8 naturalnych środków do walki z reumatoidalnym zapaleniem stawów

Przewlekłe zapalenie, reumatoidalne zapalenie stawów może powodować sztywność, ból, obrzęk, ciepło i zaczerwienienie stawów, najczęściej w stawach nadgarstków, dłoni i stóp.

Ta choroba autoimmunologiczna, która wpływa na ruch, mobilność, a nawet jakość życia, jest wynikiem nieumyślnego atakowania przez układ odpornościowy komórek wyściełających stawy.

Może to ostatecznie spowodować uszkodzenie i zniekształcenie dotkniętych stawów. Ale uszkodzenie reumatoidalnego zapalenia stawów nie ogranicza się do samych stawów. Może również wpływać na chrząstkę, kości, tkanki i powodować problemy w narządach, takich jak serce, płuca lub oczy.

Leczenie konwencjonalnie obejmuje leki i terapię wspomagającą, taką jak terapia zajęciowa i fizjoterapia, aby pomóc w mobilności. W niektórych przypadkach konieczna może być operacja w celu skorygowania problemów ze stawami. Wiele naturalnych środków może również pomóc w zwalczaniu objawów tego stanu.

1. Spróbuj terapii cieplnej

Ciepło rozluźnia mięśnie i poprawia tolerancję na ból i dlatego jest zwykle zalecane przez fizjoterapeutów w przypadku reumatoidalnego zapalenia stawów. Możesz również użyć ciepła, aby leczyć się w domu:

Użyj podkładki grzewczej: Podkładki grzewcze są dostępne na rynku i mogą pomóc złagodzić objawy reumatoidalnego zapalenia stawów, ale możesz również użyć domowej roboty opakowania. Wilgotne ciepło działa tutaj lepiej niż suche.

Rozgrzej wilgotny ręcznik w kuchence mikrofalowej do komfortowo ciepłej temperatury. Może to zająć około 20 do 60 sekund w zależności od grubości ręcznika. Zawinąć ten wilgotny podgrzewany ręcznik w suchy, cienki i nałożyć go, aby złagodzić sztywne bolesne stawy. Upewnij się jednak, że ręcznik nie jest zbyt gorący przed użyciem.

Weź prysznic lub ciepłą kąpiel: wanna z biczami wodnymi działa prawie jak wanny z hydromasażem używane przez terapeutów do dostarczania ciepłych masaży wodnych. A 15–20 minutowa kąpiel w ciepłej kąpieli wodnej może pomóc rozluźnić mięśnie obciążające. Ciepły prysznic może również pomóc złagodzić sztywność.

Spróbuj kąpieli parafinowej: Podczas kąpieli parafinowej zanurzaj stopy lub ręce w wosku stopionym w urządzeniu, które utrzymuje bezpieczną temperaturę. Gdy wosk stanie się twardy, dotknięty obszar owiń kocem, aby utrzymać ciepło przez około 20 minut. Następnie wosk jest złuszczany. Twój fizjoterapeuta powinien być w stanie zalecić odpowiedni zestaw do kąpieli parafinowej, którego można używać w domu.

2. Przyjmuj olej rybny

Olej rybny zawiera korzystne kwasy tłuszczowe omega 3 i może pomóc w walce z reumatoidalnym zapaleniem stawów. Jedno z badań wykazało, że ludzie, którzy brali suplementy z oleju rybnego, doświadczyli skrócenia czasu sztywności porannej.

W rzeczywistości badanie wykazało, że niektóre osoby, które brały suplementy z oleju rybnego, były w stanie nawet przestać używać niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) bez żadnych problemów.

Korzystne działanie oleju z ryb może wynikać z jego zdolności do znacznego obniżenia poziomu interleukiny-1 beta, białka obecnego w organizmie, które odgrywa rolę w erozji kości i chrząstki u osób z reumatoidalnym zapaleniem stawów.

3. Suplementy z olejku z wiesiołka

Według badań przyjmowanie suplementów przez 6 miesięcy zmniejszyło nie tylko liczbę delikatnych i obrzękniętych stawów, ale także czas porannej sztywności i bólu u osób z tym schorzeniem. GLA może być korzystny, ponieważ jest częściowo przekształcany w prostaglandynę E1 w organizmie. Jest to substancja podobna do hormonów o właściwościach przeciwzapalnych.

4. Zastosuj krem z ​​kapsaicyny

Kapsaicyna, związek występujący w papryce chili może złagodzić ból z powodu reumatoidalnego zapalenia stawów. Uważa się, że związek ten wyczerpuje zapasy substancji P, która jest neuropeptydem, który pomaga w przekazywaniu sygnałów bólu do mózgu i ma udział w bólu i zapaleniu związanym z zapaleniem stawów.

Kiedy po raz pierwszy używasz maści z kapsaicyną powoduje ona uczucie pieczenia, ale rozprasza się w ciągu kilku minut i zmniejsza się przy wielokrotnym stosowaniu. Uważaj, aby nie używać podkładki grzewczej na skórze, na którą zastosowano kapsaicynę.

5. wykorzystaj imbir

Imbir był tradycyjnie stosowany w chińsko-japońskich systemach medycznych i ajurwedy od wieków w leczeniu stanów reumatycznych i zapalnych. Badania wskazują, że spożywanie imbiru może złagodzić ból i obrzęk związany z reumatoidalnym zapaleniem stawów.

Imbir może działać poprzez hamowanie biosyntezy leukotrienu i prostaglandyn – oba są związkami, które odgrywają ważną rolę w zapaleniu. Włączenie tej korzystnej przyprawy do twoich potraw nie tylko poprawia smak, ale także daje moc uzdrawiania jedzenia!

6. Pij zieloną herbatę

Zielona herbata znana jest z silnego działania przeciwzapalnego i może również pomóc w zwalczaniu reumatoidalnego zapalenia stawów. Badania wskazują, że fitochemikalia znane jako 3-galusan epigalokatechiny (EGCG) obecne w zielonej herbacie mogą hamować białko sygnalizacyjne, które odgrywa ważną rolę w niszczeniu tkanek i zapaleniu obserwowanym w reumatoidalnym zapaleniu stawów.

7. Włącz kurkumę do swojej diety

Kurkuma jest tradycyjnie stosowana w Indiach do zwalczania stanów związanych z zapaleniem, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów. Kurkumina, związek obecny w tej przyprawie, znany jest z właściwości przeciwzapalnych i odpowiada za jego korzystne działanie.

Dodaj kurkumę do swoich potraw lub napij się herbaty z kurkumy, aby doświadczyć jej działania leczniczego. Możesz również skonsultować się z lekarzem na temat suplementów kurkuminy.

8. Stosowanie diety śródziemnomorskiej

Dieta śródziemnomorska jest znana z wielu korzyści zdrowotnych, takich jak niższe ryzyko śmierci z powodu raka lub chorób serca. Zdarza się to także dla osób z reumatoidalnym zapaleniem stawów. Badania wykazały, że przestrzeganie tej diety może poprawić funkcję fizyczną i zmniejszyć ból u osób z tym schorzeniem poprzez zwalczanie stanu zapalnego.