Strona głównaZdrowiePoznaj popularne objawy niedoczynności tarczycy

Poznaj popularne objawy niedoczynności tarczycy

Objawy niedoczynności tarczycy są często podobne do innych schorzeń, ale warto im się przyjrzeć. W rzeczywistości około 12% ludzi doświadcza nieprawidłowej czynności tarczycy w pewnym momencie ich życia.

Kobiety osiem razy częściej chorują na tarczycę niż mężczyźni. Ponadto problemy z tarczycą rosną wraz z wiekiem i mogą wpływać na dorosłych inaczej niż dzieci.

- Advertisement -

Na najbardziej podstawowym poziomie hormon tarczycy jest odpowiedzialny za koordynację energii, wzrostu i metabolizmu w twoim ciele. Problemy mogą wystąpić, gdy poziom tego hormonu jest zbyt wysoki lub niski.

Niedoczynność tarczycy lub niski poziom hormonu tarczycy spowalnia metabolizm i zmniejsza wzrost lub naprawę wielu części ciała.

Niedoczynność tarczycy – co to jest?

Tarczyca to mały gruczoł w kształcie motyla, który zasłania przednią część tchawicy. Uwalnia hormon tarczycy, który kontroluje wzrost i metabolizm zasadniczo każdej części twojego ciała. Przysadka mózgowa, maleńki gruczoł na środku twojej głowy, monitoruje twoją fizjologię i uwalnia hormon pobudzający tarczycę (TSH). TSH jest sygnałem do tarczycy, aby uwolnić hormon tarczycy.

Czasami poziom TSH wzrasta, ale tarczyca nie może uwolnić więcej hormonu tarczycy w odpowiedzi. Jest to znane jako pierwotna niedoczynność tarczycy, ponieważ problem zaczyna się na poziomie tarczycy. Innym razem poziom TSH spada, a tarczycy nigdy nie otrzymuje sygnału do zwiększenia poziomu hormonów tarczycy. Nazywa się to wtórną niedoczynnością tarczycy.

Poznaj najbardziej popularne objawy niedoczynności tarczycy.

Uczucie zmęczenia


Jednym z najczęstszych objawów niedoczynności tarczycy jest uczucie zmęczenia. Hormon tarczycy kontroluje równowagę energetyczną i może wpływać na to, czy czujesz się gotowy na drzemkę. Hormon tarczycy odbiera sygnały z mózgu i koordynuje komórki, aby zmienić ich funkcje, w zależności od tego, co jeszcze dzieje się w twoim ciele.

Osoby z wysokim poziomem hormonu tarczycy są nerwowe i roztrzęsione. Natomiast osoby z niskim poziomem tarczycy czują się wyczerpane i ociężałe.

Przybranie na wadze

Nieoczekiwany przyrost masy ciała jest kolejnym częstym objawem niedoczynności tarczycy. Gdy poziom tarczycy jest niski, metabolizm przełącza tryby. Zamiast spalać kalorie dla wzrostu i aktywności, ilość energii zużywanej w spoczynku lub podstawowa przemiana materii zmniejsza się. W rezultacie organizm ma tendencję do przechowywania większej ilości kalorii z diety w postaci tłuszczu.Z tego powodu niski poziom hormonów tarczycy może powodować przyrost masy ciała, nawet jeśli liczba spożytych kalorii pozostaje stała. W rzeczywistości, w jednym badaniu, ludzie ze świeżo zdiagnozowaną niedoczynnością tarczycy zyskali średnio 7-14 kg w roku od diagnozy.

Uczucie zimna

Ciepło jest produktem ubocznym spalania kalorii. Na przykład zastanów się, jak bardzo jesteś gorący podczas treningu. To dlatego, że spalasz kalorie. Nawet gdy siedzisz, spalasz niewielką ilość kalorii. Jednak w przypadku niedoczynności tarczycy obniża się poziom podstawowej przemiany materii, zmniejszając ilość wytwarzanego ciepła.

