HomeZdrowie10 mało znanych pokarmów,...

10 mało znanych pokarmów, które poprawią ogólny stan zdrowia

Czy znasz inne pokarmy niż te niezwykle popularne, takie jak kurkuma, brokuły, komosa ryżowa, czosnek, jarmuż lub zielona herbata ? To prawda, że ​​zapewniają one wyjątkowe korzyści dla twojego zdrowia, ale istnieje wiele innych produktów spożywczych, które są tak samo dobre pod względem zdrowia.

Możesz być zaskoczony, gdy zobaczysz niektóre produkty spożywcze na tej liście, ponieważ większość z nich zwykle nie zasługuje na wyróżnienie.

Oto dziesięć najlepszych pokarmów, które powinieneś zacząć spożywać częściej niż do tej pory.

1. Rosół z kości

Według naukowców bulion kostny może zapobiegać stanom zapalnym i bolesnym, nieszczelnym jelitom i innym dolegliwościom oraz odwracać je.

Co więcej zawiera duże ilości ważnych minerałów i witamin. Ponadto jest to tani posiłek, ponieważ składa się z kości kurczaka lub wołowych, które prawdopodobnie wyrzucisz.

2. Zielone jabłka

Zielone jabłka mają wyższą wartość odżywczą niż czerwone jabłka. Zawierają więcej błonnika, witamin, minerałów i przeciwutleniaczy. Więc następnym razem, gdy wybierzesz się na lokalny rynek nie zapomnij kupić zielonych jabłek.

Sprawdź to ➡ ➡  Rewolucyjne Zastosowanie Miodu i Cynamonu w Leczeniu Chorób: Odkryj Ich Potencjał

3. Wodorosty

Wodorosty zawierają kwasy tłuszczowe omega-3, które są niezbędne dla zdrowia serca i mózgu. Z drugiej strony zawartość warzyw nie obejmuje tych zdrowych tłuszczów.

Wodorosty są również obciążone minerałami, takimi jak magnez, wapń, jod i cynk. Prostym sposobem na dodanie ich do diety jest połączenie ich z zupami lub smażonymi warzywami.

4. Drożdże

Drożdże odżywcze są pełne błonnika, białek i witaminy B12. Są stosowane do przyprawiania co czyni je idealnym zarówno dla wegetarian, jak i nie-wegan.

5. Czarny czosnek

Czy w ogóle wiedziałeś, że jest czarny czosnek? Chińczycy mają wysoką opinię na temat tego warzywa i używają go od lat. Jest wytwarzany przez „fermentację” cebul zwykłego czosnku. Innymi słowy, wszystkie siły pomocnicze białego czosnku, takie jak właściwości ochronne serca i przeciwnowotworowe są nie tylko zachowane, ale także wzmocnione!

6. Aloes

Oprócz łagodzenia refluksu i niestrawności oraz opóźniania procesu starzenia się skóry, aloes zapewnia wiele innych korzyści zdrowotnych. Roślina ta poprawia ogólny stan zdrowia poprzez wzmocnienie układu odpornościowego, regulację poziomu cukru we krwi, leczenie infekcji grzybiczych i poprawę zdrowia jelit.

Sprawdź to ➡ ➡  Pij napar z ananasem i cynamonem, aby spłaszczyć brzuch

7. Agrest

Agrest jest jednym z najlepszych pożywienia na naszej planecie, chociaż nie zyskał tak bardzo zasłużonej uwagi. Jest pełen przeciwutleniaczy, które wspierają zdrowie reprodukcyjne, pomagają zwalczać raka, wyostrzają wzrok i wzmacniają kości.

8. Nasiona konopi

Według wielu badań nasiona konopi zawierają obfite ilości korzystnych aminokwasów. Co więcej mówi się, że są lepszym źródłem białka niż mięso, ponieważ tłuszcz, który zawierają jest zdrowym typem. Ponadto nie zawierają cholesterolu, więc jest to kolejny plus dla nasion konopi.

9. Ziarna kakaowca

Zawartość przeciwutleniaczy pomaga chronić przed różnymi problemami zdrowotnymi spowodowanymi uszkodzeniami oksydacyjnymi lub stresem. Aby uzyskać jak najwięcej korzyści zdrowotnych z ziaren kakaowca, spożywaj ciemną czekoladę o zawartości kakao co najmniej 70%.

10. Zielona herbata match

Zapewne wiesz, że zielona herbata jest jednym z najzdrowszych napojów na Ziemi, oferując liczne korzyści zdrowotne. Wyobraź sobie, że otrzymujesz dziesięć razy więcej korzystnych właściwości bez konieczności picia dużej ilości zielonej herbaty. Eksperci twierdzą, że możesz to wszystko osiągnąć, pijąc filiżankę zielonej herbaty matcha.


ZOBACZ TAKŻE