Strona głównaOdchudzanieCzy dieta alkaliczna jest zdrowa i każdy może ją stosować?

Czy dieta alkaliczna jest zdrowa i każdy może ją stosować?

Dieta alkaliczna opiera się na założeniu, że zastąpienie żywności kwasotwórczej żywnością alkaliczną może poprawić zdrowie. Zwolennicy tej diety twierdzą nawet, że może ona pomóc w walce z poważnymi chorobami, takimi jak rak. W tym artykule przedstawiono badania naukowe dotyczące zasadowej diety.

Co to jest dieta alkaliczna?

Zasadowa dieta znana jest również jako dieta alkaliczna. Jej założeniem jest, że Twoja dieta może zmienić wartość pH lub pomiar kwasowości lub zasadowości Twojego ciała.

- Advertisement -

Twój metabolizm – przekształcanie żywności w energię jest czasem porównywany do ognia. Każdy obejmuje reakcję chemiczną, która rozkłada stałą masę.

Jednak reakcje chemiczne w twoim ciele zachodzą w powolny i kontrolowany sposób.

Kiedy wszystko się pali, resztki popiołu zostają. Podobnie żywność, którą spożywasz pozostawia resztę popiołu zwaną odpadem metabolicznym.

Jak się okazuje te metaboliczne odpady mogą mieć odczyn zasadowy – zwany także obojętnym lub kwaśny. Zwolennicy tej diety twierdzą, że odpady metaboliczne mogą bezpośrednio wpływać na kwasowość twojego organizmu.

Innymi słowy, jeśli jesz żywność, która pozostawia kwaśny popiół powoduje, że twoja krew jest bardziej kwaśna. Jeśli jesz żywność, która pozostawia alkaliczny popiół powoduje, że twoja krew jest bardziej alkaliczna.

Zgodnie z hipotezą kwasowo-zasadową uważa się, że kwaśny popiół jest podatny na choroby, podczas gdy popiół alkaliczny jest uważany za ochronny.


Wybierając bardziej alkaliczną żywność, powinieneś być w stanie „alkalizować” swoje ciało i poprawić zdrowie.

Składniki pożywienia, które pozostawiają kwaśny popiół zawierają białka, fosfor i siarkę, natomiast składniki alkaliczne obejmują wapń, magnez i potas.

Niektóre grupy żywności uważa się za kwaśne, zasadowe lub neutralne:

  • Kwaśne: mięso, drób, ryby, nabiał , jaja, ziarna i alkohol.
  • Neutralne: naturalne tłuszcze, skrobie i cukry.
  • Alkaliczne: owoce, orzechy, rośliny strączkowe i warzywa.

Poziomy pH w Twoim ciele

Omawiając zasadową dietę, ważne jest zrozumienie pH. Mówiąc prościej pH jest miarą tego, co jest kwaśne lub zasadowe.

Wartość pH mieści się w zakresie od 0 do 14:

  • Kwaśny: 0,0-6,9
  • Neutralny: 7.0
  • Alkaliczny (lub zasadowy): 7,1-14,0


Wielu zwolenników tej diety sugeruje, że ludzie monitorują pH moczu, aby upewnić się, że jest zasadowy (ponad 7), a nie kwaśny (poniżej 7).

Należy jednak pamiętać, że pH w waszym ciele znacznie się różni. Podczas gdy niektóre części są kwaśne, inne są alkaliczne – nie ma ustalonego poziomu.

Twój żołądek jest naładowany kwasem solnym, co daje pH 2-3.5 – to jest bardzo kwaśne. Ta kwasowość jest niezbędna do rozbicia żywności.

Z drugiej strony, krew ludzka jest zawsze lekko zasadowa, o pH 7,36-7,44.

Kiedy pH krwi spadnie poza normalny zakres może to być śmiertelne, jeśli nie będzie leczone.

Dzieje się tak jednak tylko w pewnych stanach chorobowych – takich jak kwasica ketonowa spowodowana cukrzycą, głodem czy spożyciem alkoholu i ma niewiele wspólnego z dietą.

Jedzenie wpływa na pH moczu, ale nie krew

Dla twojego zdrowia ważne jest, aby pH krwi było stałe. Jeśli miałoby spaść poza normalny zakres, twoje komórki przestałyby działać i bardzo szybko umarłbyś, gdybyś nie był leczony.

Z tego powodu twoje ciało ma wiele skutecznych sposobów na ścisłą regulację równowagi pH. Jest to znane jako homeostaza kwasowo-zasadowa.

W rzeczywistości jest prawie niemożliwe, aby żywność zmieniła wartość pH krwi u zdrowych ludzi, chociaż niewielkie wahania mogą wystąpić w normalnym zakresie.

Jednak żywność może zdecydowanie zmienić wartość pH moczu – choć efekt jest nieco zmienny.

Wydalanie kwasów z moczem jest jednym z głównych sposobów regulowania pH krwi przez organizm.

Jeśli zjesz duży stek, Twój mocz będzie bardziej kwaśny kilka godzin później, ponieważ twoje ciało usunie metaboliczne odpady z twojego systemu.

Dlatego pH moczu jest słabym wskaźnikiem ogólnego pH ciała i ogólnego stanu zdrowia. Wpływ na nie mogą mieć również inne czynniki niż dieta.

Kwasotwórcze pożywienie i osteoporoza

Osteoporoza jest postępującą chorobą kości charakteryzującą się zmniejszeniem zawartości minerałów w kościach.

Jest to szczególnie częste u kobiet po menopauzie i może drastycznie zwiększyć ryzyko złamań.

Wielu zwolenników diety alkalicznej uważa, że ​​w celu utrzymania stałego pH krwi organizm pobiera zasadowe minerały, takie jak wapń z kości.

Zgodnie z tą teorią dieta kwasotwórcza, taka jak standardowa dieta zachodnia, spowoduje utratę gęstości mineralnej kości. Teoria ta znana jest jako „kwasowa hipoteza osteoporozy”.

Jednak teoria ta ignoruje funkcję nerek, które mają zasadnicze znaczenie dla usuwania kwasów i regulowania pH ciała.

Nerki produkują jony wodorowęglanowe, które neutralizują kwasy we krwi umożliwiając organizmowi ścisłe zarządzanie pH krwi.

Twój układ oddechowy jest również zaangażowany w kontrolowanie pH krwi. Kiedy jony wodorowęglanowe z twoich nerek wiążą się z kwasami we krwi tworzą dwutlenek węgla, którego wydychasz.

Badania kliniczne, które wydają się być bardziej dokładne wykazały, że dieta kwasotwórcza nie ma wpływu na poziom wapnia w organizmie.

Jeśli już, to dieta poprawia zdrowie kości poprzez zwiększenie retencji wapnia i aktywację hormonu IGF-1, który stymuluje naprawę mięśni i kości.

Jako taka wysokobiałkowa, kwasotwórcza dieta jest prawdopodobnie powiązana z lepszym zdrowiem kości – nie gorszym.

Kwasowość i rak

Wiele osób twierdzi, że rak rozwija się tylko w kwaśnym środowisku i można go leczyć, a nawet wyleczyć zasadową dietą.

Jednak kompleksowe przeglądy związku między kwasicą wywołaną dietą lub zwiększoną kwasowością krwi spowodowaną dietą, a rakiem stwierdzają, że nie ma bezpośredniego związku.

Po pierwsze, żywność nie wpływa znacząco na pH krwi. Po drugie, nawet jeśli założysz, że jedzenie może dramatycznie zmienić wartość pH krwi lub innych tkanek, komórki rakowe nie są ograniczone do środowisk kwaśnych.

W rzeczywistości rak rośnie w normalnej tkance ciała, która ma lekko zasadowe pH 7,4. W wielu eksperymentach udało się wyhodować komórki rakowe w środowisku zasadowym.

Podczas, gdy nowotwory rosną szybciej w środowisku kwaśnym, nowotwory same tworzą tę kwasowość. To nie kwasowe środowisko powoduje raka, ale rak, który tworzy kwaśne środowisko.

Diety przodków i kwasowość

Badanie teorii kwasowo-zasadowej z perspektywy ewolucyjnej i naukowej ujawnia rozbieżności.

Jedno z badań, które szacowało, że 87% ludzi stosowało dietę alkaliczną, stanowi główny argument za nowoczesną dietą zasadową.

