Strona głównaUroda14 domowych sposobów jak przyspieszyć porost włosów

14 domowych sposobów jak przyspieszyć porost włosów

Co ciekawe Twoje włosy rosną około 1,25 cm na miesiąc i 15 cm na rok. Porost włosów zależy od czynników takich jak wiek, zdrowie, genetyka i dieta. Chociaż nie można zmienić czynników, takich jak wiek i genetyka, dieta to jedna rzecz, nad którą masz kontrolę.

W rzeczywistości spożywanie diety pozbawionej odpowiednich składników odżywczych może prowadzić do utraty włosów.

- Advertisement -

Z drugiej strony spożywanie zbilansowanej diety z odpowiednimi składnikami odżywczymi może pomóc we wzroscie włosów, szczególnie w przypadku utraty włosów z powodu złego odżywiania.

Oto 14 najlepszych pokarmów, które możesz jeść, aby przyspieszyć porost włosów.

1. Jaja na porost włosów

Jajka są doskonałym źródłem białka i biotyny, dwóch składników odżywczych, które mogą promować wzrost włosów. Spożywanie białka jest ważne dla wzrostu włosów, ponieważ mieszki włosowe składają się głównie z białka. Wykazano, że brak białka w diecie sprzyja utracie włosów.

Biotyna jest niezbędna do produkcji białek włosów zwanych keratyną, dlatego suplementy biotyny są często sprzedawane w celu wzrostu włosów. Badania wykazały również, że spożywanie większej ilości biotyny może pomóc w poprawie wzrostu włosów u osób z niedoborem biotyny.

Jednak niedobory biotyny są rzadkie, jeśli spożywasz zbilansowaną dietę. Istnieje niewiele dowodów na to, że zdrowi ludzie odnoszą korzyści z konsumpcji większej ilości biotyny.

Jaja są również doskonałym źródłem cynku, selenu i innych zdrowych składników odżywczych. To sprawia, że ​​są one jednymi z najlepszych pokarmów do spożycia dla optymalnego zdrowia włosów.

PODSUMOWANIE: Jajka są doskonałym źródłem białka i biotyny, które są ważne dla zdrowia i porostu włosów. Niedobór jednego z tych składników odżywczych związany jest z wypadaniem włosów.

2. Jagody

Jagody są obdarzone korzystnymi związkami i witaminami, które mogą pobudzać wzrost włosów. Obejmuje to witaminę C, która ma silne właściwości antyoksydacyjne. Przeciwutleniacze mogą pomóc chronić mieszki włosowe przed uszkodzeniem przez szkodliwe cząsteczki zwane wolnymi rodnikami. Te cząsteczki istnieją naturalnie w ciele i środowisku.


Ponadto organizm wykorzystuje witaminę C do produkcji kolagenu, białka, które pomaga wzmocnić włosy, aby zapobiec ich łamliwości. Co więcej, witamina C pomaga w absorpcji żelaza z diety. Niski poziom żelaza może powodować anemię związaną z wypadaniem włosów .

PODSUMOWANIE: Jagody są pełne związków takich jak przeciwutleniacze i witaminy, które mogą promować porost włosów.

3. Szpinak

Szpinak to zdrowe, zielone warzywo, które jest pełne pożytecznych składników odżywczych, takich jak kwas foliowy, żelazo i witaminy A i C, które mogą promować wzrost włosów. Witamina A pomaga gruczołom skóry wytwarzać sebum. Ta oleista substancja pomaga nawilżyć skórę głowy, aby włosy były zdrowe. 30 g szpinaku zapewnia do 54% dziennego zapotrzebowania na witaminę A.

Szpinak jest również doskonałym źródłem żelaza na bazie roślin, niezbędnym do porostu włosów. Żelazo pomaga krwinkom czerwonym przenosić tlen w organizmie, aby zwiększyć metabolizm i wspomóc wzrost. Co więcej, niedobory żelaza zostały powiązane z utratą włosów.

PODSUMOWANIE: Szpinak jest wypełniony folianem, żelazem i witaminami A i C, które mogą promować wzrost włosów. Niedobór tych składników może prowadzić do utraty włosów.

