Strona głównaZdrowieDomowe sposoby na zapalenie, ból ucha. Co zrobić kiedy boli ucho?

Domowe sposoby na zapalenie, ból ucha. Co zrobić kiedy boli ucho?

Ból ucha często jest nie do zniesienia, utrudnia sen, jedzenie lub robienie czegokolwiek. Szczególnie dzieciom trudno jest poradzić sobie z bólem ucha.

Osoby, które cierpią na ból ucha zawsze powinny porozmawiać z lekarzem, zwłaszcza kiedy dzieje się to po raz pierwszy. Istnieją jednak środki, które ludzie mogą stosować w domu kiedy chcą złagodzić ból ucha.

- Advertisement -

W tym artykule opisano dziewięć skutecznych domowych sposobów na ból ucha, które mogą pomóc osobom cierpiącym na ta przypadłość.

Ból ucha przyczyny

Ból ucha może być łagodny, ale infekcja ucha może powodować zwiększenie bólu.
Infekcje ucha są najczęstszą przyczyną bólu ucha. Kiedy ucho zostaje zainfekowane, zapalenie i nagromadzenie ciśnienia powodują ból, który może być intensywny.

Ludzie z infekcjami ucha często mają inne objawy, takie jak ból zatok lub ból gardła, ponieważ infekcje z pobliskich obszarów mogą wpływać na ucho. Infekcja ucha może być również stanem niezależnym. Większość infekcji ucha jest bakteryjna, a nie wirusowa.

Tylko lekarz może zdiagnozować infekcję ucha. Ludzie nie powinni przyjmować antybiotyków bez recepty lub zakładać, że objawy są spowodowane zakażeniem ucha.

Jednak uszy nie zawsze są główną przyczyną infekcji ucha. Inne stany mogą również powodować ból ucha.

Należą do nich:


 • Inny ból : może to być infekcja lub zapalenie w innym miejscu ciała. Na przykład bóle zębów mogą powodować ból w uszach.
 • Stany przewlekłe : obejmują dysfunkcję stawu skroniowo-żuchwowego (TMJ).
 • Infekcje skóry : Jeśli są w uchu lub wokół niego.
 • Reakcje alergiczne : Mogą to być różne rzeczy, takie jak mydło, szampon lub kolczyki.
 • Woda : Może powodować ból, jeśli zostanie uwięziona w uchu.
 • Ciśnienie : zmiany wysokości mogą wpływać na ciśnienie w uszach.

Nieleczone infekcje ucha mogą rozprzestrzeniać się na szczękę i inne obszary ciała. Mogą również uszkodzić samo ucho i mogą powodować niebezpiecznie wysokie gorączki.

Jeżeli objawy są obecne i nie ustąpią same w ciągu jednego lub dwóch dni należy porozmawiać z lekarzem. Jeśli ból jest intensywny, towarzyszy mu wysoka gorączka lub obejmuje ubytek słuchu należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Domowe sposoby na ból ucha

Jeśli ból ucha nie jest ciężki lub jeśli osoba czeka na zastosowanie leczenia może chcieć wypróbować domowe sposoby na zapalenie ucha.Oto seria dziewięciu skutecznych środków dla osób doświadczających bólu ucha:

1. Leki dostępne bez recepty

Leki przeciwzapalne mogą pomóc złagodzić ból i dyskomfort.
Niesteroidowe leki przeciwzapalne dostępne bez recepty mogą przejściowo zmniejszyć ból ucha. Osoby doświadczające bólu ucha mogą spróbować:

 • ibuprofen
 • acetaminofen
 • aspiryna

Ważne jest, aby pamiętać, że nie jest bezpieczne podawanie aspiryny niemowlętom i małym dzieciom. Wynika to z ryzyka potencjalnie zagrażającego życiu stanu zwanego syndromem Reye’a.

Leki te mogą powodować poważne skutki uboczne u niemowląt i małych dzieci. Należy również zauważyć, że dawkowanie dla dzieci jest często znacznie niższe niż właściwe dawkowanie dla dorosłych.

2. Ciepło

Co na ból ucha? Ciepło z elektrycznej poduszki może zmniejszyć stan zapalny i ból ucha.

Zastosuj gorącą podkładkę do ucha na 20 minut. Aby uzyskać najlepsze wyniki, ludzie powinni także dotykać szyi i gardła.

Poduszka grzewcza nie powinna być nieznośnie gorąca. Ludzie nigdy nie powinni zasypiać z podkładką grzewczą ani pozwalać dziecku na używanie jej bez nadzoru osoby dorosłej.

3. Zimno

Zimny okład może pomóc w bólu ucha. Spróbuj włożyć lód w foliowy woreczek, a następnie przykryć go cienką szmatką. Trzymaj to przy uchu i obszarze bezpośrednio pod uchem przez 20 minut.

Zimno nie powinno boleć, a rodzice nigdy nie powinni nakładać lodu bezpośrednio na skórę swoich dzieci.

Niektórzy uważają, że ciepło zapewnia większą ulgę niż zimno. Dla innych naprzemienne ciepłe i zimne okłady (20 minut na gorąco, a następnie 20 minut na zimno) zapewniają najlepszą ulgę w bólu.

4. Krople do uszu

Krople do uszu mogą zmniejszyć ciśnienie w uchu spowodowane przez płyn i woskowinę.

Ludzie powinni uważnie przeczytać wskazówki i porozmawiać z lekarzem przed użyciem kropli do uszu u dziecka.

Krople do uszu nie zastępują kropli do uszu na receptę lub antybiotyków, więc ludzie powinni używać ich tylko przez kilka dni. Jeśli objawy powrócą należy skontaktować się z lekarzem.

5. Masaż

Kolejny sposób na ból ucha to delikatny masaż. Ludzie mogą masować obszar tkliwy, a także otaczające mięśnie. Na przykład, jeśli obszar za uchem boli spróbuj masować mięśnie żuchwy i szyi. Masaż może również pomóc w bólu infekcji ucha.

 • Używając ruchu w dół, wywieraj nacisk zaczynający się tuż za uszami i na szyi.
 • Kontynuując nacisk w dół, posuwaj się naprzód do przodu uszu.

Ten rodzaj masażu może pomóc odprowadzić nadmiar płynu z uszu i zapobiec pogorszeniu się bólu.

6. Czosnek

Jedząc ząbek czosnku dziennie może pomóc zapobiegać infekcjom ucha.
Czosnek jest od dawna stosowany w medycynie ludowej do łagodzenia bólu. Niektóre badania sugerują, że ma właściwości przeciwdrobnoustrojowe, które mogą zwalczać infekcje.

Ludzie nie powinni stosować go jako substytutu antybiotyków zalecanych przez lekarza. Zamiast tego należy rozważyć dodanie czosnku do reżimu antybiotykowego w celu przyspieszenia ulgi. Aby zapobiec infekcjom ucha, spróbuj jeść ząbek czosnku każdego dnia.

Czosnkowy olej na ból ucha może również zmniejszyć ból i zapobiec pogorszeniu się infekcji. Gotuj dwa lub trzy ząbki w dwóch łyżkach oleju musztardowego lub sezamowego do uzyskania brązowego koloru, następnie odcedź mieszankę. Zastosuj kroplę lub dwie do każdego ucha.

7. Cebula

Podobnie jak czosnek, cebula może pomóc w walce z infekcją i zmniejszyć ból. Podobnie jak czosnek, cebula nie zastępuje pomocy medycznej.

Podgrzej cebulę w kuchence mikrofalowej przez minutę lub dwie. Następnie odcedź płyn i umieść kilka kropli w uchu. Połóż się na 10 minut, a następnie pozwól cieczy wypłynąć z ucha. Powtórz to w razie potrzeby.

