Masz częste dzwonienie w uszach, strzelające stawy lub świszczący oddech. Sprawdź co to oznacza!

Nasze ciało często wie, że nas zawstydza w chwilach, kiedy najmniej się tego spodziewamy. Żołądek zaczyna wydawać dziwne odgłosy, nasz nos zaczyna gwizdać, a nasze uszy zaczynają dzwonić, gdy jesteśmy w miejscu publicznym.

strzelające stawy

Sprawia to, że ​​czujemy się nieswojo, jednak chociaż często odrzucamy te rzeczy jako nic poważnego, nasze ciało może wysyłać nam sygnały, że coś jest nie tak w środku. Dlatego musimy obserwować i monitorować wszystko, co nasz organizm próbuje nam powiedzieć.

Dźwięki wytwarzane przez nasze ciało bez wyraźnego powodu mogą być bardzo pomocne, ponieważ jest to jedyny sposób, w jaki nasze ciało może się z nami komunikować.

W większości przypadków dźwięki cielesne nie są powodem do niepokoju, ale jeśli zdarzają się one dość często być może musisz udać się do lekarza i sprawdzić, czy coś jest z tobą nie tak.

Oto co twoje ciało próbuje Ci powiedzieć, jeśli doświadczasz następujących dźwięków:

Dzwonienie w uszach

Głośna muzyka może czasem sprawić, że poczujesz słabe dzwonienie w uszach przez wiele godzin po zatrzymaniu muzyki, co nie powinno Cię martwić. Z drugiej strony, jeśli zdarza się to często może to być oznaką szumu w uszach.

Szum w uszach może być spowodowany uszkodzeniem ucha, infekcją lub normalnym efektem ubocznym starzenia się. Kiedy mamy prawidłowy słuch nasze uszy wysyłają sygnały do ​​naszego mózgu, gdy tylko dotrze do nich dźwięk, ale jeśli jest uszkodzenie naszego ucha spowodowane szumem usznym, uszy kontynuują wysyłanie sygnałów do mózgu i cały czas słyszymy ten dzwoniący dźwięk.
Jeśli oprócz dzwonienia wystąpią zawroty głowy i ból powinieneś skontaktować się z lekarzem, ponieważ może to być oznaką zaburzenia neurologicznego.

Strzelające stawy

Jeśli twoi rodzice stale ostrzegali cię, że strzelanie palcami może spowodować zapalenie stawów możesz być pewien, że to tylko mit.

Nasze połączenia są smarowane płynem wewnętrznym, wszystkie trzaski podczas ruchu są nieszkodliwe, chyba że wraz z dźwiękiem odczuwasz ból, dyskomfort, zmniejszoną mobilność lub sztywność.

Może to być wynikiem obrażeń lub zerwania więzadła. Jeśli trzask zaczyna brzmieć jak mielenie może to być wczesny objaw choroby zwyrodnieniowej stawów.

Świszczący oddech

Świszczący oddech jest prawdopodobnie oznaką nagromadzonego śluzu blokującego drogi oddechowe. Ale czasami może to być oznaka łez w chrząstce lub w wyniku urazu nosa. Jeśli tak jest musisz udać się do lekarza, a może nawet zaplanować operację, aby naprawić uraz.

Czkawka

Czkawka to dość powszechna rzecz, której często doświadczamy. Istnieje wiele środków lub metod ludowych, które mogą powstrzymać czkawkę, takich jak woda pitna, wstrzymanie oddechu, ocet jabłkowy, cukier na łyżeczce i tak dalej. Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co ją powoduje?

Każda przerwa w oddychaniu może spowodować skurcz przepony i doprowadzić do czkawki. Czkawka może się zatrzymać, jeśli wstrzymasz oddech, ponieważ większe ilości dwutlenku węgla w płucach mogą rozluźnić przeponę i pomóc jej odzyskać naturalne skurcze.

Z drugiej strony, jeśli masz czkawkę nieprzerwanie przez ponad 48 godzin powinieneś skonsultować się z lekarzem, ponieważ nie jest to normalne. Może to być objaw podrażnienia nerwu, a nawet znak ostrzegawczy udaru. Jeśli masz czkawkę przez dłuższy czas, ponadto jeśli towarzyszy jej ból lub trudności z oddychaniem zdecydowanie powinieneś udać się do lekarza.

POPULARNE ARTYKUŁY

POPULARNE ARTYKUŁY


loading...
loading...

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Pozbądź się zapalenia stawów, rwy kulszowej dzięki tej prostej sztuczce. Działa lepiej niż tabletki!

Bez wątpienia olej rycynowy jest jedną z najkorzystniejszych naturalnych metod na świecie, jeżeli chodzi u rwę kulszową czy też zapalenie stawów.Po pierwsze, jest bogaty...

Kamica nerkowa (kamienie nerkowe) – przyczyny, objawy i leczenie

Kamienie nerkowe (kamica nerkowa) to twarde złogi zbudowane z minerałów i soli, które tworzą się w twoich nerkach. Kamienie nerkowe mają wiele przyczyn i mogą...

Już nigdy nie odwiedzisz lekarza i apteki. 100% bomba zdrowotna.

Ten rekomendowany przez nas przepis pomoże Ci uniknąć wszelkiego rodzaju leków i wizyt czy to u lekarza czy też w aptece, ponieważ jest niezwykle...

Przewlekły ból kolana: przyczyny, objawy i diagnoza

Artykuł ten analizuje przyczyny bólu kolana oraz niektóre sposoby leczenia i zapobiegania długotrwałym bólom w kolanach.Chroniczny ból kolana opis Przewlekły ból kolana to długotrwały ból, obrzęk lub nadwrażliwość...

Oczyść ciało z toksyn, schudnij i pozbądź się bólu stawów

Wszyscy kochamy ananasy, to tropikalne owoce zawierają wiele niezbędnych składników odżywczych, w tym witaminę C i bromelainę. Woda ananasowa jest bardzo zdrowym napojem, który zmniejsza obrzęki,...

Czy migrena oczna (z aurą) zagraża życiu? Przyczyny i leczenie.

Migrena oczna to ta, która obejmuje zaburzenia widzenia. Migreny z aurą mogą rozwijać się z towarzyszącym bólem klasycznej migreny lub bez niego.Podczas migreny ocznej...