Strona głównaZdrowiePoznaj 7 sprawdzonych sposobów na kaca

Poznaj 7 sprawdzonych sposobów na kaca

Jeśli kiedykolwiek spędziłeś wieczór nadużywając alkohol, prawdopodobnie doświadczyłeś grupy nieprzyjemnych objawów, znanych jako kac. Bóle głowy, nudności, zawroty głowy i bóle brzucha to tylko niektóre z kłopotliwych objawów związanych ze spożywaniem alkoholu w nadmiarze.

Kiedy się obudzisz, twoje pierwsze myśli mogą skupić się na tym, jak pozbyć się kaca i czy istnieje magiczne lekarstwo!

- Advertisement -

Nie ma magicznego lekarstwa, ale istnieją naturalne sposoby na kaca, które pomogą zmniejszyć niektóre z objawów. Wyzwaniem związanym ze znalezieniem lekarstwa na kaca jest to, że istnieje wiele procesów leżących u podstaw, na które wpływa alkohol. Oddychanie, niski poziom cukru we krwi i wyczerpanie wynikają z odrębnych problemów. Odwodnienie pochodzi z nadmiernej produkcji moczu, alkohol powoduje niski poziom cukru we krwi, wyczerpanie wynika z niskiej jakości snu.

Dlatego należy zastosować naturalne sposoby na kaca. Oczywiście najlepszym sposobem, aby nigdy nie musieć się zastanawiać, jak pozbyć się kaca jest nigdy nie pić alkoholu w nadmiarze. Upijanie się może prowadzić nie tylko do kaca, ale także do poważnego, zagrażającego życiu stanu zwanego zatruciem alkoholem.

Co to jest kac?

Kac jest zespołem objawów, które rozwijają się po wypiciu zbyt dużej ilości alkoholu. Im więcej spożyjesz alkoholu, tym bardziej prawdopodobne jest, że doświadczysz kaca. Podczas, gdy objawy zwykle ustępują w ciągu 12 godzin mogą trwać do 24 godzin, a znalezienie sposobu na pozbycie się kaca staje się coraz bardziej krytyczne.


Objawy kaca zaczynają się, gdy poziom alkoholu we krwi zaczyna spadać i się pogarszają, osiągając najwyższą intensywność, gdy poziomy alkoholu we krwi powracają do zera.

Objawy kaca

Każdy inaczej odczuwa kaca. Objawy zależą od osobistej chemii, ilości spożytego alkoholu, żywności, którą zjedliśmy i innych czynników. Każda osoba jest inna i musi nauczyć się osobistych symptomów i strategii, jak pozbyć się kaca. Typowe objawy kaca obejmują: • Bół głowy
 • Bóle mięśni
 • Nudności
 • Ból brzucha
 • Biegunka
 • Odwodnienie i nadmierne pragnienie
 • Słaba koncentracja
 • Słaba równowaga
 • Kiepska pamięć
 • Zawroty głowy
 • Senność
 • Depresja
 • Drażliwość
 • Niepokój
 • Szybkie bicie serca
 • Nadmierne pocenie się

Przyczyny kaca i czynniki ryzyka

Oczywiście podstawową przyczyną kaca jest zbyt duża ilość wypitego alkoholu, ale istnieją również inne czynniki, które również odgrywają rolę:

 • Picie na pusty żołądek
 • Picie ciemnych napojów alkoholowych, takich jak burbon, szkocka, tequila, brandy, ciemne piwo lub czerwone wino
 • Alkohol powoduje, że organizm produkuje więcej moczu, co powoduje odwodnienie
 • Picie zaburza aktywność mózgu podczas snu, powodując wyczerpanie

Niebezpieczeństwa kaca

Nadmierne spożycie alkoholu, szczególnie regularnie może prowadzić do alkoholizmu, chorób wątroby i wielu innych ciężkich chorób. Prawdziwym niebezpieczeństwem jest jednak to, że objawy są mylone z kacem, gdy są naprawdę oznaką stanu zagrażającego życiu zwanego zatruciem alkoholem.

Oznaki zatrucia alkoholowego obejmują:

 • Wymioty
 • Napady padaczkowe
 • Powolne oddychanie
 • Nieregularne oddychanie
 • Niebiesko zabarwiona skóra
 • Blada skóra
 • Niska temperatura ciała
 • Nieprzytomność

Jeśli podejrzewasz zatrucie alkoholem, natychmiast zadzwoń pod numer 112. Czas jest najważniejszy.

Sposoby na kaca: 9 domowych środków zaradczych

Zastanawiając się, jak pozbyć się kaca ważne jest, aby rozwiązać wszystkie podstawowe problemy powodujące objawy. Odwodnienie, niski poziom cukru we krwi, wyczerpanie i zaburzenia układu pokarmowego wymagają różnych metod leczenia. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, korzystaj z następujących środków zaradczych na wypadek kaca.

1. Magnez

W przypadku bólu głowy, przyjmowanie 400 miligramów magnezu może pomóc złagodzić ciśnienie i ból. Jeśli regularnie pijesz alkohol lub masz cukrzycę możesz mieć niedobór magnezu. W takim przypadku, przed pójściem spać, weź 400 miligramów magnezu, a następnie po przebudzeniu kolejną dawkę, aby zapobiec wystąpieniu bólu głowy.

2. Woda kokosowa

Odwodnienie spowodowane nadmiernym wydzielaniem moczu i wymiotami wymaga picia dużej ilości płynów. Istnieją badania pokazujące, że woda kokosowa jest łatwiejsza do spożycia niż zwykła woda lub napoje dla sportowców i nie jest związana z nudnościami lub rozstrojem żołądka. Woda kokosowa ma wysoką zawartość elektrolitów, w tym potasu, którego organizm bardzo potrzebuje po nadmiernym spożyciu napojów alkoholowych.

3. Herbata imbirowa

 Aby uspokoić żołądek i powstrzymać wymioty, popijaj herbatę z korzenia imbirusłodzoną tylko odrobiną miodu. Oprócz pomagania w zaburzeniach trawienia może pomóc w ustabilizowaniu poziomu cukru we krwi, na który negatywnie wpływa spożycie alkoholu i złe odżywianie.

4 Jajka

 Jedzenie jajek na śniadanie może pomóc twojemu ciału uwolnić skutki alkoholu, który czai się w twoim systemie. W rzeczywistości jaja zawierają L-cysteinę , aminokwas, który jest odpowiedzialny za rozkładanie toksyn i ich uwalnianie. Oczywiście są także doskonałym źródłem białka i pomogą Ci odbudować rezerwy energii.

5. Złożone węglowodany

 Ponieważ picie alkoholu obniża poziom cukru we krwi u wielu osób, zwiększenie energii przy pomocy zdrowych węglowodanów może pomóc złagodzić objawy kaca. Słodkie ziemniaki są idealnym wyborem, są obciążone beta-karotenem, potasem, witaminą A, witaminą C i witaminą B6.

6. Witamina B6

 Kilkadziesiąt lat temu badanie wykazało, że przyjmowanie 1200 mg witaminy B6 przed, w trakcie i po wypiciu wiąże się z mniejszymi objawami kaca, a dziś witamina B6 nadal jest związana z efektywnym leczeniem.

Jednak wysokie dawki witaminy B6 mogą wchodzić w interakcje z lekami na receptę, w tym lekami przeciwdepresyjnymi, antybiotykami, niektórymi lekami na astmę, lekami na nadciśnienie lub gruźlicą oraz lekami do chemioterapii. Przed zażyciem witaminy B6, porozmawiaj ze swoim lekarzem, jeśli zażywasz któryś z tych leków.

7. Bulion

 W przypadku rozstroju żołądka i przywrócenia równowagi elektrolitowej, popijanie bulionu może pomóc złagodzić objawy kaca. Dodatkową korzyścią jest to, że zawiera minerały łatwo wchłaniane. Wybierz wysokiej jakości bulion z wołowiny.

8. Ostropest plamisty

 Stosowany od tysięcy lat ze względu na zdolność wyciągania toksyn i wspomagania zdrowia wątroby. Może złagodzić częste objawy, takie jak niestrawność i problemy z trawieniem, jednocześnie wspierając zdrowe funkcjonowanie wątroby. Zażyj do 150 mg, gdy masz kaca. Aby wspierać prawidłową czynność wątroby, przyjmuj od 50 do 100 miligramów dziennie.

9. Żeń-szeń syberyjski

 W przypadku nudności, bólu brzucha, wymiotów i zmęczenia, weź 500 miligramów żeń-szenia syberyjskiego . Według badań opublikowanych w czasopiśmie Human Psychopharmacology , żeń-szeń syberyjski wykazuje znaczną poprawę niektórych objawów kaca. Ponieważ żeń-szeń może wchodzić w interakcje z pewnymi lekami, jeśli bierzesz leki na cukrzycę lub depresję lub rozcieńczalnik krwi, taki jak warfaryna, nie bierz żeń-szenia.

Sposoby na zapobiegania kaca

 1. Nie pal podczas picia – nikotyna i alkohol zwiększają objawy kaca.
 2. Wypij szklankę wody (lub innego napoju bezalkoholowego) pomiędzy każdym spożytym napojem alkoholowym.
 3. Wypij dużą szklankę wody przed pójściem spać.
 4. Jedz podczas picia, jedzenie w żołądku zmniejsza poziom twojego maksymalnego stężenia alkoholu we krwi, nawet o jedną trzecią. Wybierz wysokobiałkową żywność i złożone węglowodany, aby utrzymać poziom cukru we krwi na stabilnym poziomie.

Sposoby na kaca – kluczowe punkty

 • Kaca to grupa symptomów, które pojawiają się po nadmiernym spożyciu napojów alkoholowych.
 • Od łagodnych do ciężkich często występują nudności, utrata pamięci, zawroty głowy, zmiany nastroju i utrata koordynacji.
 • Znalezienie ulgi przybiera wielostronne podejście, lecz bóle głowy, nudności i inne objawy osobno w celu uzyskania najlepszych wyników.
 • Umiarkowane spożycie alkoholu lub abstynencja to jedyny sposób, aby zapobiec kacowi.
 • Nigdy nie należy przyjmować acetaminofenu (takiego jak Tylenol) na kaca. Alkohol i paracetamol razem wzięte mogą powodować niebezpieczne i długotrwałe problemy z wątrobą.

Refluks: rodzaje, objawy, przyczyny i sposoby leczenia

Refluks żołądkowa (GERD) to stan długotrwały, w którym kwas z żołądka przedostaje się  do przełyku. Wiele osób czasami doświadcza refluksu żołądkowo-przełykowego (GER). Szybkie fakty na temat...

Piwo imbirowe – zapobiega nowotworom, leczy zapalenie stawów

Prezentujemy Wam przepis do produkcji piwa, które jest bardzo zdrowe i zaleca się spożywanie go od czasu do czasu w celu poprawy naszego zdrowia. Może pomóc...

Najbardziej skuteczny naturalny spalacz tłuszczu, wystarczą 2 tygodnie

Najgorętsza pora roku, czyli lato zbliża się wielkimi krokami, większość kobiet koncentruje się na tym, aby ich ciało było gotowe do pokazania się na plaży. Doskonale wszyscy wiemy,...

Wspaniały naturalny środek, który pomoże Ci wyleczyć anemię i wrzody

Właściwości lecznicze miodu i orzechów włoskich znane są już od czasów starożytnych. Nawet w starożytnym Egipcie używano ich nie tylko jako produkt spożywczy, ale również...

Wylecz swoje płuca tą herbatą: kaszel, astma, zapalenie oskrzeli, rozedma…

Oregano jest wspaniałym ziołem kulinarnym i leczniczym, który jest używane od starożytności, a co najważniejsze ma wiele korzyści zdrowotnych.   Ze względu na silne właściwości antyoksydacyjne, antybakteryjne, przeciwnowotworowe i...

LEKARZE OSTRZEGAJĄ: PRZESTAŃ UŻYWAĆ FOLII ALUMINIOWEJ

Folia aluminiowa jest najczęściej używana w kuchni do owijania i gotowania czy też pieczenia różnego rodzaju potraw i mięs, ale może być również stosowana...