4. Tłuste ryby

Tłuste ryby, takie jak łosoś, śledź i makrela mają składniki odżywcze, które mogą promować porost włosów. Są doskonałym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3, które są związane ze wzrostem włosów.Badanie przeprowadzone u 120 kobiet wykazało, że przyjmowanie suplementu zawierającego kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6 oraz przeciwutleniacze zmniejszyło wypadanie włosów i zwiększyło ich gęstość.

Tłuste ryby są także doskonałym źródłem witamin, witamin D3 i B, które pomagają promować silne i zdrowe włosy.

PODSUMOWANIE: Tłuste ryby, takie jak łosoś, śledź i makrela są doskonałym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3, które zostały powiązane z poprawą wzrostu włosów i ich gęstości.

5. Słodkie ziemniaki

Słodkie ziemniaki są doskonałym źródłem beta-karotenu. Organizm przekształca ten związek w witaminę A, która wiąże się z dobrym zdrowiem włosów. Średni słodki ziemniak (około 114 g) zawiera wystarczającą ilość beta-karotenu, aby zapewnić ponad czterokrotność dziennych potrzeb witaminy A.

Badania wykazały, że witamina A wspomaga produkcję sebum, które pomaga utrzymać zdrowe włosy. Co więcej, witamina A może również przyspieszyć tempo wzrostu włosów i sprzyjać wzrostowi gęstszych włosów, jednocześnie zapobiegając regresji pozostałych mieszków włosowych.

PODSUMOWANIE: Słodkie ziemniaki są napełnione witaminą A, która pomaga w produkcji sebum.

6. Awokado

Awokado jest smaczne, pożywne i stanowi doskonałe źródło zdrowych tłuszczów. Jest również doskonałym źródłem witaminy E, która może promować porost włosów. Jedno średnie awokado (około 200 g) dostarcza 21% dziennego zapotrzebowania na witaminę E.

Podobnie jak witamina C, witamina E jest przeciwutleniaczem, który pomaga zwalczać stres oksydacyjny poprzez neutralizację wolnych rodników. Witamina E chroni również obszary skóry, takie jak skóra głowy, przed stresem oksydacyjnym i uszkodzeniami. Uszkodzona skóra na głowie może spowodować pogorszenie jakości włosów i zmniejszenie liczby mieszków włosowych.

Co więcej, awokado jest doskonałym źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Tłuszcze te nie mogą być wytwarzane przez organizm, ale są niezbędnymi cegiełkami w komórkach. Niedobór niezbędnych kwasów tłuszczowych wiąże się z utratą włosów.

PODSUMOWANIE: Awokado jest bogate w witaminę E, przeciwutleniacz, który może promować wzrost włosów. Dodatkowo są doskonałym źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, które wydają się być kluczowe dla wzrostu włosów.

7. Orzechy

Orzechy są smaczne, wygodne i zawierają wiele składników odżywczych, które mogą promować porost włosów. Na przykład 28 g migdałów zapewnia imponujące 37% dziennego zapotrzebowania na witaminę E.

Co więcej, zapewniają również szeroką gamę witamin z grupy B, cynku i niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Niedobór tych składników odżywczych związany jest z wypadaniem włosów.

Orzechy są również powiązane z szeroką gamą innych korzyści zdrowotnych poza wzrostem włosów, w tym z mniejszym stanem zapalnym i mniejszym ryzykiem chorób serca.

PODSUMOWANIE: Orzechy są wypełnione substancjami odżywczymi, takimi jak witamina E, witaminy z grupy B, cynk i niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, z których wszystkie mogą promować porost włosów i są powiązane z wieloma innymi korzyściami zdrowotnymi.

8. Nasiona

Nasiona dostarczają ogromną ilość składników odżywczych o stosunkowo niewielkiej ilości kalorii. Wiele z tych składników odżywczych może również promować wzrost włosów. Należą do nich witamina E, cynk i selen. 28 g nasion słonecznika dostarcza prawie 50% dziennego zapotrzebowania na witaminę E, z szeroką gamą witamin z grupy B zdrowych dla włosów.