8. Ssanie

Ssanie może pomóc zmniejszyć ciśnienie w trąbce Eustachiusza, oferując pewną ulgę.

Dzieci karmione piersią mogą czuć się lepiej, gdy są karmione tak często, jak to możliwe. Dorośli i dzieci mogą ssać twarde cukierki.

9. Mleko z piersi

Mleko matki ma właściwości przeciwdrobnoustrojowe. Niektóre badania sugerują, że mleko matki zmienia się w zależności od drobnoustrojów, na które dziecko jest narażone.

Oznacza to, że mleko matki jest najskuteczniejsze dla niemowląt. Jednak niektóre źródła sugerują,że mleko matki może nawet pomóc dorosłym. Niemowlęta i dzieci powinny kontynuować karmienie, aby uzyskać jak najwięcej korzyści z mleka matki.

U dzieci karmiących piersią, a także u dzieci i dorosłych pomocne może być miejscowe stosowanie mleka matki. Nawet jeśli tak się nie dzieje, mało prawdopodobne jest, aby mleko matki wywoływało poważne skutki uboczne.

Można spróbować upuścić kilka kropli mleka do każdego uchu i powtarzać aplikację co kilka godzin w razie potrzeby.


Jak naturalnie pokonać bezdech senny dzięki tym 4 roślinom

Zaburzenia snu są powszechnymi problemami, które ludzie doświadczają chociaż raz w swoim życiu. Niektóre zaburzenia snu obejmują nocne lęki, bezdech senny i bezsenność. Oto...

Czy wiedzieliście, że ocet jabłkowy pomaga schudnąć w krótkim czasie

Obecnie nadwaga jest bardzo częstym problemem występującym na całym świecie i każdy stale poszukuje szybkiego rozwiązania pozbycia się nadmiaru kilogramów. W tym artykule zaprezentujemy wam...

Gdy Twoje płuca toną w śluzie, użyj tego sposobu!

Płuca są najważniejszy z narządów, który dostarcza tlen do naszego organizmu i usuwa z niego dwutlenek węgla. Jeśli płuca i nos są zablokowane z powodu śluzu nie mogą...

Sól I olej: mieszanka lecznicza usuwająca ból stawów i kości

Wiele osób cierpi na zapalenie kości co ma poważne konsekwencje zdrowotne, ale nie jest niemożliwe do wyleczenia. Poniższy przepis gwarantuje pozbycie się bólu i...

Te zioła są bardziej skuteczne w zwalczaniu wirusów niż leki

Wirusy wywołują typowe choroby zakaźne, takie jak przeziębienie i grypa, ale także niektóre poważne stany, takie jak ospa i gorączka krwotoczna. Atakują zdrowe komórki...

Weź to każdego ranka i zniszcz skumulowany tłuszcz

Po rozpoczęciu przyjmowania tego super napoju szybko zaczniesz dostrzegać zmiany w ciele, zawiera on całkowicie naturalne owoce i warzywa, które dodatkowo pomagają wyeliminować toksyny i przyśpieszają...

Kombinacja, która zabija wiele chorób, w tym raka

Czosnek, ocet jabłkowy i miód są skuteczne w leczeniu wielu problemów zdrowotnych, ale w połączeniu ze sobą, są one jeszcze bardziej wydajne. Kombinacja ta...

Naciśnij te punkty i pozbądź się bólu głowy bez stosowania leków

Ból głowy może być bardzo irytujący i bolesny. Choć możemy przyjmować leki w celu złagodzenia bólu to musimy mieć na względzie, że mają one wiele skutków...

Usuń kamienie żółciowe naturalnie pijąc ten napój

Ten naturalny środek zapobiegnie powstawaniu kamieni żółciowych i usunie istniejące.  Wiele osób twierdzi, że lek ten pomógł im pozbyć się kamieni żółciowych w krótkim czasie. Przepis Składniki: 250...