Ulga w bólu zęba: 5 szybkich środków zaradczych – domowe sposoby

Jest wiele przyczyn tego rodzaju bólu. Aby dowiedzieć się co go powoduje powinieneś odwiedzić swojego dentystę. Będzie on w stanie postawić dokładną diagnozę. Jednak jeżeli...

Zielona herbata kontra czarna herbata: która z nich jest zdrowsza?

Herbata jest uwielbiana przez ludzi na całym świecie. Zarówno zielona herbata, ​​jak i czarna herbata są wytwarzane z liści rośliny Camellia sinensis. Kluczową różnicą między nimi jest...

Najlepszy naturalny lek na kaszel – działa natychmiastowo

Wszyscy nienawidzą zimna, kaszlu i wiemy również, że często nie zwracamy uwagi na te dolegliwości, a mogą one przerodzić się w bardzo irytujące i niebezpieczne...

Środki zaradcze na hemoroidy

Miliony ludzi cierpi z powodu tego stanu, który blokuje ich od prowadzenia normalnego trybu życia. Kiedy żyły odbytu pęcznieją dochodzi do bólu i dyskomfortu. Aby złagodzić...

Jeżeli będziesz pić to przed spaniem szybko spalisz tłuszcz z brzucha

Chyba każdy z nas wie, że tzw. oponki ciężko się pozbyć. Wszyscy mówią, że ćwiczenia potrafią zdziałać cuda, ale dieta jest też bardzo ważna...

Co się dzieje z naszym ciałem kiedy pijesz wodę z miodem i cytryną?

Większość z nas zna korzyści zdrowotne wynikające z miodu i cytryny. Łącząc te dwa wspaniałe składniki ze sobą można znacznie poprawić swoje zdrowie. Połączenie miodu i...

Sygnały ostrzegające, że możesz mieć atak serca w ciągu nadchodzącego miesiąca!

Wiele osób uważa, że ​​atak serca pojawia się znikąd bez żadnych oznak ostrzeżenia. Jednak objawy i oznaki mogą pojawić się nawet z miesięcznym wyprzedzeniem....

Wypij ten napój godzinę przed snem i zobacz co będzie się działo

Sen jest bardzo ważny dla naszego organizmu, gdyż w jego trakcie mózg ma wystarczająco dużo czasu na przetworzenie informacji, a nasze ciało przygotowuje się do codziennej...

Jak przygotować cynamonową herbatę, która pomoże szybko schudnąć

Jak dobrze wiemy idealna dieta w celu szybkiego zrzucenia zbędnych kilogramów nie istnieje, ale jeśli jest coś co zbliża ją do doskonałości to herbata cynamonowa. Cynamon to...

14 produktów alkalicznych, które mogą zapobiegać rakowi, chorobom serca i otyłości

Poziom pH twojego ciała powinien być zawsze zasadowy i to od Ciebie zależy czy utrzymasz swoje ciało alkaliczne dla optymalnego zdrowia. Jednak regularne spożywanie...

Te 2 składniki połączone ze sobą usuną toksyny zalegające w jelitach

Musimy zdawać sobie sprawę, że spożywane przez nas jedzenie wpływa na każdą część naszego ciała, zwłaszcza na układ pokarmowy.  Toksyny zawarte w żywności gromadzą się...

Najczęstsze objawy uszkodzenia nerek, których nie należy ignorować

Zaburzenia funkcji nerek mają ogromny wpływ na ogólny stan naszego zdrowia. Jeśli nerki nie działają poprawnie, nie potrafią filtrować toksyn z krwi może dojść nawet do zagrożenia życia. Najczęstsze objawy...

Rak jajnika – poznaj 10 wczesnych objawów „cichego zabójcy”

Rak jajnika wymaga więcej czasu, żeby został zdiagnozowany niż jakikolwiek inny rak żeńskiego układu rozrodczego. Do najczęstszych czynników ryzyka należą wiek, predyspozycje genetyczne i...

5 powodów dlaczego należy jeść pomidory każdego dnia!

Pomidory są głównym składnikiem, który znajduje zastosowanie w wielu recepturach i daniach, a ich kolor zachęca nas do ich spożywania. Poniżej znajdziecie najważniejsze fakty, dlaczego pomidory powinny znaleźć...

