Znaki ostrzegawcze niedoboru magnezu, które większość ludzi ignoruje

Według niektórych badań ponad 90% ludzi ma niedobór magnezu. Jest to więc ważny problem, ponieważ wpływa na metabolizm, odporność, ciśnienie krwi i inne warunki zdrowotne. Jest również odpowiedzialny za ponad 300 reakcji biochemicznych w ciele.

Niedobór magnezu jest obecnie szeroko rozpowszechniony i jest kilka powodów dlaczego go brakuje. Słaba gleba jest odpowiedzialna za rośliny o niskiej zawartości magnezu i zwierzęta, które spożywają te rośliny. Chlor i fluor w wodzie przyczepiają się do magnezu i dlatego woda jest uboga w magnez.

Kofeina i cukier, a także inne substancje, które spożywamy na co dzień również obniżają poziom magnezu.

Zdrowe kości

Udowodniono, że magnez jest równie ważny dla zdrowia kości, jak wapń. Jeśli występuje niedobór magnezu kości cierpią na wiele sposobów.

Magnez jest ważny, ponieważ jest niezbędny dla witaminy D w celu poprawy wchłaniania wapnia. Dlatego bardzo ważne jest, aby mieć wystarczającą ilość magnezu podczas przyjmowania witaminy D, ponieważ ta witamina zmniejsza poziom magnezu.

Skurcze mięśni

Niedobór magnezu jest związany ze skurczami, ponieważ powoduje sztywność mięśni. Spożycie magnezu natychmiast rozwiąże ten problem.

Zwapnienie tętnic

Jest to jedna z najniebezpieczniejszych chorób spowodowanych niedoborem magnezu Zwapnienie tętnic wiąże się z problemami takimi jak różne choroby serca i zawał serca.

Co więcej pacjentom cierpiącym na zawał serca wstrzykuje się chlorek magnezu, aby zatrzymać zwapnienie i krzepnięcie krwi.

Niepokój i depresja

Wraz z wapniem i glutaminianem magnez spotyka się w synapsie między dwoma neuronami. Receptor NMDA jest aktywowany, a magnez broni tego receptora. Jeśli osoba cierpi na niedobór magnezu, receptory nie mają swojego obrońcy co może prowadzić do uszkodzenia neuronów i śmierci komórki. Ten problem jest dość poważny i trudny do rozwiązania.

Wysokie ciśnienie krwi / nadciśnienie tętnicze

Osoby z prawidłowym poziomem magnezu miały normalne ciśnienie krwi – co wykazały badania z University of Harvard. Niektóre inne badania potwierdziły obniżenie ciśnienia krwi z powodu przyjmowania suplementów magnezu.

Badania przeprowadzone na University of Harvard potwierdziły, że ryzyko wysokiego ciśnienia krwi było o 70% niższe u kobiet z prawidłowym lub wyższym poziomem magnezu.

Problemy z hormonami

Gdy poziomy estrogenu i progesteronu u kobiet stają się wyższe, poziom magnezu staje się niższy.

To jest powód, dla którego kobiety w ciąży cierpią na skurcze nóg, a także w drugiej połowie cyklu miesiączkowego, gdy estrogen i progesteron są również wyższe, a poziom magnezu jest niższy.

Konieczność spożywania czekolady może świadczyć o niskim poziomie magnezu, ponieważ czekolada zawiera magnez.

Kobiety, które mają problemy z zespołem napięcia przedmiesiączkowego i skurczami, zaleca się przyjmowanie suplementów magnezu przed wystąpieniem objawów.

Problemy podczas ciąży

Z powodu braku równowagi hormonalnej poziom magnezu może wpływać na zdrowie i nastrój w czasie ciąży.

Dlatego magnez jest zwykle stosowany w leczeniu nadciśnienia i skurczów w czasie ciąży, chroni także przed bólem głowy i w celu ochrony przed porodem przedwczesnym.

Problemy ze snem

Magnez może również wpływać na dobry sen w nocy. Pomaga w pokonaniu bezsenności, ponieważ pomaga w rozluźnieniu ciała.

Ponadto jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania receptorów GABA w mózgu, ponieważ GABA jest neuroprzekaźnikiem, który pozwala mózgowi przejść w fazę spoczynku.