Nowsze badania przybliżają, że połowa naszych przodków stosowała dietę alkaliczną, podczas gdy druga połowa żywiła się kwasami.

Należy pamiętać, że nasi przodkowie żyli w bardzo różnych klimatach z dostępem do różnorodnych produktów spożywczych. W rzeczywistości dieta kwasotwórcza była bardziej powszechna, ponieważ ludzie przemieszczali się dalej na północ od równika, z dala od tropików.

Pomimo faktu, że około połowa łowców-zbieraczy spożywała dietę tworzącą kwas, uważa się, że współczesne choroby były znacznie mniej powszechne.

Dieta alkaliczna podsumowanie

Zasadowa dieta jest dość zdrowa, zachęca do spożywania dużych ilości owoców, warzyw i zdrowych pokarmów roślinnych, a jednocześnie ogranicza spożycie przetwarzanej żywności śmieciowej.

Dieta ta niby zwiększa zdrowie ze względu na jej działanie alkalizujące. Twierdzenia te nie zostały udowodnione przez żadne wiarygodne badania na ludziach.

Niektóre badania sugerują pozytywne efekty w bardzo małej podgrupie populacji – dieta alkalizująca o niskiej zawartości białka może być korzystna dla osób z przewlekłą chorobą nerek.

Ogólnie rzecz biorąc, dieta alkaliczna jest zdrowa, ponieważ jest oparta na świeżych i nieprzetworzonych produktach spożywczych. Jej zalety nie mają nic wspólnego z poziomem pH.

Jeżeli chodzi o twórcę tej diety to trafił on za kratki z powodu wyłudzeń i oszustwa. Dobrą jednak wiadomościom jest to, że sama dieta nie zagraża naszemu życiu, a jedynie drastyczne kuracje, które polecał twórca poważnie chorym.


Najlepsza herbata na odchudzanie i kompletny detoksykator dla ciała

Obfite w ważne minerały, takie jak żelazo, wapń, sód i fosfor, a także nienasycone kwasy organiczne, kwas linolowy i duża liczba białek i enzymów...

Tajny przepis na utratę wagi: możesz stracić 5 kg w ciągu zaledwie 2 tygodni!

Pietruszka jest jednym z najzdrowszych ziół na świecie. Jest to wspólna część wielu kuchni na całym świecie.  Jednak stosowana ilość nie jest wystarczająca do rozpoczęcia procesu...

Napój, który usuwa tłuszcz z organizmu w kilka dni

Czy wiesz, że można skutecznie usunąć złogi tłuszczu z kluczowych miejsc w organizmie za pomocą prostego napoju? Składniki: 1 świeży ogórek obrany i pokrojony. ...

Spróbowała tej herbaty: 7 dni później, jej talia była o 8 cm węższa!

Choć może to zabrzmi niewiarygodnie, ale najnowszy szał na odchudzanie to przepis na herbatę składający się tylko z trzech składników.  Zabieg ten okazał się niezwykle...

Imbir sojusznik odchudzania

Twój fizyczny wygląd można łatwo utrzymać w formie dzięki zabiegom i zdrowym czynnościom, takim jak ćwiczenia i dieta, które spalają tłuszcz i pomagają schudnąć. Dzisiaj chcemy...

Tylko dwa składniki… Zdrowy napój, który pomoże Ci łatwo schudnąć!

Nie ma magicznej pigułki, która sprawi, że schudniesz tyle kilogramów ile chcesz przez noc, ale istnieją pewne naturalne przepisy, które są bardziej skuteczne niż...

Jak przyspieszyć metabolizm? Poznaj 10 prostych sposobów.

Metabolizm jest terminem odnoszącym się do wszystkich reakcji chemicznych w twoim ciele. Te reakcje chemiczne utrzymują twoje ciało przy życiu i pozwalają mu prawidłowo...

Przygotuj w 5 minut, pij przez 5 dni i schudnij nawet 5 kg!

Nadmierna masa ciała jest opisywana jako nadmierne magazynowanie tłuszczu w organizmie. Gromadzenie tłuszczu zagraża ogólnemu zdrowiu i znacząco wpływa na funkcjonowanie ważnych narządów, w...

