Strona głównaOdchudzanieDomowe sposoby na odchudzanie. Najlepsze napoje odchudzające

Domowe sposoby na odchudzanie. Najlepsze napoje odchudzające

Przy stosowaniu wraz ze zdrowymi zmianami stylu życia niektóre napoje odchudzające są bardziej skuteczne niż inne w promowaniu utraty zbędnych kilogramów.

Wykazano, że napoje takie jak zielona herbata, kawa i napoje wysokobiałkowe zwiększają przemianę materii, powodują, że dłużej czujesz się pełny i zmniejszają głód, a wszystko to może sprzyjać utracie wagi.

Oto osiem drinków, które należą do najlepszych w diecie, gdy próbujesz schudnąć i zachować zdrowie.

1. Zielona herbata

Zielona herbata jest często kojarzona ze zdrowiem i nie bez powodu. Jest nie tylko pełna pożytecznych antyoksydantów i innych mocnych składników odżywczych, ale także jednym z najskuteczniejszych napojów do odchudzania.

Należy zauważyć, że korzyść ta jest powiązana z preparatami zielonej herbaty, które zawierają duże ilości katechin, przeciwutleniaczy, które mogą zwiększyć spalanie tłuszczu i przyspieszyć metabolizm.

Matcha to rodzaj zielonej herbaty, która zawiera większą ilość katechin niż luźna zielona herbata, co czyni ją dobrym wyborem do odchudzania. Dodatkowo zielona herbata zawiera kofeinę, która może pomóc w zmniejszeniu masy ciała poprzez zwiększenie poziomu energii i poprawę wydajności podczas ćwiczeń.

Co więcej, osoby pijące zieloną herbatę mają tendencję do obniżania ciśnienia krwi i niższego ryzyka zachorowania na choroby takie jak choroby serca, niektóre nowotwory i cukrzyca.

2. Kawa

Kawa jest używana przez ludzi na całym świecie w celu podniesienia poziomu energii i poprawia nastrój. Dzieje się tak dlatego, że kawa zawiera kofeinę, substancję, która działa stymulująco w organizmie i może przynieść korzyści w postaci utraty wagi.

Kawa może zmniejszyć spożycie energii i zwiększyć metabolizm, co może pomóc w zrzuceniu wagi.

3. Czarna herbata

Podobnie jak zielona herbata, czarna herbata zawiera związki, które mogą stymulować utratę wagi. Czarna herbata jest rodzajem herbaty, która uległa większemu utlenianiu (wystawieniu na działanie powietrza) niż inne rodzaje herbat, co skutkuje silniejszym smakiem i ciemniejszym kolorem.

Czarna herbata zawiera dużo polifenoli, w tym grupę związków polifenolowych zwanych flawonoidami. Polifenole są silnymi przeciwutleniaczami, które mogą pomóc w zmniejszeniu masy ciała.

4. Woda

Zwiększenie spożycia wody jest jednym z najprostszych sposobów poprawy ogólnego stanu zdrowia. Picie większej ilości wody może również korzystnie wpłynąć na talię, utrzymując pełnię pomiędzy posiłkami i zwiększając liczbę spalanych kalorii.

Badania sugerują, że picie wody przed posiłkami może zapewnić ci sukces, próbując ograniczyć kalorie i schudnąć. Picie zimnej wody zwiększa spoczynkowy wydatek energetyczny, czyli liczbę kalorii spalanych podczas odpoczynku.

5. Napoje z octu jabłkowego

Ocet jabłkowy zawiera kwas octowy, związek, który może stymulować utratę wagi poprzez obniżenie poziomu insuliny, poprawę metabolizmu, tłumienie apetytu i spalanie tłuszczu. Badania na zwierzętach wykazały, że kwas octowy może zapobiegać przybieraniu na wadze i zmniejszaniu gromadzenia się tłuszczu w brzuchu i wątrobie.

Ocet jabłkowy spowalnia opróżnianie żołądka, co pomaga zachować pełnię przez dłuższy czas i może zmniejszyć przejadanie się. Należy jednak zauważyć, że picie kwaśnych napojów, takich jak ocet jabłkowy może powodować erozję zębów, dlatego należy zawsze po wypiciu umyć zęby lub wypłukać jamę ustną.

6. Herbata imbirowa

Imbir jest popularnie używany jako przyprawa do dodawania smaku potrawom i jako ziołowy środek do leczenia wielu stanów, takich jak nudności, przeziębienia i zapalenie stawów. Badania na ludziach i zwierzętach wykazały również, że ten aromatyczny korzeń ma korzystny wpływ na utratę wagi.

Badanie wykazało, że szczury karmione dietą wysokotłuszczową z dodatkiem 5% proszku z imbiru wykazywały znaczące obniżenie masy ciała.

Chociaż w badaniu wykorzystano skoncentrowany proszek imbirowy, badanie na ludziach wykazało, że herbata imbirowa pomaga również zmniejszyć apetyt i zwiększyć wydatek kaloryczny.

7. Napoje wysokoproteinowe

Napoje bogate w białko mogą ograniczyć głód, zmniejszyć apetyt co jest ważne, gdy próbuje się pozbyć zbędnych kilogramów. Istnieje niezliczona ilość proszków białkowych dostępnych dla konsumentów, które sprawiają, że przygotowanie szybkiej, zdrowej przekąski lub posiłku to pestka.

Białko zwiększa poziom hormonów redukujących głód, takich jak GLP-1, jednocześnie obniżając grelinę, hormon napędzający apetyt. Proszki białek serwatkowych mogą dodać satysfakcjonującego dopalenia proteinowego do koktajli, które mogą pomóc Ci schudnąć.

8. Sok warzywny

Chociaż sok owocowy jest powiązany z przyrostem masy ciała, picie soku warzywnego może mieć odwrotny skutek. Dodatkowo grupa soków warzywnych znacząco zwiększa spożycie warzyw i znacząco zmniejsza spożycie węglowodanów.

Napoje odchudzające podsumowanie

Niektóre napoje, takie jak herbata zielona, ​​kawa i herbata imbirowa mogą pomóc przyspieszyć metabolizm, zmniejszyć głód i zwiększyć uczucie sytości.

Te napoje odchudzające zawierają korzystne składniki odżywcze, takie jak przeciwutleniacze i inne silne związki, które mogą korzystnie wpływać na zdrowie.

Zastąpienie napojów wysokokalorycznych, takich jak napój gazowany jest inteligentnym sposobem na zmniejszenie kalorii i pomóc Ci osiągnąć cele odchudzania.

Zobacz Też: