Strona główna Informacje 4 grupy ludzi, którzy nigdy nie powinni używać, spożywać imbiru

4 grupy ludzi, którzy nigdy nie powinni używać, spożywać imbiru

Ostatnio imbir jest powszechnie stosowany na całym świecie. Jednak w niektórych sytuacjach może być niebezpieczny. Zamiast imbiru możesz użyć papryki.

Udowodniono, że niektóre produkty mogą być korzystne dla niektórych osób, ale dla innych mogą być niebezpieczne!

Korzeń imbiru jest stosowany w kuchni od czasów starożytnych ze względu na jego właściwości antyseptyczne. Jest korzystny w walce z problemami trawiennymi i jest znany jako „lek na wszystko”.

Imbir zawiera wiele enzymów, które pomagają w trawieniu i rozkładzie żywności, a także w oczyszczaniu ciała z toksyn. W rzeczywistości uważa się go za najbardziej korzystne, naturalne lekarstwo na naszej planecie.

Niemniej jednak ten naturalny korzeń może być bardziej szkodliwy dla niektórych osób niż korzystny.

Lekarze zalecają, aby nie przyjmować więcej niż 4 gramów imbiru dziennie, a jeśli jest przyjmowany w większych dawkach może powodować nudności, wymioty, zgagę i ból.

Te grupy osób muszą unikać imbiru!

Kobieta w ciąży

Imbir ma naturalne właściwości stymulujące i dlatego nie jest zalecany kobietom w ciąży, ponieważ może prowadzić do porodu przedwczesnego. Przyszłe matki, które są w ostatnich tygodniach ciąży powinny tego bezwzględnie unikać.

Osoby z niedowagą

Imbir ma zdolność ograniczania łaknienia jedzenia i stymulowania procesu spalania tłuszczu. Dlatego osoby z niedowagą powinny unikać spożywania imbiru, a także innych suplementów na bazie imbiru.

Osoby z problemem krwi

Imbir poprawia krążenie krwi i stymuluje przepływ krwi. Może to jednak mieć efekt przeciwny dla osób, które cierpią na hemofilię. Spożywanie imbiru w tym przypadku może tylko pogorszyć sytuację i doprowadzić do nadmiernego krwawienia.

Ludzie, którzy biorą leki

Cukrzyca i osoby z problemami z krwią powinny ściśle unikać imbiru, ponieważ może to prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Nie wolno go spożywać w połączeniu z antykoagulantami, beta-blokerami i doustnymi lekami przeciwcukrzycowymi.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Wszyscy znamy sytuacje, w których jesteśmy zbyt zajęci, aby natychmiast podążać za naszym instynktem, aby ulżyć organizmowi. Niezależnie od tego czy chodzi o pracę,...
Najstarsza osoba na świecie, Emma Morano ma 117 lat, jej największym sekretem są jajka. Przez 90 lat swojego życia zjadła ponad 100 000 jaj...
Cukrzyca jest bardzo poważną chorobą, a jej najczęstszymi objawami są częste chodzenie do łazienki, odczuwanie mrowienia w rękach i stopach oraz ciągłe pragnienie. Istnieją jednak...
Daktyle uważane są za jeden z najzdrowszych owoców na świecie i nic dziwnego, ponieważ obfitują w wiele składników odżywczych i mają szeroki zakres korzyści...
Każdy zdrowy organizm musi być lekko zasadowy, aby komórki, reakcje chemiczne w nich zachodzące oraz pożyteczne bakterie działały prawidłowo. Natomiast ciało kwasowe wskazuje, że...