Niski poziom energii

Będzie brakować energii na poziomie komórkowym bez magnezu, co doprowadzi do braku pożądania, niskiej energii, zmęczenia i innych problemów.

Niedobory innych minerałów

Magnez jest wymagany do prawidłowego przyswajania witaminy K i D, potasu, wapnia i wielu innych składników odżywczych.

Jeśli użyjesz suplementów magnezu, twoje ciało łatwiej wchłonie wszystko czego potrzebuje.

Co robić?

Istnieją suplementy magnezu w postaci tabletek lub roztworów, ale chociaż mogą być skuteczne mogą również powodować problemy z trawieniem i nerkami.

Okład z magnezu

Roztwór magnezu może być nakładany na skórę i będzie wchłaniany w odpowiedniej ilości. W ten sposób magnez trafia prosto do tkanki, a krew szybciej ładuje odpowiedni poziom magnezu w organizmie i przywraca funkcję nerek.

Staraj się spożywać żywność bogatą w magnez:

Udostępnij ten artykuł znajomym

POPULARNE ARTYKUŁY


loading...
loading...

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Żucie jedzenia: czy 32 naprawdę jest magiczną liczbą?

Dokładne żucie jedzenia pozwala wchłonąć z niego więcej składników odżywczych i pomaga utrzymać idealną wagę.Co nam daje żucie jedzenia? Kiedy myślisz o jedzeniu możesz pomyśleć...

Zakrzepica żył głębokich czym się objawia i jak ją leczyć?

Zastanawiasz się co to jest zakrzepica żył głębokich? W tym artykule znajdziesz szczegółowe informacje na temat zakrzepicy żył głębokich, w tym jej przyczyny, objawy...

Ostrzeżenie: ten śmiertelnie niebezpieczny produkt powoli cię zabija!

Środki dezynfekujące do rąk są jednym z najczęściej używanych produktów, które mają na celu zmniejszenie liczby drobnoustrojów na rękach. Stosuje się je codziennie i...

Zalety spania z cebulą w skarpetkach

Czy kiedykolwiek wykorzystywaliście cebulę, aby zapobiec przeziębieniu? Jeśli nie, to prawdopodobnie przynajmniej o tym słyszałeś.Wszyscy są zaskoczeni, a nawet śmieją się, gdy po raz pierwszy...

Zobacz jak w krótkim czasie pozbyć się przeziębienia

Właściwości tego domowego syropu są idealne do zapobiegania i złagodzenia objawów przeziębienia, grypy bez uzależnienia naszego organizmu od substancji chemicznych.Kilka razy w roku, zwłaszcza gdy...

Warto spróbować: płaski brzuch w zaledwie 7 dni

Przepis na odchudzanie, który tutaj polecamy przyniósł niesamowite rezultaty u wszystkich, którzy go wypróbowali. W rzeczywistości wiele kobiet twierdzi, że straciło jeden centymetr swojej talii,...

Łatwy i zdrowy sposób, aby schudnąć 5 kg w 10 dni lub mniej

Ten plan diety jest całkowicie odmienny od innych planów dietetycznych i reżimów. Wymaga tylko codziennego picia dużej ilości wody. Zaleca się spożywać 2,5 litra dziennie.250 ml...

Pozbądź się bólu stawów, pleców i kolan w mniej niż tydzień

Ból stawów jest częstym problemem, który zwykle wynika z urazów lub zapalenia stawów. Starsi ludzie są na ogół bardziej dotknięci tym schorzeniem, ale może...

Użyj tego olejku do szybkiego wzrostu włosów, brwi i rzęs

Czy jesteś zadowolony ze swoich włosów, czy spędzasz godziny przed lustrem próbując je naprawić? Dobra pielęgnacja włosów sprawi, że będą lśniące, pełne blasku i...

Grejpfrut i miód: wspaniała mieszanka przyśpieszająca spalanie kalorii

Grejpfrut jest znanym przeciwutleniaczem, a dodatkowo posiada właściwości przeciwbakteryjnych, jest bogaty w witaminę C, A, B, D, E i minerały, takie jak wapń, fosfor, magnez,...