Napój na dobranoc, który usuwa tłuszcz brzuszny jak szalony

Każda osoba powinna zdawać sobie sprawę z tego jak ważna jest detoksykacja ciała. Detoksykacja pomaga w usuwaniu toksyn z organizmu, a one uniemożliwiają prawidłowe...

Ten domowy ocet jabłkowy aktywuje spalające tłuszcz geny w ciele

Jeden z najpopularniejszych składników kuchennych, ocet jabłkowy od dawna używany jest nie tylko do gotowania, ale także do leczenia różnych problemów zdrowotnych. W rzeczywistości jest...

Zdrowe jedzenie, które spala tłuszcz, poprawia metabolizm i zmniejsza talię

Chcesz zmniejszyć obwód talii, spalić tłuszcz i przyspieszyć metabolizm w rekordowym czasie? Sprawdź następujące smaczne i zdrowe jedzenie, które spala tłuszcz, wspomaga odchudzanie i...

Weź 1 łyżeczkę tej przyprawy każdego dnia, a schudniesz 5 kg w miesiąc

Utrata masy ciała nie zawsze wiąże się ze ścisłymi dietetycznymi schematami lub forsownymi treningami. Możesz z powodzeniem zwiększyć wyniki odchudzania, wprowadzając do swojej diety proste...

Zielona bomba: Ten napój może pomóc Ci spalić 2 kg tłuszczu z brzucha w ciągu kilku dni!

Ten zielony napój może być idealnym sojusznikiem w procesie odchudzania, ponieważ zapewnia szeroki zakres korzyści zdrowotnych. Wykonany jest ze starannie wyselekcjonowanych owoców i warzyw...

Jedna filiżanka tego napoju pomoże Ci spalić tłuszcz z brzucha

Jeśli starasz się zrzucić kilka dodatkowych kilogramów to prawdopodobnie próbowałeś różnego rodzaju diet i schematów żywieniowych, które sprawiły, że byłeś rozczarowany i czułeś się beznadziejnie. Wszyscy obiecują...

Ugotuj 2 składniki, pij codziennie i schudnij 5 kg w 7 dni

Utrata wagi nigdy nie jest łatwym zadaniem, szczególnie jeśli w zimie zgromadziłeś sporo kilogramów. Zwykle wymaga rygorystycznej diety i długich godzin na siłowni, dużo cierpliwości...

Jedz to na śniadanie jeśli chcesz szybko stracić tłuszcz z brzucha!

Jest to jedno z najzdrowszych i najsmaczniejszych śniadań, ponieważ zawiera witaminy i minerały, które poprawiają wygląd skóry i włosów, stabilizują metabolizm i wzmacniają ciało. Ponadto,...

Jak spożywać ocet jabłkowy, aby schudnąć i obniżyć wysokie ciśnienie krwi

Wiele osób nawet nie wie, że mają wysokie ciśnienie krwi. Dlatego nadciśnienie często nazywane jest „cichym zabójcą”, podobnie jak otyłość. Na szczęście istnieje jeden...

Napój spalający kalorie, który działa podczas snu

Metabolizm jest powiązany z tym, jak szybko twoje ciało spala kalorie. Aby przyspieszyć metabolizm nawet podczas snu, spróbuj spożywać zdrowe składniki odżywcze (napoje spalające...

Warto spróbować: płaski brzuch w zaledwie 7 dni

Przepis na odchudzanie, który tutaj polecamy przyniósł niesamowite rezultaty u wszystkich, którzy go wypróbowali.  W rzeczywistości wiele kobiet twierdzi, że straciło jeden centymetr swojej talii,...

Otyłość to przeszłość. Zobacz naturalne spalacze tłuszczu

Otyłość jest dziś jednym z największych problemów zdrowia publicznego. Wielu ludzi na całym świecie cierpi z tego powodu, co powoduje, że szukają alternatyw, które pomogą...

Jak schudnąć z brzucha? 10 sposobów na pozbycie się oponki

Jak schudnąć z brzucha? Proces ten może być czasami bardzo trudny, a wszystko to ze względu na nasz siedzący tryb życia i stresujące sytuacje...

