Jak odkwasić organizm? 10 sprawdzonych i skutecznych wskazówek

Czy wiesz jak odkwasić organizm i to, że soda oczyszczona to świetny sposób alkalizacji twojego ciała? Podobnie jak woda cytrynowa, którą można pić codziennie, aby pomóc organizmowi w walce z nadkwasotą.

Czym jest pH?

PH twojego ciała jest kluczem do utrzymania dobrego zdrowia. To pozwala ci dowiedzieć się, czy twoje ciało jest w zdrowym stanie zasadowym, czy też wysoki poziom kwasowości, które mu zagraża.

Kiedy mówimy o pH, mówimy o potencjalnym wodorze, jednostce miary, która określa stężenie jonów wodorowych w ciele. Aby lepiej zrozumieć tę koncepcję, powinieneś wiedzieć, że poziomy kwasowości są mierzone w skali od 1 do 14, w których 1 jest najbardziej kwaśny, 7 jest neutralny, a 14 jest najbardziej alkaliczny. Zdrowe ciało powinno mieć pH od 7,3 do 7,45, jednak niektóre substancje zanieczyszczające, złe nawyki żywieniowe, a nawet stres mogą podnieść poziom kwasowości w organizmie i zmienić pH, powodując jego zmniejszenie, a co za tym idzie staje się ono kwaśne.

Kiedy pH ciała zmienia się(spada), reaguje na to krew zabierając składniki odżywcze, których reszta ważnych organów potrzebuje, aby funkcjonować, a także sprawia, że ​​osoba czuje się zmęczona, odczuwa bóle głowy, ma problemy z trawieniem i osłabione paznokcie i włosów.

Dlaczego ważne jest zrównoważenie pH ciała?

Kiedy twoje ciało jest lekko zasadowe, innymi słowy pH jest powyżej 7, jest w stanie chronić się przed niektórymi chorobami. Z drugiej strony, gdy twoje ciało odczuwa wysoki poziom kwasowości istnieje większe prawdopodobieństwo wystąpienia przewlekłych problemów, takich jak cukrzyca, otyłość, migreny, zaćma, rak, artretyzm , alergie, osteoporoza i inne.

Odżywianie i pH

Wszystko, co jesz i pijesz ma pozytywny lub negatywny wpływ na twoje pH. Niektóre pokarmy zwiększają poziom kwasowości w twoim organizmie, podczas gdy inne mają skłonność do alkalizacji. Ogólnie rzecz biorąc, produkty pochodzenia zwierzęcego i mleczarskiego powodują spadek pH. Z drugiej strony, produkty owocowo-warzywne mają właściwości, które powodują, że pH staje się bardziej zasadowe. Ponieważ twoje ciało potrzebuje zrównoważonego pH, powinieneś spróbować spożywać zrównoważoną ilość obu tych grup. Jeśli to możliwe, staraj się unikać żywności, która powoduje nadmierną kwasowość, takich jak fast foody i przetworzona żywność.

Jak odkwasić organizm i zrównoważyć pH?

Oprócz dobrego odżywiania się, powinieneś również wiedzieć, że istnieją czynniki środowiskowe, które mogą wpłynąć na twój poziom pH. Dlatego należy unikać wysoce toksycznych środków czyszczących i wybierać produkty naturalne lub biologiczne. Podobnie, powinieneś pamiętać o następujących wskazówkach, aby zrozumieć jak odkwasić organizm i zrównoważyć pH.

  • Zwiększ ilość zielonych warzyw liściastych, które jesz oraz pij jeden zielony koktajl dziennie.
  • Nabierz zwyczaju picia szklanki letniej wody z cytryną na pusty żołądek każdego dnia (kwas cytrynowy jest świetny w alkalizowaniu, pomimo kwasowości).
  • Zwiększ ilość spożywanych owoców i warzyw, szczególnie surowych, zielonych warzyw.
  • Unikaj jedzenia przetworzonych i smażonych potraw.
  • Unikaj jedzenia rafinowanych składników spożywczych, takich jak cukier i mąka.
  • Zwiększ ilość spożycia wysokiej jakości wody, najlepiej wody destylowanej.
  • Bądź ostrożny, jeśli chodzi o wybór produktów chemicznych do pielęgnacji urody i włosów, ponieważ czasami mogą być toksyczne. Staraj się używać naturalnych produktów do włosów, paznokci, zębów itp.
  • Jedz więcej produktów na bazie warzyw oraz małe porcje posiłków na bazie mięsa.
  • Zacznij włączać do diety produkty takie jak pszenica, jęczmień, algi, kajen i spirulina.
  • Wypij jedną szklankę wody z łyżeczką sody oczyszczonej dziennie.

Teraz już wiesz jak odkwasić organizm. Jak widać bardzo łatwo pozbyć się nadmiaru kwasu w organizmie i zrównoważyć pH, zmieniając styl życia i nawyki żywieniowe, aby alkalizować swoje ciało i cieszyć się lepszym zdrowiem.

 

POPULARNE ARTYKUŁY

POPULARNE ARTYKUŁY


loading...
loading...

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Czy post trwający 72 godziny może zregenerować cały układ odpornościowy?

Czy kiedykolwiek pościłeś? Ta praktyka sięga stuleci i obejmuje powstrzymywanie się od niektórych lub wszystkich pokarmów lub napojów, zwykle przez 24 do 72 godzin....

Woda z octem jabłkowym i sodą oczyszczoną – naturalne lekarstwo

Połączenie sody oczyszczonej i octu jabłkowego jest tradycyjnie stosowane w leczeniu wielu problemów zdrowotnych.Mimo, że lekarstwo to jestwykonane z prostych składników, które są tanie i...

Jak w prosty sposób przygotować domowy ocet jabłkowy

Ten ocet stał się jednym z najbardziej niezbędnych składników w opracowywaniu wielu przepisów, zwłaszcza w celu przygotowania bogatych w środki odżywcze sałatek. Właśnie dlatego, że jest to...

Zalety spania z cebulą w skarpetkach

Czy kiedykolwiek wykorzystywaliście cebulę, aby zapobiec przeziębieniu? Jeśli nie, to prawdopodobnie przynajmniej o tym słyszałeś.Wszyscy są zaskoczeni, a nawet śmieją się, gdy po raz pierwszy...

Umyj twarz tą mieszanką, a skóra będzie wyglądać młodziej i zdrowiej!

Ocet jabłkowy okazał się skuteczny w przypadkach zmian skórnych twarzy szczególnie jeżeli chodzi o pryszcze i trądzik.Jest także nadal stosowany w łagodzeniu objawów przeziębienia, pomaga w...

Jadła ogórka każdego dnia, wszyscy zauważyli jak się zmieniła

Istnieje coraz więcej dowodów, że ogórki są pełne składników odżywczych, które mogą walczyć nawet z najbardziej niebezpiecznymi chorobami, w tym rakiem.To warzywo jest również przydatne w...