Czy masz problemy z utratą wagi? A może nie wiesz jak szybko schudnąć? Jesteś we właściwym miejscu. Smutną prawdą jest to, że konwencjonalne idee – jedz mniej, ćwicz więcej – nie działają długookresowo. Liczysz kalorie, ćwiczysz godzinami każdego dnia i próbujesz ignorować swój głód? To niepotrzebne cierpienie, które marnuje twój czas i cenną siłę woli. To utrata masy ciała dla masochistów. W końcu prawie wszyscy się poddają.

jak szybko schudnąć

Na szczęście jest lepszy sposób. Przygotuj się na łatwą utratę wagi.

Najważniejsze? Twoja waga jest regulowana hormonalnie. Wszystko co niezbędne to zmniejszenie poziomu hormonów, insuliny i bez wysiłku szybko schudniesz. Poniżej znajduje się praktyczny przewodnik krok po kroku jak dokładnie to zrobić.

Poniższe porady są nie tylko bezpłatne, ale i szalenie skuteczne. Jak skuteczne? Sama zobacz i przekonaj się jak szybko schudnąć.

18 najlepszych porad jak szybko schudnąć
RANKING SPALACZY TŁUSZCZU. Zobacz co pomoże Ci szybko schudnąć!

Jesteś gotowy? No to ruszamy.

1. Wybierz dietę o niskiej zawartości węglowodanów

Jeśli chcesz szybko schudnąć, powinnaś zacząć od unikania cukru i skrobi (np. chleba). To stara idea: od 150 lat lub więcej istnieje nieskończona liczba diet odchudzających opartych na jedzeniu mniejszej ilości węglowodanów. Nowością jest to, że dziesiątki współczesnych badań naukowych dowiodły, że niski poziom węglowodanów jest najskuteczniejszym sposobem na zmniejszenie masy ciała.

Oczywiście nadal można schudnąć na każdej diecie – po prostu spożywaj mniej kalorii niż spalasz, prawda? Problem z tą uproszczoną radą polega na tym, że istnieje coś takiego jak głód. Większość ludzi nie lubi „po prostu jeść mniej”, czyli być głodnym. To jest dieta dla masochistów. Prędzej czy później normalna osoba zrezygnuje z takiej diety.

Główną zaletą diety niskowęglowodanowej jest to, że powoduje, że chcesz jeść mniej . Nawet bez liczenia kalorii większość osób z nadwagą spożywa o wiele mniej kalorii na niskim poziomie węglowodanów. Cukier i skrobia mogą zwiększyć twój głód, a ich unikanie może zmniejszyć apetyt do odpowiedniego poziomu. Jeśli twoje ciało chce mieć odpowiednią liczbę kalorii, nie musisz przejmować się ich liczeniem. Tak więc: liczą się kalorie, ale nie trzeba ich liczyć.

2. Jedz kiedy jesteś głodny

Nie bądź głodny. Najczęstszy błąd podczas rozpoczynania diety niskowęglowodanowej. Węglowodany i tłuszcze są dwoma głównymi źródłami energii w ciele i potrzebujesz co najmniej jednego z nich.

Niski poziom węglowodanów ORAZ niski poziom tłuszczu = głód

Unikanie zarówno węglowodanów, jak i tłuszczu prowadzi do głodu i zmęczenia. Wcześniej czy później ludzie nie mogą tego znieść i poddaj się. Rozwiązaniem jest  spożywanie bardziej naturalnego tłuszczu, dopóki nie poczujesz się usatysfakcjonowany. Na przykład:

 • Oliwa z oliwek
 • Masło
 • Mięso (w tym tłuszcz)
 • Tłusta ryba
 • Boczek
 • Jajka
 • Olej kokosowy

Zawsze jedz wystarczająco, abyś czuła się usatysfakcjonowana, szczególnie na początku procesu odchudzania. Ta dieta niskowęglowodanowa oznacza, że ​​tłuszcz, który spożywasz, zostanie spalony jako paliwo przez twoje ciało, ponieważ twoje poziomy insuliny hormonalnej przechowującej tłuszcz zostaną obniżone. Staniesz się maszyną spalającą tłuszcz. Stracisz nadwagę bez głodu.

Czy nadal boisz się tłuszczów nasyconych? Nie rób tego. Strach przed tłuszczami nasyconymi opiera się na przestarzałych teoriach, które zostały  obalone przez współczesną naukę. Masło to dobre jedzenie. Jednakże jeśli wolisz możesz jeść głównie tłuszcze nienasycone (np. Oliwę z oliwek, awokado, tłuste ryby). Można to nazwać dietą śródziemnomorską o niskiej zawartości węglowodanów i  działa również świetnie.

3. Jedz prawdziwe jedzenie

Innym częstym błędem podczas spożywania diety niskowęglowodanowej jest szukanie specjalnych produktów o niskiej zawartości węglowodanów.

Pamiętaj: Skuteczna dieta niskowęglowodanowa powinna opierać się na  prawdziwym jedzeniu, na  przykład:

Prawdziwe pożywienie to to, co ludzie jedzą przez tysiące lub nawet miliony lat, np. mięso, ryby, warzywa, jajka, masło, oliwa z oliwek, orzechy itp.

Jeśli chcesz schudnąć, lepiej unikać specjalnych produktów o niskiej zawartości węglowodanów, które rzeczywiście są pełne węglowodanów.  To powinno być oczywiste, ale kreatywni marketingowcy robią wszystko co mogą, aby cię oszukać (i zdobyć pieniądze). Powiedzą Ci, że możesz jeść ciasteczka, makarony, lody, chleb i dużo czekolady na diecie niskowęglowodanowej, o ile kupisz ich markę. Są pełne węglowodanów. Nie daj się oszukać.

Co powiesz na chleb o niskiej zawartości węglowodanów? Bądź ostrożny: jeśli jest wypieczony z ziarnami, to na pewno  nie jest to mało węglowodanów. Ale niektóre firmy nadal próbują sprzedać je jako opcję niskowęglowodanową.

Czekolada o niskiej zawartości węglowodanów jest zwykle pełna alkoholi cukrowych, których producent nie liczy jako węglowodany. Ale około połowa z tych węglowodanów może być wchłaniana, zwiększając poziom cukru we krwi i insuliny.

Skup się na jedzeniu dobrej jakości, minimalnie przetworzonej prawdziwej żywności. Najlepiej, aby kupowana żywność nie zawierała nawet listy składników (lub powinna być bardzo krótka).

Nie jedz wszystkiego z umiarem. Zjedz jak najwięcej zdrowego jedzenia, kiedy jesteś głodny. Zjedz jak najmniej niezdrowych śmieci. Czy sądziłaś, że otrzymasz takie wskazów zadając sobie pytanie „jak szybko schudnąć”?

4. Jedz tylko wtedy, gdy jesteś głodna

Na diecie niskowęglowodanowej należy starać się jeść, gdy jest się głodnym (patrz wskazówka nr 2). A jeśli nie jesteś głodny? Nie jedz. Nic tak nie spowalnia utraty wagi, jak częste spożywanie dużej ilości jedzenia, którego nie potrzebujesz.

Zredukuj niepotrzebne podjadanie

Niepotrzebne podjadanie może być również problemem jeżeli zadajesz sobie pytanie „jak szybko schudnąć”. Oto trzy typowe pułapki, na które należy zwrócić uwagę:

 1. Produkty mleczne, takie jak śmietana i sery.
 2. Orzechy. Bardzo łatwo jest jeść, dopóki orzechy nie znikną, niezależnie od tego, jak bardzo jesteś pełny.
 3. Pieczywo.

Możesz pominąć posiłki

Czy musisz jeść śniadanie? Nie, oczywiście nie. Nie jedz, jeśli nie jesteś głodny. I to dotyczy każdego posiłku. Na ścisłej diecie głód i skłonność do jedzenia mają tendencję do znacznego spadku, zwłaszcza jeśli masz nadwagę do stracenia. Twoje ciało może szczęśliwie spalać twoje zapasy tłuszczu, zmniejszając potrzebę jedzenia.

Jeśli tak się stanie, bądź szczęśliwy! Nie walcz z tym jedzeniem, którego nie chcesz. Zamiast tego poczekaj, aż głód wróci, zanim znowu zjesz. Pozwoli to zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze, przyśpieszając utratę wagi.

Niektórzy obawiają się, że stracą kontrolę, jeśli nie jedzą co trzy godziny, co powoduje, że jedzą tysiące kalorii i całkowicie wypadają z rytmu. Dlatego obsesyjnie jedzą przez cały czas.

5. Mierz swoje postępy mądrze

Śledzenie udanej utraty wagi jest czasami trudniejsze niż myślisz. Skupianie się tylko na wadze i wchodzenie na wagę każdego dnia może wprowadzać w błąd, powodować niepotrzebny niepokój i podważać motywację bez żadnego powodu.

Skala niekoniecznie jest twoim przyjacielem. Możesz stracić tłuszcz – ale skala mierzy również mięśnie, kości i narządy wewnętrzne. Zdobycie mięśni jest dobrą rzeczą. Zatem waga lub BMI są niedoskonałymi sposobami mierzenia twojego postępu. Jest to szczególnie ważne, jeśli po prostu wychodzisz z długiego okresu głodzenia (liczenie kalorii) , ponieważ twoje ciało może chcieć przywrócić utracone mięśnie itd. Rozpoczęcie treningu siłowego i zdobywanie mięśni może również ukryć utratę tłuszczu.

Utrata tłuszczu i nabieranie mięśni to wielki postęp, ale możesz pominąć to, jeśli mierzysz tylko swoją wagę. W ten sposób mądrze jest śledzić zanikanie tłuszczu z brzucha, mierząc obwód w talii.

Pomiar postępu

Proponuję zmierzyć obwód w talii i wagę przed rozpoczęciem podróży odchudzającej, a następnie być może raz na 2 tygodnie lub raz w miesiącu. Zapisz wyniki, abyś mogła śledzić swoje postępy. Jeśli chcesz możesz zmierzyć więcej obszarów: wokół pośladków, klatki piersiowej, ramion, nóg itp.Zwróć uwagę, że Twoja waga może wahać się w górę i w dół kilka kilogramów z dnia na dzień, w zależności od równowagi płynów i zawartości żołądka: nie martw się o krótkoterminowe zmiany, zamiast tego postępuj zgodnie z długoterminowym trendem.

Jeśli możesz, spróbuj  sprawdzić inne ważne znaczniki zdrowia  podczas rozpoczynania procesu odchudzania, na przykład:

 • Ciśnienie krwi
 • Poziom cukru we krwi
 • Profil cholesterolu (w tym HDL, triglicerydy)

Markery te są niemal powszechnie ulepszane na diecie niskowęglowodanowej, nawet przed znaczną utratą wagi. Ponowna kontrola tych znaczników zdrowia po kilku miesiącach może być świetna dla twojej motywacji, ponieważ zwykle pokazują, że nie tylko tracisz na wadze, ale także zyskujesz zdrowie.

6. Bądź wytrwały

Zwykle mijają lata lub dziesięciolecia kiedy przybierasz na wadze. Starając się zagubić wszystko tak szybko, jak to możliwe, głodząc się rzadko działa to długoterminowo, to tylko przepis na „jo-jo”. Aby odnieść sukces potrzebujesz czegoś, co działa długo.

Do czego dążyć

pierwszym tygodniu często tracimy 1-3 kg na surowej diecie niskowęglowodanowej, a następnie średnio około 0,5 kg na tydzień, o ile ma się dużą kilogramów do straceniaPrzekłada się to na około 23 kg rocznie

Młode kobiety czasami tracą na wadze szybciej niż te po menopauzie. Ludzie na bardzo surowej diecie niskowęglowodanowej mogą szybciej schudnąć, a także ci, którzy dużo ćwiczą.

Kiedy zbliżasz się do idealnej wagi, utrata może spowolnić, aż ustabilizujesz się na wadze, którą twoje ciało ma. Bardzo niewielu ludzi ma niedowagę na diecie niskowęglowodanowej.

Jak szybko schudnąć i na zawsze?

Utrata dużej wagi na dłuższą metę i utrzymywanie jej w nieskończoności nie nastąpi, chyba że  na zawsze zmienisz swoje przyzwyczajenia . Jeśli schudniesz, a następnie powrócisz do życia dokładnie tak jak wtedy, gdy nabrałaś na wadze, nie zdziw się, gdy nadwaga wróci.

PS:  Długoterminowa zmiana jest trudna na początku, szczególnie w pierwszych kilku tygodniach. To jak rzucenie palenia. Po opracowaniu nowych nawyków staje się łatwiejsza w każdym tygodniu.

7. Unikaj jedzenia owoców

Ta rada jest kontrowersyjna, ponieważ owoc ma dziś niemal magiczną aurę zdrowia. Ludzie mogą wierzyć, że owoce są pożywne, ale niestety  owoce zawierają dużo cukru  – około 10% wagi (reszta to głównie woda).

Cukier z owoców może wyłączyć spalanie tłuszczu. To może zwiększyć twój głód i spowolnić utratę wagi. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, unikaj owoców – lub ciesz się nimi od czasu do czasu jako smakołyk.

8. Unikaj picia piwa

Piwo zawiera szybko trawione węglowodany, które zamykają spalanie tłuszczu. Dlatego piwo jest czasami określane jako „płynny chleb”. Więc jak szybko schudnąć i nie odmawiać sobie alkoholu, może spozywać:

 • Wino (czerwone lub białe)
 • Whisky, koniak, wódka (unikaj słodzonych koktajli)

Napoje te prawie nie zawierają cukru / węglowodanów, więc są lepsze niż piwo. Jednak duże ilości alkoholu mogą nieco spowolnić utratę wagi, więc umiarkowanie jest nadal dobrym pomysłem.

9. Unikaj sztucznych słodzików

Wiele osób zastępuje cukier sztucznymi substancjami słodzącymi w przekonaniu, że zmniejszy to spożycie kalorii i spowoduje utratę wagi. Brzmi to wiarygodnie. Kilka badań nie wykazało jednak żadnego pozytywnego wpływu na utratę wagi poprzez spożywanie sztucznych słodzików zamiast zwykłego cukru.

Zamiast tego, zgodnie z badaniami naukowymi, sztuczne słodziki mogą  zwiększyć apetyt i zwiększyć apetyt na słodycze. Niedawno przeprowadzone niezależne badania wykazały, że zamiana napojów ze sztucznymi słodzikami na wodę wyraźnie pomogła kobietom w zrzuceniu wagi.

Ponadto sztuczne słodziki mogą utrzymywać uzależnienie od słodyczy i prowadzić do apetytu na przekąski. Długoterminowe skutki spożywania sztucznych substancji słodzących są nieznane.

10. Przejrzyj wszelkie leki

Wiele leków na receptę może utrudnić nam proces jak szybko schudnąć. Omów wszelkie zmiany w leczeniu z lekarzem. Oto najgorsze trzy:

 • Insulina w zastrzykach, szczególnie w wyższych dawkach, jest prawdopodobnie najgorszą przeszkodą w utracie wagi. Istnieją sposoby zmniejszenia zapotrzebowania na insulinę:
  – Jedz mniej węglowodanów, co ułatwia schudnięcie. Im mniej węglowodanów jesz, tym mniej insuliny potrzebujesz. Pamiętaj, aby obniżyć dawki, jeśli możesz.
  – Jeśli to nie wystarczy, aby pozbyć się insuliny możesz wypróbować nowsze obiecujące leki, takie jak Victoza lub Byetta. Zmniejsza to zapotrzebowanie na insulinę i powoduje utratę wagi.
 • Inne leki przeciwcukrzycowe. Tabletki uwalniające insulinę często prowadzą do zwiększenia masy ciała.
 • Kortyzon jako lek doustny jest kolejnym powszechnym winowajcą. Kortyzon często powoduje zwiększenie masy ciała w dłuższej perspektywie, szczególnie przy wyższych dawkach.

Te inne leki mogą również powodować problemy:

 • Leki neuroleptyczne / przeciwpsychotyczne często mogą zachęcać do przybierania na wadze. Szczególnie nowsze leki, takie jak Zyprexa (Olanzapina).
 • Niektóre leki przeciwdepresyjne mogą powodować przyrost masy ciała, zwłaszcza starsze tricykliczne leki przeciwdepresyjne (TCA), takie jak Tryptizol, Saroten. Więcej o depresji
 • Niektóre środki antykoncepcyjne często przyczyniają się do niewielkiego przyrostu masy ciała, szczególnie tych, które zawierają jedynie progesteron i nie zawierają estrogenu.
 • Leki na ciśnienie krwi w postaci beta-blokerów mogą powodować przyrost masy ciała.
 • Leki na  padaczkę mogą powodować przyrost masy ciała
 • Leki na alergie, leki przeciwhistaminowe mogą powodować zwiększenie masy ciała.
 • Antybiotyki  mogą prowadzić do tymczasowego przyrostu masy ciała poprzez zakłócanie mikroflory jelitowej i zwiększanie ilości energii, którą wchłaniamy z pożywienia.

11. Mniej stresu, więcej snu

Czy kiedykolwiek pragnąłeś więcej godzin snu i ogólnie mniej stresującego życia? Większość ludzi wie – stres i brak snu mogą być złą wiadomością dla ich wagi.

Przewlekły stres może zwiększać poziom hormonów stresu, takich jak kortyzol w organizmie. Może to spowodować zwiększenie głodu i zwiększenie masy ciała. Jak szybko schudnąć? Powinnaś przejrzeć możliwe sposoby zmniejszenia lub lepszego radzenia sobie z nadmiernym stresem w twoim życiu . Chociaż często wymaga to istotnych zmian, nawet zmiana małych rzeczy – takich jak postawa – może natychmiast wpłynąć na poziom hormonów stresu, a być może także na Twoją wagę.

Powinnaś także postarać się o wystarczająco dobry sen, najlepiej każdej nocy . Staraj się budzić z własnej woli, niezależnie od budzika.

Jednym ze sposobów walki z tym jest pójście do łóżka wystarczająco wcześnie, aby twoje ciało mogło samodzielnie obudzić się przed uruchomieniem budzika. Pozwalanie sobie na spokojny sen to kolejny sposób na zmniejszenie poziomu hormonów stresu.

Z drugiej strony deprywacja snu idzie w parze z głodem cukru. Ma również negatywny wpływ na samodyscyplinę i sprawia, że ​​łatwo jest poddać się pokusie.

Jak szybko schudnąć – problemy ze snem?

Jak szybko schudnąć kiedy masz problemy ze snem, nawet jeśli masz wystarczająco dużo czasu? Oto pięć wskazówek od eksperta:

 1. Trzymaj się tej samej godziny zasypiania. W dłuższej perspektywie pomoże to Twojemu ciału przygotować się do snu w tym czasie.
 2. Bez kawy po 14.00. Po prostu nie – i pamiętaj, że kofeina potrzebuje czasu, aby opuścić ciało.
 3. Ogranicz spożycie alkoholu do trzech godzin przed snem. Podczas gdy alkohol może sprawić, że będziesz marudzić, pogarsza to jakość snu.
 4. Ogranicz ćwiczenia na cztery godziny przed snem. Aktywność fizyczna może utrudniać zasypianie przez kilka godzin.
 5. 15 minut na słońcu każdego dnia. To jest dobre dla twojego rytmu dobowego (twój „zegar ciała”).

Na koniec upewnij się, że twoja sypialnia jest wystarczająco ciemna i pozostaje w przyjemnej temperaturze. Śpij dobrze!

12. Jedz mniej produktów mlecznych i orzechów

Czy możesz jeść tyle, ile chcesz, i nadal tracić na wadze? Tak, to działa dobrze przy diecie niskowęglowodanowej, ponieważ regulacja apetytu odbywa się bez wysiłku.Jednak pomimo tego, że dieta niskowęglowodanowa ogólnie ułatwia spożywanie tylko tyle, co potrzebujesz to są produkty sklasyfikowane jako niskowęglowodanowe, które stają się problemem w większych ilościach. Jeśli masz problemy z odchudzaniem na diecie niskowęglowodanowej, możesz starać się zachować większą ostrożność od:

 • Produkty mleczne (jogurt, śmietana, ser)
 • Orzechy

Produkty mleczne zawierają różne ilości laktozy (cukru mlecznego), co spowalnia utratę wagi. Co więcej, część białka w mleku generuje znaczącą odpowiedź insulinową, która może mieć ten sam efekt. W związku z tym ograniczenie produkcji produktów mlecznych może przyspieszyć utratę wagi. Dotyczy to zwłaszcza produktów mleczarskich zazwyczaj pozbawionych tłuszczu, takich jak zwykłe mleko i różne jogurty, ale należy uważać na pełnotłuste produkty mleczne, takie jak śmietana i ser. I nie zapomnij o białku serwatki w proszku, które jest czystym białkiem mleka.

Z tych wszystkich ostrzeżeń o produktach mlecznych zwolnione jest masło , które jest prawie czystym tłuszczem. Masło można spożywać w dowolny sposób.

Orzechy zawierają sporą ilość węglowodanów i bardzo łatwo jest nieświadomie spozyć duże ilości. Orzechy nerkowca są jednymi z najgorszych pod względem zawartości węglowodanów.

13. Uzupełnianie witamin i minerałów

Twoje ciało potrzebuje pewnej ilości niezbędnych witamin i minerałów do prawidłowego funkcjonowania. Co się dzieje, gdy nie masz ich wystarczająco dużo? Co się dzieje, gdy jesz za mało jedzenia lub kiedy jedzenie, które jesz, nie jest wystarczająco pożywne?

Niezawodny dostęp do witamin i minerałów może oznaczać zmniejszenie poziomu głodu i zmniejszenie apetytu, a tym samym promowanie utraty wagi.

Witamina D

W jednym z badań 77 kobiet z nadwagą otrzymywało suplement 1000 jednostek witaminy D lub placebo codziennie przez 3 miesiące. Te, które brały suplement witaminy D, zmniejszyli poziom tłuszczu w organizmie o 2,7 kg – znacznie więcej niż grupa, która w ogóle prawie nie zmniejszyła masy tkanki tłuszczowej.

Multiwitaminy

Badanie z 2010 roku obejmowało około stu kobiet z problemami z wagą, dzieląc je na trzy grupy. Jedna grupa otrzymywała codzienny suplement multiwitaminowy, druga codzienny suplement wapnia, a ostatnia grupa nie otrzywywała. Badanie trwało sześć miesięcy.

Nie jest zaskakujące, że wyniki wykazały, że nic nie stało się z wagą kobiet otrzymujących wapń lub tych co nic nie przyjmowały. Jednak grupa, która zażywała multiwitaminy straciła na wadze 3 kg i więcej oraz i poprawiła swoje wskaźniki zdrowotne. Między innymi wzrósł ich podstawowy poziom metabolizmu (tempo, w jakim organizm spala kalorie w spoczynku).nnych i zimowych) warto uzupełnić wiele powodów zdrowotnych – a może nawet wagę.

14. Stosuj przerywany post

Jak szybko schudnąć stosując post? Zanim przejdziemy do tego podpunktu należy rozważyć wiele rzeczy, ale niech cię to nie zmyli. Jest to jedna z najskuteczniejszych broni dostępnych do schudnięcia. Jest doskonały, jeśli utkniesz na płaskowyżu utraty masy pomimo „robienia wszystkiego dobrze” lub przyspieszenia utraty wagi.

Ta super broń nazywana jest okresowym postem. To oznacza dokładnie to, jak brzmi nie jeść w określonym przedziale czasu.

Zalecana pierwsza opcja – 16: 8

Prawdopodobnie najbardziej popularną opcją jest post przez 16 godzin (w tym sen), co zwykle jest łatwe do wykonania na diecie LCHF. Wymaga jedynie wymiany śniadania na filiżankę kawy (lub jakiejś innej nie kalorycznej cieczy) i spożywania obiadu jako pierwszego posiłku w ciągu dnia. Poszczenie od 20 do 12 w południe

Oczywiście istnieje wiele innych wersji przerywanego postu, ale ta metoda 16: 8 (16 godzin niejedzenia z 8-godzinnym jedzeniem) jest tą, którą polecam jako pierwszą opcję. Jest skuteczna, łatwa do wykonania i nie wymaga liczenia kalorii.

Możesz stosować ten sposób tak często, jak chcesz. Na przykład dwa razy w tygodniu lub tylko w dni powszednie lub każdego dnia. Im częściej to robisz, tym bardziej jest ona skuteczna.

W rzeczywistości, na diecie LCHF niektórzy ludzie spontanicznie wpadają w ten nawyk, ponieważ ich apetyt jest zmniejszony.

A co z jedzeniem, kiedy jesteś głodny?

Czy porady dotyczące sporadycznego postu nie są sprzeczne z poradą, że należy jeść, gdy jest się głodnym? Tak, w pewnym sensie.

Polecam jedzenie, gdy jest się głodnym jako pierwsza opcja i polecam jeść zawsze, aż poczujesz się usatysfakcjonowany posiłkami. Ale jeśli nie jest to wystarczająco skuteczne, przerywany post jest bardzo silnym dodatkiem. Pamiętaj – i to jest kluczowe, że między okresami postu nadal powinieneś jeść, dopóki nie będziesz zadowolony.

Przerywany post polega na spożywaniu wszystkiego, co potrzebuje twoje ciało, a jednocześnie pozwala mu na krótko odpocząć od stałego karmienia.

Co można pić podczas postów?

Podczas postu nie można jeść, ale zdecydowanie powinieneś pić. Woda jest ulubionym napojem, ale kawa i herbata to także świetne opcje. Podczas dłuższych postów warto dodać trochę soli lub pić bulion. Wszystko, co pijesz, powinno mieć zero kalorii.

Co jeść między postami

Więc co powinieneś jeść, gdy nie pościsz? Cóż, jeśli twoim celem jest schudnąć, sugeruję przestrzegać wszystkich powyższych wskazówek, w tym stosować dietę LCHF. Łączenie tego z nieregularnym poszczeniem jest świetnym połączeniem.

Na diecie niskowęglowodanowej Twój głód jest zredukowany i dużo łatwiej jest pościć. Również spalanie tłuszczu jest już bardzo dobre – więc poszcząc można łatwo spalić dużo tłuszczu. Tak więc, podczas diety niskowęglowodanowej, okresy postu stają się łatwiejsze do wykonania i skuteczniejsze.

15. Mądrze ćwicz

Zastanawiasz się, dlaczego ta wskazówka dotycząca utraty wagi nie pojawia się aż do numeru 15 na liście? Dzieje się tak, ponieważ niewiele rzeczy jest tak przereklamowanych pod względem utraty wagi, jak ćwiczenia.

Samo wchodzenie po schodach zamiast windy lub wysiadanie z autobusu, jeden przystanek wcześniej, nie zmieni liczby na wadze. To mit. Badania pokazują, że jeśli po prostu zaczniesz ćwiczyć, będziesz potrzebować co najmniej jednej godziny ciężkich treningów każdego dnia, aby zauważalnie schudnąć.

Zasadniczo, wpływ ćwiczeń na naszą wagę jest znacznie przereklamowany . Właśnie dlatego jest to tylko numer 15 na tej liście. Są jeszcze inne rzeczy, którymi musisz się najpierw zająć. Nie jest dobrym pomysłem jedzenie złego jedzenia, picie wody z cukrem (tak zwane „napoje sportowe”) lub przyjmowanie leków, które zmuszają cię do codziennych ćwiczeń. Metaforycznie to jest jak kopanie dziury, w której kładziesz drabinę, na której stoisz i malujesz okna w piwnicy.

Jak szybko schudnąć – dobre wieści

Jeśli, z drugiej strony już wprowadziłaś kroki 1-12, powinnaś mieć wypoczęte i naładowane ciało, które szczęśliwie spala tłuszcz. W takim przypadku zwiększona aktywność przyspieszy utratę wagi i będzie przyjemną premią.

16. Osiągnij optymalną ketozę

Ostrzeżenie: Niezalecane dla diabetyków typu 1, patrz poniżej.

Jeśli nadal masz problemy z utratą wagi, pomimo przestrzegania 15 porad wymienionych powyżej, dobrym pomysłem może być wydobycie ciężkiej artylerii: optymalnej ketozy.

Skąd wiesz, że twój  hormonalny wpływ na dietę o niskiej zawartości węglowodanów jest maksymalny ? Robisz to, osiągając tak zwaną „optymalną ketozę”.

Ketoza

Ketoza to stan, w którym organizm ma wyjątkowo wysokie spalanie tłuszczu. Nawet mózg działa na tłuszczu, poprzez ciałka ketonowe. Są to cząsteczki energii we krwi (np. Cukier we krwi), które stają się paliwem dla naszych mózgów po przekształceniu z tłuszczu przez wątrobę.

Aby zachęcić do produkcji ketonów, ilość insuliny we krwi powinna być niska. Im niższa insulina, tym wyższa produkcja ketonów. A kiedy masz dobrze kontrolowaną, wystarczająco dużą ilość ketonów we krwi, jest to w zasadzie dowód, że twoja insulina jest bardzo niska – a zatem, że czerpiesz maksymalny efekt z diety niskowęglowodanowej. Tak nazywa się optymalna ketoza.

Słowo ostrzeżenia

Jeśli masz cukrzycę typu 1, nie powinieneś stosować się do powyższych zaleceń dotyczących optymalnej ketozy – może to być ryzykowne.

17. Sprawdź swoje hormony

Podążałaś za poprzednimi wskazówkami, zaimplementowałaś poważne zmiany w stylu życia i ustaliłaś, że problemem nie są poprzednie podpunkty. Przez pewien czas próbowałaś być w optymalnej ketozie (zapewniając niski poziom insuliny). I nadal nie możesz trafić w normalną wagę? Więc jak szybko schudnąć?

Jeśli dotyczy to ciebie, najwyższy czas, aby rozważyć możliwość, że nierównowaga hormonalna jest przyczyną twoich problemów. Istnieją trzy typowe obszary problemowe:

 1. Hormon tarczycy
 2. Hormony płciowe
 3. Hormony stresu

Hormon tarczycy

Niektóre osoby, szczególnie kobiety, cierpią na obniżony metabolizm w wyniku niedoboru hormonu tarczycy – niedoczynności tarczycy. Typowe objawy to:

 • Zmęczenie
 • Nietolerancja zimna
 • Zaparcia
 • Sucha skóra
 • Przybranie na wadze

Hormony płciowe

Hormony płciowe wpływają również na Twoją wagę:

Kobiety: Kobiety mogą cierpieć na zaburzenia endokrynologiczne PCOS – zespół policystycznych jajników – które podnoszą poziom testosteronu i insuliny. Może to oznaczać zwiększenie masy ciała i zaburzenia miesiączkowania.

Podczas menopauzy spada poziom kobiecego hormonu płciowego estrogenu. Często powoduje to zwiększenie masy ciała, szczególnie w okolicy jelit (tzw. Otyłość centralna).

Mężczyźni: mężczyźni doświadczają stopniowego obniżania poziomu męskiego hormonu płciowego testosteronu. Prowadzi to do niewielkiego przyrostu masy ciała, również zwykle w obrębie jelit i zmniejszenia masy mięśniowej.

Hormon stresu

Ostatnim możliwym winowajcą uporczywych problemów z wagą może być hormon stresu, kortyzol. Za dużo kortyzolu zwiększy poziom głodu, przynosząc ze sobą kolejne zwiększenie masy ciała. Najczęstszą przyczyną podwyższonego poziomu kortyzolu jest przewlekły stres i brak snu (patrz wskazówka nr 10 ) lub leczenie kortyzonem ( wskazówka nr 9 ).

18. Pij głównie wodę

Napoje sportowe lub energetyczne, koktajle owocowe – każda porcja zawiera około 100 kalorii. Jednak te napoje nie zaspokoją głodu, jak 100 kalorii jedzenia, więc są marnotrawstwem. Inne płyny mogą być bogate w sód i węglowodany, które oszukują twoje ciało zatrzymując płyny w organizmie przez co myślisz, że nie chudniesz.

Z drugiej strony, woda ma zero kalorii i węglowodanów i niewiele sodu, co czyni ją idealnym drinkiem. I co dziwne faktycznie pomaga wypłukać nadmiar płynów z organizmu, a także przyspieszyć metabolizm. Jeśli woda jest zbyt nudna, dodaj soku z cytryny lub liście mięty.

Czy sądziłaś, że otrzymasz takie wskazów zadając sobie pytanie „jak szybko schudnąć”?


RANKING SPALACZY TŁUSZCZU. Zobacz co pomoże Ci szybko schudnąć!

loading...
loading...

Aktualizacja: 23 grudnia 2018