Ten koktajl bananowo-imbirowy może pomóc Ci stracić tłuszcz z brzucha

Rynek jest przepełniony różnymi suplementami zdrowotnymi i odchudzającymi. Jednak nie wszystkie z nich są skuteczne, a niektóre z nich mogą nawet być szkodliwe. Z...

Łącząc nasiona chia z tym składnikiem można stracić do 7 kilogramów

Matka Natura jest bardzo miła i daje nam wiele składników, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie i organizm. W tym przypadku będziemy omawiać potężną kombinację...

Najlepsze ćwiczenia na utratę tłuszczu brzusznego

Jeśli chcesz uzyskać płaski brzuch kilka prostych zmian stylu życia zbliży Cię do celu. Jeśli masz nieco większą nadwagę uzyskanie płaskiego brzucha będzie wymagało...

To jest morderca otyłości, stracisz 10 kg W MIESIĄC!

Wielu ekspertów w dziedzinie zdrowia zgadza się, że przyspieszenie metabolizmu jest prawdopodobnie najskuteczniejszym sposobem spalania tłuszczu. I nie ma lepszego sposobu na osiągnięcie tego niż...

Dieta dzięki, której schudniesz nawet 17 kg w tydzień. Dietetyk zdradza tajemnice!

Nasza czytelniczka Kamila, zdjęcie po 7 dniach stosowania diety Naukowcy przyznają: „Ta dieta rzeczywiście działa” Zazwyczaj nie wierzymy w cudowne środki, ale kiedy w ciągu 14...

Przyrost masy ciała wraz z wiekiem: jak temu zapobiec dzięki diecie

Czas przynosi coś więcej niż doświadczenie i mądrość. Z biegiem lat nieuniknione jest pojawienie się dodatkowych kilogramów. Bez względu na to, jak zdrowe były...

Zmniejsz obwód talii dzięki tak zwanej „bombie usuwającej tłuszcz”

Współczesny styl życia opiera się na błyskawicznych przepisach - kawie instant, koktajle instant, a nawet błyskawicznych lekach. Harmonogram dzienny pozostawia nam bardzo mało czasu...

Jak naturalnie pozbyć się tłuszczu z brzucha i zmniejszyć poziom cholesterolu w ciągu 1 miesiąca

Czy masz nadmiar kilogramów, których chcesz się pozbyć? A może wysoki poziom cholesterolu, który powoduje problemy? Teraz możesz przestać zastanawiać się, jak naturalnie pozbyć...

Jak schudnąć 5 kg tydzień przy użyciu tylko 2 składników

Chociaż szybka utrata masy ciała nigdy nie jest zalecana przez ekspertów w dziedzinie zdrowia, są chwile, kiedy po prostu musisz stracić kilka kilogramów swojej...

Jedna szklanka tego napoju przed snem spala tłuszcz brzuszny!

Wiele kobiet jest pod dużą presją, aby przygotować swoje ciało na nadchodzące lato i pokazanie się na plaży. Każdy, kto walczył z dodatkowymi kilogramami, wie,...

Napój silniejszy od leków – obniża cholesterol i spala tłuszcz!

Ta receptura ma pomóc w redukcji cholesterolu i utracie tłuszczu w bardzo krótkim czasie. Ze względu na pozytywne efekty tego napoju  nawet lekarze polecają go swoim...

Ta kobieta jadła tylko banany przez 12 dni. Oto, co się stało!

Bogate w błonnik banany mają wiele zalet zdrowotnych. Na liście najpopularniejszych potraw zajmują czwarte miejsce po ryżu, pszenicy i kukurydzy. Oprócz wysokiej zawartości składników...

Tajny przepis na utratę wagi: możesz stracić 5 kg w ciągu zaledwie 2 tygodni!

Pietruszka jest jednym z najzdrowszych ziół na świecie. Jest to wspólna część wielu kuchni na całym świecie.  Jednak stosowana ilość nie jest wystarczająca do rozpoczęcia procesu...

Magiczny napój do usuwania złogów tłuszczu i zmniejszenia masy ciała

Utrata wagi jest ciągłą walką dla większości z nas. Zwalczanie chęci jedzenia i picia jest być może drugą najtrudniejszą rzeczą, szczególnie gdy masz do...

