Strona głównaInformacjeMasz częste dzwonienie w uszach, strzelające stawy lub świszczący oddech. Sprawdź co to oznacza!

Masz częste dzwonienie w uszach, strzelające stawy lub świszczący oddech. Sprawdź co to oznacza!

Nasze ciało często wie, że nas zawstydza w chwilach, kiedy najmniej się tego spodziewamy. Żołądek zaczyna wydawać dziwne odgłosy, nasz nos zaczyna gwizdać, a nasze uszy zaczynają dzwonić, gdy jesteśmy w miejscu publicznym.

strzelające stawy

Rozłóż ręce i zobacz, czy te linie się nakładają? Oto, co to znaczy!

Pochodzenie z indyjskiej astrologii, chiromancji lub czytania dłoni jest dziś popularnym trendem, zwłaszcza wśród tych, którzy chcą dowiedzieć się o ich miłości, zdrowiu i...

Sprawia to, że ​​czujemy się nieswojo, jednak chociaż często odrzucamy te rzeczy jako nic poważnego, nasze ciało może wysyłać nam sygnały, że coś jest nie tak w środku. Dlatego musimy obserwować i monitorować wszystko, co nasz organizm próbuje nam powiedzieć.

Dźwięki wytwarzane przez nasze ciało bez wyraźnego powodu mogą być bardzo pomocne, ponieważ jest to jedyny sposób, w jaki nasze ciało może się z nami komunikować.

W większości przypadków dźwięki cielesne nie są powodem do niepokoju, ale jeśli zdarzają się one dość często być może musisz udać się do lekarza i sprawdzić, czy coś jest z tobą nie tak.

Oto co twoje ciało próbuje Ci powiedzieć, jeśli doświadczasz następujących dźwięków:

Dzwonienie w uszach

Głośna muzyka może czasem sprawić, że poczujesz słabe dzwonienie w uszach przez wiele godzin po zatrzymaniu muzyki, co nie powinno Cię martwić. Z drugiej strony, jeśli zdarza się to często może to być oznaką szumu w uszach.

Szum w uszach może być spowodowany uszkodzeniem ucha, infekcją lub normalnym efektem ubocznym starzenia się. Kiedy mamy prawidłowy słuch nasze uszy wysyłają sygnały do ​​naszego mózgu, gdy tylko dotrze do nich dźwięk, ale jeśli jest uszkodzenie naszego ucha spowodowane szumem usznym, uszy kontynuują wysyłanie sygnałów do mózgu i cały czas słyszymy ten dzwoniący dźwięk.
Jeśli oprócz dzwonienia wystąpią zawroty głowy i ból powinieneś skontaktować się z lekarzem, ponieważ może to być oznaką zaburzenia neurologicznego.

Strzelające stawyJeśli twoi rodzice stale ostrzegali cię, że strzelanie palcami może spowodować zapalenie stawów możesz być pewien, że to tylko mit.

Nasze połączenia są smarowane płynem wewnętrznym, wszystkie trzaski podczas ruchu są nieszkodliwe, chyba że wraz z dźwiękiem odczuwasz ból, dyskomfort, zmniejszoną mobilność lub sztywność.


Może to być wynikiem obrażeń lub zerwania więzadła. Jeśli trzask zaczyna brzmieć jak mielenie może to być wczesny objaw choroby zwyrodnieniowej stawów.

Świszczący oddechŚwiszczący oddech jest prawdopodobnie oznaką nagromadzonego śluzu blokującego drogi oddechowe. Ale czasami może to być oznaka łez w chrząstce lub w wyniku urazu nosa. Jeśli tak jest musisz udać się do lekarza, a może nawet zaplanować operację, aby naprawić uraz.

Czkawka

Czkawka to dość powszechna rzecz, której często doświadczamy. Istnieje wiele środków lub metod ludowych, które mogą powstrzymać czkawkę, takich jak woda pitna, wstrzymanie oddechu, ocet jabłkowy, cukier na łyżeczce i tak dalej. Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co ją powoduje?

Każda przerwa w oddychaniu może spowodować skurcz przepony i doprowadzić do czkawki. Czkawka może się zatrzymać, jeśli wstrzymasz oddech, ponieważ większe ilości dwutlenku węgla w płucach mogą rozluźnić przeponę i pomóc jej odzyskać naturalne skurcze.

Rewolucyjne odkrycie: ta roślina zabija boreliozę lepiej niż jakikolwiek antybiotyk

Czy kiedykolwiek słyszałeś o boreliozie? Ale na pewno znasz kleszcze. Jeśli spędzasz czas na świeżym powietrzu, prawdopodobnie spotkałeś je w pewnym momencie swojego życia....

Z drugiej strony, jeśli masz czkawkę nieprzerwanie przez ponad 48 godzin powinieneś skonsultować się z lekarzem, ponieważ nie jest to normalne. Może to być objaw podrażnienia nerwu, a nawet znak ostrzegawczy udaru. Jeśli masz czkawkę przez dłuższy czas, ponadto jeśli towarzyszy jej ból lub trudności z oddychaniem zdecydowanie powinieneś udać się do lekarza.


TO CI SIĘ SPODOBA:

TOP 5

podobne artykuły