Odkryła, jak leczyć zapalenie stawów i postanowiła podzielić się tym ze światem

Zapalenie stawów jest stanem, który może powodować przewlekły ból i stan zapalny, a także sztywność palców rąk, stóp, kolan, dłoni, bioder, szczęki i innych...

Jak w naturalny sposób pozbyć się kaszlu, a nawet zapalenia płuc

Poniższy przepis jest pomocny w przypadku kaszlu,a  jednocześnie poprawia oddychanie. Jest szczególnie pomocny w przypadku infekcji związanych z przeziębieniem i grypą.  Ta mieszanka naturalnych składników spożywczych jest niezwykle...

Nie wydawaj pieniędzy na leki na wysokie ciśnienie krwi i cholesterol, spróbuj tego!

Wysokie ciśnienie krwi i poziom cholesterolu są obecnie bardzo powszechnym problemem medycznym, zwłaszcza w USA - są miliony ludzi, którzy cierpią z tego powodu,...

Pozbądź się bólu stawów, pleców i kolan w mniej niż tydzień

Ból stawów jest częstym problemem, który zwykle wynika z urazów lub zapalenia stawów. Starsi ludzie są na ogół bardziej dotknięci tym schorzeniem, ale może...

10 najlepszych korzyści zdrowotnych kardamonu

Kardamon jest znany jako przyprawa o bogatym aromacie i smaku. Wiele osób nie wie, że kardamon ma wiele zalet zdrowotnych. Kardamon jest dobrym źródłem minerałów, takich...

Ten napój zapobiega skrzepom krwi i zmniejsza ryzyko udaru mózgu

Sok z kiwi to jeden z tych składników, którego nie powinno się przegapić w codziennej diecie. Jest bogaty w składniki odżywcze, które mogą przynieść wiele korzyści zdrowotnych naszemu...

Jak życie z kotem poprawia ogólny stan zdrowia

Twój kot może być cichym introwertykiem lub przyjaznym ekstrawertykiem, ale tak czy inaczej poczucie miłości i towarzystwa, którym go darzysz satysfakcjonuje Cię jak każda...

Oczyść swoje jelita i dodatkowo schudnij do 9 kg w ciągu 3 tygodni

Każdego dnia coraz więcej osób cierpi na choroby jelita grubego, w przeważającej części jest to spowodowane poprzez złe nawyki żywieniowe, które spowalniają oczyszczanie tego narządu. Dlatego chcemy...

Kurkuma z miodem i cytryną – wspaniałe korzyści zdrowotne

Kurkuma lub woda z kurkumą ma silne działanie przeciwzapalne i przeciwrakowe. Jeśli dodasz trochę cytryny i miodu otrzymasz jeszcze więcej korzyści zdrowotnych. Aktywny składnik kurkumy, kurkumina działa...

Spożywaj 1 łyżeczkę tej przyprawy codziennie i schudnij do 5 kg

Odchudzanie nie zawsze musi być związane z surowym reżimem dietetycznym lub uciążliwymi procedurami treningowymi. Można skutecznie zwiększyć swoje wyniki odchudzania po przez wprowadzenie kilku prostych składników,...

Użyj peelingu z cytryny, aby mieć piękne stopy

Zwykle zapominamy jak ciężko pracują nasze stopy i często je zaniedbujemy, aby zapewnić im opiekę i uwagę na jaką zasługują. Każdy powinien podjąć więcej kroków, aby...

ZWIĘKSZ LICZBĘ CZERWONYCH KRWINEK I POPRAW WYNIKI KRWI

Przy niskiej liczbie czerwonych krwinek w organizmie możesz być podatny na różnego rodzaju choroby i stany, takie jak brak energii i ciągłe zmęczenie. Możesz poprawić...

Naturalna ochrona przed rakiem i lek numer 1 na problemy z nerkami

Ta niesamowita mikstura jest doskonałym źródłem kwasu foliowego, a także karotenoidów i związków przeciwnowotworowych. Jej głównym składnikiem są buraki, czerwone warzywo z licznymi korzyściami...

Włóż to w swój pępek i pozbądź się kaszlu, przeziębienia i bólu miesiączkowego!

Wiele typowych problemów zdrowotnych, takich jak przeziębienie, grypa, kaszel, a także ból brzucha i menstruacyjny można skutecznie leczyć za pomocą prostego środka ludowego, który...

Refluks: rodzaje, objawy, przyczyny i sposoby leczenia

Refluks żołądkowa (GERD) to stan długotrwały, w którym kwas z żołądka przedostaje się  do przełyku. Wiele osób czasami doświadcza refluksu żołądkowo-przełykowego (GER). Szybkie fakty na temat...

Tylko 4 łyżki tego środka zakończą problemy z ciśnieniem krwi

Główne arterie naszego organizmu pełnią funkcję transportowania substancji odżywczych i tlenu do wszystkich części naszego ciała, więc gdy są zatkane lub uszkodzone nasz organizm cierpi z...

Przygotuj wodę z rodzynkami, aby odtruć wątrobę i oczyścić jelita z toksyn

Jeden z ważnych narządów w organizmie - wątroba, odgrywa ważną rolę w wielu funkcjach organizmu i procesach metabolicznych.  Jej główną funkcją jest neutralizować toksyny, zwalczać...

10 najlepszych naturalnych źródeł witaminy C

Witamina C, znana również jako kwas askorbinowy jest witaminą rozpuszczalną w wodzie, która jest ważna dla prawidłowego wzrostu i rozwoju, jak również dla utrzymania...

Zobacz co się dzieje, kiedy zjesz miód na pusty żołądek!

Prawdopodobnie wszyscy wiecie jakie korzyści zdrowotne są z regularnego spożywania miodu, ale czy wiecie co się dzieje kiedy pijesz mieszankę miodu z wodą? Jak przygotować: Umieść łyżkę...

Skuteczne domowe sposoby na ból gardła

Ból gardła odnosi się do bólu, swędzenia lub podrażnienie gardła. Najczęstszy objaw to trudności z przełknięciem jedzenia i płynów. Nawet jeśli ból gardła nie jest...

Szklanka tego napoju wystarcza, aby przyśpieszyć proces odchudzania

Chrzan jest tak potężny, że może zniszczyć wszystkie bakterie, które powodują gruźlicę, salmonellę i wszelkiego rodzaju pasożyty znajdujące się w ciele. Ta roślina jest również korzystna...

Jak oczyścić nerki naturalnie i zapobiegać częstemu oddawaniu moczu

Nerki są jednym z najważniejszych organów w ludzkim ciele odpowiedzialnym za eliminację odpadów i równowagę płynów ustrojowych. Jeśli jednak często odczuwasz potrzebę oddawania moczu...

Lekarstwo na osteoporozę, wymieszaj te składniki i pozbądź się bólu.

 W dzisiejszych czasach wiele osób cierpi na osteoporozę, jest to bardzo powszechny problem, który objawia się silnymi bólami i w celu się ich pozbycia warto...

Poznaj naturalny antybiotyk, który przygotujesz we własnym domu

Silna odporność organizmu jest sposobem na uniknięcie wszelkich chorób, a to wszystko można osiągnąć poprzez zdrową dietę. Poniższy doskonały napój pomoże Ci wzmocnić układ odpornościowy...

Sól I olej: mieszanka lecznicza usuwająca ból stawów i kości

Wiele osób cierpi na zapalenie kości co ma poważne konsekwencje zdrowotne, ale nie jest niemożliwe do wyleczenia. Poniższy przepis gwarantuje pozbycie się bólu i...

Mieszanka cytryny z czosnkiem, zabezpieczenie przed zawałem

Wysoki poziom cholesterolu i dieta bogata w  niezdrową żywność jest receptą na katastrofę. I dlatego też tego powodu warto zapobiegać takim sytuacją spożywając odpowiednie...

Najpotężniejszy antybiotyk składający się tylko z dwóch składników

Ten naturalny antybiotyk, ma silne działanie przeciwzapalne, zabija wszystkie bakterie i czynniki powodujące choroby. Zaletą jest to, że w przeciwieństwie do syntetycznych antybiotyków nie powoduje...

Pasta z kurkumy: eliminuje bakterie, wybiela zęby

Jeśli użyjesz kurkumy do pielęgnacji jamy ustnej, nie tylko będziesz uśmiechać się promiennie, ale również będziesz cieszyć się doskonałym zdrowiem. Wyeliminuj bakterie i popraw stan dziąseł bez użycia ściernych...

