Tłuszcz z brzucha jest częstą przyczyną niepokoju zarówno mężczyzn jak i kobiet. Wpływa nawet na szczupłych ludzi o płaskim brzuchu. Jeśli chodzi o tłuszcz, istnieją dwa rodzaje – jeden tłuszcz znajduje się pod skórą, a drugi jest głębiej w ciele otacza narządy wewnętrzne, w tym wątrobę, serce itp.
Poza tym, że nie jest on estetyczny, tłuszcz z brzucha jest również bardzo niezdrowy, zwłaszcza tłuszcz trzewny – ten, który jest głębiej w brzuchu.
Nadmiar tłuszczu może być przyczyną cukrzycy typu 2, udaru mózgu, chorób serca, insulinooporności, niektórych rodzajów raka, otępienia, wysokiego ciśnienia krwi i wielu innych.
Istnieje wiele czynników, które przyczyniają się do nadmiaru tłuszczu, a najczęstsze to dieta, styl życia i wiek. Jeśli chcesz zredukować tłuszcz z brzucha ważne jest, aby wprowadzić zmiany w swoim życiu. Na przykład:
Ćwiczenia – nabierz nawyku wykonywania ćwiczeń przez 30 minut przez co najmniej 5 dni w tygodniu.
Dieta – zastanów się nad dietą pod kątem składników odżywczych. Zdrowa dieta jest niezbędna do utraty wagi, a także tłuszczu z brzucha.
Stres – Zmniejsz stres i odpocznij.
Nawet jeśli te zmiany stylu życia okażą się nieskuteczne nadal możesz wypróbować alternatywne rozwiązanie. To najlepszy domowy przepis na skuteczne spalanie tłuszczu z brzucha: herbata imbirowa z cytryną i miodem !!!
Składniki:
- 4 szklanki wody
- 2 cm obranego i pokrojonego korzenia imbiru
- 1 cytryna
- 1 łyżka miodu
Przygotowanie:
Włóż imbir do garnka, zalej go 4 szklankami wody i gotuj przez 10 minut.
Zdejmij z ognia, pozostaw do ostygnięcia, dodaj sok z cytryny, dodaj miód i wymieszaj całość.
Stosowanie:
Wypij jedną szklankę tej herbaty rano, zaraz po przebudzeniu. Aby uzyskać jeszcze lepsze wyniki, pij dodatkowo 2-3 szklanki dziennie.
Ponieważ imbir ma właściwości termogeniczne podnosi temperaturę ciała, stymulując w ten sposób proces spalania tłuszczu w organizmie. Ponadto imbir działa przeciwko produkcji kortyzolu.
Kortyzol jest hormonem steroidowym niezbędnym do utrzymania homeostazy. Jest również nazywany „hormonem stresu”, ponieważ reguluje wiele zmian zachodzących w organizmie w odpowiedzi na stres.