Ponadto hormon tarczycy włącza termostat na brązowym tłuszczu, który jest wyspecjalizowanym rodzajem tłuszczu, który wytwarza ciepło. Brązowy tłuszcz jest ważny w utrzymywaniu ciepła ciała w zimnym klimacie, ale niedoczynność tarczycy uniemożliwia mu wykonywanie pracy.

Bóle mięśni i stawów

Niski poziom hormonu tarczycy zmienia metabolizm w kierunku katabolizmu, czyli gdy organizm rozkłada tkanki ciała, takie jak mięśnie za energię. Podczas katabolizmu siła mięśni maleje, potencjalnie prowadząc do osłabienia. Proces rozbijania tkanki mięśniowej może również prowadzić do bólu.

Wszyscy czują się słabi raz na jakiś czas. Jednak osoby, które mają objawy niedoczynności tarczycy dwukrotnie częściej niż zwykle odczuwają osłabienie w porównaniu do osób zdrowych. Dodatkowo, 34% osób z niedoczynnością tarczycy dostaje skurcze mięśni w przypadku braku ostatniej aktywności.

Wypadanie włosów

Jak większość komórek, mieszki włosowe są regulowane przez hormon tarczycy. Ponieważ mieszki włosowe mają komórki macierzyste, które mają krótki czas życia i szybki obrót są bardziej wrażliwe na niski poziom tarczycy niż inne tkanki.

Niski poziom hormonu tarczycy powoduje, że mieszki włosowe przestają się regenerować, powodując utratę włosów. Poprawi asię to zazwyczaj, gdy leczy się tarczycę.

Zastanów się nad niedoczynnością tarczycy, jeśli wystąpią nieoczekiwane zmiany częstości lub schematu utraty włosów, szczególnie jeśli twoje włosy staną się niejednolite lub grubsze. Inne problemy z hormonami mogą również powodować nieoczekiwane wypadanie włosów. Twój lekarz może pomóc ci ustalić, czy utrata włosów jest czymś, o co musisz się martwić.

Swędząca i sucha skóra

Podobnie jak mieszki włosowe, komórki skóry charakteryzują się szybkim obrotem. Dlatego też są one wrażliwe na utratę sygnałów wzrostu z hormonu tarczycy. Po przerwaniu normalnego cyklu odnawiania skóry odrastanie skóry może potrwać dłużej.

Zmiany w skórze, których nie można obwiniać za alergie, takie jak katar sienny czy nowe produkty mogą być bardziej praktycznym objawem problemów z tarczycą. Wreszcie niedoczynność tarczycy jest czasami spowodowana chorobą autoimmunologiczną. Może to wpływać na skórę, powodując obrzęk i zaczerwienienie, znane jako obrzęk śluzowaty.

Uczucie przygnębienia

Objawy niedoczynności tarczycy wiążą się z depresją. Powody tego są niejasne, ale może to być mentalny objaw ogólnego spadku energii i zdrowia. 64% kobiet i 57% mężczyzn z niedoczynnością tarczycy zgłasza uczucia depresji.

Ponadto fluktuacje hormonów poporodowych są częstą przyczyną niedoczynności tarczycy, potencjalnie przyczyniając się do depresji poporodowej.

Uczucie depresji jest dobrym powodem, aby porozmawiać z lekarzem lub terapeutą. Mogą być w stanie pomóc ci poradzić sobie bez względu na to, czy depresja jest spowodowana problemami tarczycy, czy czymś innym.

Kłopoty z koncentracją lub pamięcią

Wielu pacjentów z niedoczynnością tarczycy skarży się na „zamglenie” umysłowe i kłopoty z koncentracją. Sposób, w jaki ta mentalna mglistość się przedstawia, zależy od osoby.

Przyczyny tego nie są jeszcze w pełni zrozumiałe, ale trudności w pamięci polepszają się przy leczeniu niskiego poziomu hormonu tarczycy.

Trudności w pamięci lub koncentracji mogą zdarzyć się każdemu, ale jeśli są nagłe lub ciężkie mogą być sygnałem niedoczynności tarczycy.