Co więcej, niektóre nasiona, takie jak nasiona lnu i nasiona chia również dostarczają kwasy tłuszczowe omega-3. 28-gramowa porcja siemienia lnianego dostarcza 6 388 mg kwasów tłuszczowych omega-3.

Aby uzyskać jak najszerszą gamę składników odżywczych najlepiej skonsumować mieszaninę nasion.

PODSUMOWANIE: Podobnie jak orzechy, nasiona są bogate w witaminę E i inne składniki odżywcze, które mogą promować wzrost włosów. Niektóre nasiona zawierają również omega-3, które zostały powiązane z porostem włosów.

9. Słodka papryka

Słodka papryka jest doskonałym źródłem witaminy C, która może wspomagać porost włosów. W rzeczywistości jedna żółta papryka dostarcza prawie 5,5 razy więcej witaminy C niż pomarańcza. Witamina C pomaga promować produkcję kolagenu, co może pomóc wzmocnić pasma włosów. Jest także silnym przeciwutleniaczem, który chroni pasma włosów przed stresem oksydacyjnym.

Co więcej, słodka papryka jest również doskonałym źródłem witaminy A. Witamina ta może przyspieszyć porost włosów, jednocześnie pobudzając produkcję sebum, co pomaga utrzymać zdrowe włosy.

PODSUMOWANIE: Słodka papryka jest bogatym źródłem witamin A i C, dwóch składników odżywczych, które pomagają utrzymać włosy w dobrym zdrowiu i mogą wspomagać wzrost włosów.

10. Ostrygi

Ostrygi są jednym z najlepszych źródeł cynku. Jest minerałem, który wspomaga wzrost i regenerację włosów. Brak cynku w diecie może powodować łysienie telogenowe, powszechną, lecz odwracalną postać wypadania włosów spowodowaną brakiem składników odżywczych w diecie. Badania wykazały, że przyjmowanie suplementu cynku może odwrócić skutki wypadania włosów spowodowane niedoborem cynku.

Jednakże zażywanie zbyt dużej ilości cynku może również sprzyjać utracie włosów. Właśnie dlatego pozyskiwanie cynku z pokarmów takich jak ostrygi może być lepsze niż przyjmowanie suplementów, ponieważ żywność dostarcza cynk w małych, ale zdrowych dawkach.

PODSUMOWANIE: Ostrygi są jednym z najlepszych źródeł cynku w diecie. Ten minerał wspomaga porost włosów i cykl naprawczy.

11. Krewetki

Krewetki to popularne skorupiaki bogate w wiele składników odżywczych, które mogą stymulować wzrost włosów.

Na przykład, krewetki są doskonałym źródłem białka, witamin z grupy B, cynku, żelaza i witaminy D. Co ciekawe, badania powiązały niedobór witaminy D3 z utratą włosów.

Pomimo bardzo niskiej zawartości tłuszczu, krewetki dostarczają również niewielką ilość kwasów tłuszczowych omega-3. Diety bogate w kwasy tłuszczowe omega-3 wiązały się z poprawą wzrostu włosów.

PODSUMOWANIE: Krewetki są doskonałym źródłem białka, witamin z grupy B, cynku, żelaza i witaminy D, które mogą wspomagać wzrost włosów.

12. Fasola

Fasola jest doskonałym źródłem białka pochodzenia roślinnego, niezbędnego do porostu włosów. Podobnie jak ostrygi, fasola jest dobrym źródłem cynku, który wspomaga wzrost i regenerację włosów. 100-gramowa porcja czarnej fasoli zapewnia 7% dziennego zapotrzebowania na cynk.

Oprócz tych wszystkich korzyści fasola jest bardzo wszechstronna i niedroga, co czyni ją łatwym dodatkiem do diety.

PODSUMOWANIE: Fasola jest doskonałym źródłem białka, żelaza, cynku i biotyny, które są niezbędne dla optymalnego zdrowia włosów. Razem mogą wspomagać porost włosów.

