Znaki ostrzegawcze niedoboru magnezu, które większość ludzi ignoruje

Według niektórych badań ponad 90% ludzi ma niedobór magnezu. Jest to więc ważny problem, ponieważ wpływa na metabolizm, odporność, ciśnienie krwi i inne warunki zdrowotne. Jest również odpowiedzialny za ponad 300 reakcji biochemicznych w ciele.

Niedobór magnezu jest obecnie szeroko rozpowszechniony i jest kilka powodów dlaczego go brakuje. Słaba gleba jest odpowiedzialna za rośliny o niskiej zawartości magnezu i zwierzęta, które spożywają te rośliny. Chlor i fluor w wodzie przyczepiają się do magnezu i dlatego woda jest uboga w magnez.

Kofeina i cukier, a także inne substancje, które spożywamy na co dzień również obniżają poziom magnezu.

Zdrowe kości

Udowodniono, że magnez jest równie ważny dla zdrowia kości, jak wapń. Jeśli występuje niedobór magnezu kości cierpią na wiele sposobów.

Magnez jest ważny, ponieważ jest niezbędny dla witaminy D w celu poprawy wchłaniania wapnia. Dlatego bardzo ważne jest, aby mieć wystarczającą ilość magnezu podczas przyjmowania witaminy D, ponieważ ta witamina zmniejsza poziom magnezu.

Skurcze mięśni

Niedobór magnezu jest związany ze skurczami, ponieważ powoduje sztywność mięśni. Spożycie magnezu natychmiast rozwiąże ten problem.

Zwapnienie tętnic

Jest to jedna z najniebezpieczniejszych chorób spowodowanych niedoborem magnezu Zwapnienie tętnic wiąże się z problemami takimi jak różne choroby serca i zawał serca.

Co więcej pacjentom cierpiącym na zawał serca wstrzykuje się chlorek magnezu, aby zatrzymać zwapnienie i krzepnięcie krwi.

Niepokój i depresja

Wraz z wapniem i glutaminianem magnez spotyka się w synapsie między dwoma neuronami. Receptor NMDA jest aktywowany, a magnez broni tego receptora. Jeśli osoba cierpi na niedobór magnezu, receptory nie mają swojego obrońcy co może prowadzić do uszkodzenia neuronów i śmierci komórki. Ten problem jest dość poważny i trudny do rozwiązania.

Wysokie ciśnienie krwi / nadciśnienie tętnicze

Osoby z prawidłowym poziomem magnezu miały normalne ciśnienie krwi – co wykazały badania z University of Harvard. Niektóre inne badania potwierdziły obniżenie ciśnienia krwi z powodu przyjmowania suplementów magnezu.

Badania przeprowadzone na University of Harvard potwierdziły, że ryzyko wysokiego ciśnienia krwi było o 70% niższe u kobiet z prawidłowym lub wyższym poziomem magnezu.

Problemy z hormonami

Gdy poziomy estrogenu i progesteronu u kobiet stają się wyższe, poziom magnezu staje się niższy.

To jest powód, dla którego kobiety w ciąży cierpią na skurcze nóg, a także w drugiej połowie cyklu miesiączkowego, gdy estrogen i progesteron są również wyższe, a poziom magnezu jest niższy.

Konieczność spożywania czekolady może świadczyć o niskim poziomie magnezu, ponieważ czekolada zawiera magnez.

Kobiety, które mają problemy z zespołem napięcia przedmiesiączkowego i skurczami, zaleca się przyjmowanie suplementów magnezu przed wystąpieniem objawów.

Problemy podczas ciąży

Z powodu braku równowagi hormonalnej poziom magnezu może wpływać na zdrowie i nastrój w czasie ciąży.

Dlatego magnez jest zwykle stosowany w leczeniu nadciśnienia i skurczów w czasie ciąży, chroni także przed bólem głowy i w celu ochrony przed porodem przedwczesnym.

Problemy ze snem

Magnez może również wpływać na dobry sen w nocy. Pomaga w pokonaniu bezsenności, ponieważ pomaga w rozluźnieniu ciała.

Ponadto jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania receptorów GABA w mózgu, ponieważ GABA jest neuroprzekaźnikiem, który pozwala mózgowi przejść w fazę spoczynku.