Zaparcia

Niski poziom tarczycy powoduje hamowanie pracy okrężnicy. Według jednego z badań zaparcia dotyczą 17% osób z niskim poziomem hormonu tarczycy, w porównaniu do 10% osób z prawidłowym poziomem tarczycy.

Podczas, gdy zaparcie jest częstą dolegliwością u pacjentów z niedoczynnością tarczycy, nieczęste jest zaparcie jako jedyny lub najbardziej poważny objaw.

Jeśli doświadczasz zaparć, ale poza tym czujesz się dobrze, wypróbuj te domowe środki, zanim zaczniesz się martwić o tarczycę.

Ciężkie lub nieregularne okresy

Nieregularne, jak i ciężkie krwawienia miesiączkowe to objawy niedoczynności tarczycy.

Jedno z badań wykazało, że około 40% kobiet z niskim poziomem hormonu tarczycy doświadczyło narastającego nieregularnego miesiączkowania lub ciężkiego krwawienia w ciągu ostatniego roku, w porównaniu do 26% kobiet z prawidłowym poziomem tarczycy.

Hormon tarczycy wchodzi w interakcje z innymi hormonami, które kontrolują cykl menstruacyjny, a nieprawidłowe poziomy mogą zakłócać ich sygnały. Ponadto hormon tarczycy wpływa bezpośrednio na jajniki i macicę.

Istnieje wiele problemów oprócz niedoczynności tarczycy, które mogą powodować ciężkie lub nieregularne okresy. Jeśli masz nieregularne lub ciężkie okresy, które zakłócają twój styl życia rozważ rozmowę z ginekologiem, zanim zaczniesz się martwić o tarczycę.


Przypadkowo odkryto lek, który może zabić raka w 48 godzin!

Ostatnio grupa kanadyjskich naukowców odkryła, że ​​istnieje skuteczne zioło, które może zabić raka naturalnie i bez skutków ubocznych w zaledwie 2 dni! Informacja ta pochodzi...

Nie ignoruj ​​tych 9 objawów niedoboru witaminy D

Witamina D lub tak zwana „witamina kostna” odgrywa ważną rolę we wzroście kości i mięśni. Nie oznacza to jednak, że tylko kości i mięśnie...

Sól, pieprz i cytryna może rozwiązać te 8 problemów

Pieprz, sól i cytryna nie służą tylko jako składniki, które można dodać do sałatki, mogą one również być stosowane jako lek.  Faktycznie wielu ludzi na całym świecie korzysta...

Codziennie rano wypijaj szklankę tej wody i zmniejsz ryzyko raka!

Zdaniem ekspertów rak potrafi rozwijać się tylko w środowisku kwaśnym, a istnieją też przesłanki, że większość chorób przewlekłych rozwija się w tym samym środowisku. Myśląc logiczne można...

Zobacz jak zapobiec atakowi serca, obniżyć poziom cholesterolu

Na długo przed czasem przyzwyczajenia się do spożywania leków, ludzie byli w stanie utrzymać doskonałe zdrowie. Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego? Wszystko to ze względu na to,...

Sekretna broń, która pomoże Ci schudnąć nawet 5 kg w zaledwie 2 dni!

To super zdrowe zioło jest często stosowane w wielu różnych kuchniach na całym świecie. Ilość pietruszki, która dodawana jest do potrwa nie wystarczy, aby rozpocząć...

Naturalna ochrona przed rakiem i lek numer 1 na problemy z nerkami

Ta niesamowita mikstura jest doskonałym źródłem kwasu foliowego, a także karotenoidów i związków przeciwnowotworowych. Jej głównym składnikiem są buraki, czerwone warzywo z licznymi korzyściami...

7 powodów, dla których czerwone wino jest dobre dla Twojego organizmu!

Zdolność podkreślenia smaku wielu potraw i poprawy trawienia to nie jedyne zalety picia czerwonego wina. Jeśli ten napój jest Twoim pierwszym wyborem na przyjęciach...