13. Soja

Badania wykazały, że związki w soi mogą sprzyjać wzrostowi włosów. Jednym z tych związków jest spermidyna, która jest bogata w soj. Na przykład badanie 100 zdrowych osób wykazało, że suplement diety na bazie spermidyny przedłużył fazę aktywnego wzrostu włosów zwaną fazą anagenu. Im dłużej mieszek włosowy pozostanie w fazie anagenu, tym dłużej będzie rosnąć włos.

PODSUMOWANIE: Soja jest jednym z najlepszych źródeł spermidyny, związku, który może przedłużyć aktywną fazę wzrostu włosów.

14. Mięso

Mięso jest podstawowym składnikiem diety wielu osób i jest bogate w składniki odżywcze, które mogą wspomagać porost włosów. Białko w mięsie pomaga w rozwoju i pomaga naprawić i wzmocnić mieszki włosowe. Stek z polędwicy wołowej o wadze 100 g dostarcza, aż 29 g białka.


W szczególności czerwone mięso jest bogate w rodzaj łatwo wchłanianego żelaza. Ten minerał pomaga krwinkom czerwonym dostarczać tlen do wszystkich komórek w organizmie, w tym do mieszków włosowych. Niedobory białka i żelaza wiążą się z wypadaniem włosów.

PODSUMOWANIE: Mięso jest doskonałym źródłem białka, które jest niezbędne dla zdrowych, silnych włosów. Szczególnie czerwone mięso jest bogate w żelazo, które może wspomagać wzrost włosów.

Podsumowanie

To co jesz może mieć ogromny wpływ na zdrowie twoich włosów. Brak odpowiednich składników odżywczych, w tym witamin A, C, D i E, cynku, witamin z grupy B, żelaza, biotyny, białka i niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych może spowolnić wzrost włosów, a nawet powodować utratę włosów.

Na szczęście skorygowanie niedoboru któregokolwiek z tych składników może pomóc w leczeniu wypadania włosów i zwiększeniu tempa wzrostu włosów. Jeśli uważasz, że brakuje Ci któregokolwiek z tych składników odżywczych, spróbuj dodać niektóre z powyższych pokarmów do swojej diety.


Sok, który odtruje ciało, zmniejszy obwód talii i doda jędrności piersiom

Często zapominamy o niesamowitych korzyściach zdrowotnych, jakie zapewnia ten tropikalny owoc. Oprócz wspaniałego smaku ananasy oferują szeroki zakres składników odżywczych, takich jak witamina C,...

Zaczyna wcierać kurkumę w policzki, wyniki są niewiarygodne!

Ta niesamowita domowa maska ​​jest to niezwykle korzystna, ponieważ nie tylko rozjaśnia skórę, ale także zmniejsza pory, usuwa trądzik i egzemę oraz łagodzi zaczerwienienia...

Czy masz brodawki? Oto jak je usunąć na zawsze!

Brodawki są łagodnymi zmianami skórnymi, które często myli się ze znamionami. Chociaż nie są szczególnie niebezpieczne, stanowią problem estetyczny dla osób, które je mają.  Zazwyczaj nie...

Woda z nasion lnu wzmacnia włosy

Nasze włosy narażone są na wiele czynników, które mogą je osłabiać każdego dnia, wysychać i generalnie powodować szkody, które mogą być dość widoczne. Z tego...

Potrzebujesz tylko 3 składników, aby pozbyć się rozstępów i cellulitu

Rozstępy to blizny, które pojawiają się na skórze w wyniku gwałtownych zmian wagi, ale mogą również pojawić się z powodu ciąży. Są one bardzo trudne...

Jeśli chcesz rozjaśnić skórę pod pachami wykonaj te wskazówki

Boisz się podnieść swoje ręce publicznie? Czy ciemne plamy na Twojej skórze powodują zakłopotanie? Ciemna skóra pod pachami nie stanowi problemu zdrowotnego, a raczej chodzi tu...

Zmieszał 2 składniki i umieścił je na zębach. Efekt jest oszałamiający!

Przebarwione zęby to jeden z najczęstszych problemów kosmetycznych, z jakimi borykają się ludzie. Dzieje się tak z powodu genetyki lub po prostu z powodu niektórych...

5 sposobów wykorzystania jajek w celu zapobiegania wypadania włosów!