Niski poziom energii

Będzie brakować energii na poziomie komórkowym bez magnezu, co doprowadzi do braku pożądania, niskiej energii, zmęczenia i innych problemów.

Niedobory innych minerałów

Magnez jest wymagany do prawidłowego przyswajania witaminy K i D, potasu, wapnia i wielu innych składników odżywczych.

Jeśli użyjesz suplementów magnezu, twoje ciało łatwiej wchłonie wszystko czego potrzebuje.

Co robić?

Istnieją suplementy magnezu w postaci tabletek lub roztworów, ale chociaż mogą być skuteczne mogą również powodować problemy z trawieniem i nerkami.

Okład z magnezu

Roztwór magnezu może być nakładany na skórę i będzie wchłaniany w odpowiedniej ilości. W ten sposób magnez trafia prosto do tkanki, a krew szybciej ładuje odpowiedni poziom magnezu w organizmie i przywraca funkcję nerek.

Staraj się spożywać żywność bogatą w magnez:

Udostępnij ten artykuł znajomym

POPULARNE ARTYKUŁY


loading...
loading...

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Ten sok obniży poziom cholesterolu, oczyści jelita

Z czasem ściany naszych jelit zostają pokryte pozostałościami tego co spożywamy, które są niebezpieczne dla naszego ogólnego stanu zdrowia . Oprócz zakłóceń w normalnych funkcjach organizmu, nagromadzone odpady mogą...

Te plastikowe sandały i buty zawierają składniki niebezpieczne dla zdrowia

Wielu z nas nosi lub nosiło tanie plastikowe sandały, prawda? Ale eksperci ostrzegają, że należy je natychmiast wyrzucić! Czemu? Cóż możemy odpowiedzieć na to...

Jak ostropest zwalcza raka, zapalenie, cukrzycę, OCD

Ostropest, naukowo znany jako silybum marianum jest ciekawym gatunkiem rośliny często rozpoznawanym przez purpurowy kwiat. Ostropest ma wiele wspaniałych korzyści zdrowotnych! Stosuje się w leczeniu wielu...

Najpotężniejszy, naturalny środek na opuchnięte nogi

Obrzęk nóg może wystąpić z różnych powodów: ciepło, problemy z naczyniami krwionośnymi, niewydolność nerek, ciąża, niewydolność serca, zaburzenia hormonalne. Medycyna ludowa posiada szereg różnych zastosowań przeciwobrzękowych,...

Jak unikać nadmiernego pocenia się

Wszyscy się pocą, zwłaszcza w okresie letnim i jeśli uprawiamy sport lub ćwiczymy. Ale pojawiają się problemy, gdy pocenie się staje się nadmierne, a jeszcze...

Przepis babci, który w prosty sposób pozwoli Ci pozbyć się żylaków

Największym czynnikiem ryzyka przy rozwoju żylaków jest oczywiście genetyka co oznacza, że ​​prawdopodobnie będziesz je mieć jeżeli ktoś w Twojej rodzinie je ma.Żylaki pojawiają się zwykle...

Dlaczego nigdy nie należy wyrzucać pestki od awokado?

Czy wiesz, że pestki awokado naładowane są wspaniałymi składnikami odżywczymi, które mogą przynieść wiele korzyści dla zdrowia organizmu?W rzeczywistości nasiona awokado zawierają więcej przeciwutleniaczy niż sam...

Wsyp soli do szamponu przed myciem włosów

Obecnie używanie soli do innych rzeczy poza jedzeniem stało się wielkim hitem wśród ludzi. Użycie soli jest nie tylko modne, ale także praktyczne. Mianowicie, naturalna, mineralna...

Zobacz co trzeba zrobić, aby paznokcie rosły szybciej i się nie łamały

Paznokcie są bardzo często wizytówką kobiety. Jednak zdarza się bardzo często, że rosną one bardzo powoli, a kiedy w końcu dorosną, są bardzo kruche, więc w...

Lista 15 najlepszych produktów bogatych w wapń

Wapń jest bardzo ważny dla twojego zdrowia. W rzeczywistości masz więcej wapnia w swoim organizmie niż jakiegokolwiek innego minerału. Tworzy kości, zęby i odgrywa rolę w...