10 najważniejszych korzyści zdrowotnych z szafranu

Szafran to jedna z najbardziej egzotycznych i drogich przypraw, znana z głębokiego kasztanowego koloru i słodkiego smaku.  Jego wyraźny smak pochodzi od związków chemicznych, takich...

Oczyść płuca z toksyn tylko w 3 dni. Szczególnie polecane dla palaczy!

Twoje płuca są jednym z najważniejszych narządów, ponieważ zależy od nich cały zapas tlenu w twoim ciele. Rozszerzając się i kurcząc do 20 razy...

Proste domowe środki, które pomogą uporać się z uczuciem pieczenia w stopach

Chociaż nie stanowią śmiertelnego problemu, pieczenie w stopach jest dość powszechnym problemem, który może dotyczyć każdego na każdym etapie życia, niezależnie od płci i...

Efekty uboczne imbiru i kto nie powinien go spożywać

Pomimo tego, że jest jednym z najbardziej korzystnych dla zdrowia korzeni na planecie, imbir może również wywoływać szereg skutków ubocznych, szczególnie jeśli jest spożywany...

Te znaki wskazują, że Twoje ciało ma bardzo niskie poziomy magnezu

Powinniśmy sobie zdawać z tego sprawę, że kiedy w naszym organizmie nastąpi niedobór składników odżywczych może on mieć negatywny wpływ na ogólny stan zdrowia. Dieta każdego człowieka dramatycznie...

5 powodów, aby jeść papaję, jeśli jesteś diabetykiem

Istnieje wiele mitów dotyczących tego, czy powinieneś jeść papaję, jeśli masz cukrzycę. Wiele osób zdecydowało się na bezpośrednie wyeliminowanie jej ze swojej diety, ponieważ wierzy, że jedzenie...

Użyj tylko 3 kropli tego oleju, aby uwolnić się od alergii

Jeśli jesteś uczulony na pyłki, futro lub inne rzeczy, wiesz jak frustrujące są alergie. Nie można oddychać przez zatkany nos, nie mówiąc już o irytującym...

10 produktów, które oczyszczają wątrobę

Bardzo często pisze się o procesach detoksykacji, które są dość skuteczne, ale rzadko pisze się o tym, co ludzie powinni zrobić po detoksykacji organizmu...

Chcesz być zdrowy – nałóż plastry cebuli na swoje stopy

Nakładanie cebuli na stopy jest ludowym zwyczajem sięgającym czasów naszych pradziadków, gdy jeszcze nie było leków, a tylko domowe sposoby. Zabieg ten jest bardzo korzystny...

10 najważniejszych korzyści zdrowotnych zielonej herbaty

Zielona herbata jest jednym z najbardziej cenionych i powszechnie spożywanych napojów na świecie. Poza tym, że jest pysznym napojem, zielona herbata ma wiele potężnych zalet...

6 wskazówek jak zapobiegać zapomnieniu i utracie pamięci

Gdy ludzie się starzeją powszechną rzeczą, o którą się martwią jest zapominanie. Jest to dość uniwersalny konsensus, że kiedy się starzejemy zapominamy nazw, gdzie...

Lek na przeziębienie wycofany z obrotu! Koniecznie przeczytaj!

GIF wydał dziś decyzję o wycofaniu z obrotu na terenie kraju serii leku Febrisan - lek na przeziębienia i grypy. Febrisan to nowoczesny lek bez...

Mocz nogi w zimnej wodzie każdego dnia. Efekty pozytywnie cię zaskoczą!

Według Sergeya Bubnowsky'ego znanego na całym świecie specjalisty kinezyterapii z Moskwy kluczem do silniejszego układu odpornościowego jest bardzo prosta, ale skuteczna praktyka, którą każdy...

Co się stanie kiedy połączysz buraki, jabłka i marchewki. SUPER SOK!

Nie ma kombinacji warzyw, które mają więcej korzyści zdrowotnych niż marchewki, buraki i jabłka.  Poza tym, że ten sok jest pyszny, ten potężny napój oferuje niesamowite...