Strona głównaInformacjeGlifosat (randap) rakotwórczy? Sprawdź dlaczego należy go unikać!

Glifosat (randap) rakotwórczy? Sprawdź dlaczego należy go unikać!

Randap (glifosat) jest jednym z najpopularniejszych morderców chwastów na świecie.Jest używany przez rolników i właścicieli domów, na polach, trawnikach i ogrodach. Wiele badań twierdzi, że roundup jest bezpieczny i przyjazny dla środowiska.

Jednak inne badania powiązały go z poważnymi problemami zdrowotnymi, takimi jak rak. W tym artykule szczegółowo omówiono randap i jego wpływ na nasze zdrowotne.

Randap, glifosat co to jest?

- Advertisement -

Roundup jest bardzo popularnym herbicydem lub chwastobójcą. Jest produkowany przez giganta biotechnologii Monsanto i został po raz pierwszy wprowadzony przez nich na rynek w 1974 roku.

Ten chwastobójca jest najczęściej stosowany w rolnictwie. Jest również wykorzystywany przez przemysł leśny i prywatnych właścicieli domów.

Kluczowym składnikiem randapu jest glifosat, związek o strukturze molekularnej podobnej do aminokwasu glicyny. Glifosat jest również stosowany w wielu innych herbicydach.

Randap jest nieselektywnym herbicydem co oznacza, że ​​zabije większość roślin, z którymi się zetknie.

Jego użycie znacznie wzrosło po opracowaniu genetycznie modyfikowanych, odpornych na glifosat upraw, takich jak soja, kukurydza i rzepak.

Zabija rośliny poprzez hamowanie szlaku metabolicznego zwanego szikimową ścieżką. Ta ścieżka ma kluczowe znaczenie dla roślin i niektórych mikroorganizmów, ale nie występuje u ludzi.


Jednak ludzki układ trawienny zawiera mikroorganizmy, które wykorzystują tę drogę.

Roundup to popularny zabójca chwastów. Aktywny składnik, glifosat występuje również w wielu innych herbicydach. Zabija rośliny poprzez zakłócanie określonego szlaku metabolicznego.

Randap co zawiera oprócz glifosatu?

Roundup jest obecnie bardzo dyskusyjnym tematem. Niektóre badania dowodzą, że aktywny składnik, glifosat może zwiększać ryzyko wielu chorób.

Z drugiej strony randap od dawna uważany jest za jeden z najbezpieczniejszych herbicydów dostępnych na rynku.

Jednak roundup zawiera więcej składników niż tylko glifosat. Zawiera również wiele innych składników, które pomagają uczynić go silnym chwastobójcą. Niektóre z tych składników mogą być utrzymywane w tajemnicy przez producenta i nazywane substancjami obojętnymi.

W kilku badaniach stwierdzono, że randap jest znacznie bardziej toksyczny dla komórek ludzkich niż sam glifosat.

Dlatego badania wskazujące na bezpieczeństwo izolowanego glifosatu mogą nie dotyczyć całej mieszanki randapu, która jest mieszanką wielu chemikaliów.Roundup został powiązany z wieloma chorobami, ale nadal jest uważany przez wiele organizacji za bezpieczny środek chwastobójczy. Zawiera wiele innych składników, które mogą być bardziej toksyczne niż sam glifosat.

Randap szkodliwość

Roundup został powiązany z rakiem

W 2015 r. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uznała glifosat za ” prawdopodobnie rakotwórczy środek dla ludzi „.

Mówiąc prościej oznacza to, że może powodować raka. Agencja oparła swoje wnioski na badaniach obserwacyjnych, badaniach na zwierzętach i badaniach w probówkach.

Podczas gdy badania na myszach i szczurach łączą glifosat z nowotworami, dostępne są ograniczone dowody ludzkie. Dostępne badania obejmują głównie rolników i osoby pracujące z herbicydem.

Kilka z nich łączy glifosat z chłoniakiem nieziarniczym, nowotworem, który pochodzi z białych krwinek zwanych limfocytami, które są częścią układu odpornościowego organizmu.

