,

1 łyżka octu jabłkowego spożywana przez 60 dni może wyeliminować te problemy zdrowotne

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Ocet jabłkowy od dawna jest uważany za jeden z najbardziej wszechstronnych produktów, który mamy w naszej kuchni, a co najważniejsze może on nam zapewnić wiele korzyści zdrowotnych.

Oprócz wykorzystywania go do gotowania i czyszczenia, ocet jabłkowy może być stosowany w leczeniu wielu chorób i stanów zdrowotnych.

Oto niektóre korzyści zdrowotne octu jabłkowego.

1. ŁAGODZI ZGAGĘ

Wypij mieszankę złożoną z 1 łyżki octu jabłkowego i 1 szklanki wody.

2. PODNOSI POZIOM ZDROWEGO CHOLESTEROLU

Oprócz wspierania zdrowego cholesterolu ocet jabłkowy zapobiega uszkodzeniu tętnic, co zwykle przypisuje się wysokiemu poziomowi cholesterolu.

3. WSPIERA PROCES ODCHUDZANIA

Ocet ten zawiera kwas octowy, który pomaga tłumić apetyt. Jego atutem jest też to, że przyśpiesza metabolizm, zmniejszając jednocześnie retencję wody. To świetna kombinacja, jeśli chcesz rzucić kilka kilogramów.

4. UTRZYMUJE ZDROWY POZIOM CUKRU WE KRWI

Ma silne właściwości antyglikemiczne, które wspomagają prawidłowy poziomy cukru we krwi. W rzeczywistości ocet hamuje trawienie skrobi. Zapobiega to podniesieniu poziomu cukru we krwi.

5. MA WŁAŚCIWOŚCI PRZECIWUTLENIAJĄCE

Dzięki wysokiej zawartości przeciwutleniaczy, ocet jabłkowy przyczynia się do utrzymania zdrowia organizmu i sprawnego jego funkcjonowania.

6. ZWIĘKSZA ABSORPCJĘ SKŁADNIKÓW ODŻYWCZYCH

Dzięki kwasowi octowemu, ocet jabłkowy skutecznie zwiększa wchłanianie przez organizm niezbędnych składników mineralnych z żywności, którą spozywasz.

Rozważ dodawanie octu jabłkowego do sałatek, aby zwiększyć absorpcję większej ilości składników odżywczych.

 

Jeśli chcesz spożywać codziennie ocet jabłkowy, po prostu wymieszaj 2 łyżki stołowe w szklance wody. Możesz dodać łyżkę miodu lub sok z cytryny, aby poprawić smak.

POLUB NAS NA FACEBOOKU