Jak dużo wody należy pić codziennie, aby schudnąć?

Woda stanowi dwie trzecie masy ciała. Prawie wszystkie główne układy w twoim ciele zależą od wody, co czyni ją najważniejszym składnikiem chemicznym dla prawidłowego...

Oczyść wątrobę z toksyn i schudnij

Utrzymanie zdrowia wątroby i brak toksyn w organizmie jest niezbędnym krokiem do skutecznej i stopniowej utraty wagi. Ale czasami jedzenie, które spożywamy może naprawdę zmarnować nasze...

Woda imbirowa: napój do spalania tłuszczu z talii, brzucha i ud

Internet jest zalewany niezliczonymi dietami, recepturami i lekarstwami na naturalną utratę wagi i prawdopodobnie wypróbowaliśmy sporą ich liczbę. Jeden ten przepis wyróżnia się wydajnością...

Tajny przepis na utratę wagi: stracisz 5 kilogramów w zaledwie 2 dni!

Pietruszka jest powszechnie używanym ziołem do gotowania i po prostu lubimy dodawać ją do naszych sałatek i zup.  Konsumujemy ją prawie codziennie, ale w niewielkich...

10 inspirujących historii osób, które schudły. Zobacz jak to zrobiły!

Bez względu na to, gdzie jesteś nie ma lepszej inspiracji w procesie odchudzania niż historie ludzi, którzy schudli. Ludzie chcą schudnąć z wielu różnych powodów....

Najlepsze produkty, które spalają tłuszcz z brzucha i oczyszczają wątrobę

Czy masz kilka dodatkowych kilogramów i tłuszcz brzuszny, którego chcesz się pozbyć, ale bez głodówki? To jest właściwe miejsce, gdzie dowiesz się o najlepszych...

To potężne połączenie może pomóc Ci stracić 1 kg w jeden dzień

Jeśli próbujesz zmniejszyć obwód swojej talii, ale bez powodzenia, to ta prosta sztuczka odchudzająca jest właśnie tym, czego szukałaś.  Ta metoda może pomóc Ci stracić...

Wspaniałe śniadanie, które pomoże Ci w utracie wagi.

Jest to jedno z najzdrowszych i najbardziej pysznych śniadań, ponieważ zawiera witaminy i minerały, które poprawiają wygląd skóry, włosów i normalizują metabolizm. Pomaga w eliminacji zanieczyszczeń...

Poznaj najszybszą drogę do zwalczenia otyłości

Nadmiar tłuszczów w organizmie może powodować wiele poważnych chorób. Niektóre z nich obejmują zaburzenia układu pokarmowego, krwionośnego oraz odpornościowego. Nadmiar tłuszczu w organizmie jest to stan znany jako...

Łatwy i zdrowy sposób, aby schudnąć 5 kg w 10 dni lub mniej

Ten plan diety jest całkowicie odmienny od innych planów dietetycznych i reżimów. Wymaga tylko codziennego picia dużej ilości wody. Zaleca się spożywać 2,5 litra dziennie. 250 ml...

Dieta jabłkowa- jak szybko schudnąć w tydzień 10 kg

Czy nie masz czasu w ciągu tygodnia, ale nadal chcesz schudnąć, aby zmieścić się w ulubionej sukience? Cóż, nie martw się! Mamy plan, aby schudnąć...

Jak usunąć 10 kg toksycznych odpadów z jelita grubego – wspaniały przepis

Czy właściwie dbasz o swoje jelito grube? Jeśli nie, to najwyższy czas, abyś zrobił coś, aby zapewnić, że ta ważna część twojego ciała funkcjonuje...

Czy masz nadmiar tłuszczu w okolicach brzucha? Oto jak go usunąć

Możesz tego nie wiedzieć, ale tłuszcz z brzucha jest najniebezpieczniejszym rodzajem tłuszczu, jaki dana osoba może mieć w swoim ciele. Zwiększa ryzyko cukrzycy, chorób...

Poznaj wspaniałą przyprawę, która przyśpieszy proces odchudzania

Nie od dziś wiadomo, że pozbycie się zbędnych kilogramów nie jest łatwym procesem. Jednak odkryto, że kminek jest skuteczny rozwiązaniem w walce z nadwagą, otyłością i chorobami...