Wypadanie włosów jest jedną z najgorszych rzeczy nie tylko dla kobiet i mężczyzn, a co najgorsze nie ma zbyt wielu opcji do wyboru, kiedy to się...

Przepis babci, który w prosty sposób pozwoli Ci pozbyć się żylaków

Największym czynnikiem ryzyka przy rozwoju żylaków jest oczywiście genetyka co oznacza, że ​​prawdopodobnie będziesz je mieć jeżeli ktoś w Twojej rodzinie je ma. Żylaki pojawiają się zwykle...

Pożegnaj się z żylakami naturalnie!

Żyły, które są osłabione, powiększone i widoczne pod powierzchnią skóry nazywane są żylakami. Problem ten  jest bardzo częstym schorzeniem i może być wynikiem wielu...

Jak prawidłowo leczyć wrośnięte paznokcie

"Wrastający paznokieć" to najczęściej używany termin określający stan paznokci zwany onychokryptozą. Problem ten jest bardzo bolesny i dość nieprzyjemny, a dotyczy głównie dużego paznokcia powodując obrzęk i...

Co powoduje żółte paznokcie u rąk lub stóp? Jak się ich pozbyć.

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się dlaczego masz żółte paznokcie u rąk lub stóp? Problem ten może być wynikiem starzenia się, lakieru do paznokci, hybryd lub...

Woda cytrynowa wzmacnia serce i oczyszcza wątrobę

W ostatnich latach wzrosło zainteresowanie naturalnymi roślinami, zwłaszcza w przypadku łatwo dostępnych i korzystnych pokarmów, takich jak cytryny, które mogą pomóc w poprawie zdrowia,...

Pożegnaj się ze zmarszczkami dzięki temu domowej roboty balsamowi!

Jedna z najpotężniejszych naturalnych kombinacji do usuwania zmarszczek i oczyszczania porów wykorzystuje tylko dwa składniki - olej kokosowy i sodę oczyszczoną.  Każdy, kto tego próbował...

Ta mieszanka pomoże wyeliminować nadmiar tłuszczu z brzucha!

Bardzo często mamy trudny problem z pozbyciem się nagromadzonej tkanki tłuszczowej w niektórych częściach ciała, w okolicach pasa, bioder i brzucha. W dzisiejszym artykule chcemy Wam zaprezentować w...

Najlepsze sposoby wybielania zębów przy użyciu domowych metod

Jedną z pierwszych rzeczy, którą ludzie zauważają u ciebie jest Twój uśmiech. Wspaniałe białe zęby i radosny uśmiech jest oznaką zdrowia, wigoru i piękna. Mylisz się, jeżeli uważasz,...

Domowej roboty szampon, który przyspieszy wzrost włosów

Soda oczyszczona ma szeroki zakres zastosowań, wykorzystywana jest do pieczenia, czyszczenia i leczenia różnych stanów zdrowotnych. Jednym z wielu zastosowań tej niesamowitej korzystnej substancji jest...

Ten wspaniały przepis zawierający czosnkiem pomoże Ci usunąć zmarszczki w bardzo krótkim czasie

Wiele kobiet wydaje masę pieniędzy na różne produkty kosmetyczne pomagające usunąć zmarszczki, które zwykle nie są skuteczne. Chcieliśmy oznajmić wszystkim panią z tym problemem, że...

10 sprawdzonych rozwiązań na przebarwienia na twarzy

Przebarwienia na twarzy są również znane jako plamy starcze lub czarne plamy. Są to przebarwione plamy skóry, które mogą pojawić się na twarzy, ramionach...

Jak usunąć ciemne plamy z twarzy używając ziemniaków i soku z cytryny

Kostki lodu wypełnione sokiem z ziemniaków, cytryny i granatów tworzą niesamowitą kombinację dla odmłodzenia skóry i są bardzo skuteczne w usuwaniu ciemnych plam. Cytryny posiadają właściwości...

Stosuj to wraz z szamponem, aby pozbyć się łupieżu i zwiększyć porost włosów!

Oprócz dodawania smaku w różnych potrawach sól morska jest również świetna dla skóry i włosów. Przed wyjaśnieniem jak używać jej do wzrostu włosów i...

Krem antycellulitowy – 1-sze wyniki już po tygodniu stosowania

Domowej roboty kremy są nie tylko łatwe do wykonania, ale są często znacznie lepsze w porównaniu do znanych marek zakupionych w sklepach. Poniżej znajdziesz przepis...

Jak leczyć żylaki za pomocą pomidorów

Czy wiesz, że można wyleczyć się żylaków za pomocą pomidorów? Prezentujemy Państwu dwa sposoby lecznicze żylaków za pomocą pomidory zielonych i dojrzałych czerwonych. Leczenie żylaków za...

Masz suchą skórę? Tracisz włosy? Dowiedz się, które witaminy Ci brakuje

Witaminy i minerały są niezbędnymi składnikami odżywczymi, które nasz organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Zdrowa dieta to najlepszy sposób na uzyskanie wystarczającej ilości tych składników...

Naukowcy udowodnili, że olej kokosowy jest najlepszym zabójcą bakterii w jamie ustnej

Prawdopodobnie słyszałeś, że olej kokosowy jest często używany do poprawy zdrowia jamy ustnej, ale teraz zostało to oficjalnie udowodnione przez badania naukowe. Po pierwsze...

NIE TYLKO DO PICIA: Jeśli chcesz wyglądać młodziej, wypróbuj tę maseczkę

Wiadomo, że piwo jest rzeczywiście dość zdrowe i jest również powszechnie stosowane do leczenia włosów. Jednak możesz nie wiedzieć, że możesz użyć go jako świetnej...

Użyj tego składnika, aby wybielić zęby i usunąć płytkę nazębną

Piękny uśmiech to największy atut każdej osoby. Zależy to jednak w dużej mierze od stanu zębów. Trudno w to uwierzyć, ale białe, zdrowe zęby...

Żel z 2 składników: usuwa rozstępy, plamy starcze, blizny po trądziku

Prawdopodobnie słyszeliście o zaletach zarówno aloesu i oleju kokosowego, jeśli chodzi o choroby skóry, takie jak wypryski, łuszczyca, wysypka, zaczerwienienie lub po prostu suchą...

Pij to przed snem i obudzić się każdego ranka z mniejszą wagą

Chyba każdy wie, jak wspaniałe właściwości zdrowotne posiada miód, ale istnieje wiele użytecznych właściwości cynamonu. Poprawia on cerę, obniża poziom cholesterolu, zwiększa przepływ krwi, jest...

Japoński sekret na młodą i promienną skórę nawet po 50-tce

Przez lata wielu próbowało znaleźć eliksir młodości. Jednak do tej pory nikomu jeszcze się nie udało. Wiele osób podaje fałszywe informacje lub recepty tylko po...

Wskazówki jak szybko pozbyć się zaskórników

Ponieważ pory skóry zostają zablokowane przez nadmierne pocenie się gruczołów łojowych, tłuszcz i keratyna są utleniane i wytwarzają rodzaj zaskórnika, który składa się z  głębokiej...

Zastosuj ten składnik przez 20 minut na swoich włosach

Kobiety bardzo dużo czasu poświęcają swoim włosom, ponieważ dzięki nim czują się wyjątkowo i spektakularnie. Jednak, aby utrzymać zdrowe włosy i zdrową skórę głowy używają kosmetyków,...

Wspaniały przepis na śniadanie, który przyśpieszy spalanie tłuszczu

Poniżej oferujemy najlepszą recepturę na śniadanie, szczególnie nadaje się ono dla tych, którzy starają się stracić nadmiar tłuszczu z brzucha.  Oprócz tego, że jest ono naprawdę...

Najlepsze domowe środki zaradcze na odciski i modzele

Odciski i modzele są bardzo powszechnym problemem zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet, zwłaszcza w ciepłych miesiącach letnich. Te nieprzyjemne owrzodzenia powstają w wyniku nadmiernego...

Myj twarz olejem kokosowym każdego dnia i zobacz co się stanie

Olej kokosowy to niesamowity składnik, jeśli chodzi o usuwanie zmarszczek i głębokie oczyszczanie porów. Co więcej może także zapobiegać trądzikowi i zaskórnikom, które wiele kobiet...

Już nie pójdziesz spać bez skórki z cytryny na piętach

Niewątpliwie stopy są jedną z najważniejszych części naszego ciała. Utrzymują nasze ciało i pomagają nam w wykonywaniu większości naszych codziennych czynności.  Dlatego dbanie o swoje stopy, aby zawsze były w dobrym...

Ona ma 64 lat, nie ma zmarszczek, a jej skóra jest piękna

Każdy chyba z nas wie co to aspiryna i pewnie większość ma ja w swoim domu. Ludzie zazwyczaj zażywają aspirynę, kiedy boli ich głowa, mają gorączkę lub...

Jak zmniejszyć obrzęk stóp i kostek

Jeśli masz spuchnięte kostki i stopy nie jesteś sam. Według statystyk w samych Stanach Zjednoczonych jest około 4,4 miliona osób cierpiących na obrzęki. Obrzęk...

To napina skórę lepiej niż botox: ta 3-składnikowa maska

Ta wspaniała maska jest doskonałą alternatywą dla kosztownych operacji poprawiających wygląd. Przepis maseczki do twarzy pozwoli Ci wyglądać o 10 lat młodziej. Ta maska stała się...

Naturalne sposoby na pozbycie się cellulitu

Cellulit dotyka ponad 85 procent kobiet, bez względu na kształt ciała i rozmiar. Najczęściej występuje w okolicach ud, ale może również występować na pośladkach lub...

Jak zmniejszyć widoczność rozstępów na brzuchu w naturalny sposób

Kobiet bardzo często mają rozstępy na brzuchu, zwykle pojawiają się one po ciąży, ponieważ skóra została zbyt mocno rozciągnięta. U mężczyzn może to być spowodowane zwiększeniem masy ciała...

Jak wzmocnić paznokcie? Domowe sposoby na zdrowe paznokcie

Twoje paznokcie mogą wiele powiedzieć o Twoim zdrowiu. Każdego dnia powstaje nowa tkanka paznokciowa, a odpowiednie spożycie witamin, składników mineralnych i składników odżywczych wspomaga wzrost,...

Wypróbuj te 3 naturalne przepisy jeśli chcesz mieć skórę bez cellulitu

Cellulit jest jedną z najbardziej nieprzyjemnych i upartych chorób skóry i ma ją prawie każda kobieta. Masaże, sport, odżywianie, kosmetyki to tylko niektóre wysiłki,...

Jak usunąć plamy starcze z twarzy za pomocą aspiryny

Zwykle używamy tabletek aspiryny, aby wyleczyć bóle głowy i inne bóle. Jest ona również przypisywana przez lekarzy na schorzenia serca ze względu na jej zdolności przeciwzakrzepowe.  Aspirynę wynaleziono...

6 naturalnych odżywek do każdego rodzaju włosów

Włosy suche i łamliwe wymagają odpowiedniej opieki, która obejmuje natłuszczanie, mycie i poprawianie ich kondycji, dopóki nie nadamy im ponownie naturalnego wyglądu. Używanie dobrej odżywki jest...

Najlepsze domowe środki zaradcze na żylaki

Żylaki są częstym problemem naczyniowym dotykającym zarówno mężczyzn, jak i kobiety chociaż częściej występują u kobiet. Oprócz tego, że żylaki są problemem estetycznym mogą...

Olej rycynowy i piękne włosy: jak go używać?

Bogaty w przyjazne dla włosów składniki odżywcze, takie jak witamina E, kwasy tłuszczowe omega 6 i omega 9, białka i minerały, olej rycynowy ma...

Używasz go do sałatek, ale czy wiesz, że dzięki niemu wybielisz zęby?

Jeżeli chcesz mieć bielsze zęby, a zarazem nie wydawać pieniędzy na drogie zabiegi wybielania zębów to przeczytaj poniższy artykuł, ponieważ zawarty jest w nim przepis, który...

Zastosuj tą maskę i odczekaj 15 minut – efekt Cię zaskoczy

Cynamon i miód są bardzo popularnymi składnikami w medycynie tradycyjnej ze względu na liczne właściwości lecznicze i korzyści zdrowotne. Naturalny zabieg na włosy z tych dwóch...

Wystarczą tylko 2 minuty, aby Twoje zęby odzyskały śnieżnobiały kolor

Idealnie białe zęby są kluczem do pięknego uśmiechu. Jednak przebarwienia i żółte zęby są częstym problemem kosmetycznym, który dotyka zarówno mężczyzn jak i kobiety. Jeśli...

Jak użyć sody, aby odmłodzić skórę twarzy

Czy wiesz, że soda oczyszczona może leczyć wiele chorób skóry? Ten niesamowity składnik jest naturalnym środkiem złuszczającym, który usuwa martwe komórki naskórka z wierzchniej warstwy...

Zapobiegaj kurzym łapom za pomocą tych 6 naturalnych produktów

Kurze łapki są drobnymi zmarszczkami, które znajdują się w kącikach oczu , które wynikają z rozciągania się skóry dzięki naszym wyrazom twarzy, a także utracie kolagenu...

Uwaga kobiety: Znaleźliśmy „Fontannę młodości”!

Starzenie się jest normalnym procesem biologicznym, który powoduje wiele zmian w organizmie, z których niektóre mogą być trudne do zaakceptowania. Mówiąc szczerze, starzenie się nigdy...

Rozstępy: 10 sprawdzonych metod jak skutecznie się ich pozbyć

Rozstępy występują głównie w okolicach brzucha, ale mogą również wystąpić na udach, ramionach, pośladkach i piersiach. Czasami rozstępy mogą obejmować duże obszary ciała. Ciąża jest główną...

Ten lek zalecany jest nawet przez lekarzy – obniża poziom cholesterolu

Przepis przedstawiony w tym artykule jest niezwykle skuteczny w obniżaniu poziomu cholesterolu i spalaniu tłuszczu w krótkim czasie. O dziwo nawet lekarze doradzają swoim pacjentom...

Zobacz co się stanie kiedy umieścisz na skórze plastry ziemniaka

Niektóra żywność jest po prostu popularna ze względu na specyficzne zastosowania kosmetyczne. Podobnie jak ogórek zapewnia ulgę naszym oczom, a na przykład maska jogurtowa jest...

Pozbądź się zaskórników za pomocą szczoteczki do zębów i tego składnika

Te nieciekawe czarne plamy, które często pojawiają się na nosie, policzkach i podbródku inaczej zwane zaskórnikami są jedynie zatkanymi gruczołami łojowymi. Są czarne, ponieważ...

4 zaskakujące składniki do zmieszania z szamponem dla zdrowszych włosów

Każdy chce mieć piękne, zdrowe włosy. Istnieje wiele produktów, które mają na celu sprawienie, aby twoje włosy wyglądały oszałamiająco, takie jak szampony i odżywki....

7 prostych sposobów, aby naturalnie wybielić zęby w domu

Istnieje wiele produktów do wyboru, jeśli chodzi o wybielanie zębów. Jednak większość produktów wybielających zawiera środki chemiczne, które mogą uszkadzać szkliwo. Jeśli chcesz mieć bielsze zęby,...

Pocieraj twarz przez 3 sek plastrem pomidora, a efekt Cię zszokuje

Według Narodowego Instytutu Zdrowia (NIH) trądzik jest chorobą, która jest spowodowana zatkanymi gruczołami i mieszkami. Może dotykać każdego, niezależnie od wieku. Trądzik - czy wiesz, że...

Wetrzyj aloes w włosy. Co się stanie po 5 minutach zaskoczy Cię!

Jeśli twoje włosy nie rosną wystarczająco szybko, ten artykuł jest dla Ciebie. Przedstawimy Ci niesamowitą indyjską formułę do szybkiego wzrostu włosów. Mówiąc "szybko" mamy na...

Ten naturalny przepis sprawi, że niechciany wąsik zniknie na zawsze

Wiele kobiet zmaga się z nadmiernym owłosieniem twarzy, które pojawia się z powodu różnych czynników. Przede wszystkim związane jest to z genetyką. Ale bez względu...