Zwalczaj kaszel stosując ten naturalny syrop z czosnku i cebuli

Kaszel jest niewygodnym objawem, który pojawia się, gdy  układ odpornościowy wykrywa wirusy i bakterie w drogach oddechowych. Jest to mechanizm obronny, w którym wypychanie powietrza z...

7 korzyści wynikających z picia ananasowej wody na pusty żołądek

Świeży ananas jest niskokaloryczny, a także to doskonałe źródło witaminy C, 100 g owoców zawarte jest nawet 47,8% tej witaminy. Witamina C jest niezbędna do syntezy...

Objawy niedoboru magnezu w organizmie: może to być poważny problem

Magnez jest jednym z najczęściej występujących minerałów w ludzkim organizmie i bierze udział w ponad 300 różnych procesach fizjologicznych. Niedobór magnezu może zatem stanowić poważny...

Najbardziej skuteczny sposób na natychmiastowe zatrzymanie migreny

Migreny są okropne lub jak niektórzy mówią, „coś więcej niż ból głowy”. Może to potwierdzić każdy, kto na nie cierpi. Chociaż reklamowanych jest wiele...

Naturalny środek, który poprawi słabe krążenie krwi w 2 tygodnie

Słaba cyrkulacja jest powszechnym problemem zdrowotnym dotykającym zarówno mężczyzn, jak i kobiety.  Chociaż może to być dość niebezpieczne, większość ludzi ignoruje problem jako coś nieistotnego. Nieleczone,...

Oszczędzaj wątrobę, uchroń się przed rakiem dzięki tej roślinie

Ostropest plamisty jest od dawna używany w kręgach medycyny alternatywnej. Legenda głosi, że białe żyły, które przebiegały przez liście rośliny są pojedynczą kroplą mleka Maryi Dziewicy. Dzięki zastosowaniu...

5 naturalnych sposobów walki z żylakami

Przewlekła niewydolność żylna, znana również jako żylaki jest stanem, który występuje, gdy nienormalna ilość krwi gromadzi się w osłabionych ścianach i zastawkach żył powierzchownych. Powoduje to rozszerzenie...

Wykorzystaj ten przepis i pożegnaj się z bólem pleców i stawów

Każdy z nas wie, że złe nawyki osłabiają kości i stawy. Aby zachować je w dobrej kondycji i uniknąć bólów spróbuj tego przepisu. Bóle pleców i...

Prosty i naturalne lekarstwo na chrapanie – nie wiele osób o tym wie

Chrapanie może być prawdziwym problemem w sypialni, który dotyka głównie tych, którzy muszą słuchać chrapiącej osoby obok. Jeśli twój partner chrapie to zdajesz sobie sprawę ze...

Spożywaj to każdego ranka, aby przyśpieszyć proces odchudzania

Każdego dnia mamy do czynienia z toksynami - jedzenie, powietrze, którym oddychamy, produkty kosmetyczne, wszystko to zawiera składniki, które mogą negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie,...

Wzmocnij swój system odpornościowy za pomocą imbiru, cytryny i miodu

Te trzy składniki tworzą doskonały zespół do walki z chorobą i poprawiają zdolność twojego ciała do obrony. Picie herbaty z imbirem, cytryną i miodem codziennie...

Herbata, która oczyszcza organizm i wspomaga leczenie wielu chorób

Badania potwierdziły, że herbata, którą dziś prezentujemy jest wyjątkowo korzystna, ponieważ może być pomocna w różnych stanach zdrowia, a także zapewnia pozytywne efekty w...

10 najlepszych korzyści zdrowotnych z trawy cytrynowej

Trawa cytrynowa to wieloletnia roślina o cienkich, długich liściach, która występuje w wielu krajach azjatyckich. Jak sama nazwa wskazuje trawa cytrynowa pachnie cytryną, ale smakuje...

Oto dlaczego musisz jeść mrożone jagody

Jagody są jednym z najzdrowszych owoców, które powinieneś spożywać, więc staraj się je spożywać tak często, jak to możliwe. Są bogate w przeciwutleniacze, błonnik...

