Domowe sposoby na odchudzanie. Najlepsze napoje odchudzające

Przy stosowaniu wraz ze zdrowymi zmianami stylu życia niektóre napoje odchudzające są bardziej skuteczne niż inne w promowaniu utraty zbędnych kilogramów.

Wykazano, że napoje takie jak zielona herbata, kawa i napoje wysokobiałkowe zwiększają przemianę materii, powodują, że dłużej czujesz się pełny i zmniejszają głód, a wszystko to może sprzyjać utracie wagi.

Oto osiem drinków, które należą do najlepszych w diecie, gdy próbujesz schudnąć i zachować zdrowie.

1. Zielona herbata

Zielona herbata jest często kojarzona ze zdrowiem i nie bez powodu. Jest nie tylko pełna pożytecznych antyoksydantów i innych mocnych składników odżywczych, ale także jednym z najskuteczniejszych napojów do odchudzania.

Należy zauważyć, że korzyść ta jest powiązana z preparatami zielonej herbaty, które zawierają duże ilości katechin, przeciwutleniaczy, które mogą zwiększyć spalanie tłuszczu i przyspieszyć metabolizm.

Matcha to rodzaj zielonej herbaty, która zawiera większą ilość katechin niż luźna zielona herbata, co czyni ją dobrym wyborem do odchudzania. Dodatkowo zielona herbata zawiera kofeinę, która może pomóc w zmniejszeniu masy ciała poprzez zwiększenie poziomu energii i poprawę wydajności podczas ćwiczeń.

Co więcej, osoby pijące zieloną herbatę mają tendencję do obniżania ciśnienia krwi i niższego ryzyka zachorowania na choroby takie jak choroby serca, niektóre nowotwory i cukrzyca.

2. Kawa

Kawa jest używana przez ludzi na całym świecie w celu podniesienia poziomu energii i poprawia nastrój. Dzieje się tak dlatego, że kawa zawiera kofeinę, substancję, która działa stymulująco w organizmie i może przynieść korzyści w postaci utraty wagi.

Kawa może zmniejszyć spożycie energii i zwiększyć metabolizm, co może pomóc w zrzuceniu wagi.

3. Czarna herbata

Podobnie jak zielona herbata, czarna herbata zawiera związki, które mogą stymulować utratę wagi. Czarna herbata jest rodzajem herbaty, która uległa większemu utlenianiu (wystawieniu na działanie powietrza) niż inne rodzaje herbat, co skutkuje silniejszym smakiem i ciemniejszym kolorem.

Czarna herbata zawiera dużo polifenoli, w tym grupę związków polifenolowych zwanych flawonoidami. Polifenole są silnymi przeciwutleniaczami, które mogą pomóc w zmniejszeniu masy ciała.

4. Woda

Zwiększenie spożycia wody jest jednym z najprostszych sposobów poprawy ogólnego stanu zdrowia. Picie większej ilości wody może również korzystnie wpłynąć na talię, utrzymując pełnię pomiędzy posiłkami i zwiększając liczbę spalanych kalorii.

Badania sugerują, że picie wody przed posiłkami może zapewnić ci sukces, próbując ograniczyć kalorie i schudnąć. Picie zimnej wody zwiększa spoczynkowy wydatek energetyczny, czyli liczbę kalorii spalanych podczas odpoczynku.

5. Napoje z octu jabłkowego

Ocet jabłkowy zawiera kwas octowy, związek, który może stymulować utratę wagi poprzez obniżenie poziomu insuliny, poprawę metabolizmu, tłumienie apetytu i spalanie tłuszczu. Badania na zwierzętach wykazały, że kwas octowy może zapobiegać przybieraniu na wadze i zmniejszaniu gromadzenia się tłuszczu w brzuchu i wątrobie.

Ocet jabłkowy spowalnia opróżnianie żołądka, co pomaga zachować pełnię przez dłuższy czas i może zmniejszyć przejadanie się. Należy jednak zauważyć, że picie kwaśnych napojów, takich jak ocet jabłkowy może powodować erozję zębów, dlatego należy zawsze po wypiciu umyć zęby lub wypłukać jamę ustną.

6. Herbata imbirowa

Imbir jest popularnie używany jako przyprawa do dodawania smaku potrawom i jako ziołowy środek do leczenia wielu stanów, takich jak nudności, przeziębienia i zapalenie stawów. Badania na ludziach i zwierzętach wykazały również, że ten aromatyczny korzeń ma korzystny wpływ na utratę wagi.

Badanie wykazało, że szczury karmione dietą wysokotłuszczową z dodatkiem 5% proszku z imbiru wykazywały znaczące obniżenie masy ciała.

Chociaż w badaniu wykorzystano skoncentrowany proszek imbirowy, badanie na ludziach wykazało, że herbata imbirowa pomaga również zmniejszyć apetyt i zwiększyć wydatek kaloryczny.

7. Napoje wysokoproteinowe

Napoje bogate w białko mogą ograniczyć głód, zmniejszyć apetyt co jest ważne, gdy próbuje się pozbyć zbędnych kilogramów. Istnieje niezliczona ilość proszków białkowych dostępnych dla konsumentów, które sprawiają, że przygotowanie szybkiej, zdrowej przekąski lub posiłku to pestka.

Białko zwiększa poziom hormonów redukujących głód, takich jak GLP-1, jednocześnie obniżając grelinę, hormon napędzający apetyt. Proszki białek serwatkowych mogą dodać satysfakcjonującego dopalenia proteinowego do koktajli, które mogą pomóc Ci schudnąć.

8. Sok warzywny

Chociaż sok owocowy jest powiązany z przyrostem masy ciała, picie soku warzywnego może mieć odwrotny skutek. Dodatkowo grupa soków warzywnych znacząco zwiększa spożycie warzyw i znacząco zmniejsza spożycie węglowodanów.

Napoje odchudzające podsumowanie

Niektóre napoje, takie jak herbata zielona, ​​kawa i herbata imbirowa mogą pomóc przyspieszyć metabolizm, zmniejszyć głód i zwiększyć uczucie sytości.

Te napoje odchudzające zawierają korzystne składniki odżywcze, takie jak przeciwutleniacze i inne silne związki, które mogą korzystnie wpływać na zdrowie.

Zastąpienie napojów wysokokalorycznych, takich jak napój gazowany jest inteligentnym sposobem na zmniejszenie kalorii i pomóc Ci osiągnąć cele odchudzania.

PODOBNE ARTYKUŁY


loading...
loading...

POPULARNE ARTYKUŁY

OSTRZEŻENIE: Musisz trzymać się z dala od tego oleju! Uwalnia niebezpieczne chemikalia!

Nowe badania wykazały, że olej kokosowy, oliwa z oliwek i masło są o wiele zdrowsze w procesie smażenia niż rafinowane oleje roślinne.Chodzi o to,...

Potężny napój do leczenia astmy i niedokrwistości

Ponieważ figi są dostępne przez cały rok, można stworzyć z nich potężny napój, który obniży poziom cholesterolu i poprawi trawienie. Ten napój może też pomóc przy astmie, obniżeniu...

Co trzeba pić, aby stracić tłuszcz z brzucha w zaledwie 3 dni

Dieta jest bardzo ważna dla utraty tłuszczu z brzucha. Posiadanie płaskiego i zdrowego brzucha często wymaga spędzania długich godzin na siłowni. W rzeczywistości Twoja dieta odpowiada...

Czy wiesz co się stanie, jeśli pijesz wodę kokosową przez 7 dni?

Przeczytaj artykuł, jeśli chcesz dowiedzieć się, dlaczego woda kokosowa jest tak korzystna! Chociaż nie jest smaczna, ma niesamowite właściwości detoksykacyjne i lecznicze.Udowodniono również, że woda...

Zmniejsz obwód talii dzięki tak zwanej „SLIM BOMBIE”

Wypróbuj ten przepis, jeśli chcesz stracić 1 cm w swojej talii w ciągu 1 dnia. Ten przepis jest również znany jako „SLIM BOMB”, ponieważ spala...

Pozbądź sie migreny w zaledwie 5 min stosując ten wspaniały napój

Migrenie towarzysz nieznośny ból głowy, które powoduje poważne osłabienie i nieprzyjemne uczucie.Na szczęście istnieją skuteczne i naturalne środki zaradcze w celu pozbycia się tego problemu.Oto...