Strona głównaZdrowieWiększość ludzi źle siedzi na krześle. Prosty trik poprawi Twoją postawę i zapobiegnie...

Większość ludzi źle siedzi na krześle. Prosty trik poprawi Twoją postawę i zapobiegnie bólom

Czy masz siedzącą pracę i większość dnia spędzasz na krześle? Chroń swoje plecy przed możliwym bólem. Mamy dla Ciebie małą sztuczkę, jak łatwo poprawić ogólną postawę i uniknąć niepotrzebnego garbienia się.

Jeśli należysz do osób, które wykonują swoją pracę w pozycji siedzącej, powinieneś zwrócić na to uwagę. Twoje plecy rzeczywiście cierpią i potrzebują Twojej opieki, abyś niepotrzebnie nie trafił w ręce lekarzy.

Jak ćwiczyć, aby mieć zdrowe plecy, obejrzyj ten film na YouTube z kanału Posture Ellie:

Zła postawa

Obecnie duży odsetek ludzi cierpi na bóle pleców, za które zwykle odpowiedzialne są złe nawyki dnia codziennego. Nie chodzi tylko o długie siedzenie i patrzenie w monitor, ale także o długotrwałe stanie, trzymanie telefonu komórkowego czy noszenie torebki na tym samym ramieniu. Zawsze jest to sytuacja, w której nasze ciało jest niezrównoważone i krzywe.

Nieprzyjemne konsekwencje

Meghan Markowski, fizjoterapeutka z Harvardu, dodaje do tej kwestii: „Postawa wpływa na nastrój, sen, zmęczenie i ustawienie szczęk. Zasadniczo powinniśmy więc bardzo poważnie potraktować naszą postawę i poprawiać ją, gdzie tylko się da”.

Niestety, zła postawa staje się naszą naturą i stopniowo niszczy strukturę kręgosłupa i powoduje bóle pleców. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym można zapobiec tym niedogodnościom i uniknąć ewentualnych problemów. Co więc możesz zrobić dla swoich pleców?

Wyreguluj prawidłowo swoje krzesło

Jeśli musisz spędzić dużo czasu w pozycji siedzącej, ważne jest, aby siedzieć prosto. Zależy to nie tylko od prawidłowej postawy, kiedy plecy powinny być proste, z głową wyprostowaną, a na pewno nie należy garbić się i pochylać do przodu.

Podobnie powinieneś pomyśleć o rozluźnionych ramionach, które zwykle przyciągamy do uszu. Twoje nogi powinny zawsze znajdować się pod kątem 90 stopni od kolan w dół. Związane jest to również z prawidłowym ustawieniem krzesła, na którym spędzamy znaczną część dnia.

Twoje stopy powinny mocno opierać się o ziemię. Skorzystaj także z możliwości regulacji docisku oparcia i od czasu do czasu „huśtaj się” na krześle.

Wstań i przejdź się

Jeśli ciało jest zmęczone, ma tendencję do przyjmowania złej postawy należy od czasu do czasu zmieniać pozycję. Najlepiej wstać, przeciągnąć się trochę i przejść się. Pomyśl także o prawidłowym oddychaniu i weź kilka głębokich oddechów.

Ćwicz na swoim krześle

Możesz nawet ćwiczyć kilka razy dziennie, nie wstawając z krzesła. To proste ćwiczenie, które może wykonać każdy, dzięki niemu możesz pięknie rozciągnąć całe plecy nawet w pozycji siedzącej. Lepsze trawienie będzie bonusem.

Usiądź prosto na krześle, wyprostuj miednicę i przez całe ćwiczenie trzymaj kolana i stopy skierowane do przodu. Następnie połóż prawą rękę na kolanie lewej nogi i obróć się w kierunku za prawą ręką tak daleko, jak to możliwe. Robiąc to, oddychaj regularnie i odchylaj łopatki do tyłu. Powinieneś czuć lekkie rozciągnięcie od bioder do górnej części pleców. Następnie powtórz ćwiczenie w drugą stronę w ten sam sposób.

Zobacz Też: