Strona głównaOdchudzanieNajlepsze sposoby na wykorzystanie imbiru do utraty wagi i spalania tłuszczu z...

Najlepsze sposoby na wykorzystanie imbiru do utraty wagi i spalania tłuszczu z brzucha

Znasz zapewne imbir jako ostry i pikantny korzeń, który zapewnia wiele korzyści zdrowotnych. Ale czy wiesz, że może on również wpłynąć na twoją wagę, pomagając zrzucić zbędne kilogramy i uparty tłuszcz z brzucha?

Badania naukowe nad wykorzystaniem imbiru do odchudzania.

Badanie naukowe potwierdziło przekonanie ajurwedyjskie, że spożywanie korzenia imbiru może pomóc w kontrolowaniu masy ciała.

W 2014 r. Journal of the Science and Food of Farming opublikował badanie, które pokazuje, że szczury z nadwagą zmniejszyły swoją wagę, przyjmując suplementy imbirowe zwane gingerolem przez 30 dni. Co więcej szczury poprawiły poziom leptyny i cukru we krwi.

Leptyna jest substancją niezbędną w procesie odchudzania, ponieważ pomaga poczuć się usatysfakcjonowanym i pełnym po posiłku. Naukowcy uważają, że suplementy imbirowe zapobiegają problemom z wagą spowodowanym dietą zawierającą źródła o wysokiej zawartości tłuszczu, dochodząc do wniosku, że suplementy te mogą stanowić obiecujące leczenie uzupełniające w przypadku otyłości i jej możliwych powikłań.

W 2013 r. w Europejskim Przeglądzie Nauk Medycznych i Farmakologicznych opublikowano badanie przeprowadzone na szczurach, które wykazało, że przyjmowanie suplementów imbirowych jest równie skuteczne jak Orlistat – dobrze znany lek na odchudzanie. Ponadto imbir znacznie poprawił poziom cholesterolu we krwi szczurów, zwiększając dobry poziom cholesterolu HDL.

Ze względu na jego zdolność do prawidłowego trawienia jedzenia i dłuższego odczuwania sytości, imbir może rzeczywiście wpływać na proces odchudzania.

W jaki sposób imbir pomaga spalić tłuszcz z brzucha?

Oprócz pomagania w utrzymaniu wagi, imbir może również powstrzymywać ten irytujący tłuszcz z brzucha. Może atakować głównych winnych gromadzenia tłuszczu z brzucha, w tym zmiany hormonalne, nadmierne pobudzenie i brak energii, co skutkuje brakiem treningu.

Spożywanie korzenia imbiru lub wody imbirowej może powstrzymać chęć przejadania się, ponieważ sprawia, że ​​dłużej czujesz się syty.

Przewlekły stres i zmiany hormonalne mogą powodować gwałtowne wzrosty poziomu kortyzolu we krwi, wytrącając metabolizm i układ odpornościowy z równowagi. Zwiększony poziom kortyzolu oznacza większe ryzyko przyrostu masy ciała i trudniejszy czas na utratę tłuszczu z brzucha.

Jak stosować imbir do utraty wagi?

Oto najlepsze sposoby na użycie imbiru, aby schudnąć:

Przed jedzeniem przeżuwaj mały kawałek surowego korzenia imbiru. Imbir spożywany w ten sposób pomaga stymulować trawienie pokarmu, zarządzać metabolizmem, zmniejszać produkcję kortyzolu i zwiększać poziomy energii.

Innym sposobem użycia imbiru jest zetrzeć niewielki kawałek i połączyć go z odrobiną soli i odrobiną soku z cytryny w blenderze. Zjedz tę mieszankę przed każdym posiłkiem, aby poradzić sobie z głodem i trawieniem.

Imbirowa herbata to kolejny świetny sposób na wykorzystanie zarówno imbiru, jak i cytryny, aby schudnąć.

Ale nie należy spożywać imbiru tylko przed posiłkami. Możesz zwiększyć spożycie imbiru, używając go jako przyprawy do gotowania. W rzeczywistości, jeśli gotujesz imbir przez około sześć minut, zwiększysz jego korzyści zdrowotne.

Inną opcją jest połączenie lub zastąpienie wody herbatą Matcha. Ta herbata czterokrotnie przyspieszy proces spalania tłuszczu.

Inne korzyści zdrowotne wynikające z imbiru

Oprócz wspomagania procesu odchudzania, imbir może pomóc zmniejszyć lęk, stany zapalne, powstrzymać wymioty, detoksykować ciało, leczyć różne schorzenia, a nawet niszczyć komórki rakowe.

Zobacz Też: