Rewolucyjny nowy lek w areozolu usuwa nieregularne bicie serca w 30 minut

Badanie fazy trzeciej nowego leku, który leczy nieregularne bicie serca w ciągu zaledwie 30 minut zostało zakończone i wykazało obiecujące wyniki.

lek w areozolu

Lek znany jako Etripamil był testowany w celu sprawdzenia jego skuteczności w walce z chorobą znaną jako napadowy częstoskurcz nadkomorowy (w skrócie PSVT).

Badanie, w którym 706 pacjentów podzielono na dwie grupy, zakończyło się w tym miesiącu. Pacjenci zostali podzieleni w randomizowanym układzie 1:1, jak podaje raport Labiotech.eu.

Połowie podano Etripamil w aerozolu do nosa lub placebo bez żadnego monitorowania medycznego, aby sprawdzić czy rzeczywiście może on wyleczyć nieregularne bicie serca spowodowane PSVT.

Dodatkowo, aby zmaksymalizować potencjał Etripamilu w leczeniu nieregularnych uderzeń serca, pacjentom zalecono podanie drugiej dawki, jeśli ulga nie pojawiła się po 10 minutach stosowania.

Naukowcy stojący za badaniem twierdzą, że osiągnęło ono swój główny punkt końcowy, a pacjenci przyjmujący lek wykazali jak skuteczny może być w radzeniu sobie z PSVT i pomagać w leczeniu nieregularnych uderzeń serca w ciągu 30 minut.

Ponadto, wyniki badania RAPID pokazują, że pacjenci, którzy przyjmowali Epitramil w celu wyleczenia swoich nieregularnych uderzeń serca widzieli ulgę trzy razy szybciej niż pacjenci, którzy przyjmowali placebo.

Dane dotyczące bezpieczeństwa i tolerancji zebrane z próby pokazują również, że Etripamil mógłby działać jako lek do samodzielnego stosowania. Wyniki te były zgodne z wynikami badań fazy 2 tego samego leku.

Możliwość leczenia takich stanów jak PSVT za pomocą leków do samodzielnego stosowania mogłaby poprawić życie wielu osób cierpiących na to zaburzenie. Obecnie leczenie PSVT jest związane z kosztownymi i niewygodnymi ofertami.

Jednak zabiegi takie jak Etripamil, który może leczyć nieregularne bicie serca tak szybko, może otworzyć nowe drzwi dla sposobu leczenia tego konkretnego problemu zdrowotnego.

Dzięki temu możemy znaleźć nowe sposoby, aby zaprzęgnąć medycynę do pomocy z innymi chorobami serca. Naukowcy stale poszukują nowych sposobów na poprawę zdrowia serca, posuwając się nawet do wyhodowania kawałka ludzkiego serca, które rzeczywiście bije.

Naukowcy mówią, że będą pracować z FDA (Światowa Organizacja Zdrowia), aby uzyskać lek zatwierdzony i dostępny dla pacjentów PSVT wszędzie tak szybko, jak to możliwe.