Masz wysokie ciśnienie krwi? Rozwiąż to za pomocą zaledwie 3 łyżeczek dziennie!

Połączenie orzechów włoskich i miodu to potężne domowe lekarstwo stosowane w leczeniu wielu schorzeń i dolegliwości. W rzeczywistości w niektórych przypadkach może nawet zastąpić tradycyjne leki.

To co czyni tę kombinację tak korzystną dla zdrowia to duża ilość niezbędnych witamin, minerałów, białek, tłuszczów i węglowodanów, które zawiera.

Właśnie dlatego powinieneś włączać tę mieszaninę do swojego codziennego diety.

Poprawia morfologię krwi

Połączenie orzechów z miodem jest szczególnie korzystne dla osób cierpiących na anemię, ponieważ może skutecznie zwiększyć liczbę krwinek.

Aby przygotować ten lek przeciw niedokrwistości wymieszaj 0,4 kg miodu z 0,4 kg mielonych orzechów włoskich. Dodaj sok z jednej cytryny i dobrze wymieszaj. Przechowuj w szklanym słoju i weź 1 łyżeczkę 3 razy dziennie.

Obniża ciśnienie krwi

Tą kombinacją można także leczyć nadciśnienie. Po prostu zrób mieszankę 100 g orzechów włoskich i dodaj trochę miodu. Spożywaj codziennie przez półtora miesiąca.

Leczy bóle głowy

Zamiast brać środki przeciwbólowe wymieszaj miód i mielone orzechy włoskie w równych proporcjach i bierz 1-2 łyżki dziennie.

Leczy wrzody

Zagotuj 20 g zmielonych orzechów włoskich, dobrze wymieszaj i odcedź. Otrzymujesz płyn podobny do mleka. Dodaj 2 łyżki miodu i spożywaj 2-3 łyżki tej mikstury pół godziny przed każdym posiłkiem każdego dnia.