Najsilniejszy detoksykator usuwający toksyny z ciała: kąpiel solna Epsom

Sól Epsom jest używana od setek lat do wielu różnych celów, takich jak ogrodnictwo, czyszczenie i detoksykacja. Sól tę można znaleźć w centrach ogrodniczych w bardzo przystępnej cenie.

Sól Epsom różni się od tradycyjnej soli, ponieważ jest czystym związkiem siarczanu i magnezu. Minerały te zapewniają wiele korzyści zdrowotnych, które zwiększają zdolności detoksykacyjne organizmu.

Jak działa ta metoda oczyszczania organizmu?

Zarówno siarczan, jak i magnez są łatwo wchłaniane przez skórę i transportowane do krwi. Skóra jest porowatą membraną, która łatwo wchłania i usuwa substancje z organizmu.

Po dodaniu do wody soli Epsom tworzysz odwróconą osmozę, proces, w którym organizm eliminuje sole i toksyny oraz absorbuje siarczany i magnez.

Magnez odgrywa ważną rolę w ponad 325 procesach, poprawia funkcjonowanie nerwów i mięśni, zmniejsza stany zapalne, poprawia przepływ krwi i dotlenienie. Siarczany są ważne dla zdrowych stawów, tkanki nerwowej i skóry.


Sól Epsom zapewnia organizmowi potrzebny poziom siarczanów i magnezu. Pomaga to ciału wypłukać toksyny i zbudować cząsteczki białka w stawach i tkance mózgowej.

Regularne stosowanie kąpieli Epsom poprawi wiele problemów zdrowotnych, takich jak dna moczanowa, stopa sportowca, skręcenia, grzybica paznokci stóp, bolesność mięśni i siniaki.

Jeśli cierpisz na chroniczny ból skorzystaj z kąpieli wykorzystując sól Epsom, aby odtruć i poprawić równowagę siarki i minerałów w organizmie.

Jeśli jesteś odwodniony, w ciąży, masz oparzenia lub otwarte rany na skórze możesz napotkać przeciwwskazania do stosowania tej metody.

Skonsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem kąpieli solnej Epsom na wypadek, gdybyś cierpiał na jakąś chorobę sercowo-naczyniową.

Kąpiel solna Epsom

Kąpiel solna Epsom musi trwać co najmniej 40 minut, 20 minut na usunięcie toksyn i 20 minut na wchłonięcie minerałów przez naszą skórę.

Kiedy napełnisz wannę wodą upewnij się, że masz system filtracji wody, ponieważ nie chcesz kąpać się w wodzie pełnej fluorków, chloru, metali ciężkich i dioksyn.

Dodaj następujące ilości soli Epsom do wanny o standardowym rozmiarze:

Waga 30 – 50 kg – 1 szklanka
Waga 50 – 75 kg – 1 ½ szklanki
Waga 75 – 100 kg – 2 szklanki

Dodatkowe wskazówki dotyczące stosowania kąpieli solnej Epsom

Oliwa z oliwek stanowi idealne połączenie z solą Epsom, ponieważ w ten sposób polifenole wnikają w skórę i zapewniają dodatkowe korzyści. Więc po prostu dodaj ½ szklanki oliwy z oliwek i ciesz się dodatkowymi korzyściami zdrowotnymi.

Zarówno pieprz cayenne, jak i imbir zwiększą poziom ciepła naszego ciała usuwając toksyny. Zioła te są bogate w silne przeciwutleniacze, które będą sprzyjać detoksykacji organizmu i stymulować pocenie się. Możesz dodać 1 łyżkę lub ½ szklanki tych ziół w dowolnej chwili do kapieli.

Upewnij się, że nie łączysz kąpieli solnej i mydła zawierającego sól Epsom, ponieważ stosowane jednocześnie zakłócają działanie minerałów i zapobiegają procesowi detoksykacji.

Po kąpieli Epsom spróbuj odpocząć przez godzinę, chyba że masz problemy ze stawami. W takim przypadku pozostań aktywny tak długo jak to możliwe, aby zapobiec zatorom w stawach.


loading...
loading...
-70%

PLANUJESZ ZAKUPY?
SKORZYSTAJ Z PROMOCJI

PROMOCJE -70%
Setki promocji i kuponów rabatowych do najpopularniejszych sklepów czeka na Ciebie!
  • UNIKALNE KODY RABATOWE
  • WSPANIAŁE WYPRZEDAŻE I PROMOCJE
  • OSZCZĘDZAJ KUPUJĄC ULUBIONE PRODUKTY

Wybrane dla ciebie

Czy chcesz wiedzieć w jakim stanie jest Twoje zdrowie i co powoduje nieświeży oddech? Po prostu wystaw język i spójrz na siebie w lustrze. Język...
Nabywanie pewnych zdrowych nawyków to nie tylko dobry pomysł, twoje tętnice absolutnie tego potrzebują. Choć wielu z nas wciąż nie zdaje sobie sprawy, duża...
Posiadanie zbyt dużej ilości trójglicerydów we krwi może zwiększyć ryzyko chorób serca. Dlatego przedstawiamy 13 prostych sposobów jak obniżyć trójglicerydy. Trójglicerydy są rodzajem tłuszczu znajdującego...
Wielu z nas już wie, że witamina C w pomarańczach czyni je świetnymi wzmacniaczami odporności. Czujesz nadchodzącą grypę? Zjedz pomarańczę! Ale większość z nas...

Nowe badania sugerują spożywanie czekolady na śniadanie, aby schudnąć i wzmocnić mózg

Według naukowców z Uniwersytetu w Tel Awiwie w Izraelu, jedzenie czekolady rano może pomóc ludziom lepiej funkcjonować. Istnieje powszechne przekonanie, że należy unikać spożywania...

Po przeczytaniu tego nigdy już nie będziesz używać telefonu w toalecie!

Wszyscy mamy ten dziwny zwyczaj zabrania telefonu do toalety. Czy wiesz jednak, że w ten sposób narażasz siebie i innych na bakterie E. coli,...

Poznaj naturalne środki na ból zęba, które faktycznie działają

Prawdopodobnie zgodzisz się, że ból zęba jest jednym z najgorszych bólu jakiego możesz kiedykolwiek doświadczyć. Może pojawić się w dowolnym momencie, gdy jesz ulubioną...

Cichy zabójca w kuchni: zawiera bakterie i szkodliwe chemikalia

Konwencjonalne przyprawy można znaleźć w prawie każdej kuchni. Przyprawy te zawierają jednak szkodliwe składniki, takie jak konserwanty, sztuczne kolory i GMO. Thomas Fricke, prezes i...

Mała dziewczynka pokonuje zapalenie stawów usuwając te 3 rzeczy z diety!

Izabela cierpiała na chorobę autoimmunologiczną znaną jako MCTD lub mieszaną chorobę tkanki łącznej. Kiedy po raz pierwszy odwiedziła dr. Marka Hymana, jej diagnoza obejmowała...