Jednak kilka innych badań nie znalazło żadnego związku. W jednym dużym badaniu ponad 57 000 rolników nie znaleziono związku między stosowaniem glifosatu i chłoniakiem.

Dwie ostatnie recenzje nie znalazły również związku między glifosatem i rakiem, chociaż należy wspomnieć, że niektórzy autorzy mają powiązania finansowe z Monsanto.

Najnowsza aktualizacja w tej sprawie pochodzi z Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA), który stwierdził, że prawdopodobnie nie powoduje on uszkodzenia DNA ani raka.

EFSA zbadał jednak tylko glifosat, podczas gdy WHO przeanalizowała badania zarówno wyizolowanego glifosatu, jak i produktów zawierających glifosat jako składnik, takich jak Roundup.

Niektóre badania powiązały glifosat z niektórymi nowotworami, podczas gdy inne nie znalazły żadnego związku. Skutki działania izolowanego glifosatu mogą różnić się od produktów zawierających glifosat jako jeden z wielu składników.

Randap może mieć wpływ na twoje bakterie jelitowe

Istnieją setki różnych rodzajów mikroorganizmów w jelicie, z których większość to bakterie. Niektóre z nich są przyjaznymi bakteriami i są niezwykle ważne dla twojego zdrowia.

Roundup może negatywnie wpływać na te bakterie. Blokuje szlak szikimowy, który jest ważny zarówno dla roślin, jak i mikroorganizmów.

W badaniach na zwierzętach stwierdzono również, że przeszkadza on korzystnym bakteriom jelitowym. Co więcej, szkodliwe bakterie wydawały się bardzo odporne na glifosat.

W jednym z artykułów postawiono nawet hipotezę, że glifosat w randapie jest odpowiedzialny za wzrost wrażliwości glutenu i celiakii na świecie.

Jednak zanim będzie można wyciągnąć jakiekolwiek wnioski musi to zostać przeanalizowane znacznie dogłębniej.

Glifosat zakłóca ścieżkę, która jest ważna dla przyjaznych bakterii w układzie pokarmowym.

Inne negatywne skutki zdrowotne randapu i glifosatu

Istnieje wiele opinii na temat skutków zdrowotnych randapu i innych produktów zawierających glifosat. Zgłaszają jednak sprzeczne ustalenia.

Niektórzy twierdzą, że glifosat może mieć negatywny wpływ na zdrowie i odgrywać rolę w wielu chorobach. Inni podają, że glifosat nie jest powiązany z żadnymi poważnymi schorzeniami.

To może się różnić w zależności od populacji. Na przykład rolnicy i ludzie, którzy ściśle współpracują z tymi produktami wydają się być najbardziej narażeni na negatywne skutki.

Pozostałości glifosatu znaleziono we krwi i moczu pracowników rolnych, zwłaszcza tych, którzy nie używają rękawiczek. Jedno z badań pracowników rolnych używających produktów glifosatowych zgłosiło nawet problemy związane z ciążą.

W innym badaniu postawiono hipotezę, że może on być przynajmniej częściowo odpowiedzialny za przewlekłą chorobę nerek u pracowników rolnych na Sri Lance.

Efekty te należy poddać dalszej analizie. Należy również pamiętać, że badania na rolnikach, którzy ściśle współpracują z herbicydem mogą nie dotyczyć osób, które otrzymują je w śladowych ilościach w żywności.

Wyniki badań wskazują na sprzeczne ustalenia dotyczące wpływu randapu na zdrowie. Wydaje się, że rolnicy, którzy ściśle współpracują z chwastobójcą są najbardziej zagrożeni.

Jakie produkty spożywcze zawierają randap/glifosat?

Główne produkty spożywcze zawierające ten składnik są genetycznie zmodyfikowane (GM), odporne na glifosat, takie jak kukurydza, soja, rzepak, lucerna i buraki cukrowe.

Jedno z ostatnich badań wykazało, że wszystkie 10 zbadanych genetycznie próbek soi zawierało duże ilości resztek glifosatu.