Jak zapobiegać skurczom nóg i co zrobić, aby nie powróciły

Skurcze nóg są częstym stanem, w którym odczuwasz nagły i silny ból mięśni nóg. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, jak możesz zapobiegać skurczom...

Spożywaj te nasiona codziennie, przyśpiesz metabolizm

Czym są nasiona Chia? Jest to szałwia hiszpańska, znana również jako Chia, gatunek rośliny kwitnącej rosnącej  w środkowej i południowej części Meksyku i Gwatemali. Chia w języku majów oznacza siła....

Całkowicie regeneruje, wzmacnia i leczy kręgosłup – domowe lekarstwo!

Większość ludzi prawdopodobnie doświadczy bólu pleców w pewnym momencie swojego życia. Jednak największym zrozumieniem dotyczącym łagodzenia bólu pleców jest „potrzeba” rozluźnienia. Kiedy odczuwasz ból pleców...

Dieta ziemniaczana jest po prostu niesamowita

Głównym składnikiem diety ziemniaczanej, jak można się domyśleć jest ziemniak, zawiera ona również niskotłuszczowy jogurt. Teraz wszystko, co musisz zrobić to postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami,...

Mocz nogi w zimnej wodzie każdego dnia. Efekty pozytywnie cię zaskoczą!

Według Sergeya Bubnowsky'ego znanego na całym świecie specjalisty kinezyterapii z Moskwy kluczem do silniejszego układu odpornościowego jest bardzo prosta, ale skuteczna praktyka, którą każdy...

Wypij godzinę przed snem drink z banana z cynamonem i zobacz

Dobry sen może odświeżyć twoje ciało, doładować mózg, zwiększyć koncentrację i zapewnić energię, którą zużywamy w ciągu dnia. Sen zaopatruje nasz mózg w energię , jaka potrzebuje do...

5 najlepszych naturalnych antybiotyków i jak ich używać

Chociaż antybiotyki nadal stanowią istotne wsparcie w medycynie, ostatnie badania wykazały, że przepisywanie ich w nadmiarze może być niebezpieczne dla zdrowia, a w rzeczywistości...

Dowiedz się jak kontrolować poziom kwasu moczowego w organizmie

Historia hiperurykemii wiąże się z wysokim poziomem kwasu moczowego w organizmie. Ten wysoki poziom jest wynikiem zwiększonej produkcji kwasu moczowego lub zmniejszonego jego wydalania....

Użyj octu jabłkowego w leczeniu zapalenia i bólu stawów

Zapalenie stawów może być bardzo bolesnym i poważnym schorzeniem, które atakuje stawy w różnych częściach ciała. W zależności od stanu możesz odczuwać różne poziomy...

Trwale usuń ból kręgosłupa, pleców stosując naturalne rozwiązanie!

Bóle te są najczęściej wywołane przez duży wysiłek fizyczny lub długotrwałe siedzenie. Na szczęście nie ma się czym martwić, bo w tym artykule zaprezentujemy Państwu 100% naturalne...

Mieszanka soli, pieprzu i cytryny może rozwiązać te 8 problemów zdrowotnych

Znalezienie sposobu na wzmocnienie naszego systemu odpornościowego, zapobieganie chorobom i ochrona siebie w sezonie grypy i zakażeń ma ogromne znaczenie. Chociaż w tym celu zwykle...

Giardia lamblia: objawy, przyczyny, rozpoznanie i leczenie

Giardioza to infekcja w twoim jelicie cienkim. Jest to spowodowane mikroskopijnym pasożytem zwanym Giardia lamblia . Giardioza rozprzestrzenia się poprzez kontakt z zakażonymi ludźmi. I możesz dostać giardiozy przez...

Domowa maść na bóle stawów. Uśmierza ból już po pierwszej aplikacji

Wiele osób cierpi na bóle stawów. Ból pojawia się zwykle w ramionach, łokciach i kolanach, jest on bardzo denerwujący. Po 40-stym roku życia często można go...

Chcesz szybko schudnąć? Przygotuj ten wspaniały napój i zobacz efekty

Napój ten doskonale nadaje się do detoksykacji organizmu, a także może pomóc poprawić Twój system odpornościowy i przyspieszyć metabolizm. Jest to również doskonały sposób, aby...

10 najlepszych korzyści zdrowotnych płatków owsianych

Miseczka z płatkami owsianymi to doskonałe, pełnoziarniste śniadanie, które promuje lepsze zdrowie. Płatki owsiane to ziarna zbóż wypełnione włóknem, białkiem i substancjami odżywczymi, takimi jak żelazo,...

Połóż to pod językiem przed snem, a już nigdy nie obudzisz się zmęczony!

Wielu z nas zna tę sytuację - budzik dzwoni rano i zamiast budzić się wypoczęci i szczęśliwi na nowy dzień, nie możemy wstać z...

Cynamon okazuje się być naturalnym zastępcą insuliny!

Cynamon jest bardzo potężną rośliną ze względu na zróżnicowane właściwości i korzyści dla naszego zdrowia. W ostatnich czasach zachwycił nawet lekarzy, gdyż okazało się:...

6 sposobów na obniżenie poziomu kwasu moczowego

Kwas moczowy jest związkiem chemicznym, który powstaje, gdy organizm rozkłada substancje znane jako puryny. Są wysyłane do twoich nerek we krwi , a przez proces filtracji są...

Roślina ta rośnie wszędzie, ale mało kto wie, że zapobiega nowotworom

Sproszkowane liście tej rośliny są często wykorzystywane w medycynie, a jej owoce można spożywać surowe albo gotowane. Białe morwy pochodzą z Chin, zostały one sprowadzone do Stanów Zjednoczonych w...

5 środków zaradczych, które usuwają śluz i flegmę z płuc

Gromadzenie się śluzu i flegmy w płucach, gardle i kanałach nosowych wiąże się z dużym dyskomfortem. Powoduje również uporczywy kaszel, ucisk w klatce piersiowej...

Jedz czosnek i miód na pusty żołądek, a ciało oszaleje z radości!

Czosnek jest jednym z najczęściej stosowanych składników w kuchni na świecie. Daje on dobry smak żywności, a dodatkowo może leczyć wiele chorób. Jedz go na surowo, ponieważ tylko...

Zastosowanie i zalety natki pietruszki w zdrowiu i urodzie

Natka pietruszki to bardzo godna polecenia roślina dla kobiet. Jest nie tylko skuteczna w łagodzeniu bolesnych objawów menstruacyjnych, ale także zwalcza objawy menopauzy i zapobiega...

5 typowych chorób związanych z niedoborem witaminy D

Witamina D ma wiele ważnych funkcji w organizmie. Najważniejszą funkcją jest regulacja wchłaniania wapnia z diety, dlatego jest niezbędna dla zdrowych kości. Kiedy w...

Oto wszystkie zalety regularnego picia ciepłej wody

Jeśli codziennie wypijesz szklankę ciepłej wody, poprawi to krążenie krwi i pomoże w usuwaniu złogów tłuszczu i toksyn z organizmu. Czy wiesz, że prawie...

Naturalny antybiotyk, który niszczy infekcje pęcherza i nerek

Poznaj wspaniały naturalny środek, który pomoże Ci poradzić sobie z zakażeniami dróg moczowych, a co najlepsze szybko i sprawnie. Jeśli miałeś infekcje dróg moczowych, wiesz jak...

Zmiksuj kurkumę, imbir, olej kokosowy i pij godzinę przed snem!

Bardzo często, idziemy do łóżka z uczuciem pełności lub rozstroju żołądka. Jest to często wynik spożywania obfitych posiłków, a słabe trawienie może doprowadzić do...

Ssanie oleju – wzmocnij organizm i wyczyść zęby naturalnie

Ssanie oleju kokosowego jest jednym z najlepszych sposobów usuwania bakterii i promowania zdrowych zębów i dziąseł. W rzeczywistości okazało się, że jest jeszcze bardziej skuteczne...

