniami poznawczymi lub bólami związanymi z artretyzmem, dla innych związane są z osteoporozą.

Choroba ta powoduje stopniowe osłabienie kości z powodu spadku poziomu wapnia.

Wpływa na siłę i gęstość kości i zwiększa szanse na ich złamanie. W takich przypadkach prosty upadek może stać się poważnym problemem zdrowotnym.

Są pewne leki, które mogą pomóc ci zwiększyć siłę kości. Ale jeśli szukasz naturalnej opcji, oto niektóre z lekarstw, którymi możesz spróbować zwalczyć osteoporozę.

Ocet winny

Jednym z najlepszych sposobów na wzmocnienie kości jest zwiększenie spożycia minerałów, zwłaszcza wapnia. Musisz regularnie uzupełniać te związki, szczególnie w miarę starzenia się.

Ocet pomaga twojemu ciału w bardziej efektywny sposób wchłaniać wapń z innych pokarmów, które jesz. Dodanie octu do sałatek pomaga zapobiegać osteoporozie.

Rzucić palenie

Jest to nawyk, który ma negatywny wpływ na twoje zdrowie, niezależnie od tego, jak na to patrzysz. Jeśli chodzi o choroby przewlekłe, takie jak osteoporoza twoja sytuacja może stać się jeszcze poważniejsza.

Rezygnacja z nałogu palenia nie tylko ochroni twoje kości przed tym problemem. Oprócz tego powstrzyma Cię to przed zalaniem twojego ciała substancjami rakotwórczymi i zapobiegnie wielu innym zaburzeniom.

Produkty sojowe

Soja zawiera wysoką zawartość fitoestrogenów, oprócz tego pomagają również zwiększyć gęstość kości u kobiet.

Jest to dobrze znany fakt, że u kobiet znacznie częściej niż mężczyzn rozwija się osteoporoza. Spożywanie żywności pochodzącej z produktów sojowych, takich jak tofu, jest czymś, co zdecydowanie może pomóc w zapobieganiu tej chorobie.

Czerwona koniczyna

Podobnie jak niektóre białka sojowe, koniczyna czerwona jest ziołem, które ma podobny wpływ na estrogen w organizmie. Może to znacznie pomóc kobietom zmniejszyć ryzyko wystąpienia osteoporozy.

Należy jednak pamiętać, że zawiera on związki lotne. Oznacza to, że zanim wybierzesz koniczynę czerwoną jako opcję leczenia, powinieneś skonsultować się z lekarzem w przypadku jakichkolwiek niepożądanych efektów ubocznych.

Łosoś

Ta ryba jest bogata w wapń i witaminę D, a także kwasy tłuszczowe omega-3, które są bardzo korzystne dla twojego zdrowia.

Wszystko to sprawia, że ​​łosoś jest jednym z najlepszych pokarmów do unikania lub zwalczania osteoporozy. Pamiętaj, że dobrym pomysłem jest utrzymywanie zróżnicowanej diety, a jedzenie go dwa lub trzy razy w tygodniu to dobra opcja.

Regularnie ćwicz

To najlepszy sposób na utrzymanie silnych mięśni. Znacznie zwiększy wytrzymałość kości, zmniejszając ryzyko zerwania podczas ciężkiego upadku lub uderzenia.

Korzystając z właściwej drogi, twoje poziomy energii wzrosną i pomoże to zapobiec innym zaburzeniom, które mogą być związane z wiekiem.

Zmniejsz spożycie alkoholu

Konsumpcja alkoholu z umiarem może poprawić wchłanianie wapnia, ale powinieneś bardzo wyraźnie określić swój limit.

Spożywanie nadmiernych ilości może mieć poważny wpływ na wytrzymałość kości i ogólny stan zdrowia.

Ananas

Mangan odgrywa ważną rolę w zdrowiu kości, a niedobór tego minerału może zwiększać prawdopodobieństwo wystąpienia osteoporozy.

Jeśli upewnisz się, że dostajesz zalecaną dzienną dawkę tego minerału, z pewnością zachowasz mocne kości.

Ananas dostarcza ponad 70% manganu potrzebnego twojemu organizmowi do utrzymania zdrowych kości. Dlatego też należy pić świeży, pyszny sok ananasowy w regularnych odstępach czasu.

Jeśli jednak masz takie schorzenia jak cukrzyca obserwuj swoją dietę, aby cukier w tym soku nie zmieniał poziomu glukozy we krwi.

POPULARNE ARTYKUŁY

POPULARNE ARTYKUŁY


loading...
loading...

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Ten jeden owoc zabija złośliwe komórki 12 różnych typów raka

Jak zareagowałbyś gdybyśmy powiedzieli ci, że ekstrakt z jednego owocu może zahamować wzrost komórek nowotworowych 12 różnych typów raka?Jeśli słuchamy mediów głównego nurtu, owoce...

Roślina ta rośnie wszędzie, ale mało kto wie, że zapobiega nowotworom

Sproszkowane liście tej rośliny są często wykorzystywane w medycynie, a jej owoce można spożywać surowe albo gotowane.Białe morwy pochodzą z Chin, zostały one sprowadzone do Stanów Zjednoczonych w...

Lekarze są zszokowani: piła tę miksturę i straciła połowę wagi w 3 miesiące!!!

Wiele osób, zwłaszcza kobiet ma problemy z nadwagą i próbuje różnych diet i produktów odchudzających, aby schudnąć. W tym artykule znajdziesz prawdziwą historię kobiety, której...

Napój spalający kalorie, który działa podczas snu

Metabolizm odpowiada za to jak szybko organizm spala kalorie. W celu pobudzenia metabolizmu nawet kiedy śpisz staraj się spożywać zdrową żywnośćPrzepis na nocny spalacz tłuszczuChcesz...

Zastosuj, poczekaj 15 minut, a zmarszczki i plamy całkowicie znikną!

Wszyscy spędzamy dużo czasu i wydajemy pieniądze na wygląd naszej twarzy i włosów. Staramy się, aby były idealnie, gładkie i błyszczące, nie oszczędzając w ten...

Zjedz 5 orzechów włoskich, odczekaj 4 godziny i zobacz co się stanie

Orzechy są bogate w składniki odżywcze i zawierają wiele korzystnych substancji, w tym wielonienasycone tłuszcze, fenole, witaminę E i wiele przeciwutleniaczy.Mają pozytywny wpływ na zdrowie ludzi...