Z drugiej strony próbki z konwencjonalnych i uprawianych metodami ekologicznymi soi nie zawierały żadnych pozostałości.

Co więcej, wiele gatunków chwastów jest obecnie na niego odporne, co powoduje coraz więcej oprysków.

Pozostałości po zbiorach i glifosatach występują głównie w genetycznie zmodyfikowanych uprawach, w tym kukurydzy, soi, rzepaku, lucernie i burakach cukrowych.

Czy powinieneś unikać tych produktów?

Najprawdopodobniej będziesz miał kontakt z Roundupem jeśli mieszkasz lub pracujesz w pobliżu farmy.

Badania pokazują, że bezpośredni kontakt z randapem może powodować problemy zdrowotne, w tym większe ryzyko zachorowania na raka o nazwie chłoniak nieziarniczy.

Jeśli pracujesz z randapem lub podobnymi produktami upewnij się, że nosisz rękawiczki i podejmujesz inne kroki, aby zminimalizować ekspozycję na ten składnik.

Jednak glifosat w żywności to inna sprawa. Skutki zdrowotne tych śladowych ilości są wciąż przedmiotem debaty. Jest możliwe, że może wyrządzić szkodę, ale nie zostało to wykazane jednoznacznie w badaniu.


Łosoś hodowlany – jeden z najbardziej toksycznych pokarmów na świecie

Można śmiało powiedzieć, że często przeoczamy to co kryje się za jedzeniem, które jest przed nami. Na szczęście żyjemy w czasach, w których ludzie...

6 powodów, dla których kobiety żyją dłużej niż mężczyźni

Spośród wielu dotychczasowych badań, niektóre poświęcone są zrozumieniu i wykreśleniu średniej długości życia ludzi na podstawie płci. I każde z nich stwierdziło, że kobiety...

OSTRZEŻENIE: Jedzenie mięsa z rekinów może powodować chorobę Alzheimera

Mięso z rekina to popularny egzotyczny przysmak serwowany w większości azjatyckich restauracji. Jest uważany za rzadki rodzaj mięsa, który zapewnia wiele korzyści leczniczych. Jednak...

Uważaj, co kupujesz – plastikowy ryż rozprzestrzenia się na całym świecie!

Niedawno świat zaniepokoiła szokująca wiadomość o fałszywych jajach produkowanych w Chinach. Niestety po tym następuje kolejny niepokojący fakt. Mianowicie światowe media rozpowszechniają wiadomości o...

10 codziennych nawyków uszkadzających nerki

Nerki, jeden z najważniejszych narządów w organizmie pomagają odfiltrować odpady z krwi, a także biorą udział w regulacji ciśnienia krwi, równowagi elektrolitowej i produkcji...

Zobacz czego nie wiesz o piciu zielonej herbaty

Zielona herbata ma wiele zalet zdrowotnych i okazała się niezwykle skuteczna w leczeniu wielu chorób.  Jednak eksperci medyczni ostrzegają przed skutkami ubocznymi picia zielonej herbaty,...

Ten owoc zalicza się do najlepszych produktów do walki z rakiem

Rak jest drugą najczęstszą przyczyną zgonów na świecie. Jednym z najczęstszych rodzajów raka jest rak okrężnicy, z szacowaną liczbą 50 000 zgonów w USA...

Ostrzeżenie: ten śmiertelnie niebezpieczny produkt powoli cię zabija!

Środki dezynfekujące do rąk są jednym z najczęściej używanych produktów, które mają na celu zmniejszenie liczby drobnoustrojów na rękach. Stosuje się je codziennie i...

Zjadła trzy daktyle dziennie przez 12 dni i to właśnie się stało

Oprócz słodkiego i pysznego smaku daktyle są doskonałym źródłem witamin i minerałów, które mogą zwiększyć Twoją energię i zapewnić szereg korzyści zdrowotnych. Oto korzyści zdrowotne...

Dowiedz się, jakich pokarmów należy unikać na pusty żołądek

Ilekroć czujesz się głodny, zapewne szukasz czegoś do jedzenia, zjedz coś oczywiście, ale Z WYJĄTKIEM tych 12 produktów. Spożywane na czczo mogą poważnie wpłynąć...

Wystarczy spalić liść laurowy w swoim domu. Zobacz jaki jest tego powód.

W dzisiejszych czasach naprawdę trudno jest znaleźć trochę czasu dla siebie, zrelaksować się i po prostu cieszyć się życiem.  Nieustannie pędzimy przez życie i nigdy...

Miód i cynamon: potężne lekarstwo czy słodkie kłamstwo?

Miód i cynamon to dwa naturalne składniki o wielu zaletach zdrowotnych. Niektórzy twierdzą, że po połączeniu tych dwóch składników mogą wyleczyć niemal każdą chorobę. Chociaż istnieją...

Dała mężowi 1 łyżkę oleju kokosowego dwa razy dziennie przez miesiąc. Nie uwierzysz, co się stało !!!

Otyłość, choroby układu krążenia i cukrzyca są najczęstszymi chorobami. Zła wiadomość jest taka, że ​​liczba osób, u których zdiagnozowano te choroby, szybko rośnie. Ponadto eksperci medyczni...

Ostrzeżenie! Zgniłe ziemniaki zabiły całą rodzinę!

Ziemniaki są pysznymi, ulubionymi przez rodzinę warzywami, które mają znaczący udział w naszych codziennych posiłkach. Są nie tylko łatwe do zrobienia, ale także mają...

Poznaj 4 rzeczy, które mają największe znaczenie w życiu

Czasami ludzie nie zauważają rzeczy, które mają największe znaczenie w życiu. Dlatego ważne jest, aby często podsumowywać to co naprawdę wpływa na twoje szczęście...

Czy czosnek może pomóc obniżyć poziom cholesterolu?

Czosnek jest popularnym lekarstwem wśród osób przechodzących na komplementarne i alternatywne leki. Jego właściwości przeciwdrobnoustrojowe, przeciwzapalne i przeciwutleniające są dobrze znane. Oprócz zdolności przeciwdziałania stresowi...

Zioło, które zwalcza demencję i zwiększa pamięć o 75%

Rozmaryn to bardzo popularne zioło, powszechnie stosowane do przyrządzania potraw i różnych posiłków ze względu na swój wyjątkowy, przyjemny zapach.  Jednak naukowcy potwierdzają, że to...

Ten jeden owoc zabija złośliwe komórki 12 różnych typów raka

Jak zareagowałbyś gdybyśmy powiedzieli ci, że ekstrakt z jednego owocu może zahamować wzrost komórek nowotworowych 12 różnych typów raka? Jeśli słuchamy mediów głównego nurtu, owoce...

Naukowcy testują aerozol do nosa, który może skrócić przeziębienie

Trwają badania kliniczne dotyczące sprayu do nosa, który ma za zadanie zakłócenie cyklu infekcji zimnym wirusem. Nowy aerozol do nosa, który jest obecnie przedmiotem badań...

To dzieje się z twoim ciałem jeśli śpisz 5 godzin lub mniej

Wystarczająca ilość snu jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ciało ma wyjątkową zdolność do regeneracji i samoleczenia, z których większość dzieje się podczas snu. Niedobór...

Te 5 symptomów jest wysyłane przez twoje ciało na miesiąc przed atakiem serca!

Niewydolność serca jest główną przyczyną śmierci na całym świecie. Zwykle pojawia się w wyniku zatkania naczyń krwionośnych spowodowane gromadzeniem się płytki na ścianach tętnic, poważnym...

Naukowcy odkryli nową substancję chemiczną, która może powstrzymać chorobę Alzheimera

Zastanawianie się, czy będziemy cierpieć z powodu poważnego upośledzenia funkcji poznawczych jest jednym z największych lęków, z jakimi boryka się wielu z nas, gdy...

Zabójca w ustach: usuń plomby z amalgamatem

Wiele chorób i problemów zdrowotnych jest spowodowanych przez materiały dentystyczne w jamie ustnej, jednak wielu dentystów temu zaprzecza. Konwencjonalne materiały dentystyczne mogą powodować wady wrodzone,...

Co Twój miesiąc urodzenia mówi o Tobie?

Wszyscy wiemy, że znaki zodiaku mogą wiele powiedzieć o osobowościach i cechach ludzi. Ale czy zdajesz sobie sprawę, że miesiąc urodzenia jest również ważny...

Musisz wypłukać toksyny z ciała jeśli zobaczysz te 9 znaków ostrzegawczych

Toksyny są wszędzie, w powietrzu, którym oddychamy, jedzeniu, piciu, produktach do pielęgnacji ciała, których używamy, otaczającej nas przyrodzie. Po zgromadzeniu trucizny te mogą stanowić...

Dlaczego powinieneś porzucić szczepionkę przeciw grypie i zrobić to

W miarę zbliżania się sezonu grypowego stajemy się świadkami silnej propagandy, że szczepionki przeciw grypie są dla nas kluczowe dla zachowania dobrego zdrowia. Ten...

Upewnij się, że masz jedną z tych roślin w domu. Twój organizm Ci za to podziękuje!

Zaleca się posiadanie jednej z tych roślin w domu lub mieszkaniu, ponieważ udowodniono, że absorbują one wszystkie szkodliwe promieniowania emitowane przez telewizor, neutralizują toksyny...

Regularne picie tego popularnego napoju może zwiększyć ryzyko demencji

Czasami popijanie posiłku zimnym napojem gazowanym wydaje się najlepszym pomysłem na świecie i chociaż okazjonalne picie tego typu napojów jest w porządku, to należy...

Jeśli zauważysz kogoś z tym przekłuciem uszu, to znaczy…

Wiele osób na całym świecie stale poszukuje alternatywnych i naturalnych sposobów leczenia różnych problemów zdrowotnych. Unikają stosowania przepisanych leków, ponieważ są drogie i zazwyczaj wyrządzają...

Rewolucyjne odkrycie: ta roślina zabija boreliozę lepiej niż jakikolwiek antybiotyk

Czy kiedykolwiek słyszałeś o boreliozie? Ale na pewno znasz kleszcze. Jeśli spędzasz czas na świeżym powietrzu, prawdopodobnie spotkałeś je w pewnym momencie swojego życia....

Ten popularny napój uszkadza tarczycę. Czy pijesz go?

Wiele osób uważa, że ​​jest to o wiele zdrowsza opcja niż normalne mleko, ponieważ jest zalecane przez wielu dietetyków do regularnej konsumpcji, ale twierdzenie,...

Jak olej z ryb może leczyć twoje serce po zawale?

Według ekspertów ds. zdrowia powinniśmy jeść co najmniej 2 porcje ryb na tydzień. Głównym powodem, dla którego ryba jest jednym z najzdrowszych pokarmów na...

Może być trujący! Jeśli lubisz to warzywo, przestań to robić!

Nie ma wątpliwości, że szpinak jest jednym z najzdrowszych warzyw na świecie. To liściaste warzywo to prawdziwy magazyn składników odżywczych, w tym witamin i minerałów,...

Po przeczytaniu tego nigdy więcej nie wyrzucisz zużytych torebek po herbacie

Korzyści zdrowotne herbaty są niezaprzeczalne. Na przykład zielona herbata jest bogata w garbniki, które odpowiadają za jej właściwości ściągające i przeciwutleniające, a także jej...

Duży tyłek to zdrowy tyłek – kobiety z dużymi tyłkami są mądrzejsze i zdrowsze

Naukowcy z Uniwersytetu w Oksfordzkiego ujawnili w niedawnym badaniu, że kobiety z większymi tyłkami są mniej narażone na rozwój chorób przewlekłych i są mądrzejsze...

Sól na migreny: prawda czy fałsz?

Natknęliśmy się na anegdoty, które sugerują, że przyjmowanie soli na migrenę czyni cuda. Niektórzy sugerują nawet rozpuszczenie soli w soku z cytryny. Ale czy...

Nowy tatuaż zmienia kolor, gdy zmienia się poziom cukru we krwi

Posiadanie cukrzycy typu 1 lub 2 wymaga, aby dana osoba zawsze wiedziała jaki ma poziom cukru we krwi. Zwykle wymaga to czasu i może być dość inwazyjne -...

17-LETNIA DZIEWCZYNA straciła połowę swojej wagi w ciągu zaledwie jednego roku!

Ta 17-letnia dziewczyna z Portland schudła około 100 kg w ciągu 15 miesięcy. Nazywa się Kaitlyn Smith i miała nadwagę, ponieważ ważyła ponad 200 kg....

Kim jest Lucy australopithecus? Nasz tajemniczy przodek?

W 1974 r. paleoantropolog Donald C. Johanson poprowadził ekspedycję do Etiopii, aby poszukać skamieniałości starożytnych ludzkich krewnych. W rozległych, suchych krainach dostrzegł kość ramienia. Następnie w...

Kobiety bądźcie bardzo ostrożne: możecie stracić pamięć, włosy, paznokcie używając….

Niepokojące wiadomości o kobiecie, która prawie straciła życie z powodu ciężkiej infekcji bakteryjnej rozprzestrzeniły się w Internecie jak pożar. Wszystko zaczęło się, gdy kobieta, której...

Uwaga! Nie mieszaj tych produktów gospodarstwa domowego, one mogą cię zabić

Mieszanie różnych składników gospodarstwa domowego może być dość niebezpieczne. Niestety niewielu wie, że niektóre kombinacje uwalniają toksyczne gazy, co czyni je prawdziwym zagrożeniem dla...

OSTRZEŻENIE DLA RODZICÓW: To nie są żelki mto nowy śmiertelny narkotyk

Jest to ostrzeżenie dla wszystkich rodziców, aby byli bardzo ostrożni przy zakupie gumowatych niedźwiedzi lub galaretek! Na rynku pojawił się nowy narkotyk, który wygląda i...

To dzieje się z nerkami, skórą i mózgiem kiedy nakładasz zbyt dużo makijażu!

Obecnie produkty do makijażu zyskały ogromną popularność wśród kobiet niż kiedykolwiek wcześniej. W 2014 r. światowy rynek kosmetyków osiągnął wartość 460 miliardów dolarów. Zdaniem...

9 oznak nierównowagi hormonalnej, których nie należy ignorować

Hormony są substancjami chemicznymi, które działają jako posłańcy. Kontrolują i koordynują szereg procesów metabolicznych w organizmie.  Dlatego właściwa funkcja organizmu silnie zależy od równowagi hormonalnej, a...

Uszkodzenie nerek, objawy alergiczne i bóle głowy związane ze składnikami świec i szamponów

Większość ludzi nie wie, że syntetyczne zapachy narażają ich na wielkie niebezpieczeństwo. Większość substancji chemicznych w syntetycznych substancjach zapachowych to syntetyczne związki pochodzące z...

5 powodów, aby unikać palenia po usunięciu zęba mądrości

Usuwanie zębów mądrości jest jednym z najczęstszych zabiegów dentystycznych wykonywanych u dorosłych. Jeżeli chociaż raz miałeś wyrywany ząb prawdopodobnie słyszałeś wiele o tym, co...

Ten człowiek umarł z powodu obgryzania paznokci

Obgryzanie paznokci jest powszechnym nawykiem, który nie tylko wpływa na wygląd paznokci, ale także zagraża zdrowiu. W przypadku, gdy znasz kogoś, kto ma ten...

Leki na zgagę uszkadzają Twoje serce, nerki i kości

Większość ludzi przynajmniej raz w życiu doświadczyła problemów ze zgagą. Jeśli nie zareagujesz na czas i nie opanujesz tego problemu może to prowadzić do podrażnienia...

Dlaczego zawsze należy prać nowe ubrania?

Zazwyczaj ludzie mają tendencję do noszenia nowych ubrań przed ich praniem. Jeśli jesteś jednym z nich, możesz nosić o wiele więcej niż ubrania. Proces między produkcją...

Rozmaryn – chroni przed chorobą Alzheimera i poprawia pamięć o 75%

Olejek eteryczny z rozmarynu ma szereg zalet zdrowotnych i znajduje się w wielu preparatach zdrowotnych.  Ma zdolność obniżania poziomu cholesterolu i jest bardzo skuteczny w...

Makaron Raman związany z przewlekłym stanem zapalnym, przyrostem masy ciała, chorobą Alzheimera

Dla tych, którym brakuje gotówki lub czasu, makaron instant jest częstym jedzeniem na obiad lub lunch. Z pewnością ludzie rozumieją, że makaron nie jest...

OSTRZEŻENIE DLA KOBIET! Nigdy nie jedz tej części kurczaka!

To jest prawdziwa historia, która została wysłana przez jednego z naszych obserwatorów z prośbą o zachowanie anonimowości. W rzeczywistości jest to ostrzeżenie dla wszystkich ludzi,...

Lekarze ostrzegają każdego po 40-tce, aby zaprzestał przyjmowania Ibuprofenu.

Istnieje coraz więcej dowodów na to, że jeden z najpopularniejszych dostępnych bez recepty leków przeciwbólowych - Ibuprofen - może powodować poważne problemy zdrowotne, w...

Dlaczego wszyscy powinniśmy pozbyć się kuchenek mikrofalowych?

Być może jednym z najbardziej niezbędnych narzędzi kuchennych, które każdy posiada w swoim domu i jest często używane jest kuchenka mikrofalowa. Mikrofale to energia elektromagnetyczna,...

12 niebezpiecznych nawyków przed snem, których zawsze należy unikać

Oto 12 rzeczy, których należy unikać każdego wieczoru tuż przed pójściem spać, zwłaszcza jeśli ciężko ci jest zasnąć. Lista problemów, które zakłócają Twój sen, których...

Ta tabela pokazuje kiedy powinieneś położyć swoje dzieci do łóżka

Jeśli masz dzieci wiesz, że może być trudno ustalić, kiedy jest odpowiedni czas, aby je położyć spać. Położysz dzieci zbyt wcześnie ryzykujesz, że będą...

Chód na kolanach: doskonałe ćwiczenie na każdą chorobę

Chód na kolanach to najnowszy trend w medycynie chińskiej, który polecany jest każdemu, kto cierpi na jakąś chorobę. To ćwiczenie nie ma żadnych przeciwwskazań i...

Dziwaczne środki zaradcze stosowane przez naszych dziadków, które faktycznie działają!

Chociaż domowe środki naszych dziadków mogą czasem wydawać się dziwne, okazały się skuteczne na wiele sposobów. Możesz nawet być sceptycznie nastawiony do ich stosowania,...

Zaskocz swoje dzieci tą naturalną domową nutellą

Odbyło się wiele dyskusji na temat składników używanych do wyboru najpopularniejszego śniadania wśród dzieci na całym świecie. Według dr Yoni Freedhoff, specjalisty od otyłości...

Poznaj sekret zdolności Tequili do obniżenia poziomu cukru we krwi i wagi

Możesz myśleć, że czerwone wino jest jedynym alkoholem, który jest dobry dla twojego zdrowia, ale oto wiadomość dla Ciebie - nowe badania wykazały, że...

Dlaczego twoi dziadkowie nie mieli alergii pokarmowych, ujawniono sekret

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się czemu twoi dziadkowie nie cierpią na alergie pokarmowe? W dzisiejszych czasach alergia jest najczęstszym problemem dotykającym większość dzieci. Stało się problemem...

Atak serca można przewidzieć przed kilkoma miesiącami: Twoje włosy ostrzegą Cię

Nasze ciała nieustannie wysyłają nam sygnały, gdy coś jest nie tak i ostrzegają nas wcześniej, czasami nawet na kilka miesięcy zanim coś złego się...