Strona głównaInformacjeNajsilniejszy detoksykator usuwający toksyny...

Najsilniejszy detoksykator usuwający toksyny z ciała: kąpiel solna Epsom

Sól Epsom jest używana od setek lat do wielu różnych celów, takich jak ogrodnictwo, czyszczenie i detoksykacja. Sól tę można znaleźć w centrach ogrodniczych w bardzo przystępnej cenie.

Sól Epsom różni się od tradycyjnej soli, ponieważ jest czystym związkiem siarczanu i magnezu. Minerały te zapewniają wiele korzyści zdrowotnych, które zwiększają zdolności detoksykacyjne organizmu.

Jak działa ta metoda oczyszczania organizmu?

Zarówno siarczan, jak i magnez są łatwo wchłaniane przez skórę i transportowane do krwi. Skóra jest porowatą membraną, która łatwo wchłania i usuwa substancje z organizmu.

Po dodaniu do wody soli Epsom tworzysz odwróconą osmozę, proces, w którym organizm eliminuje sole i toksyny oraz absorbuje siarczany i magnez.

Magnez odgrywa ważną rolę w ponad 325 procesach, poprawia funkcjonowanie nerwów i mięśni, zmniejsza stany zapalne, poprawia przepływ krwi i dotlenienie. Siarczany są ważne dla zdrowych stawów, tkanki nerwowej i skóry.

Sól Epsom zapewnia organizmowi potrzebny poziom siarczanów i magnezu. Pomaga to ciału wypłukać toksyny i zbudować cząsteczki białka w stawach i tkance mózgowej.

Regularne stosowanie kąpieli Epsom poprawi wiele problemów zdrowotnych, takich jak dna moczanowa, stopa sportowca, skręcenia, grzybica paznokci stóp, bolesność mięśni i siniaki.

Jeśli cierpisz na chroniczny ból skorzystaj z kąpieli wykorzystując sól Epsom, aby odtruć i poprawić równowagę siarki i minerałów w organizmie.

Jeśli jesteś odwodniony, w ciąży, masz oparzenia lub otwarte rany na skórze możesz napotkać przeciwwskazania do stosowania tej metody.

Skonsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem kąpieli solnej Epsom na wypadek, gdybyś cierpiał na jakąś chorobę sercowo-naczyniową.

Kąpiel solna Epsom

Kąpiel solna Epsom musi trwać co najmniej 40 minut, 20 minut na usunięcie toksyn i 20 minut na wchłonięcie minerałów przez naszą skórę.

Kiedy napełnisz wannę wodą upewnij się, że masz system filtracji wody, ponieważ nie chcesz kąpać się w wodzie pełnej fluorków, chloru, metali ciężkich i dioksyn.

Dodaj następujące ilości soli Epsom do wanny o standardowym rozmiarze:

Waga 30 – 50 kg – 1 szklanka
Waga 50 – 75 kg – 1 ½ szklanki
Waga 75 – 100 kg – 2 szklanki

Dodatkowe wskazówki dotyczące stosowania kąpieli solnej Epsom

Oliwa z oliwek stanowi idealne połączenie z solą Epsom, ponieważ w ten sposób polifenole wnikają w skórę i zapewniają dodatkowe korzyści. Więc po prostu dodaj ½ szklanki oliwy z oliwek i ciesz się dodatkowymi korzyściami zdrowotnymi.

Zarówno pieprz cayenne, jak i imbir zwiększą poziom ciepła naszego ciała usuwając toksyny. Zioła te są bogate w silne przeciwutleniacze, które będą sprzyjać detoksykacji organizmu i stymulować pocenie się. Możesz dodać 1 łyżkę lub ½ szklanki tych ziół w dowolnej chwili do kapieli.

Upewnij się, że nie łączysz kąpieli solnej i mydła zawierającego sól Epsom, ponieważ stosowane jednocześnie zakłócają działanie minerałów i zapobiegają procesowi detoksykacji.

Po kąpieli Epsom spróbuj odpocząć przez godzinę, chyba że masz problemy ze stawami. W takim przypadku pozostań aktywny tak długo jak to możliwe, aby zapobiec zatorom w stawach.

przeczytaj to też!

POPULARNE