Strona głównaZdrowieWczesne objawy cukrzycy, które nawet lekarze ignorują

Wczesne objawy cukrzycy, które nawet lekarze ignorują

Liczba osób dorosłych, u których zdiagnozowano cukrzycę to około 422 miliony na całym świecie, przy czym najszybciej wzrasta w krajach o niskim i średnim dochodzie. 

Cukrzyca jest stanem, który przez całe życie wpływa na sposób, w jaki twoje ciało obsługuje glukozę we krwi.

Ponadto istnieje wiele osób, które mają stan przedcukrzycowy, co oznacza, że ​​poziom glukozy we krwi nie jest normalny, ale nie jest wystarczająco wysoki, aby można było jeszcze chorować na cukrzycę.

W tym artykule dowiesz się o najwcześniejszych objawach, które mogą wskazywać na ryzyko cukrzycy.

Oto zaskakujące wczesne objawy cukrzycy:

Niepokój i uczucie swędzenia

Jeśli zauważysz, że twoja skóra staje się matowa i swędząca, może to być wczesnym objawem cukrzycy. Dzieje się tak ze względu na słabe krążenie krwi spowodowane cukrzycą. Jeśli środki nawilżające nie pomagają, należy skonsultować się z lekarzem i sprawdzić krążenie krwi.

Twoja skóra wygląda źle

Wraz z wiekiem nasza skóra normalnie traci swój naturalny świeży wygląd i zaczynają się pojawiać zmarszczki. Jednakże, jeśli zauważysz ciemne plamy na skórze wokół kolan, kostek i tylnej części szyi może to być oznaką cukrzycy.

Te ciemne plamy są spowodowane stanem zwanym rogowacenie ciemięśniowym, które jest w ścisłym związku ze wzrostem poziomu glukozy we krwi.

Utrata słuchu

Utrata słuchu może być spowodowana tak zwanym stanem przedcukrzycowym, wynika z badań przeprowadzonych przez Narodowy Instytut Zdrowia.

Stan przedcukrzycowy charakteryzuje się wyższym poziomem cukru we krwi i zmniejszonym słyszeniem o 30%.

Badanie wykazało, że cukrzyca uszkadza naczynia krwionośne i nerwy w uchu, co powoduje upośledzenie słuchu. Jeśli więc stale zwiększasz głośność telewizora, skonsultuj się z lekarzem.

Poprawiona lub pogorszona wizja

Wysoki poziom cukru we krwi może również spowodować, że mimo to, iż nosisz okulary to je zdejmiesz, aby coś przeczytać.

Ponadto, jeśli zauważysz, że twoja wizja się pogarsza może to być również objaw cukrzycy. Skonsultuj się z lekarzem, jeśli zauważysz którykolwiek z tych objawów.

Zobacz Też: