Strona głównaOdchudzanieNajlepsze sposoby na wykorzystanie imbiru do utraty wagi i spalania tłuszczu z...

Najlepsze sposoby na wykorzystanie imbiru do utraty wagi i spalania tłuszczu z brzucha


Znasz zapewne imbir jako ostry i pikantny korzeń, który zapewnia wiele korzyści zdrowotnych. Ale czy wiesz, że może on również wpłynąć na twoją wagę, pomagając zrzucić zbędne kilogramy i uparty tłuszcz z brzucha?

Badania naukowe nad wykorzystaniem imbiru do odchudzania.

Badanie naukowe potwierdziło przekonanie ajurwedyjskie, że spożywanie korzenia imbiru może pomóc w kontrolowaniu masy ciała.

W 2014 r. Journal of the Science and Food of Farming opublikował badanie, które pokazuje, że szczury z nadwagą zmniejszyły swoją wagę, przyjmując suplementy imbirowe zwane gingerolem przez 30 dni. Co więcej szczury poprawiły poziom leptyny i cukru we krwi.

Leptyna jest substancją niezbędną w procesie odchudzania, ponieważ pomaga poczuć się usatysfakcjonowanym i pełnym po posiłku. Naukowcy uważają, że suplementy imbirowe zapobiegają problemom z wagą spowodowanym dietą zawierającą źródła o wysokiej zawartości tłuszczu, dochodząc do wniosku, że suplementy te mogą stanowić obiecujące leczenie uzupełniające w przypadku otyłości i jej możliwych powikłań.


W 2013 r. w Europejskim Przeglądzie Nauk Medycznych i Farmakologicznych opublikowano badanie przeprowadzone na szczurach, które wykazało, że przyjmowanie suplementów imbirowych jest równie skuteczne jak Orlistat – dobrze znany lek na odchudzanie. Ponadto imbir znacznie poprawił poziom cholesterolu we krwi szczurów, zwiększając dobry poziom cholesterolu HDL.

Sprawdź To!  Hormony te wpływają na Twoją wagę i apetyt

Ze względu na jego zdolność do prawidłowego trawienia jedzenia i dłuższego odczuwania sytości, imbir może rzeczywiście wpływać na proces odchudzania.

Sprawdź To!  Pozbądź się 5 kg w mniej niż 10 dni i to bez wysiłku fizycznego

W jaki sposób imbir pomaga spalić tłuszcz z brzucha?Oprócz pomagania w utrzymaniu wagi, imbir może również powstrzymywać ten irytujący tłuszcz z brzucha. Może atakować głównych winnych gromadzenia tłuszczu z brzucha, w tym zmiany hormonalne, nadmierne pobudzenie i brak energii, co skutkuje brakiem treningu.

Spożywanie korzenia imbiru lub wody imbirowej może powstrzymać chęć przejadania się, ponieważ sprawia, że ​​dłużej czujesz się syty.

Przewlekły stres i zmiany hormonalne mogą powodować gwałtowne wzrosty poziomu kortyzolu we krwi, wytrącając metabolizm i układ odpornościowy z równowagi. Zwiększony poziom kortyzolu oznacza większe ryzyko przyrostu masy ciała i trudniejszy czas na utratę tłuszczu z brzucha.

Jak stosować imbir do utraty wagi?

Oto najlepsze sposoby na użycie imbiru, aby schudnąć:

Przed jedzeniem przeżuwaj mały kawałek surowego korzenia imbiru. Imbir spożywany w ten sposób pomaga stymulować trawienie pokarmu, zarządzać metabolizmem, zmniejszać produkcję kortyzolu i zwiększać poziomy energii.

Innym sposobem użycia imbiru jest zetrzeć niewielki kawałek i połączyć go z odrobiną soli i odrobiną soku z cytryny w blenderze. Zjedz tę mieszankę przed każdym posiłkiem, aby poradzić sobie z głodem i trawieniem.

Imbirowa herbata to kolejny świetny sposób na wykorzystanie zarówno imbiru, jak i cytryny, aby schudnąć.

Sprawdź To!  Czy masz nadmiar tłuszczu w okolicach brzucha? Oto jak go usunąć

Ale nie należy spożywać imbiru tylko przed posiłkami. Możesz zwiększyć spożycie imbiru, używając go jako przyprawy do gotowania. W rzeczywistości, jeśli gotujesz imbir przez około sześć minut, zwiększysz jego korzyści zdrowotne.

Sprawdź To!  Warto spróbować: płaski brzuch w zaledwie 7 dni

Inną opcją jest połączenie lub zastąpienie wody herbatą Matcha. Ta herbata czterokrotnie przyspieszy proces spalania tłuszczu.

Inne korzyści zdrowotne wynikające z imbiru

Oprócz wspomagania procesu odchudzania, imbir może pomóc zmniejszyć lęk, stany zapalne, powstrzymać wymioty, detoksykować ciało, leczyć różne schorzenia, a nawet niszczyć komórki rakowe.
loading...
loading...
>