8 korzyści z kurkumy w leczeniu cukrzycy

Jeśli szukasz sposobów na lepsze radzenie sobie z cukrzycą, kurkuma może być tym, czego potrzebujesz. Niezależnie od tego, czy jesz ją w posiłkach, czy...

Lekarze nigdy tego nie powiedzą: lecz problemy z tarczycą jednym składnikiem!

Tarczyca jest gruczołem dokrewnym o kształcie motyla, który leży u podstawy szyi. Odgrywa bardzo ważną rolę w organizmie, ponieważ uwalnia dwa hormony, które wpływają...

Najlepsze owoce, które powinieneś jeść, aby chronić się przed rakiem

Nowotwory są główną przyczyną śmierci na całym świecie. Tradycyjne leczenie tej strasznej choroby obejmuje konwencjonalne terapie, takie jak chemioterapia, radioterapia i chirurgia.   Jednak nie wszystkie...

ZRÓB TO PRZED SPANIEM: Pomoże Ci lepiej spać i żyć dłużej!

Według The Daily Mail naukowcy zalecają usunięcie wszystkich elektronicznych gadżetów z sypialni, aby zmniejszyć ryzyko poważnych chorób, takich jak rak. Ponadto wyeliminowanie wszystkich źródeł sztucznego...

Spożywaj 30 g oleju kokosowego, aby poprawić ogólny stan zdrowia

Olej kokosowy zawiera unikalne połączenie kwasów tłuszczowych o silnych właściwościach leczniczych, a także są one wykorzystywane jako szybkie źródło energii. Olej kokosowy jest uważany za egzotyczny...

Syrop, który leczy kaszel i usuwa śluz z płuc u dzieci i dorosłych

Marchew jest jednym z najzdrowszych warzyw, to doskonałe źródło witaminy A i karotenu, które są ważne dla zdrowia oczu. Jest również dobrym źródłem witaminy B, C,...

Te znaki wskazują, że Twoje ciało ma bardzo niskie poziomy magnezu

Powinniśmy sobie zdawać z tego sprawę, że kiedy w naszym organizmie nastąpi niedobór składników odżywczych może on mieć negatywny wpływ na ogólny stan zdrowia. Dieta każdego człowieka dramatycznie...

Bostonka (choroba bostońska): objawy, leczenie, wysypka

Bostonka (choroba bostońska) jest wysoce zakaźną infekcją. Jest spowodowana przez wirusy z rodzaju Enterovirus, najczęściej przez Coxsackie. Wirusy te mogą przenosić się z osoby...

Przygotuj naturalny antybiotyk, który wzmocni Twój organizm

Ponieważ co najmniej raz tej zimy Ty lub ktoś ci bliski z pewnością padnie ofiarą osłabionej odporności, przeziębienia lub grypy proponujemy Ci rozwiązanie zapobiegawcze.  Naturalny...

Potężny napój zwalczający mięśniaki i torbiele z jajników

Mięśniaki i torbiele jajników pojawiają się znacznie częściej niż jesteśmy to sobie wyobrazić. Szczególnie u młodych kobiet lub tych, które zaczynają przechodzić menopauzę, torbiele oraz...

Oto co się dzieje jeśli pijesz wodę z miodem codziennie rano

Skład tej wody jest podobny do tego z ludzkiego osocza krwi. Dzięki tym właściwością można osiągnąć czyszczenie organizmu na poziomie komórkowym. Przepis : Jak przygotować wodę z...

Oto 7 Naturalnych Sposobów Na Niedoczynność Tarczycy. Nie tylko Tabletki Są pomocne!

Niedoczynność tarczycy to poważne schorzenie. Hormony produkowane przez nią są nam niezbędne do życia. Gdy ich brakuje borykamy się z wieloma przykrymi objawami. Jest...

Meksykański lekarz odkrywa lek na ból stawów i regenerację kości

Z wiekiem ciało powoli zmienia swój wygląd i wydajność. Tak więc, gdy masz 40 lat nie będziesz w stanie robić rzeczy w taki sam...