Zatrucie pokarmowe: diagnoza, rodzaje, objawy i leczenie

Zatrucie pokarmowe jest chorobą spowodowaną przez jedzenie skażonej żywności. Zwykle nie jest to poważne i większość ludzi wraca do zdrowia w ciągu kilku dni...

Oto co się stanie, jeśli wypijesz miód i cynamon przed snem!

Skorzystaj z tego przepisu, jeśli chcesz pozbyć się nadwagi i nagromadzonych tłuszczów w organizmie. Wszyscy jesteśmy świadomi korzyści zdrowotnych miodu, ponieważ jest to jeden...

Walcz z cellulitem za pomocą tych 6 ziołowych napojów

Cellulit jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych problemów kosmetycznych, które dotyka kobiety. W rzeczywistości szacuje się, że cierpi na niego ponad 90% populacji kobiet. Warunki te wpływają na...

10 korzyści zdrowotnych imbiru

Imbir to naturalne zioło, które jest używane na całym świecie jako przyprawa. Ze względu na różne zdrowotne właściwości imbiru, zioło to jest również uważane za...

Sok z marchwi – skuteczne lekarstwo na alergie, bóle głowy

Regularne spożywanie tego naturalnego środka z pewnością ułatwi ci życie. Zaleca się spożywać jedną szklankę soku z marchwi rano, przed śniadaniem. Składniki: 1 marchewka 2 pomarańcze ½ ogórka 5-10 liści...

Jak wykorzystać czosnek i miód do walki z chorobami układu oddechowego

Choroby układu oddechowego występują często w okresie zimowym i zwykle pojawiają się z powodu osłabienia układu odpornościowego. Atakują one wszystkich, niezależnie od wieku, ale najbardziej narażone są...

Korzeń tej rośliny obecny w każdym ogrodzie może uratować Ci życie

Sama natura obfituje w wiele potężnych korzyści zdrowotnych. Prawdopodobnie nie zdajesz sobie sprawy z obecności wielu silnych roślin, a w rzeczywistości znajdują się one...

Zobacz jak enzymy ananasowe mogą pomóc w leczeniu raka

Ananas jest dobrze znanym składnikiem diety bogatej w błonnik. Oprócz zawartości włókien, osoby dbające o zdrowie są również pod wrażeniem różnorodnych właściwości. Jedną z jego najważniejszych...

Piwo imbirowe: zapobiegaj nowotworom, zapaleniu stawów i żołądka!

Pijąc to smaczne piwo znacznie poprawisz swoje zdrowie. Pomaga ono w leczeniu zapalenia stawów, kiedy masz problemy żołądkowe, obniża poziom cholesterolu i cukru we krwi. Piwo imbirowe...

8 bezpiecznych i skutecznych ćwiczeń na rwę kulszową

Ból dolnej części pleców (rwa kulszowa) może być bardzo osłabiający. Dolna część pleców zapewnia wsparcie dla ciężaru górnej części ciała, a także ruchu bioder...

Walcz z wysokim ciśnieniem stosując lekarstwo z czosnku i imbiru

Wysokie ciśnienie krwi i wysoki poziom cholesterolu to dwa czynniki sercowo-naczyniowe, które stają się coraz częstsze z każdym rokiem ze względu na coraz bardziej...

Jedz czosnek i miód na pustym żołądek, a efekty Cię zaskoczą!

Czosnek jest obecny w prawie każdej kuchni na świecie. Jest nie tylko aromatyczny, ale także niezwykle silny w leczeniu typowych dolegliwości. Chociaż czosnek jest często podawany...

Skuteczny środek do ochrony flory jelitowej, wyeliminowania zapalenia błony żołądka i zgagi

Żołądek znajduje się między jelitem cienkim, a przełykiem, jego główną funkcją jest rozkładanie i trawienie pokarmu. Na trawienie mogą wpływać różne warunki i czynniki,...

Oczyść swoje nerki, trzustkę wykorzystując naturalny składnik!

Tym magicznym składnikiem jest przyprawa, a dokładniej mówiąc chodzi o kolendrę.  Ma ona wiele właściwości zdrowotnych, które są wykorzystywane do leczenia różnych rodzajów chorób w naszym...

Jadła ogórka każdego dnia, wszyscy zauważyli jak się zmieniła

Istnieje coraz więcej dowodów, że ogórki są pełne składników odżywczych, które mogą walczyć nawet z najbardziej niebezpiecznymi chorobami, w tym rakiem. To warzywo jest również przydatne w...

Pożegnaj się z wysokim poziomem cholesterolu i nadciśnieniem!

Układ odpornościowy jest ważną częścią naszego organizmu, ponieważ chroni nas przed infekcjami i chorobami. Chcesz wzmocnić układ odpornościowy? Oto tradycyjna recepta dla Ciebie. Będzie ona...

Usuń infekcję zatok w 20 sekund za pomocą tej prostej metody

Ta niesamowita metoda usuwania infekcji zatok zajmuje nie więcej niż 20 sekund, a do tego jest bardzo prosta wystarczy użyć tylko języka i kciuka. Powody...

7 pokarmów, których należy unikać jeśli chcesz poradzić sobie z bezsennością

Nawet jeśli wcześniej nie miałaś problemów ze snem, teraz nagle liczysz owce i robisz wszystko co ci przyjdzie do głowy, aby zasnąć. Nie zdziw...

Polipy nosa – przyczyny, objawy, leczenie i usuwanie

Polipy nosa są miękkimi, bezbolesnymi, nienowotworowymi wyrostkami na wyściółce nosa lub zatok. Zwisają jak łzy lub winogrona. Polipy nosa co to jest? Są wynikiem przewlekłego stanu zapalnego...

Wylecz ból pleców, nóg i stawów w czasie krótszym niż 7 dni

Jeśli cierpisz z powodu bólu w nogach, stawach, plecach, a nawet masz bóle w szyi, to potrzebna jest żelatyna. Żelatyna jest białkiem otrzymany przez gotowanie skór,...

Ta mieszanka usunie stany zapalne, skurcze, przeziębienie i grypę.

Herbaty ziołowe są zwykle pierwszą pomocą, jeśli chodzi o leczenie licznych powikłań zdrowotnych. W tym artykule koncentrujemy się na jednej z najzdrowszych herbat ziołowych, która...

Właściwości zielonej herbaty! Chudnij i utrzymuj zdrowie na poziomie

Korzyści tego napoju wydają się nieograniczone. Związki, które się w niej znajdują są niezbędne i niezwykle ważne dla życia i dobrego stanu zdrowia człowieka. Ten napój powoli wchodzi w zachodni...

Najpotężniejszy naturalny antybiotyk w kuchni

Organiczny miód jest uważany za najpotężniejszy naturalny antybiotyk. Może on pomóc w leczeniu zakażeń, stanów zapalnych i wiele innych problemów zdrowotnych. Jest to kombinacja składająca się...

Rozwiązania dotyczące łagodzenia objawów menopauzy

Menopauza to ważny okres zmian w życiu kobiety, który może obejmować różne objawy. W tym: uderzenia gorąca, suchość, przybranie na wadze Jednak każda kobieta inaczej doświadcza tego etapu. Tutaj...

6 doskonałych roślin do Twojej sypialni

Czy trudno ci zasnąć, czy budzisz się w nocy? W takim przypadku należy podjąć niezbędne środki, aby stawić czoła swojej bezsenności. Zły sen pozbawia cię fizycznej...

Te słynne kostki rosołowe są trujące!

Prawie wszyscy przygotowując zupę stosuje popularne kostki rosołowe, gdyż są uważane za zdrowe i bezpieczne do spożycia, ale nikt nie jest świadomy, że ich stosowanie jest...

Mieszanka cytryny z czosnkiem, zabezpieczenie przed zawałem

Wysoki poziom cholesterolu i dieta bogata w  niezdrową żywność jest receptą na katastrofę. I dlatego też tego powodu warto zapobiegać takim sytuacją spożywając odpowiednie...