Zioła i przyprawy na nadciśnienie: zwalcz chorobę naturalnie

Wszyscy wiemy, że walka z ciśnieniem krwi polega na dobrych nawykach żywieniowych i zmianach zdrowego stylu życia. Ale co, jeśli powiemy Ci, że odpowiednia kombinacja przypraw i ziół może podnieść tę walkę na kolejny poziom?

Zgadza się, te dodatki kuchenne, które wzmacniają smak i uderzają w twoje jedzenie, mogą również wiele zrobić dla twojego zdrowia. Ich zdolność do kontrolowania wysokiego ciśnienia krwi znajduje się na szczycie listy.

Oto niektóre zioła i przyprawy, które możesz włączyć do swojej codziennej rutyny, aby kontrolować problem z ciśnieniem krwi. Podczas gdy niektóre mogą być pozyskiwane bezpośrednio ze spiżarni, inne są wspierane przez alternatywne leki i powinny być dostępne w sklepach ziołowych.

Skonsultuj się z lekarzem lub doświadczonym specjalistą ziołowym przed użyciem środków ziołowych w celu rozwiązania problemu wysokiego ciśnienia krwi – nie tylko podadzą ci dawkę, ale także uwzględnią inne aspekty specyficzne dla twojego przypadku.

1. Tymianek

Aromatyczny tymianek nie tylko sprawia, że ​​twoje jedzenie jest pyszne, ale także działa na ciśnienie krwi, gdy go spożywasz! Eksperci sugerują, że tymianek pomaga rozluźnić mięśnie gładkie i ściany naczyń krwionośnych. Ale jest coś więcej. Jak wykazało jedno badanie na zwierzętach, nie tylko poprawiło ciśnienie krwi, ale także spowodowało znaczną poprawę zmian biochemicznych i uszkodzenie tętnic związanych z nadciśnieniem.

2.Bazylia

Bazylia od wieków jest polecana w tradycyjnej medycynie chińskiej do leczenia problemów z sercem. Jej zastosowanie jest teraz poparte również badaniami naukowymi. Badania na zwierzętach wykazały, że bazylia może obniżać poziom hormonów endoteliny-1 i angiotensyny-II, które są związane z wysokim ciśnieniem krwi.

3. Hibiskus

Czy wiesz, że filiżanka ciemnoczerwonej herbaty z hibiskusa może pomóc Ci kontrolować ciśnienie krwi? Wykonana z suszonych płatków kwiatu hibiskusa, herbata ma cierpki, kwaśny smak. W jednym badaniu, gdy osoby z łagodnym nadciśnieniem piły herbatę z hibiskusa (3 porcje po 240 ml dziennie) przez 6 tygodni, ich poziom ciśnienia krwi poprawił się.

4. Czosnek

Ten wzmacniacz smaku może również obniżyć ciśnienie krwi. Czosnek zawiera związek o nazwie alliina, który jest przekształcany w allicynę po zmiażdżeniu lub posiekaniu. Allicyna może hamować angiotensynę II, hormon powodujący zwężenie naczyń krwionośnych.

Poszerz naczynia krwionośne i obniż ciśnienie krwi za pomocą czosnku. Po prostu dodaj kilka ząbków zmiażdżonego czosnku do swoich potraw.

5. Kardamon

Kardamon, powszechnie stosowany w kuchni skandynawskiej, bliskowschodniej i indyjskiej, ma pozytywny wpływ na nadciśnienie. W jednym badaniu spożywanie 1,5 g tej przyprawy dwa razy dziennie przez 12 tygodni było w stanie znacznie obniżyć ciśnienie krwi u uczestników z nadciśnieniem.

Związek zwany 1,8-cineolem obecny w kardamonie może tłumaczyć ten korzystny efekt; inne składniki, takie jak limonen, mircen i terpinolen mogą również mieć dodatkowy efekt.

6. Imbir

Imbir to kolejna przyprawa, która ma szereg korzyści leczniczych, a jedną z nich jest obniżenie ciśnienia krwi. Imbir może działać, pomagając w blokowaniu zależnych od napięcia kanałów wapniowych. Pomaga to poprawić krążenie krwi i łagodzi wysokie ciśnienie krwi. Dodaj imbir do sałatek, zup i innych potraw, aby doświadczyć jego dobroczynnych efektów.

PODOBNE ARTYKUŁY


loading...
loading...

POPULARNE ARTYKUŁY

Napój silniejszy od leków – obniża cholesterol i spala tłuszcz!

Ta receptura ma pomóc w redukcji cholesterolu i utracie tłuszczu w bardzo krótkim czasie.Ze względu na pozytywne efekty tego napoju  nawet lekarze polecają go swoim...

Walcz z cellulitem za pomocą miodu i octu jabłkowego

Cellulit powstaje w wyniku gromadzenia się tłuszczu pod skórą. Dotyczy to prawie zawsze okolic bioder i pośladków.Jest to jeden z najczęstszych problemów z jakimi mają do...

Jajeczna maseczka, która w niesamowity sposób usunie pryszcze

Maseczki tej wystarczy używać przez 2 tygodnie, aby w prawidłowy sposób zadbać o naszą skórę. Jest to najbardziej efektywna metoda, jeśli chodzi o usuwanie zaskórników i...

Masz kilka dodatkowych kilogramów, które chcesz stracić?

Wszyscy wiemy, że imbir ma unikalną zdolność oczyszczania ciała z prawie wszystkich rodzajów toksyn, które są wprowadzane do naszego organizmu wraz z  żywnością, alkoholem,...

Jak pozbyć się karaluchów na zawsze? 100% skuteczności!

Karaluchy pojawiają się znikąd i trudno je wyeliminować. Istnieje wiele produktów na rynku, które zawierają szkodliwe substancje chemiczne, które są skuteczne przeciwko karaluchom, ale wpływają...

Wyrzucasz pestki awokado, a nie wiedziałeś, że walczą z rakiem

Awokado to ulubiony owoc wielu ludzi, ale większość z nich nie wykorzystuje wszystkich korzyści tego wspaniałego owocu, ponieważ najzdrowszą częścią w rzeczywistości jest jego pestka.Pestki mają wyższypoziom przeciwutleniaczy niż...