Strona główna Zdrowie Zioła i przyprawy na nadciśnienie: zwalcz chorobę naturalnie

Zioła i przyprawy na nadciśnienie: zwalcz chorobę naturalnie

Wszyscy wiemy, że walka z ciśnieniem krwi polega na dobrych nawykach żywieniowych i zmianach zdrowego stylu życia. Ale co, jeśli powiemy Ci, że odpowiednia kombinacja przypraw i ziół może podnieść tę walkę na kolejny poziom?

Zgadza się, te dodatki kuchenne, które wzmacniają smak i uderzają w twoje jedzenie, mogą również wiele zrobić dla twojego zdrowia. Ich zdolność do kontrolowania wysokiego ciśnienia krwi znajduje się na szczycie listy.

Oto niektóre zioła i przyprawy, które możesz włączyć do swojej codziennej rutyny, aby kontrolować problem z ciśnieniem krwi. Podczas gdy niektóre mogą być pozyskiwane bezpośrednio ze spiżarni, inne są wspierane przez alternatywne leki i powinny być dostępne w sklepach ziołowych.

Skonsultuj się z lekarzem lub doświadczonym specjalistą ziołowym przed użyciem środków ziołowych w celu rozwiązania problemu wysokiego ciśnienia krwi – nie tylko podadzą ci dawkę, ale także uwzględnią inne aspekty specyficzne dla twojego przypadku.

1. Tymianek

Aromatyczny tymianek nie tylko sprawia, że ​​twoje jedzenie jest pyszne, ale także działa na ciśnienie krwi, gdy go spożywasz! Eksperci sugerują, że tymianek pomaga rozluźnić mięśnie gładkie i ściany naczyń krwionośnych. Ale jest coś więcej. Jak wykazało jedno badanie na zwierzętach, nie tylko poprawiło ciśnienie krwi, ale także spowodowało znaczną poprawę zmian biochemicznych i uszkodzenie tętnic związanych z nadciśnieniem.

2.Bazylia

Bazylia od wieków jest polecana w tradycyjnej medycynie chińskiej do leczenia problemów z sercem. Jej zastosowanie jest teraz poparte również badaniami naukowymi. Badania na zwierzętach wykazały, że bazylia może obniżać poziom hormonów endoteliny-1 i angiotensyny-II, które są związane z wysokim ciśnieniem krwi.

3. Hibiskus

Czy wiesz, że filiżanka ciemnoczerwonej herbaty z hibiskusa może pomóc Ci kontrolować ciśnienie krwi? Wykonana z suszonych płatków kwiatu hibiskusa, herbata ma cierpki, kwaśny smak. W jednym badaniu, gdy osoby z łagodnym nadciśnieniem piły herbatę z hibiskusa (3 porcje po 240 ml dziennie) przez 6 tygodni, ich poziom ciśnienia krwi poprawił się.

4. Czosnek

Ten wzmacniacz smaku może również obniżyć ciśnienie krwi. Czosnek zawiera związek o nazwie alliina, który jest przekształcany w allicynę po zmiażdżeniu lub posiekaniu. Allicyna może hamować angiotensynę II, hormon powodujący zwężenie naczyń krwionośnych.

Poszerz naczynia krwionośne i obniż ciśnienie krwi za pomocą czosnku. Po prostu dodaj kilka ząbków zmiażdżonego czosnku do swoich potraw.

5. Kardamon

Kardamon, powszechnie stosowany w kuchni skandynawskiej, bliskowschodniej i indyjskiej, ma pozytywny wpływ na nadciśnienie. W jednym badaniu spożywanie 1,5 g tej przyprawy dwa razy dziennie przez 12 tygodni było w stanie znacznie obniżyć ciśnienie krwi u uczestników z nadciśnieniem.

Związek zwany 1,8-cineolem obecny w kardamonie może tłumaczyć ten korzystny efekt; inne składniki, takie jak limonen, mircen i terpinolen mogą również mieć dodatkowy efekt.

6. Imbir

Imbir to kolejna przyprawa, która ma szereg korzyści leczniczych, a jedną z nich jest obniżenie ciśnienia krwi. Imbir może działać, pomagając w blokowaniu zależnych od napięcia kanałów wapniowych. Pomaga to poprawić krążenie krwi i łagodzi wysokie ciśnienie krwi. Dodaj imbir do sałatek, zup i innych potraw, aby doświadczyć jego dobroczynnych efektów.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Przeziębieniu  czy tez grypie bardzo często towarzyszy kaszel, który może powodować powstawanie śluzu w płucach. W takiej sytuacji wielu z nas udaje się do apteki w...
Nasion arbuza zazwyczaj wyrzucamy do kosza tylko niewielka grupa ludzi je spożywa, dzięki temu poprawiają zdrowie swojego systemu trawiennego, ale niestety to wszystko. Nasiona po prostu przechodzą...
Zapalenie stawów jest obecnie jednym z najczęstszych schorzeń, charakteryzującym się bólem i zapaleniem stawów. Według Centers for Disease Control and Prevention , około 52,5...
Gromadzenie się toksyn we krwi powoduje nasilenie przewlekłego zmęczenia, dodatkowo cierpi się na wzdęcia i problemy z krążeniem. Aby nie przechowywać żadnych toksyn we krwi, od...
Każdego roku leki na receptę są odpowiedzialne za ponad 100 000 zgonów i prowadzą do ponad 1,5 miliona przypadków hospitalizowanych osób, które doświadczyły poważnych...