Twarz może pokazać, których składników brakuje organizmowi!

Najprostszym sposobem, aby sprawdzić czy masz niedobór jakiś składników odżywczych jest zrobić badanie krwi, tylko czasem nie mamy na to czasu. Istnieje także prostszy sposób,...

Cynamon na cukrzycę: przyprawa do kontrolowania poziomu cukru we krwi

Znany z indywidualnego zapachu, który jest jednocześnie mieszanką słodyczy i ostrej przyprawy, cynamon to podstawa wielu dań i wypieków. Ale cynamon może obiecać coś...

Naturalne produkty, dzięki którym uzyskasz czystą skórę

Jeśli masz plamy na twarzy lub oznaki starzenia i chcesz spróbować domowej roboty leczenia ten artykuł jest dla Ciebie. Zasugerujemy najlepsze naturalne produkty do oczyszczania skóry. Najlepsze jest...

Czy próbowałeś herbaty z awokado? Poznaj jej korzyści zdrowotne.

Chyba każdy z nas wie, że awokado jest owocem pełnym składników odżywczych, które są pozytywne dla naszego zdrowia. Poniżej przedstawiamy, jakie są wspaniałe zalety...

Już nigdy nie odwiedzisz lekarza i apteki. 100% naturalna bomba zdrowotna.

Ten rekomendowany przez nas przepis pomoże Ci uniknąć wszelkiego rodzaju leków i wizyt czy to u lekarza czy też w aptece, ponieważ jest niezwykle...

4 łyżki tego napoju usuną zatkane tętnice, wysokie ciśnienie krwi

Zatkane tętnice, wysokie ciśnienie krwi i wysoki poziom cholesterolu są bardzo częstym problemem w dzisiejszym świecie,a wszystko to w wyniku szybkiego stylu życia i...

Pij ten napój każdego ranka na pusty żołądek i pożegnaj się z nadwagą!

Ogólnie tłuszcz pod skórą nie jest wielkim problemem, największe problemy powoduje tłuszcz znajdujący się w okolicach jamy brzusznej. W tym artykule przedstawimy Wam potężny i sprawdzony środek,...

Czosnek w mleku – leczy astmę,zapalenie stawów, kaszel i wiele innych chorób!

Mleko i czosnek stanowią dziwną kombinację, ale warto ją wypróbować i zobaczyć samemu jakie korzyści zdrowotne przynosi ta mieszanka.  Liczne owoce, warzywa i przyprawy kulinarne...

Walcz z wypadaniem włosów dzięki tym domowym rozwiązaniom

Nadmierna utrata włosów jest jednym z najczęstszych problemów kosmetycznych zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet na całym świecie. Dzieje się tak, gdy zmiany zachodzą w skórze...

Naturalny lek na kaszel przygotowany z marchewki

Kaszel jest mechanizmem używanym przez organizm do eliminowania obcych cząstek i substancji, a także nadmiaru śluzu, który gromadzi się w płucach i drogach oddechowych. Mimo...

Oznaki zaburzenia tarczycy, które często są ignorowane przez kobiety

Hormony są kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, ponieważ są substancjami chemicznymi wytwarzanymi przez gruczoły wydzielania wewnętrznego i transportowane przez krew w celu stymulowania działania...

8 naturalnych środków na przewlekłe niskie ciśnienie krwi

Każdy może cierpieć z powodu niskiego ciśnienia krwi. Może to być spowodowane  zbyt wysoką temperaturą lub działaniem niepożądanym leku. Niektórzy cierpią na ten problem regularnie, może...

Spożywaj 1 łyżkę na czczo przez siedem dni. Będziesz zdumiony efektem!

Nie ma wątpliwości czosnek jest jednym z najbardziej korzystnych warzyw na świecie. To znacznie więcej niż przyprawa, która poprawia smak Twoich potraw, to także...