Zagotuj 2 składniki, wypij i pozbądź się tkanki tłuszczowej

Miliony ludzi na świecie dba o swoją masę ciała, zwłaszcza kobiety, które marzą o pozbyciu się zbędnych kilogramów i to bez wysiłku, jednak jest to czasami bardzo trudne. Istnieją jednak...

Pożegnaj się z cukrzycą i nadmiarem kilogramów bez żadnego specjalnego wysiłku

Cukrzyca staje się coraz bardziej powszechna w dzisiejszych czasach dotykając ludzi w każdym wieku i różnej płci. Stan ten jest bardzo poważny, a pozostawiony bez...

Herbata z cynamonu i liści laurowych pomoże Ci schudnąć w 7 dni

Jeśli chcesz schudnąć, cynamon i liście laurowe są doskonałym wyborem. Połączenie tych dwóch składników jest bardzo korzystne, ponieważ ułatwia trawienie i przyspiesza metabolizm. Poprzez przyspieszenie metabolizmu...

Woda Sassy – najskuteczniejszy napój na utratę zbędnych kilogramów

Walka z otyłością jest bardzo popularna wśród wielu kobiet, które chcą schudnąć. Jednak wiele diet ma tylko krótkoterminowe rezultaty. Dlatego wielu dietetyków uważa, że ​​konieczne jest...

Wojskowa dieta, schudnij 5 kg w zaledwie 3 dni

Koncepcja tej wojskowego diety zawiera dokładne menu co mamy jeść na śniadanie, obiad i kolację. Zasadniczo trzeba trzymać się sztywno tego co mamy jeść, z...

48-godzinna pomoc, aby przyspieszyć metabolizm, spalić tłuszcz i usunąć toksyny

Każdej metodzie detoksykacji musi towarzyszyć zrównoważona dieta, która zapewni organizmowi niezbędne składniki odżywcze. Napój, który proponujemy tutaj jest niezwykle korzystny dla całkowitego oczyszczenia ciała...

Najlepsze zioła, które mogą pomóc Ci w procesie odchudzania

Nie jest tajemnicą, że to co umieszczasz na swoim talerzu odgrywa główną rolę w utracie wagi. Ale to co trzymasz w szafce na przyprawy może...

Schudła ponad 100 kg stosując 7 prostych kroków

Kiedy Diane Naylor, obecnie ma 63 lat, przeprowadziła się z Fresno do Oakhurst w Kalifornii cztery lata temu, odkryła niesamowite naturalne otoczenie, w którym...

Jak szybko schudnąć – 18 bezpiecznych sposobów na utratę wagi

Czy masz problemy z utratą wagi? A może nie wiesz jak szybko schudnąć? Jesteś we właściwym miejscu. Smutną prawdą jest to, że konwencjonalne idee - jedz mniej,...

Ten napój wzmacniający zdrowie przyspieszy metabolizm, spali nadmiar tłuszczu

Jeśli uważasz, że Twoja obecna dieta nie daje Twojemu ciału tego, czego potrzebuje do optymalnego funkcjonowania najwyższy czas, abyś wprowadziła coś nowego. Ten prosty...

Pij to przed snem, a szybciej stracisz zbędne kilogramy

Każda osoba powinna być świadoma jak ważne jest oczyszczanie organizmu. Detoksykacja pomaga wyeliminować toksyny z organizmu, które zapobiegają prawidłowej absorpcji składników odżywczych.  Związki rakotwórcze są również eliminowane...

Ile wody dziennie powinno się pić, aby przyspieszyć odchudzanie?

Ciało stanowi około 60% wody. Stale tracisz wodę ze swojego ciała, głównie poprzez mocz i pot. Aby zapobiec odwodnieniu musisz pić odpowiednią ilość wody. Istnieje wiele różnych...

Ocet jabłkowy: nowo odkryte zastosowania, które musisz poznać

Od wielu lat bada się różnorodne zastosowania octu jabłkowego, od utraty wagi, łagodzenia bólu gardła, po kontrolę poziomu cukru we krwi i poziom lipidów...