Sztuczki, które pomogą Ci leczyć cukrzycę, ale twój lekarz ci ​​tego nie powie!

Cukrzyca jest bardzo poważnym stanem, który wymaga codziennej dawki leków, aby utrzymać ją pod kontrolą. Istnieją jednak alternatywne sposoby, które mogą pomóc osiągnąć ten sam...

6 czynników, które powodują zatrzymanie płynów w organizmie

Zatrzymanie płynów to stan, który pojawia się z powodu nagromadzonego płynu w tkankach. Jest często wynikiem niezrównoważonego poziomu płynów w organizmie.  Jeżeli w naszym organizmie zostaje...

Dlaczego warto każdego dnia spożywać kiwi

Ten wspaniały owoc ma pozytywny wpływ na zdrowie człowieka. Kiwi ma okrągły kształt, jest pokryte brązową skórką, a środek wypełnia miąższ o zielonej barwie, który ma specyficzny,...

Oto co się dzieje w ciągu miesiąca po jedzeniu dwóch bananów dziennie!

Większość z nas w dzisiejszych czasach „nie mam czasu”, aby jeść zdrowo, a tym samym zrezygnować z fast foodów, które coraz częściej zastępują nasze...

Jak obniżyć ciśnienie krwi bez stosowania jakichkolwiek leków

Wysokie ciśnienie krwi znane jako nadciśnienie tętnicze jest zdecydowanie jednym z najczęstszych problemów zdrowotnych w dzisiejszych czasach. Różne problemy zdrowotne, takie jak niewydolność nerek, warunki poznawcze,...

Chcesz przyspieszyć swój metabolizm, usunąć toksyny i schudnąć?

Bardzo często po okresie zimowym, gdzie często nie patrzymy na to co zjadamy w naszym organizmie zalegają tony toksyn, które wpływają nie tylko na nasze zdrowie,...

Sezam i miód – kombinacja, która wyleczy ponad 10 chorób

Mieszanka sezamu i miodu jest doskonałym źródłem żelaza, wapnia, magnezu, manganu, i kwasów tłuszczowych omega 3. Jest to mieszanina, którą każdy powinien spożywać. Oprócz niesamowitego smaku...

Pozbądź się bólu stawów, pleców i kolan w mniej niż tydzień

Ból stawów jest częstym problemem, który zwykle wynika z urazów lub zapalenia stawów. Starsi ludzie są na ogół bardziej dotknięci tym schorzeniem, ale może...

Produkt, którego nigdy nie powinieneś używać w kuchni. Powoduje niewydolność płuc i raka

Większość ludzi, którzy chcą posprzątać dom używa do tego celu wybielacza. Tradycyjnie był używany jako najprostszy i najskuteczniejszy środek czyszczący. Okazuje się jednak, że...

8 korzyści i zastosowań liści laurowych. Spal je, a wyniki Cię zadziwią!

Liść laurowy jest sekretem pysznego i bogatego gulaszu lub zupy, nadając subtelnej intensywności i głębi każdemu daniu. Ta aromatyczna, oliwkowozielona roślina oprócz dodania potrawom...

Problemy na twarzy wskazują na problemy ze zdrowiem!

Według starożytnej medycyny chińskiej to Twoja skóra wykazuje pierwsze oznaki problemów zdrowotnych i chorób związanych z danymi narządami. Jednym ze sposobów poznania tego jaka...

Wystarczy użyć tych 2 składników, aby usunąć złogi tłuszczu

Chcemy Wam zaprezentować jak przy użyciu tylko dwóch prostych składników, które zawsze masz w kuchni usunąć tłuszcz i pasożyty z organizmu! Ludzie zwykle myślą, że energia potrzebna...

Niesamowite zalety spożywania soku z aloesu przed śniadaniem

Większość zna zalety i właściwości aloesu wpływające pozytywnie na naszą skórę, ale czy wiedzieliście, że tą roślinę można także stosować jako lek. Ta roślina okazała się tak...